"Майчин дом"- Варна тема 4

  • 53 225
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 619
Velina_p в ръцете на големи професионалисти си и съм сигурна, че всичко с теб и бебчето ще е наред и след месец ще си гушкаш едно живо и здраво детенце  Praynig Hug
Парите трудно се намират и събират, но в името на живота и здравето на нашите деца и нас самите никой не би ги жалил. Аз също избрах МД и дори и при тези цени пак там щях да раждам. Като знам какво е в Окръжна болница- разказвали са ми близки приятелки, които родиха там- направо косата ми се изправи  Confused  Момичета вдигането на цените наистина може да има нещо общо със ЗК- едва ли те самите ще си ги вдигат така често по собствено усмотрение  Thinking
Nia_123 свижданията са всеки ден от 16:30ч.-17.30ч. и тогава могат да идват близките ти и любимия ти. В деня на раждането също може, но зависи кога си родила. Моето секцио беше сутринта в 8:30ч. и  още същия следобяд ми дойдоха на свиждане  Peace Едната ми приятелка ражда миналата седмица естествено- роди в 16:00ч. и в 18:00ч. бяха пуснали мъжа и и родителите и да я видят- нали 2ч. се стои после в следродилна за наблюдение.

# 46
  • област Варна
  • Мнения: 270
Я да видим сега
1. Неосигурени, нормално раждане - 790 лв. за раждането + 145 лв. за грижите за новородено + 3 дена  престой 270 лв.. Всичко 1205 лв.
2. Осигурени, нормално раждане 810 лв. - нали знаете, че в тая цена влиза и престоя и грижите за новородено.
До колкото знам ЗК поема 300 лв. на раждане или нещо такова. А разликата между двете суми е 400 лв.
Та помислете малко. Вярно, че става скъпичко, но на който не му изнася има и държавни болници.

# 47
  • Мнения: 91
Ния,свижданията са от 16:30 до 17:30,както вече са написали.Аз родих нормално в 13 часа и веднага показаха бебчето на мъжът ми,и следобяда той дойде и на свиждането.А по принцип по всяко едно време може да слезеш до долния етаж ако имат да ти носят нещо или да се видиш с някой близък за 5 минутки  Peace

# 48
  • Varna
  • Мнения: 155
благодаря за инфото, момичета! значи на таткото бебчето се показва бебчето веднага, което е много добре.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 15
Може ли някоя от вас да ми каже колко се плаща за присъствие на бащата по време на раждане? В ценоразписа пише 100 лв./ден. Какво означава това - при престой от 3 дни за нормални раждане по 100 лв./ден или общо 300 лв, или еднократно 100 лв.
И също ако се наложи болничен престой по време на бременността какво се плаща?

# 50
  • Мнения: 431
Моят термин е февруари ,дотогава като нищо ще стане 2000лв. секциото   Thinking .
espinoza ,сега виждам ,че май на един и същи ден са ни термините  Grinning .
Току виж се паднем в една стая  thumbsup

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 15:13 от clover_d

# 51
  • Мнения: 98
И на мен ми прави впечатление, че се вдигат само цените за осигурени и ми се струва, че ЗК има пръст в тая работа.  Peace
Ако е така, то според мен трябва да вдигнат и цените за неосигурените, което малко да смекчи тези, които сте редовни платци на всичко! Sad Така ще намалеят нашите такси, а техните ще се качат, като те така или иначе не са плащали за здравно осигуряване, както повечето от нас!

# 52
  • Мнения: 182
sydney  болничния престой е 40лв. на ден по здравната каса и 95лв за неосигурени. Поне до преди 10 дена бяха такива цените  Wink

# 53
  • област Варна
  • Мнения: 270
Kiki_VN защо да вдигат цените за неосигурени, ако Здравната каса е почнала да поема (или да връща на болницата) по малко пари за раждане - в тоя случай е виновна ЗК, не болницата.
Ще взема да го питам Яков най-накрая.

# 54
  • Мнения: 1
Nia_123 – вече са ти отговорили момичетата за свижданията, само да кажа че ако иска да те види някой мисля трябва този някой да се качи до 2-рия етаж където е приемния кабинет. Аз ако си спомням добре на мен ми казаха че не мога аз да слизам долу, а само отпред пред родилна зала да изляза.

Velina_p опитай да не се ядосваш така вредиш само на теб и бебче. Сега е важно да си спокойна и щастлива. Колкото и да качват цените е ясно че пак там ще идем. Важен е крайният резултат – едно прекрасно и здраво бебе, което много да ви радва. Аз като слушам за другите болници после не мога да спя. Може да е по скъпо в МД но поне специалисти имат, обслужването е страхотно, условията са невероятни.....всичко ти е осигурено. В крайна сметка това има значение в момент на раждане и престой. Лично аз като отида в МД се чувствам прекрасно и много приятно, а да не говоря как изтръпвам когато ми се наложи да ходя по други болници.

# 55
  • Мнения: 4
Аз също съм решила да раждам в МД, февруари е и моя термин.
 До колкото знам осигурените - каквато съм и аз плащат само 810 лв. без отделно престой и грижи за новородено или греша?

Трябва ли да си доплащам за избор на екип или този който е на смяна те изражда.
 За сега съм нормално раждане.
Питам, защото преди време ми казаха, че ако си при Яков или К. Атанасова на ЖК те самите искали да присъстват на раждането. Това е доста стара информация и не ми се стува да е вярна, но все пак ..Rolling Eyes

По-малко притеснения за velina _p и стискам палци!  bouquet
Спокойна бременност и леко раждане!  Hug

Последна редакция: нд, 19 сеп 2010, 18:33 от kali_na_

# 56
  • Мнения: 1
kali_na_ - не знам какво имаш впредвид точно под "избор на екип", но по принцип ако си в МД на консултация по време на бременност те изражда твоя си лекар без доплащане. Аз бях при Анна Атанасова, тя ми даде номера си и каза като тръгна да раждам да и звънна независимо от времето. Аз тръгнах за МД в 23:30 но и звъннаха от болницата - като тръгнах реших първо да ме види дежурния лекар, защото не исках да викам лекарката за фалшива тревога - като установиха че раждам веднага и се обадиха и тя беше там след 15 мин. Иначе акушерката си беше тая от дежурството.
 
Дано съм ти помогнала.

# 57
  • област Варна
  • Мнения: 270
kali_na_ само 810лв. и упойката - 135 лв. (ако искаш). Лекаря си го избираш ти. Ама не виждам какъв е смисъла да ходиш в МД на ЖК при един и после за раждането да си избереш друг. Нали идеята е да те познава от самото начало и той да те поеме до последно.

# 58
  • Мнения: 781
kali_na , вече са ти казали - ако си водиш консултацията в МД , лекаря при който ще си , ще е "твоя лекар" и той има отговорността при израждането . Ако не си водиш ЖК там (както бях аз ) , като станеш в 9 месец , отиваш при лекаря който си решила . След това той те изражда , а ти НЕ плащаш допълнително за това  Peace

# 59
  • Мнения: 4
Благодаря много за всички отговори! Hug

На ЖК. съм при К. Атанасова и до сега не сме разговаряли за раждане.
Но преди 3 дни приятелка, която е била при нея на ЖК. (преди 2 години) ми каза че е родила при дежурния лекар. Та затова раших да попитам.
Сега ми се изясниха нещата.

Благодаря още веднъж  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт