Новозеландско-Австралийска НОВА Пролетна Тема (7)

  • 121 374
  • 527
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2
Здравейте,
обръщам се към вас с молба за съдействие.

Искам да закупя бебешки дрешки/играчки за подарък на приятелка в Сидни.
Моля ви да ми препоръчате добри сайтове за онлайн пазаруване, които да позволяват използване на кредитна карта издадена в България.

Благодаря предварително.

# 451
  • Мнения: 958
Здравейте момичета, влизам за първи път във вашата тема и успях да я изчета до някъде Simple Smile
Бих искала да попитам дали има мами имигрирали от Канада в Австралия и дали могат да ме насочат с информация.
Ние скоро ще станем канадски граждани, имаме работа тук, децата ни са на 8 и 5 и са вече адаптирани от 3 години и половина сме в Монреал. Харесва ми, но ужасно ми тежи зимата. И двамата със съпругът ми сме компютърни специалисти, като аз работя в много голяма компания която има офис и в Мелбърн, почти сигурно е че ако поискам трансфер ще го одобрят, така че не се притеснявам и за работа.
Единственото което ме притеснява е дали ще успея пак да започна от начало в имиграцията вече съм на 37 , но Австралия и Канада са ми мечта от дете, е дойдох в Канада, но сега нещо ми човърка от вътре. Съпругът ми е готов да тръгне пак но само мърмори колко го е страх от отровни змии и паяци, аз лично мисля че е малко преувеличено, а пък и дори да е така хората са се нагодили тоест имат решения и за тези проблеми.
Четох доста из форумите, процедурата на кандидатстване не ми се вижда мнгоо различна от канадската, освен че ти оценяват образованието и стажа предварително. Но не знам да кажем ако си с двойно гражданство, пак ли става по същият начин?
Ще бъда благодарна ан всякакви съвети и информация  Hug

# 452
  • Сидни
  • Мнения: 721
Търси инфо по форумите за емиграция - forum.all.bg / australia или  bg2nz.com
В Австралия е супер, а това с животните е супер кретения- изобщо няма такива неща, не в  градовете...някъде в пустощта са. Адски е цивилизовано и времето е супер!

# 453
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
joya влез в сайта на миграционните - border.gov.au, там ще намериш всичко, коетот е интересува  Peace

# 454
  • Мнения: 9 162
Здравейте мацки ,
виждам че отдавна никой не е писал тук Confused
Но искам да направя догодина плейсмънт една година в Австралия или Нова Зеландия .
Може ли да ми сложите линкове на фирми, където да пратя св мотивационно писмо... или пък агенции търсещи студенти за плейсмънт.
Всяка инфо. ще ми е от полза  bouquet

# 455
  • Мнения: 1
Здравейте преди два месеца се преместихме в Сидни и имаме син на 2 годинки. Търся мами,с които да си пиша.И приятелчета за моя син. Благодаря Ви.

# 456
  • Мнения: 1
Здравейте мамиии!
Случайно попаднах на темата и не спрях да чета.Ще ми бъде много интересно да разкажете как точно попаднахте на другия край на света.Поздрави Simple Smile

# 457
  • Мнения: 30
Здравейте!  Hug С интерес изчетох всичко тук, жалко обаче, че от толкова време никой не е писал.  Sad Аз страшно много харесвам Австралия и Нова Зеландия и доста пъти дори съм си мислила да емигрирам там, само че все още си оставам единствено с мерака.  Laughing Не познавам никого из тез земи, а и на когото, и да кажа за тях, веднага първата реакция е - Оле там има такива отровни и страшни животни и е толкоз далече, на края на света!  Joy Много се радвам за всички, които са успели да се установят в двете страни, упорити и оптимистични хора, тъй като никак не е лесно, особено в началото. Дано някой от вас се включи, а защо не и някой живял преди там.  Heart Eyes

# 458
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Simple Smile да, много рядко някой пише тук:)

# 459
  • Мнения: 1
Здравейте, аз не живея в НЗ , но се чуствам като една от вас.Искам да споделя защо и дано да не ви досадя  Embarassed.Аз сам майка на две деца и живеем в Германия.Имам син , Кевин на 20 год. и щерка , Екатерина на 13.Сина ми заварши тази година и реши преди да започне в Уни да следва, да направи 6 / 12 мес. Work and Travel в НЗ(тук се прави така от много млади хора).Та от една седмица е в едно малко селце около Окланд. Той се чуства много добре, а аз искам да *чуствам*неговите емоции. Ето затова прочетох всичките 31 страници на един дах и сам благодарна , че ви има. Страхотни сте. Направи ми и впечетление, че сте много садружни и готови да помагате. Тук в Германия не е така. Балгарите по/скоро се избягват отколкото да са сплотени. Дано намирате по/често време да пишете тук , за да мога да се чуствам , все едно и аз сам в НЗ.

# 460
  • Мнения: 4 871
Здравейте!
Темата много е замряла Confused .
Така ми се иска да живея в тези далечни земи, дори само да ги посетя ще ми е достатъчно!
Включете се, тези, които живеете там, разкажете как е! Как се е променила обстановката-какво е различното сега в сравнение  с когато сте пристигнали там?

# 461
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
ние сме тук (Сидни) от един месец - различно е, хубаво е, странно на моменти... още сме много в началото за генерални изводи Simple Smile цялото семейство сме (от трима)...

# 462
  • Мнения: 4 871
Как успяхте да отидете там, имам предвид чрез работата ли? И как се справяте с цените? Знам, че там да си позволиш жилище е почти непосилно, заради неимоверно високите цени, а да не говорим за Сидни!
Надявам се нямаш нищо против въпросите, просто ми е любопитно!☺

# 463
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
кандидаствахме за постоянна виза през миграционните. Работа за сега само мъжът ми има, но си я намери като дойде тук, не работодател да го е спонсорирал за виза. Ние сме със статут на постоянни жители, което е добре Simple Smile Цените на имотите са наистина зловещи, особено ако купуваш.... наемите е една идея по-добре, но пак са високи.

# 464
  • Мнения: 5 462
кандидаствахме за постоянна виза през миграционните. Работа за сега само мъжът ми има, но си я намери като дойде тук, не работодател да го е спонсорирал за виза. Ние сме със статут на постоянни жители, което е добре Simple Smile Цените на имотите са наистина зловещи, особено ако купуваш.... наемите е една идея по-добре, но пак са високи.

А да си построиш ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт