Киста на яйчника

  • 249 521
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 404
mama_zina, правиш се на много остроумна, но да знаеш, че с киста шега не бива. Лекарят й много правилно я е посъветвал. Понякога кистите се пукат сами. Или бистра течност изтича и се абсорбира до няколко денонощия и усещаш намаляващи болки. Или се пръска с кистата кръвоносен съд или целия яйчник. Тогава преживяването е неописуемо и завършва на операционната маса. Съветите,които й е дал са доста адекватни - топлото може да я спука, тежкото да я спука и осуче, а сексът пък е най-вероятният начин да се спука, тъй като кистата се притиска. Нямам представа защо си ходила с киста сума ти време, при положение, че има начини да се проследи кистата и да се определи как ще се махне- с хапчета или операция.
Когато имаш 4 см киста в яйчника липсата на секс може да ти е най-малкият проблем.

Шмати, недей да смяташ, че остроумнича, чисто и просто казвам истината. Да, мъкнах една киста година и повече, като междувременно не беше само една, а бяха станали 3, само че едната беше 5 см, а другите - по-малки, 3 и 2 см мисля. Не ми препоръчваха операция, бях все на противозачатъчни, защото имах стара операция от ПКЯ, освен това лекувах стерилитет и операцията беше краен вариант, самите лекари /смених десетина тогава/ бяха на такова мнение. Твърдяха, че кистите са фоликуларни и ще изчезнат сами. Сега съм при съвсем различен лекар, неговото мнение е такова. Обърках се, затова потърсих помощ във форума. Естествено, че тук лекари няма, но има патили. Не се обиждам, наясно съм, че кистата може да докара беля, но се учудих на друг лекарски съвет, въпреки че има логика.

# 16
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
аз останах без яйчник заради киста която го беше изяла-според думите на лекарите....завъртяна около оста си пред спукване с нечовешки болки-като куче лазех буквално ако щете бярвайте...толкова е била твърда, че даже са смятали, че е нещо друго, а не киста...оперираха ме в онкология ...слава Богу-доброкачествена от най-простите ,но много опасна....

# 17
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Включвам се и аз с мойта киста от 1г.и 6м имам  5.2 см киста която не е една а няколко които образуват една цяла .Открих я на профилактичен преглед и започнахме с хормони пих ги от април до септември и нищо единия месец се свие и от 5 см стане на 3 , на следващия месец пак същата . Септември отидох при друк лекар , обясних му ситоацията то ми исписа антибиотик , и започнахме да я следим през месец съм на преглед и пак си е така един месец по-малка на другия по- голяма . Междувременно пих билки , хомеопатични , алое и т.н.Месец юни отидох пак беше 5.3см. но имах и една нова на другия яйчник около 3 см. , доктора ми исписа антибиотик и ми каза че ако не се свие вече ще ме оперира .След цикал отидох на преглед и чудо беше се свила до 1 см.зачатък а новата бе намаляла до 2 см. , операцията ми се размина,  и така доиде ми отново спря и 7 дни след това ми дойде отново .Хайде пак на лекар и какво кистата си е пак там и с още няколко камерки , моята е многокамерна .Лекарят ми каза че това е така защото яйчника бил многофункционален и това е нормално .Пуснами туморен маркер който е в норма и сега съм отново на преглед но вече мисля да се оперирам , писнами от това ходене всеки месец , от тези аномалии които ми започнаха с цикала , от страха да не се спука и от това дали е доброкачествена , а междо другото имам и болки почти непрекъснатаи е не са силни . Не знам дали ти помагам да си решиш проблема и аз в началото бях твърдо против операция защото детенцето ми беше на 2 г. а и аз съм с 2 секцио но сега вече мечка страх мене не мисля за операция .

# 18
  • Мнения: 2
Днес и на мен ми взеха кръв за туморни маркери, резултатите ще са готови в понеделник. Кървенето не спря, ще пия три дни дуфастон и ще чакам следващия цикъл. Ако не е изчезнала - лапароскопия. Леко съм озадачена, защото май всички тук сте прилагали лечение преди това... Сигурно ще потърся и второ мнение, преди да се престраша. Но всичко по реда си - като начало нека са добри резултатите от маркерите  Grinning

# 19
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
 ooooh!  тц тц тц

# 20
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
и на мен ми откриха киста 4,7мм съвсем случайно при условие че февр. месец бях на ехогр. и ми нямаше нищо изписаха ми Устроген влагалищно обаче имам чувството че нищо не е станало защото МЦ ми е нормален,че не е обилен или нещо особено във вторник съм пак на ултразвук да видим какви ще са резултатите.нямам никакви болки и тем подобни неща.дайте някаква идея

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 404
и аз съм на преглед другата седмица, ще видим моята 4.5 см-трова има ли я, няма ли я, расте ли, намалява ли и ще пиша

# 22
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
да се похваля НЯМА Я

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 404
чесито. даноповлечеш крак

# 24
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
дано ама имам миомен възел 31-42 и там нещата са на операция ама трябва да се следи.стискам ти палци

# 25
  • Мнения: 4
Ами да се включа и аз от опит. Преди някъде 5 години ми откриха киста на яйчника, около 2см. Гинеколожката ми изписа противозачатъчни, като ходех периодично да я следим как се движи. Нямах иначе никякви проблеми. Пих противозачатъчните към година и нещо, кистата ту ставаше по-малка, ту се въртеше около 2-та см. и тя ме посъветва да ме оперират, защото явно не се повлиява. Аз се поразрових и поинтересувах и реших да ме оперират лапароскопски. Насрочих си дата, всичко мина добре, възстанових се много бързо, тъй като на практика не те режат. След биопсията се оказа, че кистата е била някакъв вид, който рядко се появава, но не се повлиява от медикаменти, а само оперативно. От тогава, да чукна на дърво, не съм имала повече текъв проблем. Препоръчвам ти, ако решиш да се оперираш, да прибегнеш към този вид операция  Peace

Последна редакция: сб, 16 окт 2010, 21:41 от Issabella

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 404
А къде ти е правена операцията?

# 27
  • Мнения: 4
В Шейново, д-р Попов исках да ме оперира след всички проучвания, той е нещо като корифея на лапароскопията, практикувал е в Германия, добър е много.

# 28
  • Мнения: 2 222
Зависи каква е кистата. Мен са ме оперирали лапароскопски от дермоидна киста на яйчника. При такива кисти оправяне от само себе си няма, единствения вариант е оперативно премахване  Peace Моята я чакаха 2 месеца да се повлияе от противозачатъчни, тя не само не намаля, но и нарасна. Добре е, че са ме оперирали навреме, защото е могла да се пукне и да се стигне до перитонит. Не го казвам, за да плаша някого, а просто да се знае, че има и други видове кисти, освен функционални и ендометриозни.

# 29
  • Мнения: 4
Съгласна съм, че ако за известен период от време се види, че не се повлиява с медикаменти е добре да се премахне оперативно, защото може да причини други бели. При мен, ако не се беше отстранила е щяла да запуши маточна тръба и тогава ставаше лошо.

Общи условия

Активация на акаунт