Отговори
# 30
  • Мнения: 287
Имам един въпрос мами ако може някой да даде мнение: Мога ли да пия някакви болкоуспокояващи докато давам на бебко кърма.
Ще помоля AILA ако може да даде мнение  Blush Мислех да пия течен аналгин, но пише да не се прилага при кърмачки  Confused

Хвърлих набързо един поглед,че обсъждате килцата.Към края на 9м това ми беше болна тема а сега дни след раждането ако някой ме види  Tired
Ужасна картинка съм -нищо не е останало от мен.Спя по час-два с много зор заради тъпите шевове а за храна не ми говорете.От вчера до днес съм  на чаша чай(иначе е за кърмачки),половин кофичка кисело мляко и един банан.Нито ям,нито спя и чакам кърма да имам  Crossing Arms
А какви кръвоизливи направих в очите от безсъние  Tired Няма да се оплаквам повече,затова ако някой знае за болкоуспокочващо 6те съм много благодарна(целта е да си открадна няколко часа сън)
Наказанието е,че бебо е кротък и то много(пуупуу) и докато той си спинка с часове аз зяпам тавана или си поплаквам,вместо да дремвам заедно с него.Кошмар са ми дните и нощите  ooooh!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 193
aissa80 ,Не съм още подала документи за еднократната помощ ,но мисля да го направя скоро ,след като я бавят толкова.

И при нас го има момента със спането при нас  Mr. Green .Нощно време съм много уморена и също кърмя легнала и така си оставаме до сутринта.

Относно килограмите ,нямам представа колко влезнах да раждам ,тъй като две седмици преди да родя бях обявила война на кантара  Mr. Green и не се бях теглила.Но и аз мисля ,че е трудно съвместима диета за отслабване и кърмене.Затова залагам на физическите упражнения  Peace .

От днес сутринта се сдобих с хрема.Кажете с какво мога да се лекувам?

# 32
  • Мнения: 282
vany666 на мен ми разрешиха течен аналгин докато кърмя, защото в началото имах АДСКО главоболие от упойката (раждах секцио). изрично питах няколко пъти гинеколожката си може ли, защото кърмя и тя каза "ДА - по една ампула на ден". Обаче все пак се обади на твоя доктор и питай. Или на педиатъра на детето. Със сигурност ще получиш по-компетентен отговор отколкото от нас....

Оправяй се бързо, че като чета как си и на мен ми се доплаква. Не че аз съм в перфектна форма след секциото, ама поне ям и спя и успявам да се справям с бебчо когато съм сама. Hug

# 33
  • Мнения: 790
Момичета, влизам във вашата темичка само да ви кажа, че днес Десита е родила прекрасната си дъщеричка Дарина. Госпожицата тежи 4 050 гр. и е висока 52 см!
Деси звучала уморена, но щастлива:) Днес трябваше да постъпи в болница за предизвикване на раждането, но бебка е тръгнала сама и не се е наложило:)

# 34
  • София
  • Мнения: 1 193
Честито на Деси   bouquet !Да и е живо и здраво момиченцето!
Много е хубаво ,че не се е наложило предизвикване на раждането.

# 35
  • гр.София
  • Мнения: 250
Аз пак да нахлуя във вашата темичка  Blush

Само искам да честитя на Десита Димова! Да и е жива и здрава малката - голяма госпожица, само да радва мама и тати.

П.С. Десиииии пак си го издокарала големичко детенцето Simple Smile Радвам се че всичко е минало и двете сте добре.Целувки на теб,малката госпожица и не на последно място на баткото Heart Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 308
Десита, честита ти прекрасна Дарина! Желая й да бъде красива и чаровна като мама, да расте щастлива и жизнерадостна и да дарява всички около себе си с много радост и любов!   bouquet  bouquet  bouquet


vany666, при мен следродилните контракции за прибиране на матката бяха много болезнени, особено по време на кърмене. Затова ми дадоха за обезболяване свещички профенид, за които и alximika в края на предходната тема писа. Съвместими са с кърменето и няма проблем да си ги слагаш.
alximika, забравих да те питам къде ти правиха фотосесията? Нямам търпение да покажеш резултата!  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 360
ЧЕСТИТА  ПРИНЦЕСА НА ДЕСИТА,ДА РАСТЕ ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА,на мама бързо възстановяване.  bouquet


vany666,миличка вчера ти писах за разни илачи,но явно си пропуснала поста ми Wink Winkкупи си профенид свещички,действат болкоуспокояващо+противовъзпалително и е съвместимо с кърменето. Peaceосвен това ти писах и за едно спрейче Цикатридина, и то облекчава дискомфорта.И за шевовете съм ти писала,върни се малко назад и ми виж постовете. Peaceаа поста ми е старата тема накрая Peace

# 38
  • Мнения: 360
МИрка,писали сме заедно Grinningпри Калина Арсова се снимах,тя снима и благотворително тук във форума,може да си я срещала.Страхотна е,и има уникален подход към бебета и малки деца.Скоро ще видиш резултата GrinningС Мая фотосесията ми е жестока пак от нея.
Имам я във фейса ,но трябва да сме приятели,че да ми разгледаш снимките.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Ей нямате спиране бе newsm62
Докато впиша новите мами на 1ва сраничка и сте изписали 3 страници smile3501 smile3501 smile3501
Вие нямате ли си ревящи бебета? hahaha

Деси, честита да ти е малката! Мнного радости и щастие да носи!   bouquet    

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 16
Здравейте момичета и от мен Simple Smile

Рядко пиша във форума, но използвам моментът че беба спи сега. Как сте с коликите, Ема вчера не е спряла да плаче, особено следобяда, беше кошмарно.

Моля ви дайте съвет - като плаче бебо, вземате ли го в ръце и кога, веднага или след време, аз се опитвам да изчакам да мине малко време и чак ако нищо друго не помага, тогава я гушвам.

Обаче бабите, като я чуят че плаче веднага скачат и тичат към детската, а аз се чувствам така, все едно съм си изоставила детето. Не знам. Дайте съвет.

Беба май че отказа да суче от гърдата и сега се цедя на всяко хранене, та да ви питам - дайте ми препоръка за електричекса помпа за кърма, сега съм с Авент - но ръчна и почна да ми идва малко на нагорно.

До скоро Simple Smile

# 42
  • Мнения: 17
И аз да се запиша в новата тема,че без вас немога.
Да ви се оплача,че при нас започнаха коликите и сърцето ми се къса като го гледам малкия как се превива от болка. Имам чай от копър на HIPP ,но Калоян не обича биберони и неиска да го пие. Кажете ми какво да му дам за да облекчим поне малко тези болки...  Sad

# 43
  • Мнения: 2 922
Честито на Десита! Здраве и усмивки!   bouquet Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 12 237
  Само да се запиша да ви следя, че трудно ви открих в заглавието ви няма септември  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт