Кафе и кърмене?

  • 20 162
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте , мами! Имам следния въпрос-мога ли да си позволя едно кафе на ден, след като кърмя. Бебето ми е на 2 месеца и е само на кърма. Сега пия безкофеиново, но.... Та мисълта ми е,ще му повлияе ли чак толкова едно кафе? Споделете!

# 1
  • Мнения: 62
здр. аз пиех сутрин по 1 кафе всеки ден , но след кърмене и за всичките 6 мес през които кърмих не съм усетила да е повлияло на бебето , така че моя съвет е да не се лишаваш от това удоволствие  Wink

# 2
  • Мнения: 91
Ето линк към скорошна тема за кафето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=517414.msg16013784#msg16013784

# 3
  • Мнения: 49
Ох, много ви благодаря момичета! Сега съм по-спокойна-ще си пия едно сутрешно, че то иначе как се издържа цял ден. Е, разбира се , ще наблюдавам бебчо, но от прочетеното оставам с впечатление , че не проблем!

# 4
  • Мнения: 273
Пиѝ си нормално кафе, но не и безкофеиново, което по би могло да навреди на бебчето. За извличането на кофеина се използвали някакви си химикали, които маѝ са по-вредни от кофеина  Wink
Аз вече пия дори по 2 кафета на ден и продължавам да кърмя, не съм забелязала влияние върху детето  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 233
И аз си позволявах сутрин да пия кафе, случвало ми се няколко пъти и преди кърмене /когато дечко се успи/ и не съм забелязала разлика  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Аз не съм пила когато беше толкова малка, започнах към годинката, когато разредих кърменията и то само сутрин.Но ти си преценяш за детето, знаеш си дали е спокойно или не, може да пиеш и да пробваш дали ще му се отрази.И ако пиеш ще е добре да е веднага след кърмене, за да се резорбира максимално до следавщото Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6
Здравейте, Мили мами
Според вас, може ли кафето да повлияе на коликите?  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 072
Не съм спирала да пия кафе с нито едно от децата, може би само през първите 2-3 месеца от бременността, защото ми се гадеше. Включително педиатърката каза, че нямало проблем по едно веднага след сутрешното кърмене. При мен са две чаши, но капучино.
Бях малко на диета и тогава бях спряла кафето, защото го пия само с мляко, а то не можеше да се пие всеки ден. Та - никаква разлика в бебка не забелязах.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравейте, Мили мами
Според вас, може ли кафето да повлияе на коликите?  newsm78
За кафето не знам, ама ако даваш сок със сигурност.На колко ти е бебто и засилват ли се, какво питаш точно?

# 10
  • Мнения: 1
пий си спокойно кафенце, моето бебче е на 3 месеца и аз пия по 2 кафета на ден, от което няма никакъв проблем . Hug

# 11
  • Мнения: 39
пия по 3,4 кафета на ден синьт ми е ве4е на 7 месеца и няма проблеми,не се притесняваи по4ни с 1 сутрин и полека след 4,5 дни пий по о6те 1 ако се притеснява6 и zабележи има ли промяна в детето,все пак всяко беб4е и органиzьм са раzли4ни...

# 12
  • София
  • Мнения: 310
Наистина безкофеиновото кафе е по-вредно за бебето дори и по време на бременност. По принцип много обичах да пия кафе, но сега съм пила 2-3 пъти най-много, тъй като ми е тъпо без да мога да запаля цигара  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 569
Не е никакъв проблем да пише по едно не силно кафе на ден. Аз също като теб започнах с безкофеиново, но по-натам минах на обикновено и никога не съмусетила да й е повлияло!  Peace

# 14
  • Мнения: 1 335
Пия си по 1 кафе сутрин и не съм забелязала да се отразява на кърмата и на детето по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт