Как да консервирам краставички в 3 л буркан?!?

  • 18 826
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте, вчера видях на пазара корнишони и ми се иска да "затворя" няколко 3 л буркана, т.к. за руска салата вече си направихме краставички. Но ми се иска да са по-различни например солени, може и с асперин. Моля за вече изпитани и "вкусни" рецепти.

# 1
  • Мнения: 182
В три литров буркан се сещам единствено за фикса за туршии,иначе няма начин да ги стерилизираш.С аспирин на мен лично не ми харесват.

# 2
  • Мнения: 69
Измиваш краставичките. Нареждаш ги в бурканите, слагаш ако желаеш лук,чесън,копър,черен пипер,абе подправки каквито слагаш на другите краставици. Заваряваш си саламура като на литър вода слагаш 40гр.сол/около 2суп. л./ Като стане хладка саламурата заливаш краставиците и ги затваряш добре/задължително с винтови капачки/. Следтова след ден два започваш да разклащаш бурканите. Така няколко дена. Абе  получава се нещо като ефекта от претакането на киселото зеле. Тази туршия става като онази която продават по плод-зеленчук/солена не маринована/.
  Дано си ме разбрала. Ако не стане свирни ще ти пратя от моята. newsm62

# 3
  • Мнения: 10
maslinka 05  имам страхотна рецепта за такива краставички Wink . В три литров буркан си нареждаш краставичките /може и моркови,зеле,зелени доматки,карфиол.../.От горе слагаш венче копър и сипваш 18 с.л. оцет,3 равни с.л. сол,2 с.л. захар и 3 аспирина.Доливаш буркана с гореща вода-до ръба на гърлото.Затваряш го с капачка /за предпочитане гумена,от тези,които плътно прилепват/ и обръщаш буркана няколко пъти,докато се размесят хубаво съставките.Завиваш го с парче вълнен плат или шал и го оставяш за 24 часа.След това махаш плата и можеш да опиташ краставичките-божествени са.Приятен апетит Grinning

# 4
  • Мнения: 385
Кисели краставички
5 л вода
400 мл оцет
400 гр сол
80 мл ракия
Всичко това се смесва и  се  остава да заври,след това се заливат  бурканите с предварително подредени краставички.

# 5
  • Мнения: 767
Листа от смокиня, листа от вишна, листа от хрян, копър, магданоз и чесън при краставичките в буркана. Заливат се с хладна саламура от -на литър вода - 3с.л сол. Ако искаш по-бързо да станат - заливаш с топла.След седмица хрупаш невероятно вкусни краставички по руска рецепта. Ако искаш да останат за зимата, когато са готови изсипваш прецедената саламура и я възвираш, заливаш, запечатваш, обръщаш и завиваш с одеало. На другия ден прибираш някъде на хладно.

Общи условия

Активация на акаунт