Зълва ми ревнува

  • 11 102
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 174
А не си ли давате сметка, че някои хора, без да са от даден регион, нарочно използват някои "по-така" думи за засилване на ефекта. Ама бързате да заклеймите жената, че е от село. Само между другото - тя пише доста грамотно, та последното нещо, за което ще се хвана, е да й заглеждам използваните изрази, при все че не знам какво значи "рачи" или "ръчи", или както там се пише  Peace

Произнася се с "Ъ" и ударение на "И". Означава "иска". Не ръчи да дойде с мен = Не поиска да дойде с мен  Wink
Не пише особено грамотно.

Ааа не е пързул.
Стараех се да и игнорирам думите, защото се опитвах да я извинявам заради приятеля и, по-късно съпруг.
Но нейното наистина излиза от границите. Все пак държанието на брат и към мен ми е много приятно и не ми се иска да се променя.
А и все пак сме женени в края на краищата, а и наистина не е нормална ревността и.
Съпругът ми казва, че тя винаги е ревнувала и е искала да е на първо място. Спомням си, че още докато бяхме гаджета и се виждахме доста рядко на около три месеца, защото живеехме в различни държави, докато се чувахме в скайп, тя нарочно влизаше в стаята му докато говори с мен и му изключваше компютъра от щепсала или започваше да се кара с него за да спре да говори с мен.
Абе такива глупости, детски изпълнения.
Докато бяхме гаджета с него, тя се сърдеше, ако той ме нарича жена ми, защото не бяхме женени тогава и вдигаше скандали.
Е след като тя се омъжи спря да прави забележка за това, че той ми вика жена ми.
Нейното е нещо между съревнование и ревност, омесено с комплекси.
Има много случки, които мога да разкажа. Сега си спомням за още една. Бяхме на море и той си направи татуировка с моето име, но от тези нетрайните, които се махат за около една седмица. Тя като я видя и такъв скандал му врътна, защо точно мойто име, ако се разделим, какво е щяло да стане, а ако е напишел името на майка му или нейното ще е по-добре, поне са му роднини до гроб.
След това дни наред не ни говори, докато разбра, че татуто се изстри, е тогава се разсърди, че сме я метнали и се ядосвала толкова дълго с нас.

# 46
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не ми звучи само като завист това, чиста ревност си е. Тая нервна дама не подскача така около всички жени, нали, само около жената на брат й... И се случва доста често, май. Колкото и фройдистки да звучи, понякога отношенията между роднини са натоварени с известна... романтика, по-невинно казано.

На такива неща съм се нагледала покрай майка ми и брат й, че направо звучи като пързалка. Вуйчо ми някак успяваше да изтърпи баща ми, но когато майка ми се омъжи втори път, настана направо цирк. То не беше тръшкания, то не беше налитания на бой на втория ми баща, чудеса направи в опитите си да ги раздели. Като не се получи, им повреди спирачките на колата посред зима ... (Посред зима много ли е селско?  Wink Щото мога да напиша и "по време на зимния сезон"  Laughing) И зад всичко това просто прозираше ревност. След случая със спирачките, майка ми отряза всякакви контакти. Едва наскоро ми намекна, че в младежките им години е имало опити за някакъв сексуален тормоз от страна на вуйчо ми. Така най-сетне картинката се намести.

Към авторката - това е много тънък лед, по-добре наистина ограничи контактите. Макар, че те разбирам, аз също бих се опитала да закрепя отношенията, преди да се дръпна съвсем. Но ти си опитала всичко май... Ами - настрана и това е!  

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Темата е отношението на зълвата, а не за Бг-правописа! Влезте в някой учителски форум, където би-следвало да е пълно с не-грешашти!

Иначе, отношението на зълвата не бих го нарекла ревност, а завист! Съпруга ти не и е любовник, за да го ревнува, а дистанцираността на съпруга и от нея явно я влудява. Тъй-като тя явно не споделя с него за чувствата си, и явно натрупването на нерви ще я докара до някой срив - прекрати всякакви контакти, за да не си излива негативите върху теб! Peace

# 48
  • Мнения: 1 174
Темата е отношението на зълвата, а не за Бг-правописа! Влезте в някой учителски форум, където би-следвало да е пълно с не-грешашти!


Просто не съм съгласна с мнението на Тонкабонка, че авторката пише грамотно, имаше няколко думи, които ме подразниха като четох поста и ги показах, за да покажа, че твърдението е грешно.
Отклонение имаше и с диалектните думи от моя страна, за което се извинявам, просто ми стана интересно.

# 49
  • Мнения: 22
Темата е отношението на зълвата, а не за Бг-правописа! Влезте в някой учителски форум, където би-следвало да е пълно с не-грешашти!

 

Малеее, колко грамотен трябва да си за да пишеш Щ вместо ШТ???

По темата...като не се разбирате и имате проблеми не се срещайте...отдръпни се...не мога да разбера, защо се създава този драматизъм. Зълва свекъри не знам си какво...като не може да се понасяте не се срещайте.

# 50
  • Мнения: 12 675

Тъй-като тя явно не споделя с него за чувствата си, и явно натрупването на нерви ще я докара до някой срив - прекрати всякакви контакти, за да не си излива негативите върху теб! Peace

И залагай на фитнеса, че вземеш и ти да надебелееш....

# 51
  • Мнения: 2 590
Първо опитваш да и обясниш, че нейното поведение не ти е приятно и я питаш директно защо се държи така?
Ако не подейства, даваш игнора и толкова.
Не е толкова сложно.

П.П. Във Варна може да казваме доматиту, ама това "ръчи" за сефте го чувам. Ана2 нещо си в грешка, защото и от никой друг тук не съм го чувала.  Thinking

# 52
  • Мнения: 702
Е, пак обърнахте темата в съвсем друга посока. Какво по-неграмотните нямат ли право да се оплачат? newsm78
Плюс това "ръчИ" се използва на много места в Североизточна България, така че не виждам повод да се определяме като селяни и граждани, понеже никъде в правилата не пише, че селяните нямат право да публикуват мнения и да искат съвети във форумите на бг- мамма.

По темата: Въобще не се занимавай да се обясняваш с такива персони. Няма да има нито смисъл, нито ефект. Усмихвай се на простотиите й или и дай пълно право да ходи да пасе, където си иска, без да я придругжаваш  Mr. Green Не е лесно да пазиш самообладание, когато в обкръжението си имаш такива индивиди, но ще ти се наложи иначе рискуваш и ти да се побъркаш и да си развалите отношенията с мъжа ти.

Сестрата на бившия ми беше същата. Разхождаше се полугола пред брат си, когато мен ме нямаше спеше при него и беше мамина сладка. Доколкото знам все още е, макар че жената на бившия е по-умна, по-красива и въобще по-по-по от нея, в някои отношения и от мен по него време, за което й свалям шапка.

# 53
  • Мнения: 13

Тъй-като тя явно не споделя с него за чувствата си, и явно натрупването на нерви ще я докара до някой срив - прекрати всякакви контакти, за да не си излива негативите върху теб! Peace

И залагай на фитнеса, че вземеш и ти да надебелееш....
Аз не разбирам, защо се заяждаш.

rosy_bosy подчертала си три думи и веднага ме обяви за неграмотна. Приемам реакцията ти меко казано като неадекватна.
Аз лично не бих си правила труда да намирам грешките ти, било то правописни или правоговорни, не е моя работа.
А и не мисля, че тук всеки се старае като пише и препрочита по два пъти постовете си, от страх, да не би някой да му направи забележка. Не успя да ме впечатлиш.

# 54
  • Мнения: 702
А и не мисля, че тук всеки се старае като пише и препрочита по два пъти постовете си, от страх, да не би някой да му направи забележка. Не успя да ме впечатлиш.


[/quote]

Не се връзвай бе, жена!Има тука момичета, които по-принцип са много на място, ама се забиват яко в тези правописни истории. Да, хубаво е всички да сме супер грамотни, но понякога обстоятелствата не го позволяват и не мисля че това е признак за селяндурщина и простотия. Познавам много хора от големи градове, които пишат като хора, завършили второ отделение! Mr. Green

# 55
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 489
Като си от Варна какво правиш тогава в Русе?Води си мъжа във Варна и нещата ще се оправят от самосебе си.
Аз на твое място, не бих приела просто ей така съвет за игнор,че то мостове лесно се горят,но един ден отново може да потрябват и тогава...
Както я описваш,може да и хлопа някоя дъска и трудно да се въздържа,но след като си разбрала каква е, защо позволяваш вашето държание да я провокира допълнително?  ooooh!
Моят мъж,колкото и да ме обича и да ме глези,никога не се лиготи с мен пред роднините ни,нито брат ми го е правил,а знам ,че много се обичат с жена си.
Ако мъжът ти е кавалер, в присъствието на две дами, ще подари цвете и на двете.Не е много умно от негова страна да те  нарече  "най-прекрасната",ако на масата  до него има и друга жена,пък била тя и собствената му сестра-невъзпитано е просто.
Може наистина да е злобна и ревнива,или да е изтрещяла покрай майчинството -не,че това оправдава държанието и,но и вие като си я знаете,не я провокирайте допълнително.
Имам и снаха и зълва и не умирам от любов по тях,но винаги гледам да спазвам добрия тон-срещаме се,подаряваме си подаръци по разни поводи и, ако някоя дума и ли жест от другата страна не ми харесат,просто се правя на разсеяна  Crazy
В  случаи като този, подходът с рогите напред,не е полезен за никого.
Дръж се мило и възпитано с нея,направи и 2-3 комплимента,(дори да ти се струва невъзможно)подари и нещо хубаво просто ей така без повод, и ще се изненадаш от ефекта.

# 56
  • Мнения: 1 174
Памела, наистина ли мислиш, че особено се пише с двойно "н" ?
Но както казахме, темата не е за правописа.
Не съм искала дате обидя всъщност.
Аз съм селянка, живея в село Първомайци, Горнооряховска община, тъй че най - малко смятам думата селянин/ селянка за обидна, а и не виждам да съм я използвала някъде.
Както съм и написала, сама използвам думата "ръчи", навик просто, също и "демек", "кълка", "тамън" и още доста. Какво срамно има в тия думи ? Те са си български, характерни за нашия край.
Писала съм, че според мен не пишеш особено грамотно, не че си неграмотна. Неграмотния не може да пише. Никъде не твърдя, че аз пиша особено грамотно, и аз правя грешки. Доскоро мислех, че оригвам се пише с "у".
И престанете да се заяждате. Човек, който прави правописни грешки, да си ги прави, не ми пречи, но когато някой друг напише за него, че пише грамотно, тогава не мога да не покажа, че това просто не е вярно.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 13:06 от rosy_bosy

# 57
  • Мнения: 13
Мисля, че бях споделила вече, че ние със съпруга ми бяхме 5 години разделени,  т.е. живеехме доста далече един от друг и се виждахме само на около 3 месеца веднъж. През тези години постоянно търсехме начини как да се съберем и копнеехме до болка един за друг. Вече сме заедно, но още не можем да се откъснем един от друг.

Нямам за цел да провокирам зълвата и съм казвала на съпруга ми да се сдържа, но той не иска и да чуе, , вика ми, абе пука ми на мен, точно с нея ще се съобразявам. Дори съм го карала да ми обещае да се сдържа, после той се оправдава, със ами забравих или  аз 5 години не можех да ти се нарадвам, така че сега е моето време.



# 58
  • Мнения: 12 675
Ох, миличките.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Мисля, че зълвата я тресе яка следродилна депресия, но явно и от преди това си има наченка на лош характер и комплекси.  Далече от нея !

И стига с тези "изводи" кой от кое село е, в зависимост каква грешка направил и каква дума използвал. Чели сме тотално неграмотни писания, тук в случая имаше 2-3 грешки, недейте да нападате като учителки- стари моми, защото ще заключат темата.

Общи условия

Активация на акаунт