Кафе и кърмене?

  • 20 166
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 49
Здравейте , мами! Имам следния въпрос-мога ли да си позволя едно кафе на ден, след като кърмя. Бебето ми е на 2 месеца и е само на кърма. Сега пия безкофеиново, но.... Та мисълта ми е,ще му повлияе ли чак толкова едно кафе? Споделете!

# 1
  • Мнения: 62
здр. аз пиех сутрин по 1 кафе всеки ден , но след кърмене и за всичките 6 мес през които кърмих не съм усетила да е повлияло на бебето , така че моя съвет е да не се лишаваш от това удоволствие  Wink

# 2
  • Мнения: 91
Ето линк към скорошна тема за кафето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=517414.msg16013784#msg16013784

# 3
  • Мнения: 49
Ох, много ви благодаря момичета! Сега съм по-спокойна-ще си пия едно сутрешно, че то иначе как се издържа цял ден. Е, разбира се , ще наблюдавам бебчо, но от прочетеното оставам с впечатление , че не проблем!

# 4
  • Мнения: 273
Пиѝ си нормално кафе, но не и безкофеиново, което по би могло да навреди на бебчето. За извличането на кофеина се използвали някакви си химикали, които маѝ са по-вредни от кофеина  Wink
Аз вече пия дори по 2 кафета на ден и продължавам да кърмя, не съм забелязала влияние върху детето  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 233
И аз си позволявах сутрин да пия кафе, случвало ми се няколко пъти и преди кърмене /когато дечко се успи/ и не съм забелязала разлика  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Аз не съм пила когато беше толкова малка, започнах към годинката, когато разредих кърменията и то само сутрин.Но ти си преценяш за детето, знаеш си дали е спокойно или не, може да пиеш и да пробваш дали ще му се отрази.И ако пиеш ще е добре да е веднага след кърмене, за да се резорбира максимално до следавщото Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6
Здравейте, Мили мами
Според вас, може ли кафето да повлияе на коликите?  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 072
Не съм спирала да пия кафе с нито едно от децата, може би само през първите 2-3 месеца от бременността, защото ми се гадеше. Включително педиатърката каза, че нямало проблем по едно веднага след сутрешното кърмене. При мен са две чаши, но капучино.
Бях малко на диета и тогава бях спряла кафето, защото го пия само с мляко, а то не можеше да се пие всеки ден. Та - никаква разлика в бебка не забелязах.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравейте, Мили мами
Според вас, може ли кафето да повлияе на коликите?  newsm78
За кафето не знам, ама ако даваш сок със сигурност.На колко ти е бебто и засилват ли се, какво питаш точно?

# 10
  • Мнения: 1
пий си спокойно кафенце, моето бебче е на 3 месеца и аз пия по 2 кафета на ден, от което няма никакъв проблем . Hug

# 11
  • Мнения: 39
пия по 3,4 кафета на ден синьт ми е ве4е на 7 месеца и няма проблеми,не се притесняваи по4ни с 1 сутрин и полека след 4,5 дни пий по о6те 1 ако се притеснява6 и zабележи има ли промяна в детето,все пак всяко беб4е и органиzьм са раzли4ни...

# 12
  • София
  • Мнения: 310
Наистина безкофеиновото кафе е по-вредно за бебето дори и по време на бременност. По принцип много обичах да пия кафе, но сега съм пила 2-3 пъти най-много, тъй като ми е тъпо без да мога да запаля цигара  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 569
Не е никакъв проблем да пише по едно не силно кафе на ден. Аз също като теб започнах с безкофеиново, но по-натам минах на обикновено и никога не съмусетила да й е повлияло!  Peace

# 14
  • Мнения: 1 335
Пия си по 1 кафе сутрин и не съм забелязала да се отразява на кърмата и на детето по някакъв начин.

# 15
  • Мнения: 304
Първият месец не пиех кафе ,но сега вече знам ,че на малката не и се отразява и си пия по 1 ,че понякога и по 2 кафета.Всеки сам си решава и преценява!Така че мила пий си по едно кафе нищо няма да му стане на бебчето поне според мен.

# 16
  • Varna
  • Мнения: 63
 И аз се притеснявах да пия кафе щом кърмя ,но няколко пъти ми се наложи(ниско кръвно). Сякаш не се отрази на бебка. Сега пия когато ми е омотано ,но гледам да е веднага след като кърмя.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 535
Пробвай и ще видиш дали и как се отразява на бебето. Аз лично предпочетох да изчакам след годинката - тогава не му се е отразявало, но вече беше голям, хранеше се и с други неща...

# 18
  • Мнения: 9 483
Не, не е проблем Peace
По-добре пий с кофеин, отколкото без-химията за извличането на кофена е повече и по-вредна.
А, ако си пила кафе и по време на бремеността-изобщо пък няма за какво да се безпокоиш-бебето си е свикнало с дозата кофеин Laughing

# 19
  • Мнения: 489
И аз пия по едно кафе след сутрешното кърмене, не съм забелязала да се отразява на дъщеря ми. През първите месеци не пиех всеки ден, може би по 3-4 на седмица.

# 20
  • Мнения: 2 231
Aз пиех по едно слабо нес с мляко сутрин и по някога, взависимост как се чувствам и по едно следобед. Но кръвното ми е малко по-ниско и ще заспя директно ако не пия поне по 2 кафета на ден Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 1 139
Пиех по едно не много силно кафе сутрин след като съм накърмила бебо Peace

# 22
  • Мнения: 155
Понякога пиех, понякога не пиех (не ми се пиеше) по едно кафе сутрин. Кафето беше кофеиново. Не съм забелязала разлика.

# 23
  • Мнения: 4 292
Аз също пиех кафе, но внимавах да не прекалявам. Подчертавам, че  съм абсолютно пристрастена и не мога без кофеин.
Ако много се притесняваш от въздействието върху бебето, пий непосредствено преди или след кърмене и то късо кафе. Дългото кафе е по-рядко, но не и по-слабо, то е с по-дълъг процес на екстракция, т. е. водата е преминава през кафето по-дълго време и е обрала по-голяма доза кофеин.
За здравословна доза се сичат до 4 чаши дневно. Имай предвид, че при бебетата липсва ензимът в черния дроб, който е отговорен за разграждането на кофеина и от тази гледна точка не е удачно да се приемат повече от 2 чаши.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Започнах с малки дози кафе от втория месец на бебето. Първо пиех 3 в 1 с повече вода, после с по- малко вода, после кафе с мляко, сега вече и чисто си позволявам понякога( просто не обичам да пия чисто кафе по принцип). Не се отразява на бебето.

# 25
  • Мнения: 99
Пиех всяка сутрин по 1 нес кафе , след безсънните кърмачески нощи имах нужда от някакъв стимулант сутрин за да си отворя очите.

# 26
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Всяка сутрин си позволявам по едно кафе и то доста силно и на малчо изобщо не му е повлияло. В началото си мислех, че когато имаше колики моето пиене на кафе му влияе, но се оказа, че не е така.
Според мен няма проблем да си пиете по 1 кафе на ден  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 818
Здравей,
Аз пък, противно на останалите, ще ти кажа да внимаваш. Не пречи да опиташ, но имай едно наум.
Моята мома, на вашата възраст имаше силни колики, които определено се повлияваха от кафето, хеле пък ако е било с мляко. То си е и логично де, защото малко по-нататък при захранването я диагностицираха с АБКМ. 
Желая ти успех със "запиването" на кафенце и дано при вас няма проблем  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 432
Аз пия даже по две кафета - от първите седмици на бебчо, та до ден-днешен. Не му е повлияло зле в никакъв случай. Спинка си, спокоен е, а и съм чела, че по 1-2 не вреди. Ако се тревожиш, изчисли кога да пиеш, като имаш предвид, че концентрацията на кофеин в организма стига пика си един час след изпиването на кафето.

# 29
  • Мнения: 48
пия, след като накърмя. Не забелязвам да се отразява..

# 30
  • Мнения: 1 569
По едно на ден, по-слабичко/дългичко не е никакъв проблем. Wink И аз знам, че по-добре истинско кафе, а не безкофеиново, защото безкофеиновото минавало през обработка и съответно било по-вредно от истинското.

# 31
  • Мнения: 78
Ухххх, сега супер много се притесних newsm09. Кърмя шести месец и от 2-3 месеца съм на безкофеиново. А много обичам кафенце, че и да е в големите чаши - е аз пия слабо кафе, но все пак..... И от много акъл, и толкова много изчетени материали тук за какво ли не, не допуснах, че безкофеиновото ще е по вредно. smile3537. Много ли е фатално за дъщеричката ми? Rolling Eyes  helpuu

# 32
  • Мнения: 277
Аз кърмя и пия по 2 кафета на ден,не забелязвам да се отразява. Peace

# 33
  • Мнения: 666
Докато кърмих пиех по 1 кафе сутрин/не само безкофеиново/..не и се е отразявало на малката.Към края на кърмаческия ми стаж пиех по 2-3 кафета и детето си спеше като къпано Simple Smile

# 34
  • Мнения: 309
нищо му няма на бебенче, чак толкова не се шашкай! Аз от нищо не съм се лишавала докато кърмих бебка! Пила съм кафе, яла съм цитрусови плодове, и т.н. Гледах обаче да е в умерени количества, защото както всички знаем всяко прекалено нещо е вредно. По добре не се лишавай когато ти се пие и яде нещо, както по време на бременноста, така и докато кърмиш организма си знае от какво има нужда и какво да осигури на бебенце. Това е моето мнение.  Wink

# 35
  • Мнения: 54
Аз кърмя и пия по 2 кафета на ден,не забелязвам да се отразява. Peace
И аз така правех.Не можах да го откажа.До към 4-5 месец гледах да се ограничавам с едно.

# 36
  • Мнения: 15
Според мен от едно кафе нищо няма да ти стане,особено ако е сутринта.Само гледай да е веднага след кърмене.Аз пия 3 в 1. Друго кафе не ми понася:))Но гледам да е максимум до 3 часа,за да не се превъзбуди малкиа.Въпреки че ми е е случвало да изяждам цял шоколад вечерта,което е дори по-лошо ,но е е имало промяна в навиците му за сън...(не ти препоръчвам това с шоколада:))))

# 37
  • Мнения: 22
Аз се въздържах от кафе само първия месец. След това започнах да пия първо по- слабо, а след това и нормално кафе, обикновено два пъти на ден. Вече девет месеца и половина не съм забелязала да се отразява чрез кърмата на бебето. Мисля, че ако трябваше да се въздържам от кафе през цялото време отдавна да съм спряла да кърмя, от което щеше да загуби много бебчето ми. Така че, пробвай с по-слабо кафе да видиш дали ще има някаква реакция, и ако няма, доставяй си това удоволствие и ще бъдеш много по-спокойна, а оттам и бебето ти по-добре.

# 38
  • Мнения: 4
Едно кафе на ден не е проблем, даже по добре да махнеш безкофеиновото, защото за да извлекат кофеина от него го третират с различни химикали, които стават част от сутрешното ти кафе и обедното хранене на детето ти.

# 39
  • Мнения: 40
Аз също си пшия по 1 кафенце на ден ина4е не мога да отворя о4и и не съм усетила по някакъв начин да влияе на бебо,даже защото съм изцяло на изцеждане си пия кафето и изцеждам. Grinning.

# 40
  • Мнения: 51
Ако е само едно кафе, според мен изобщо няма да навреди.

Общи условия

Активация на акаунт