ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 11

  • 104 929
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
странно. на мен ми казаха, че това са попови прасета = конощип или както се нарича в различните райони на България.
ето това

не съм се борила, само чета
http://www.polezno.info/popovo-prase-konoshtip-192.html
http://agrosaveti.com/agro/plant-protection/2345-popovo-prase.html

# 61
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Прочетох тук:
Срещу ларви на майски бръмбари , ларви на възрастни хоботници и др. неприятели и болести, почвата се обработва , а при малки площи се полива с 40 мл/дка Нуреле Д по 6-8 л/кв.м.

Обаче те ядат корена, а листата ги ядат гъсеници. И моите лигуструми са изядени наполовина, но изпуснах времето за пръскане.

http://www.farmer.bg/news_view.php?id=11135

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 16:20 от Ljuboznatelna

# 62
  • Мнения: 1
Прочетох тук:
Срещу ларви на майски бръмбари , ларви на възрастни хоботници и др. неприятели и болести, почвата се обработва , а при малки площи се полива с 40 мл/дка Нуреле Д по 6-8 л/кв.м.

Обаче те ядат корена, а листата ги ядат гъсеници. И моите лигуструми са изядени наполовина, но изпуснах времето за пръскане.

http://www.farmer.bg/news_view.php?id=11135

Любознателна, а с какво пръскаш лигуструма, за да не ядат листата?

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Не е пръскан, затова го изядоха Grinning Но така или иначе ще му опадат листата скоро, а и пролетта съм намислила да го режа . Иначе - имаме БИ 58. Мисля, че и Нуреле става. Някакъв инсектицид, най-добре системен.

# 64
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
да взема да се похваля  Blush

розите, които още не са се предали



други китни и пъстри






витамини  Mr. Green



южнячки много на север  Laughing



зеленчуци и зеленчукопроизводител и берач  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 455
Малко спам - извинете ме - малкия помагач е голям сладур. Да Ви е жив и здрав и да помага в градината, след време и той да дава съвети за градината на такива прохождащи като мен.....  Hug

# 66
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
 Hug благодаря  Hug

и едно есенно поздравче

# 67
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Goody , благодаря за репортажа Hug
Искам да те питам за едно цвете от китните и пъстрите - беличкото, което цъфти подобно на лале. Купихме си такива розово и лилаво, а забравих как се казва. Знаеш ли името му и от кога започва да цъфти?

# 68
  • Мнения: 308
   Благодаря на всички за отговорите. Дано да намерим отрова, която да се справи с тази напаст. Тази, която предлагат в България струва 60лв. Много ми идва.

   Гуди, поздравления за хубавите цветя и най-вече за берача. Голям сладур.

# 69
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
Goody , благодаря за репортажа Hug
Искам да те питам за едно цвете от китните и пъстрите - беличкото, което цъфти подобно на лале. Купихме си такива розово и лилаво, а забравих как се казва. Знаеш ли името му и от кога започва да цъфти?

еустома. купена е от Кауфланд преди няколко месеца. беше цъфнала, но според мен те някак ги форсират да цъфтят по никое време. започна да загива в саксията и я пресадих на двора  Hug

# 70
# 71
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Аууу, Goody , как ни излъгаха жестоко с това цвете! От градински център Тилия го взехме, една много нелюбезна госпожа, каза ни , че е многогодишно. Центъра беше много западнал в сравнение преди две години, но поддържаше същите цени. Госпожата освен, че беше начумерена и все едно й пречехме, обърка името на две растения, а имаше вид на веща в занаята Wink Ц,ц,ц и сега какво да я правя тази еустома зимата? newsm78 Рядко оцелявала до следващия сезон дори и на прилична температура, а от семена се размножавала трудно Thinking А е толкова красива!

# 72
  • Мнения: 1 294
Извинявам се за глупавото включване, но...запис Embarassed

# 73
  • Мнения: 1 091
И моите рози още държат фронта, цъфтят си. Кога и колко се подрязват розите?

# 74
  • Мнения: 1 705
Изумих се, като открих, че в двора на болницата растат някакви дребни цикламки, после и на Дряновския манастир в гората ги видях. Ще ходя да си открадна от болницата, от години се мъча да си отгледам циклама, все купувам саксии и все умира, сега ще си имам дворна, която сама се гледа  smile3508 Не знаех, че има такава.

Общи условия

Активация на акаунт