Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 104

  • 85 826
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Питам се що ли се набутвам между шамарите в тортената тема.......

Ама съм на зор.......Моля, който е на ти с пареното тесто да ми даде съвет в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=518402.msg16347519#msg16347519 - Благодаря!!!!!!!

# 61
  • Мнения: 1 965
Ехеееееееееее... 5 страници сте ми избягали. После да не ревете че ми е дълъг поста. ЧетЪ и пиша едновременно.
КрасиТОЧКАмирке - много ми допадна бялата торта на шарени пльокчета. Особенно с релефа. /апропо, свърза ли се с шефката??? Обещала ми е подарък. Ако не го получа, ти ще си виновна  #2gunfire /
Ивейн - плетката ти страхотна! Може ли "схемата". С какво е направен релефа??? Заинтригува ме.
ХрисиВ - и мечока и патето са супер готини. Особенно мечока. Сигурно, защото е по-рядко срещан типаж, но много ми допадна квадратната му муцуна.
Шемет - колко китки си избъцкала??? Бройката ще я догоня, ама толкова тичинки.... и то нацвъцкани.... ннннннне!!! хубава е тортата. Добър поправителен, ама имам критика. Не трябва ли кутиШката да е по-големшка???
Валерия - вече незнам какво да казвам за тия твоите произведения.... Все по-добри стават. Мисля че е време за серия "Бубулечки". И да не забравиш хлебарка...  Joy
Румянка - сладка кошница и още по-сладка плетка. И без дръжка си е добре.
Милейди - дъгообразната торта е адски ефектна. Трудно ще открием топлата вода, тук. Винаги някой, някъде ни е изпреварил. Хич да не ти пука, важното е че за себе си си открила нещо ново.
airborn - супер е кутията. Другата седмица и аз ще правя бяло-черна. Не разбрах обаче, има ли капак твоята или няма???  newsm78
Yorskrek - Много хубава композиция се е получила. Цветята ти са много красиви. За боядисването с гъбичка, влез в моя албум при ВИДЕО и ще видиш клипче за боядисване с гъбичка. Не казвам че това е правилния начин, но се получава. Не съвсеч гладко и перфектно, но е по-добре така, отколкото да стои като избеляло / в моя случай - бодито/. Смесила съм течна боя, водКа и глюкоза и всичко това е леко затоплено в МВ.
Патриянке - аз тоя дзвер не го познавам, но се консултирах с малкия и реакцията беше: "Уолиииииииии - леле к`ъв е сладъъъъък". та набързо ми обясни за роботчето дето ще спасява света от боклука. така, че аз си мълча а детето каза че е супер. Другата приказка я познавам и ми е любима. Харесва ми декора, само ми малеят замъците, но да речем че това не е критика.
Доника - това е готов бадемов марципан. Единия е на калъпче за фигури, другия готов разточен за покриване. Веднъж взех за проба, изобщо не бях очарована. За цената да не говорим. Вкуса му е доста блудкав и натрапчив. Тук, в къщи никой не го одобри.
Елиза - тортата ти е много нежна. Хареса ми. Личи си че с нещо си мазала листата. Със сигурност е била по-хубава на живо.
Сиси - страхотни са и двете жълти торти. Много ми харесаха. Другия път ще дойда с вас на пикник!!!  Crossing Arms
Искронке - браво на теб. Спънджи е много готин и ухилен. А другата торта въпреки перипетиите е станала идеална.
Мираварна - много готини маймуняци. така както са тримца, можеше да ги направиш "Незнам, не чух, не видях". Много са сладки!
Руми - много готин котак. Ей, така учат моите деца. Разпльокани на пода и навсякъде разпръснати пособия.
adenis - С тия плодови красоти, лично ще ти постеля килима за Добре дошла!!!! Браво на теб!

Ето ви една снимка с по-добра видимост на Рога на изобилието. Гадината още не е срязала тортата. Жал и било....  #Cussing out
Рога е пълен с ... кроасан. Казах ли ви???  Joy
А утре вечер ще ви поканя на масичка с романтична вечеря за двама.  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 11
Здравейте момичета.
Много набързо само да ви покажа снимката на спрея - няколко от вас питаха. /не са много качествени, ама горе-долу се вижда/.
И все пак не мога да подмина тортите на Сиси - стршни са, Искроне - цветната ме грабна изцяло, Патрияни - все едно гледам книжка с приказка,
Йоскрек - невероятно хубава торта, Албенка - както винаги на ниво - и то доста високо, а за кексчетата на Валерия и МираВарна вче просто няма какво да се каже.
Моля де ме извините, ако изпускам някого.
А това е спрея. На РМЕ е с пистолет към него

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 22:04 от elisa_m

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ванче, само мисълта за буболечките ще ме откаже да ги украсявам, аз и без това ги мажа обилно и с крем отгоре ще си спестя украсата този път, благодаря за идеята.  Mr. Green
И с това Краси Точка ме вкарваш под масата всеки път.  hahaha
Силрайче, аз печката съм я избрала ама отлагам покупката, понеже с печка едва ли ще ми остава толкова свободно време да си чеша крастата, предполага се че трябва и да сготвя на нея, а така сега в заведенията си ми е много добре като ми наготвят та лекинко се разсейвам.  Laughing
Елица, сърцето е много нежно, да ти е жива и здрава майката!
Сиси, жълтата серия торти е страхотна.
Албенче, ти верно не знаеш що е то почивка и на работа и в къщи, сигурно и на сън торти ти се явяват.  Grinning
St.Anger,  Laughing тези дни и аз ще купя пластелин, че ако имам неблагоразумието да оставя някъде нещо веднага бива налапано.  Mr. Green
Днес ми изяде топката която си оцветявах, но оставих за секунди, за да и сипя вода, подавам и чашата и и виждам бузите пълни и изтича черно от устата, тя решила за по-сигурно, че всичко ще е за нея да го олигави цялото.  Mr. Green
Искроне, Спондж е супер ама тази с пуричките е много нестандартна и нежна!
А за кексчетата, изяждат се у нас, да, ние закусваме по много пъти през деня и те все са гладни, не е лесно да си около подрастващи.  Laughing
Мира, страхотни са маймуните, поздравления!
adenis, добре дошла!
Малиновата торта е просто уникално апетитна!
Руми, влезна ми сега в главата чело коте книжка и няма излизане.  Laughing
Сигурна съм, че ще се справиш чудесно с предстоящите торти.
Аз онзи ден като правех карамелените кексчета забърках един крем ганаш, че аз си ги мажа винаги отгоре, но за първи път ми се пресече, даже не разбрах и точно от какво, но ме дожаля да го хвърлям, че бях сложила 3 шоколада вътре и го мушнах в камерата да видя дали няма да можем да го изгребем като сладолед.
Вечерта обаче взех, че купих голям пакет бланширани картофи, забравяйки че камерата ми е пълна с всевъзможни неща и се оказа, че за крема никъде няма място и трябва да го готвя на нещо, естествено първата ми мисъл беше кексчета.  Mr. Green
Забърках към пресечения крем някакви още съставки, брашно, яйца, масло, набухвател, сложих и ядки и мъжа ми каза "това е моята рецепта за кексчета"  hahaha ходи му обяснявай, че втори път такова нещо няма как да се получи.
Той обаче е категоричен, че ще се справя пак с пресичането на крема без проблеми.
За компенсация, че няма да мога пак да му ги направя същите му ги украсих с любимите иконки, тъкмо да тренирам емоции, че Силрай вълци си поръча, пък те са страховити.  Joy



Не знам защо такива напудрени са излезнали, в действителност са си черни или аз съм кьорава.  Laughing
Повече снимки ТУК

 

# 64
  • Мнения: 1 491
Валерияяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя, честна дума жена, нямам думи!!!!! Твоите шедьоври сред къпкейкчетата ги сънувам!!! А фантазията ти е безгранична! smile3501

Ванчеййй ... Намерихме се с точкаМира и се чухме. Иначе ти казах, утре ако не вали, щот сега е б...и пороя, ще минем да ти оставим подаръка с Изабелчето   Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 271
Румянче,, кажи и да не прави тази грешка със замразяването-недай боже да се уцели малко по топло време през транспортирането и ще стане на разкашкана каша тая торта, ако е замразена.По принцип една мацка беше замразявала моя торта и се оказа, че нищо и няма след размразяването, обаче-тя я е извадила един час преди ядене и я е сложила да се размразява в хладилника-след един час са я яли, не е била извън хладилник за повече от 10 мин....Когато я извади замръзнала-може да се получи много бързо скапване на крема отвътре и да започне да тече-абе да не рискува, по добре да я кара на климатик-както Рая кара тортите у Щатите  Peace
Yoskrek,боята за боядисване на цялата торта също се разрежда-аз лично разреждам във водка и боядисвам с переста четка, но имам едно малко валяче, за равни повърхности, то не е влакнесто, ами дунапренено и е много мъничко  Grinning Та с него боядисвам, става бързо и лесно и равномерно!  Peace

Валерия, много са яки емотите, ама аз пак не си отменям поръчката де   Mr. Green
Еййййй, ама само как си ги докарала  Joy Много яки-определено  Peace
Торти няма да коментирам, ще чакам Ванчето да пусне утре вечер почерпката и тогава  Mr. Green , че на гладен стомах-как се коментира  Naughty

# 66
  • Мнения: 55
Момичета, възхитена съм от всички торти, които видях. От няколко дена съм с висока температура и попропуснах цели 5 страници, в които сте показали много красиви торти и мъфини. За тези на Валерия просто думи няамам вече!!! Ами няма как - поне докато се науча, ще плагиатствам  Embarassed
manim За мен лично това куфарче комплект не си заслужава ! Защо на Ибей ги търсиш , няма ли кой лично да ти напазарува от магазина в Щатите ?
 Нещата на Уилтън се продават в Hobby Lobby http://www.hobbylobby.com/ Michael's http://www.michaels.com/ , че даже и в Wal Mart .
Хоби Лоби имат купон за 40% намаление , принтира се от страницата им http://www.hobbylobby.com/weekly/weekly.cfm , за Майкълс трябва да се направи регистрация и ги пускат на e-mail-а .  В Wal Mart цените са по принцип малко по ниски , просто няма смисъл от Ибей и да плащаш доставка , която макар и за Щатите пак не е малко .
Рая, аз исках да използвам това, че бабата на мъжа ми идва, за да ми донесе нещо, но е немислимо да я пращам да ми купува от магазина. Нищо, че прелита целия океан - тя едвам ходи и не мога да искам от нея да ходи по магазините. Пък и как да ѝ кажа какво точно искам?!?!? Нито има интернет, за да ѝ пратя снимки, нито самата аз знам какво точно искам Simple Smile И затова исках да ѝ доставят нещата и да се приключи. Обаче аз се разболях много лошо с повече от 40 градуса температура и така и не поръчах нищо, а вече няма време Sad
Сега останах и без цветове Sad Чудя се как мога да получа сив цвят - някой сеща ли се с какво мога да го постигна, освен с бои?
Аз също реших да правя торта с блатове медовик с маслен крем от сгущенное молоко. Обаче медовика не се напоява, а аз мисля да понапоя бладовете - нищо че са тънки, защото има оплаквания, че тортата става суха. Някой може ли да даде съвет?
Само от любопитство - в България някъде продава ли се сгущенное молоко? Аз намерих в руския магазин тук и много се радвам на откритието си. Обожавам го, но в България никъде не съм го виждала  newsm78

# 67
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шемет - колко китки си избъцкала??? Бройката ще я догоня, ама толкова тичинки.... и то нацвъцкани.... ннннннне!!! хубава е тортата. Добър поправителен, ама имам критика. Не трябва ли кутиШката да е по-големшка???

Тц ... кой ще я пълни голямата кутишка с китки  newsm78 ... ще трябва да и правя фалшиво дъно ... Гъбаркам се естествено - не съм и мислила да я правя по-голяма - така ми хареса и предния път не беше много по-различна. Между другото това са 1/3 от всички китки, които направих - ако бях оставила тестото на топчета щеше да се е спекло вече та реших да го направя на цветчета цялото .... за лудо работи за лудо не стой се получи.

*MILADY* много ме кефят тия шарените торти като дъга - супер е станала твоята.
Yoskrek  много нежна торта а тази бъркотия от къпкейкс ме кефи много....
patriyani пак забележителни торти предлагаш.
elisa_m много ми хареса тортата ти - браво.
Сиси всичките торти ми харесаха много а и начина на поднасяне на първата е много ефектен.
Албенка чудни са всичкит торти но плодовата ми е най-апетитна в момента - явно съм на такава вълна.
iskrone страхотно си се справила - и двете торти са много готини.
miravarna много сладурски къпкейкове.
Руми страхотен котешки замисъл Simple Smile
Валерия муцките са убиец...
Ванче тази снимка повече ми харесва на рога така вече всичко си се вижда - много е хубава тортата.
 
 

# 68
  • Мнения: 29
Албена и Ванчето маймунчовците са за вас! Мъжа ми ги хареса,обаче ми изцепи,че го боляли зъби от фонданта,т.к бил сладък и не ги и опита дайе Sad той не обича сладко...та утре ще ги занесе на работа и който си поиска да ги яде...
Ванче, тортата е страхотна! Чакам да видя романтичната масата...
Валерия на теб вече ти лепнах приакор заразата Simple Smile Страшни емоушъни!
ето и тортата Немо:

сори за снимката,ама я снимах снощи Sad

# 69
  • Мнения: 4 892
Момичета, от месеци вече гледам вашата тема и не се осмелявам да пиша, щото то няма и какво, няма какво да покажа. Но не се издържа вече и искам да кажа, че правите прекрасни неща. Благородно ви завиждам. Много ми се иска и аз да опитам, но все още си оставам само с гледането......

Бъдете здрави и творете все такива прекрасности!   bouquet

# 70
  • Мнения: 555
  Поздравления за чудесните торти!!!!
малко тортени опити и от мен

Първата е само едно " опитомено" драконче, върху готова торта с един чаршаф от ММ , директно върху сметаната (ужас), но имаше достатъчно време поне да се снима (моята приятелка щеше да си го прави , аз направих нещо резервно, набързо за няколко нощи и докато съхнеше се напука, ако може да се каже и съхнене, че и за това нямаше време)....


И една торта за първия учебен ден на тамагочито :lol (предучилищен ден) и тя си има доста недостатъци, но никой не ги забеляза  -доказателство са само тези снимки  Wink

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 10:55 от Тedy

# 71
  • Мнения: 398
Опс лекинко и аз тука да не каже Ванчето, че съм се фръцнала  Mr. Green

Ето показвам "брутална" торта-така я определиха.Определено нещата не ми се получиха този път, но пък рожденичката беше невероятно щастлива и на мен това ми стига.Иначе украсата я направи мъжо.Всъщност всичко с изключение на четките за зъби-те са желирани бонбони.Ама с такава конкуренция май ще се отказвам от тортоправене, че ме навряха с кучешки г.з  Close
  
Ето и малко детайли(снимките са с ужасно качество ама са от камерата)
        
Всъщност забравих да спомена, че рожденичката е зъболекарка и много се изкефи на тортата

Искам да кажа огромно благодаря на всички, които се включиха с отговори на въпросите ми и на всички вложили толкова много труд за създаването на библиотеката.Без вас нямаше и една осминка от това да мога да направя.Благодаря ви момичета   bouquet     bouquet      bouquet

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 01:12 от Елица-сестрица

# 72
  • Мнения: 91
Сигурно ще ви е много досаден моя въпрос, но ме извинете. Докато ви чета темичките попаднах на линк на фирма която продава разни готови неща за торти. Та там пишеше фондан и отделно моделираща маса- съхнеща и несъхнеща. Разликата м-у съхнещата и несъхнещата я разбрах, ама каква е разликата м-у фондан и моделираща маса  Embarassed

# 73
  • Мнения: 202
Мили дами,безкрайно ви благодаря за коментарите,честно казано,очаквах и някоя забележчица,макар и да съм доволна и от двете торти.Никой не забеляза обаче,че Спондж Боб е  БЕЗ НОС..... Mr. GreenАз лично го видях след като бях предала тортата и вечерта гордо показвах снимката на тортата.... ooooh!При свършен факт няма какво да се направи...
Рецептата на девилс фууд кейк съм я превела,който я иска,да ми пише на лични,ще я пращам на всички,да не пълня темата ...Но както кажете.И тук искам да благодаря на Съни,която преди да я направя ми разясни доста неща.... и и досаждах на ЛС   bouquet
Ванче,рогът на изобилието е "копнат" вече.Теди,какви опити,бе,момиче,веднага познах дракончето от филма "Как да тренираш дракона си"..Браво,като истински е...Валерия,за теб нямам думи вече..Даже си имам папка в архива-"Валерия-кексчета". Mr. Green Мираварна,много красива и тъжна тортичка,не знам защо Немо винаги ме натъжава...Май пак не можах да се изкажа както трябва..трябваше да бъде комплимент.  bouquet.Елица,наистина брутална торта,изпипана,но аз не бих я яла...Моята половинка пита има ли мъже в темата и каза,че щял да се регистрира тук и да ми бъде конкуренция.....И без това вече понатрупа опит... Mr. GreenРайче,къде се губиш бе... Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 03:35 от iskrone

# 74
  • София
  • Мнения: 2 113
Теди, браво за дракончето:) Крилата са много добри!

NinoTino, ти най-важното го направи, престраши се да пишеш:) (особено след последните страници на миналата тема:)) Сега остава да решиш кой повод ще ползваш за първи опит:)

miravarna, много ми допаднаха цветовете, изработката по детайлите (табелката!) и идеята по дизайна - всичко това като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт