Кафе и кърмене?

  • 20 163
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 569
По едно на ден, по-слабичко/дългичко не е никакъв проблем. Wink И аз знам, че по-добре истинско кафе, а не безкофеиново, защото безкофеиновото минавало през обработка и съответно било по-вредно от истинското.

# 31
  • Мнения: 78
Ухххх, сега супер много се притесних newsm09. Кърмя шести месец и от 2-3 месеца съм на безкофеиново. А много обичам кафенце, че и да е в големите чаши - е аз пия слабо кафе, но все пак..... И от много акъл, и толкова много изчетени материали тук за какво ли не, не допуснах, че безкофеиновото ще е по вредно. smile3537. Много ли е фатално за дъщеричката ми? Rolling Eyes  helpuu

# 32
  • Мнения: 277
Аз кърмя и пия по 2 кафета на ден,не забелязвам да се отразява. Peace

# 33
  • Мнения: 666
Докато кърмих пиех по 1 кафе сутрин/не само безкофеиново/..не и се е отразявало на малката.Към края на кърмаческия ми стаж пиех по 2-3 кафета и детето си спеше като къпано Simple Smile

# 34
  • Мнения: 309
нищо му няма на бебенче, чак толкова не се шашкай! Аз от нищо не съм се лишавала докато кърмих бебка! Пила съм кафе, яла съм цитрусови плодове, и т.н. Гледах обаче да е в умерени количества, защото както всички знаем всяко прекалено нещо е вредно. По добре не се лишавай когато ти се пие и яде нещо, както по време на бременноста, така и докато кърмиш организма си знае от какво има нужда и какво да осигури на бебенце. Това е моето мнение.  Wink

# 35
  • Мнения: 54
Аз кърмя и пия по 2 кафета на ден,не забелязвам да се отразява. Peace
И аз така правех.Не можах да го откажа.До към 4-5 месец гледах да се ограничавам с едно.

# 36
  • Мнения: 15
Според мен от едно кафе нищо няма да ти стане,особено ако е сутринта.Само гледай да е веднага след кърмене.Аз пия 3 в 1. Друго кафе не ми понася:))Но гледам да е максимум до 3 часа,за да не се превъзбуди малкиа.Въпреки че ми е е случвало да изяждам цял шоколад вечерта,което е дори по-лошо ,но е е имало промяна в навиците му за сън...(не ти препоръчвам това с шоколада:))))

# 37
  • Мнения: 22
Аз се въздържах от кафе само първия месец. След това започнах да пия първо по- слабо, а след това и нормално кафе, обикновено два пъти на ден. Вече девет месеца и половина не съм забелязала да се отразява чрез кърмата на бебето. Мисля, че ако трябваше да се въздържам от кафе през цялото време отдавна да съм спряла да кърмя, от което щеше да загуби много бебчето ми. Така че, пробвай с по-слабо кафе да видиш дали ще има някаква реакция, и ако няма, доставяй си това удоволствие и ще бъдеш много по-спокойна, а оттам и бебето ти по-добре.

# 38
  • Мнения: 4
Едно кафе на ден не е проблем, даже по добре да махнеш безкофеиновото, защото за да извлекат кофеина от него го третират с различни химикали, които стават част от сутрешното ти кафе и обедното хранене на детето ти.

# 39
  • Мнения: 40
Аз също си пшия по 1 кафенце на ден ина4е не мога да отворя о4и и не съм усетила по някакъв начин да влияе на бебо,даже защото съм изцяло на изцеждане си пия кафето и изцеждам. Grinning.

# 40
  • Мнения: 51
Ако е само едно кафе, според мен изобщо няма да навреди.

Общи условия

Активация на акаунт