"За" и "против" детската градина

  • 8 390
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
За, но не 5 дни в седмицата и от 8 до 6 часа. Това е прекалено много.

И все пак има изключения. Аз напр. никога не съм пожелала и адаптирала в градината.
След много нерви, майка ми ме отписала. На 6 год. съм тръгнала на предучилищна, но не цял ден
и съм нямала никакви проблеми.

# 16
  • по света
  • Мнения: 1 587
Категорично за.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Принципно против. Евентуално съм по-благосклонна, ако е полудневна, нещо каато забавачка.

# 18
  • Мнения: 8 999
Аз и децата ми сме "ЗА" посещаването на детска градина. Не ги записах там, за да има кой да ги гледа /през първите две години не съм работила и имах прекрасната възможност да ги гледам у дома, но те самите предпочетоха да са там, при приятелите си/. Дори се наложи да запиша сина си на ясла, защото сестра му тръгна на детска, а той беше още малък и щеше да се пукне от завист. Затова на 2 г. тръгна на ясла, при това с огромно желание и гордост, както и сестра му тръгна същата година на детска градина. Може би наистина зивиси от децата, но от всичките ми познати поне 50 деца /на възрастта на моите/, нито едно не срещна трудности с адаптацията, нито пък се наложи да го отпишат от градината поради несправяне с режима там.

# 19
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Разбира се че съм ЗА детската градина.

# 20
  • Мнения: 46 602

 Peace
Аз бях против, но детето ми за. Тръгна и от първия ден ходи с голямо желание, целодневно, даже в събота и неделя плачеше, че не е там.

# 21
  • Мнения: 3 161
По-скоро против, но от градина до градина има разлика. Бих си стояла у дома на твое място и них си водила детето на курсове и занимания, полудневни забавачки и пр, където фокусът е върху интересните занимания, не върху целодневното отглеждане.

# 22
  • Мнения: 2 037
По-скоро против, но от градина до градина има разлика. Бих си стояла у дома на твое място и них си водила детето на курсове и занимания, полудневни забавачки и пр, където фокусът е върху интересните занимания, не върху целодневното отглеждане.

Подкрепям.
Като майка на две деца, минали през ДГ, мога да кажа, ужасена съм. Не попаднахме на Хора.
Много се надявам настоящият стереотип да бъде скоро разбит, да се раздвижат нещата и да тръгне към добро.

# 23
  • Мнения: 4 303
Ами наистина си зависи от детето, но и от градината.
Аз лично ако имах избор, би предпочела полудневна забавачка.

# 24
  • Мнения: 6 713
По принцип съм "за" детските заведения, където децата могат да прекарват време с други деца на същата възраст. И аз съм за половин-дневни занимания, но тук много зависи родителите могат ли да си го позволят и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Твърдо съм ЗА детската градина,
но ако можех да си позволя, бих
предпочела, детето ми да посещава
частна такава.
Нямам нищо против държавната, но
все пак мисля, че групи от по десетина деца
са много по-добри от такива с 30.
Само това ми е съображението, иначе съм
много доволна от нашата ДГ и най-важното -
детето ходи с голямо желание от първия ден там.
Чак се сърди, когато дойдат почивните дни  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 84
  Детската градина е институция за отглеждане и възпитание на децата, а не за обучение. Е знае се кои съсловия на обществото не могат да си гледат децата и си ги дават на интернати и полуинтернати. За мен ДГ е полуинтернат, защото си прибираме децата само за нощното спане. Всеки знае до какви психични последствия може да доведе необщуването с детето си. А кога да общуваме с рожбите си като само спейки се грижим за тях?

# 27
  • Мнения: 798
Зависи: от детето, от теб и семейството, от конкретната ДГ - условия, отношение  и т.н.
ЗА изграждането на социална среда, в която детето може да поддържа трайни контакти и да създава приятелства.

Иначе - мисля си напоследък за анкета - доколко сте доволни от ДГ на детето си. Така би се видяло по-реалистично мнението на родителите за това какво качество на отглеждане/възпитание предлагат тези "институции"  Peace

# 28
  • Мнения: 162
Гласувах против, но искам да поясня, че това е "против" българските държавни детски градини. Иначе съм "за" институцията детска градина, с малки групи, правилно хранене, грижовни и мили преподаватели и пр. За жалост дори частните не са гаранция за това. Но има няколко много хубави такива.

# 29
  • Мнения: 27 524
Твърдо против яслите и ЗА градините. Зависи си и от детето, моето трудно свикна, затова направих компромисен вариант - пуснах го първата година от 9 до 12, след това от 9 до 3 (както и досега). Свикна и му харесва.

Общи условия

Активация на акаунт