Първата ми бременност беше през далечната 2002г. Бременността ми се водеше от една много прехвалена акушер-гинеколкожка др.П.Цветкова. Нормална,безпроблемна бременност,родих в ОБ.
Отвратително отношение,отвратителна база.... лекарят които ме изражда-невероятен,тогава беше стажант, д-р Алфред Якоб.
Родих дете с синдром на Даун и много тежък сърдечен проблем,несъвместим с живота.Д-р Цветкова,поднесе съболезнования и каза,че другият път ще е по-бдителна!Дори не ми се коментира.
Борехме се 3м и половина,с помощта на д-р Шивачев,но уви..... детето ни избра да отиде на място,където няма да го боли.И аз се оказах майка на ангелче.
След болката и мъката,узрях за това да имаме друго дете,оказа се че няма да е толкова лесно.Ходихме при небезизвестната д-р Моностирска в клиника "Олимед".Място на което знаят как да ти вземат парите.Уви,бременност нямаше,след 2г лечение.
Отказахме се от идеята да имаме собствено дете.И чудото се случи,бях бременна,бременността ми я установи доц.Маркова.Тя ме пренасочи към д-р А.Атанасова.Бременността ми беше нормална,но Ани Атанасова ме посъветва да си направя амниоцентеза,и то в София.Направих я при д-р Мазнейкова,с която се бях консултирала многократно и от която бях очарована,а има толкова негативни мнения за нея.
Родих жива и здрава дъщеричка,Помощта на д-р Атанасова беше голяма,както и на целият екип.
Когато ме приеха да раждам дежурни бяха д-р Юдова старша(педиатър) и д-р Юдова младша гинеколог.Приех го знак и записах дъщеря си на платена педиатрична консултация,при д-р Юдова.Въпреки че си бях платила след 6м спрях да ходя,защото само си губех времето.Освен агресивно лечение и захранване по схема от миналия век,нищо добро за кърменето и все глупости,нищо полезно не чух.
На прегледа след 40-ят ден след раждането,се оказа че има парченце плацента,кюртира ме и в последствие ме преглежда още веднъж,д-р Атанасова не ми взе нито лв.Вероятно грешката е била нейна,или пък случват се такива неща,не съм дълбала,радвах се на дъщеря си.
Преди малко повече от година се роди синът ми.Бременността ми беше водена отново от д-р Атанасова,раждането също.Този път не си правех амниоцентеза,реших и за това да и се доверя.Слава Богу,този път нямаше нищо нито с детето,нито с самото раждане..Имаше всъщност някакъв проблем,добре че е се оказал незначителен,но аз така и не разбрах какво точно.Сложиха синът ми в кувьоз след раждането.На много бройните ми въпроси,само ме успокояваха.Качиха ме в стаята,опитах се да намеря педиатър,връщаха ме и ми казаха,че д-р Юдова ще дойде.Накрая успях да стигна до стаята на дежурните,тя беше опънала крака,усмихна ми се и ми каза да си почивам,ако имало нещо тревожно,тя щяла да ми каже.
Отидох при бебеоците,там имаше една младичка акушерка,обеща ми че след часа за визитация,да ми донесе бебето.Исках да го закърмя възможно най-рано,но д-р Юдова казала,че гладно нямало да остане,да не ми го дават,но аз се разплаках и ме съжалиха.Опитаха се да го вземат за през нощта,аз отново исках да говоря с педиатър.Д-р Димова ми се тросна,като искам да си го държа и това е!
Д-р Атанасова идва да ме вижда всеки ден,дори по два пъти,акушерката Рени също,но за три дни,никой нищо не ми каза за бебо.Аз не спрях да питам,но все бързаха,все няма нищо и така.
Продължавам да ходя при А.Атанасова и въпреки всичко бих препоръчала МД.Но ако с дечицата има проблем.....!Пак казвам,слава на Бога,че никога не разбрах какво става в такива случаи

На всички майчета,безпроблемно раждане и здрави бебенца И Господ да бди над тях

Извинявам се за дългият пост,дано бъде от полза на търсещите информация

,сетих се и за един тъп въпрос :
.
просто като ви чета незнам в такава ситуация какво да напиша за утеха. Дано Господ е с нас и нашите деца и да ни пази
Тя и като неонтолог ли се изявява в МД? а другите педиатри кои са ? и най вече кои са тези които стават? Почвам да се притеснявам сериозно не толкова как щее протече раждането колкото за грижите за бебето
.Навсякъде има пропуски и недоглеждане понякога.Мисля си че всичко е въпрос и на късмет!А за педиатрите не мога да кажа.Имам впечатление само от д-р Димова,сега малката е записана на детска консултация при нея.Аз съм доволна засега,пък занапред ще видим!Харесва ми това че не скача на АБ когато нещо не е наред,първо пробва алтернативи и то щадящи. Относно соковете,да знаеш че в МД дават минерална вода,соковете сами си ги купувахме.Е,само за закуска ми бяха донесли веднъж.Но това мисля е най-незначителното в цялата работа.Успех и после да разказваш как е минало раждането