Киста на яйчника

  • 249 565
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Моята я бяха видели първо на ехограф при рутинен преглед и докторчето ми каза ,че е от тези дето не се пукат.Аз го попитах сигурен ли е и той ми каза да.Оттам отивам на АГ и докторката ми каза че се съмнява че е от пукащите се просто май е със по-дебела стена.Изписа ми УТРОСТОГЕН може и да бъркам заглавието но го пиша по памет.Никога не съм пила противозачатъчни и не съм запозната но това май не е такова защото това л-во помагало и за по-бързо забременяване.Така ми каза докторката и даже ако искам да го пия по 1т. профилактично хем да не се образуват кисти.Преди прегледа и споменах че лечението го направих наполовина защото трябваше сутрин и вечер да си слагам по 2т. влагалищно а пък аз само вечер го правих и цикъла ми беше нормален.Тя каза че кистата може да се спука и без някакви симптоми.И какво се оказа на ултразвука кистата я няма.Думите на докторката бяха-аз си знам че това л-во е страхотно не може да не се спука.Направо бях като втрещена при условие че неизпълних точно лечението.Лекарката е 78 набор което много-много не ме окуражи но ми я бяха препоръчали.И така засега съм се справила наполовина с АГпроблемите.

# 31
  • Мнения: 4 390
Добре е, че са ме оперирали навреме, защото е могла да се пукне и да се стигне до перитонит. Не го казвам, за да плаша някого, а просто да се знае, че има и други видове кисти, освен функционални и ендометриозни.
Peace
Моята малка киста се беше пукнала, когато ме оперираха по спешност, заради "остър хирургичен корем" . Слава Богу, разминахме се с перитонита.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Утрогестан никога и никой не ми е изписвал, въпреки че кисти съм правила много пъти, особено преди години, когато лекувах стерилитет. Все противозачатъчни ми даваха за кистите.
Сега в сряда съм на доктор, ще видя какво става с моята 4.5 сантиметрова приятелка и ще пиша пак. Кофтито е, че цикълът ми продължи пак доста време, т.е., зацапващото кървене, до пълно изчистване, което според докторът можело да бъде провокирано от появила се киста. Факт е обаче, че и когато нямах такава, цикълът ми пак си беше много дълъг, по 8-9 дни до пълно изчистване.

# 33
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
mama ziana  питай и пиши.Макар че аз си мисля че ако ходиш при един и същи д-р и досега не ти го е изписвал не вярвам да ти го изпише.На мен ми каза ако искам да го пия профилактично по 1т. за да не ми се образували.

# 34
  • Мнения: 29
Дали някоя от вас е успяла да излекува киста на яйчник чрез билколечение или да е чувала положителни отзиви от познати?  Thinking

П.С. Питам, защото мисля да проведа такова лечение.
Ходих на ирисова диагностика в Плевен при Никола Костов Алексиев.

# 35
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз не одобрявам билколечението.То ако можеше с билки нямаше да измислят л-вата.Това не е шега работа.Даже аз от форума научих че ако се спукала кистата можело да направиш и перитонит.А относно това знам че е много коварно.Можеш да си заминеш за няколко часа защото симптомите са сходни със други заболявания.Не пишеш каква ти е кистата.Моята уж я виждаха че не е от пукащите а се пукна.Аз от приятелката ми си затвърдих отр. мнение за хомеопатията и билколечението ама на нея още не и е дошъл акъла в главата.Препуска от л-во на л-во визирам че ходи на хомеопат.От 3м. тъпче децата с боклуци и пак са си на същото дередже.Незнам тикакво мислиш по въпроса?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 423
Кистите на яйчниците трябва да се следят и да се лекуват бързичко с лекарства, за да не се стигне до рязане,къде планирано,къде по спешност. Билките могат да замажат положението и вместо за 20 дни да се махне кистата да си я носиш доста дълго. Плюс това голяма част от кистите се пукат с идването на цикъла т. е може да си мислиш, че билките са ти помогнали,а то всъщност си е един често срещан процес, който с тях или без тях пак става.

# 37
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
така е хвърляш си парите на вятъра и някои хора се възползват от това.

# 38
  • Мнения: 2
Здравейте,

Имах късмет - и моята киста изчезна  Grinning
Не знаех, че от ехографския преглед става ясен видът на кистата. Моят доктор ми даде направление за хоспитализация, за да не губя ценно време в случай, че кистата се спука. Значи не е бил сигурен във вида й.
Колкото до билколечението - с две ръце съм да се прибягва до него винаги, когато случаят не е спешен. Харесвам много д-р Мария Папазова, която казва, че има медикаментозно третиране и холистично лечение. Лекарствата често са наистина необходими, но още по-често са заменими от по-щадящи и по-полезни билкови препарати.

На всички ви желая здраве и неусетно отърваване от болежките  Hug

# 39
  • Мнения: 4 434
Каква болка се усеща, когато има киста... Confused

# 40
  • Мнения: 29
Имах късмет - и моята киста изчезна  Grinning
Не знаех, че от ехографския преглед става ясен видът на кистата. Моят доктор ми даде направление за хоспитализация, за да не губя ценно време в случай, че кистата се спука. Значи не е бил сигурен във вида й.

Чибуралка, какво лечение проведе за кистата? 
Радвам се, че е било успешно !  Hug

Да бъда честна, не се усетих да питам какъв вид е моята киста, нито гинеколожката ми спомена,
може другата седмица да отидя и да и задам този въпрос, за да знам.


Колкото до билколечението - с две ръце съм да се прибягва до него винаги, когато случаят не е спешен.

Да разбирам ли, че си ЗА лечението на киста с билки, когато кистата не е в напреднал стадий. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 29
Каква болка се усеща, когато има киста... Confused

Аз нямах и нямам никаква болка! По нищо не предположих, че имам киста.
Добре, че отидох на преглед и се разбра.
 Embarassed

# 42
  • Мнения: 4 434
Питам защото аз имах ниско в дясно, чак не можех да спя. Пратиха ме на уролог, на ефограх и изследвания на урината (стерилна, АБ)  всичко беше наред. Каза, че при промяна на времето, когато се разболявам, там ми е слабото място, аз и цистит имах мин. година.  Tired

# 43
  • Мнения: 29
Пратиха ме на уролог, на ефограх и изследвания на урината всичко беше наред.
Тогава няма от какво да се притесняваш - след като изследванията и прегледа показват, че всичко е наред !   bouquet

# 44
  • Мнения: 4 434
Пратиха ме на уролог, на ефограх и изследвания на урината всичко беше наред.
Тогава няма от какво да се притесняваш - след като изследванията и прегледа показват, че всичко е наред !   bouquet

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт