Кафе и кърмене?

  • 20 164
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
Първият месец не пиех кафе ,но сега вече знам ,че на малката не и се отразява и си пия по 1 ,че понякога и по 2 кафета.Всеки сам си решава и преценява!Така че мила пий си по едно кафе нищо няма да му стане на бебчето поне според мен.

# 16
  • Varna
  • Мнения: 63
 И аз се притеснявах да пия кафе щом кърмя ,но няколко пъти ми се наложи(ниско кръвно). Сякаш не се отрази на бебка. Сега пия когато ми е омотано ,но гледам да е веднага след като кърмя.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 535
Пробвай и ще видиш дали и как се отразява на бебето. Аз лично предпочетох да изчакам след годинката - тогава не му се е отразявало, но вече беше голям, хранеше се и с други неща...

# 18
  • Мнения: 9 483
Не, не е проблем Peace
По-добре пий с кофеин, отколкото без-химията за извличането на кофена е повече и по-вредна.
А, ако си пила кафе и по време на бремеността-изобщо пък няма за какво да се безпокоиш-бебето си е свикнало с дозата кофеин Laughing

# 19
  • Мнения: 489
И аз пия по едно кафе след сутрешното кърмене, не съм забелязала да се отразява на дъщеря ми. През първите месеци не пиех всеки ден, може би по 3-4 на седмица.

# 20
  • Мнения: 2 231
Aз пиех по едно слабо нес с мляко сутрин и по някога, взависимост как се чувствам и по едно следобед. Но кръвното ми е малко по-ниско и ще заспя директно ако не пия поне по 2 кафета на ден Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 1 139
Пиех по едно не много силно кафе сутрин след като съм накърмила бебо Peace

# 22
  • Мнения: 155
Понякога пиех, понякога не пиех (не ми се пиеше) по едно кафе сутрин. Кафето беше кофеиново. Не съм забелязала разлика.

# 23
  • Мнения: 4 292
Аз също пиех кафе, но внимавах да не прекалявам. Подчертавам, че  съм абсолютно пристрастена и не мога без кофеин.
Ако много се притесняваш от въздействието върху бебето, пий непосредствено преди или след кърмене и то късо кафе. Дългото кафе е по-рядко, но не и по-слабо, то е с по-дълъг процес на екстракция, т. е. водата е преминава през кафето по-дълго време и е обрала по-голяма доза кофеин.
За здравословна доза се сичат до 4 чаши дневно. Имай предвид, че при бебетата липсва ензимът в черния дроб, който е отговорен за разграждането на кофеина и от тази гледна точка не е удачно да се приемат повече от 2 чаши.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Започнах с малки дози кафе от втория месец на бебето. Първо пиех 3 в 1 с повече вода, после с по- малко вода, после кафе с мляко, сега вече и чисто си позволявам понякога( просто не обичам да пия чисто кафе по принцип). Не се отразява на бебето.

# 25
  • Мнения: 99
Пиех всяка сутрин по 1 нес кафе , след безсънните кърмачески нощи имах нужда от някакъв стимулант сутрин за да си отворя очите.

# 26
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Всяка сутрин си позволявам по едно кафе и то доста силно и на малчо изобщо не му е повлияло. В началото си мислех, че когато имаше колики моето пиене на кафе му влияе, но се оказа, че не е така.
Според мен няма проблем да си пиете по 1 кафе на ден  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 818
Здравей,
Аз пък, противно на останалите, ще ти кажа да внимаваш. Не пречи да опиташ, но имай едно наум.
Моята мома, на вашата възраст имаше силни колики, които определено се повлияваха от кафето, хеле пък ако е било с мляко. То си е и логично де, защото малко по-нататък при захранването я диагностицираха с АБКМ. 
Желая ти успех със "запиването" на кафенце и дано при вас няма проблем  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 432
Аз пия даже по две кафета - от първите седмици на бебчо, та до ден-днешен. Не му е повлияло зле в никакъв случай. Спинка си, спокоен е, а и съм чела, че по 1-2 не вреди. Ако се тревожиш, изчисли кога да пиеш, като имаш предвид, че концентрацията на кофеин в организма стига пика си един час след изпиването на кафето.

# 29
  • Мнения: 48
пия, след като накърмя. Не забелязвам да се отразява..

Общи условия

Активация на акаунт