"Майчин дом"- Варна тема 4

  • 53 303
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 562
Знаете ли,едно нещо не мога да разбера.Аз съм на интензивна ЖК която ми води Снежи.Правят ми запис на тонове едва от няколко седмици(3-4),веднъж седмично.Това което ми е странно е че записа е само за 5 минути Thinking Като чета каква е практиката в други здравни заведения(по 20-30 минути,легнали по гръб,на ляво,на дясно,бебето да е в покой,после го размърдват да видят като се движи) почвам да се чудя дали тези 5 минути (и то бебето задължително трябва да е в покой,иначе коментара е че не ставал записа хубав) не са претупване newsm78? Много ви моля споделете при вас как е,но не само при Снежи,а и при Рени как се процедира!Все пак тези записи са важни и показателни за функционирането на сърчицето на бебето,не може да се гледа на тях като на досадно занимание Naughty

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 958
bubka:)  
аз правя запис на тонове  от 33 седмица,но на 2-ри етаж,записа е около 15-20 мин ,но и мен не са ме карали да се обръщам наляво или надясно newsm78.
Иначе при Рени съм ,и тя слуша тонове ,но с някакво апаратче ,преносимо е,с него гледа само колко са  сърд.удари на минута.
Ако искаш питай Снежи за по-дългите записи,но доколкото знам те се правят ако има някакъв проблем с бебечето.
При мен има изоставане и намалени околоплодни води затова  всяка седмица съм на записи(които си ги плащам -15 лева).

Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 10:11 от Velina_p

# 77
  • Мнения: 2 562
Миличка,вярвам всичко е наред с теб и бебчето?Може би те качват на 2я етаж защото апарата е по-професионален.Долу е ориентировъчен!Но все пак 5 минути са доста малко,нали трябва време да се хване ако има нещо,не дай Боже!!! Надявам се повече момичета да споделят при тях как е,колко продължава записа на тонове?

# 78
  • Мнения: 115
bubka:) , аз бях при Рени и запис на тонове ми правиха два пъти - на последната консултация в 39та седмица (в кабинета на Снежи) и сутринта преди да вляза за секцио (в приемния кабинет на 2рия етаж). И двата пъти не повече от 10 мин  Peace Иначе сърдечните тонове ги слушаше с доплера всеки път от 20та седмица някъде.

# 79
  • Мнения: 2 562
кака Лара,мерси!На мен откакто ми правят запис на тонове,вече не ги слушат с доплер.Да не се чудя значи!Явно горе-долу толкова е продължителността...

# 80
  • Мнения: 115
bubka:), не се притеснявай  Peace На сигурно място си, Така като се замисля, май не е практика в МД да правят записи често. Доста от момичетата от София в отчетната тема ходеха редовно последните месеци, и аз се бях закъхарила на мен що не ми правят  Laughing

# 81
  • Мнения: 182
В приемния кабинет на втория етаж, има надпис над бюрото на акушерката, че записите на тонове продължават 20 минути. На мен са ми ги записвали 2 пъти докато лежах там и наистина продължават горе долу толкова. На консултациите още не са ми правили запис.

# 82
  • Мнения: 2 562
bubka:), не се притеснявай  Peace На сигурно място си, Така като се замисля, май не е практика в МД да правят записи често. Доста от момичетата от София в отчетната тема ходеха редовно последните месеци, и аз се бях закъхарила на мен що не ми правят  Laughing

 Laughing и на мен софийските момичета ми разбъркват мозъка...На повечето по 2 пъти седмично им правят запис и то по 20-30 минути,завъртат ги на всички страни...
SURF,може би касае само 2я етаж(ако си там)...Явно долу са кратки.Здраве да е!
Те, бебчетата,да са добре,пък другото не е важно...

# 83
  • Мнения: 91
Bubka Simple Smile - Аз като бях бременна като питах за запис на тоновете ми казаха че се прави само ако има нещо притеснително и само преди самото раждане ми правиха и той беше не повече от 5 мин  Peace

# 84
  • Мнения: 2 562
alex88,може и затова да са кратки записите наистина...Снежи винаги ми казва че са наред.Затова и не е правила по-дълъг запис явно.Ама пусто като чета как е в другите градове и почвам да се притеснявам.Благодаря на всички които се отзоваха на въпроса ми Hug!Така ми олекна !

# 85
  • Мнения: 4
Здравейте,
ходих на 4Д, но не ми дадоха запис на бебето, а и аз се сетих да попитам след като тръгнах.
Трябваше ли да си го поискам или следващия път ще ми го дадат?
На платена ЖК.

И да се ОПЛАЧА  от момичетата на регистратура! "СГРЕШИЛИ" са ми часа,който беше записан от месец  по-рано и то за час, в който д-ра Не е на смяна!
За това момичета проверявайте си часовете.

# 86
  • Мнения: 91
Калина и при мен беше така а момичетата от регистратурата.
Оплачи се на лекаря който ти води ЖК.
За записа трябвало е да кажеш още преди да започне да те гледа на 4Д-то.

# 87
  • област Варна
  • Мнения: 270
За записа трябвало е да кажеш още преди да започне да те гледа на 4Д-то.

Това що за глупост е, нали записа си влиза в цената?
Цитат
Женска консултация

(включва биохимичен пренатален скрининг   +    4D фетална морфология със запис)

# 88
  • Мнения: 293
С пьрвата ми бременност 2005 год запис на тонове Снежи ми правеше на всяка консултация от средата на 8 месец до края по около 15 мин.С втората бях при Рени но запис ми прави Снежи ведньж 1 седмица преди да родя защото Рени я нямаше и случайно се паднах при нея и ведньж Рени за 3 мин в деня на термина.Иначе само слушаше тоновете с онази бяла слушалка и каза,че ако нещо не е наред тогава ще ми се прави запис.

# 89
  • Мнения: 9
За 4Д-то мен Снежи ме предупреди преди прегледа да кажа че искам запис.Трябва да кажеш че искаш за да ти го запишат Naughty

Общи условия

Активация на акаунт