"Майчин дом"- Варна тема 4

  • 53 254
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 907
farmacka83, просто си поискай документите. Никой няма да ти откаже. Те си мислят, че ще раждаш там, затова си ги държат. Обикновено се наблюдава обратния случай - бременните да ходят на ЖК другаде, а да раждат в МД. Просто не им идва на ум, че ще се изсипеш някакви пари за ЖК, а ще ходиш да раждаш в държавна болница.  Peace Не го правят, за да те принудят да раждаш в МД, а за удобство на тези от нас, които си водим ЖК там и раждаме там. Просто ги поискай.  Peace

VSD, и аз родих миналата година с форцепс. Максим Яков го прави. Много настоявах за нормално раждане при всички обстоятелства. Повлия ми общоприетото мнение, че в МД постоянно навиват за секцио и реших, че ме мятат нещо като ми казват, че бебето е голямо. Въпреки, че много се радвам, че си родих естествено, още ми е гузно, че рискувах здравето на бебето си. Слава Богу, всичко е наред!  Peace

По този повод да ви кажа един бисер. Преди няколко дни се запознах с едно мамче с 3 месечно бебе и се заприказвахме кой къде е раждал. Като й казах за МД и изумена ме попита "Ама как така! Там не правят ли само секцио?!" Момичето изобщо беше отхвърлила възможността за МД, защото си мислеше, че не водят естествени раждания.  #Crazy Ей заради такива работи много мразя да се говори общо и "на едро". Всеки да си разказва за себе си и своя случай, защото и на мен така ми повлияха, та се мъчих и при раждането, и след това бях като инвалид цял месец.  Naughty
 Hug Hug

# 736
  • Мнения: 2 562
Моя лекар(Максим Яков)когато ме пита как искам да раждам ми каза шеговито че само ако искам да раждам в къщи няма да се навие Laughing Никога не ме е задължавал да искам секцио,аз си го бях решила много години преди да забременея.Пък и нормалното раждане не е цвете за мирисане.И какво ако някой лекар препоръча по-щадящото за бебето секцио?Моя позната гинеколожка(не от Варна)роди нормално,но трудно и в процеса на раждане изкълчва рамото на бебето.Е,вече е първи клас и още не може да се оправи въпреки лечебните гимнастики и рехабилитации.Пък случаи подобни зная доста.Защо тогава някой майки така заклеймяват секциото?Не е недостатък на болницата да препоръчва секцио когато има явни индикации за това Peace

# 737
  • Мнения: 1 992
*Галя*, VSD, интересно ми е защо се стигна до форцепс? Родих там преди 5 години също с форцепс и ми се струва, че често прибягват до него, при все че рисковете са големи и е по-добре да се направи спешно секцио.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 907
*Галя*, VSD, интересно ми е защо се стигна до форцепс? Родих там преди 5 години също с форцепс и ми се струва, че често прибягват до него, при все че рисковете са големи и е по-добре да се направи спешно секцио.
Аз напъвах 2 часа без резултат. По време на напъните бебо се е завъртял с лице нагоре, което било неестествено. Трябва бебето да излиза с лице към дупето на майката.  Mr. Green Яков ми каза, че ако не се е завъртял така съм имала шансове да го изкарам сама, но уви.

На всичкото отгоре моето бебе се роди голям главчо. И три кила да беше с тази тиквичка трудно щях да го родя. С доста бебета съм го сравняла. Дори и 2-3 месечни пак бяха с по-малки главички от новороден Страхилчо.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 739
  • Варна
  • Мнения: 493
Аз родих с форцепс като крайна мярка. Главата на бебо била голяма за мен и се заклещи, та не можеше да мръдне повече. Аз раждах при д-р Станева. Бях чела и чувала само добри неща и всъщност единственото нещо, за което я обвинявам, е че прекалено дълго ми казваше "още малко" вместо да направи секцио, след като видя, че няма да стане по нормалния начин (аз исках нормално с уговорката, че ако стане напечено ще ме режат). Аз я умолявах да го направи, след като опитаха всичко друго, а аз не можех повече да напъвам. Имаше един друг лекар, който ме натискаше по корема с цел да избута бебето, но и това не помогна. На края трябваше да ми поставят пълна упойка преди да извадят бебо с форцепса, но се забавиха и аз усетих всичко... Това са ужасни спомени за моментът, който трябваше да бъде най-хубавият в живота ми. Събудих се като дрогирана, видях бебо и не знаех кой е това и защо е с толкова подута глава и рани по лицето. Всеки ден си спомням как можех да го изгубя. Знам, че има много мнения за Майчин дом. Аз не бих казала като цяло, че е лошо място. Все пак условията бяха доста добри, затова и реших да раждам там, защото не смятах, че ще има проблем. Ако имаше опасност щях да отида в АГ-то или Окръжна. После си спомних, че по време на раждането ми имаше около 10-на души-лекари, акушери, сестри и педиатър. Това също ме уплаши, все пак такъв народ по време на раждане не е на добро...
Криста, на мен ми казаха, че не ползват често форцепс. Ти колко време се възстановява след това? Сигурна съм, че пораженията са били големи... Аз и до днес имам леки болки...

# 740
  • Мнения: 1 992
Дълго време се възстановявах - месец -два. При дъщеря ми, слава богу, нямаше никакви поражения, тя беше малко бебе(2600), но почнаха да и падат тоновете и това беше причината за форцепса. Моят гинеколог, при когото преди три седмици родих сина си, беше искрено учуден от решението на лекарите, именно защото бебето беше малко.

# 741
  • Мнения: 303
Някой питаше за картона и изследванията - в МД съвсем незаконно ги задържат, дават ти само обменна карта! Ами моите уважения, но изследванията са собственост на пациента, а не на МД.

# 742
  • Варна
  • Мнения: 42
Много си права Кратунка,..следващият път като отида на консултация съм решила да си ги взема и да не ги връщам на акушерката ,а да си ги нося със себе си при всяка следваща консултация,въпреки,че не ни остава още много ...

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 22:55 от farmacka83

# 743
  • Мнения: 147
Някой може ли да ми каже какъв точно е регламента за свиждане в МД? Чух, че можело от 3.30 до 4ч!?!  Thinking

# 744
  • Варна
  • Мнения: 493
Някой може ли да ми каже какъв точно е регламента за свиждане в МД? Чух, че можело от 3.30 до 4ч!?!  Thinking

От 15.30 до 16.30 мисля, че беше. Или от 15 до 16 часа... Т.е. 1 час е свиждането всеки ден. Но ако имаш нещо спешно, което ти е нужно, можеш да помолиш да ти го донесат до входната врата на родилното и да го вземеш лично. На мен не ми правиха проблем.  Peace

# 745
  • Мнения: 176
Някоя от вас има ли опит с болнични преди 45-дневния от МД? На мен първоначално ми дадоха две седмици и знам, че после следва ЛКК. Но какво точно трябва да направя - да отида на преглед в деня, в който свършва болничния, или... малко ми е притеснено.

# 746
  • Мнения: 2 562
Някоя от вас има ли опит с болнични преди 45-дневния от МД? На мен първоначално ми дадоха две седмици и знам, че после следва ЛКК. Но какво точно трябва да направя - да отида на преглед в деня, в който свършва болничния, или... малко ми е притеснено.
Най-добре говори с твоя лекар или акушерката.Те ще ти обяснят!

# 747
  • Мнения: 2 631
Някоя от вас има ли опит с болнични преди 45-дневния от МД? На мен първоначално ми дадоха две седмици и знам, че после следва ЛКК. Но какво точно трябва да направя - да отида на преглед в деня, в който свършва болничния, или... малко ми е притеснено.

Ако си на консултация там - акушерките се грижат за това и те уведомяват  Peace

# 748
  • Мнения: 622
Свижданията са от 16:30 до 17:30ч.
За болничните най-добре се консултирайте с акушерките си.

# 749
  • Мнения: 572
Ами не са ли от 15.30 до 16.30. Преди седмица раждах там и тогава такъв беше графика.

Общи условия

Активация на акаунт