Банята,15та тема!

  • 111 582
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 119
Момичета, вие сами ли си правихте проекта за баните? Аз си го представям (и ми се иска) това да се поеме от магазин, от който купуваш материали за нея? Заплаща ли се допълнително?
Моля разяснете ми малко и ако може ме насочете към места, от които сте доволни.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 329
Отговорих на лични, за да не се разтълкува като реклама.
По-хубаво и удобно няма от това да ти направят специалисти проекта.
И то безплатно!
Предлагат варианти, според твоите изисквания. Изчисляват броя на различните плочки, казват ти крайната цена  Grinning
И всичко виждаш като на снимка, за да добиеш конкретна представа  Peace

# 677
  • Мнения: 6 031
Когато аз обикалях магазините за плочки се предлагаха проекти за 50лв, които се приспадаха от цената, ако си купиш плочки от тях. В магазин Естетико беше безплатен проекта. На други места не предлагаха проект. Аз си купих плочките от търговец на едро, не ми направиха проект, но ми разчертаха стена по стена за да определим броя на рзличните плочки и фризове.

# 678
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета,
изчетох последните три теми,но ме очакват още 12 Simple Smile Благодаря за хубавата тема.Много хубави бани сте направили Hug Браво!
 И ние започваме ремонт на баня и тоалетна.За сега са избрани само плочките за тоалетната.В момента сме в търсене на майстор.Искам да ви попитам може ли един майстор да разбира от всичко-къртене(ще обединяваме мокрото помещение с банята,при което се налага срутване на стената м/у тях),махане,слагане на плочки,тавани,Вик.Понеже идва човек в къщи,който около час-час и половина мери,оглежда,обсъждахме.Стори ми се странно това,че сам ще прави всичко newsm12 ,с изключение изхвърлянето на боклука(имал две момчета за това).Обади се вечерта да даде оферта за всичко-около 1500лв само труд,като банята е 2 на 2,30м,а тоалетната -1,40 на 0,85м  като държи да му се плаща след завършен труд.Срутва стената-плащаме,изравнява стени-плащаме и т.н.
В края на седмицата ще идва още един майстор и вече трябва да решим,че няма време.

# 679
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Напълно е възможно. Сега младежа, който ни маже къщата, преди това направи тръбите за парното, ВиК, сега маже, после гипскартон малко на тавана. Ако се представя все така добре ще прави и плочките. Така че не се притеснявай, ако ти харесва цената, човека, срокове и ..., смело напред. Ще имате работа. Само не знам защо ще обединявате мокро с баня  newsm78, за мен това е едно от най-добрите помещения, които сега в къщата специално проектирахме.

# 680
  • Мнения: X
Възможно е. Нашият майстор прави цели апартаменти от-до и работи сам.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 742
mimiP25 
Направо го хващай този майстор да направи ремонта.По добре един човек да ви направи всичко в банята отколкото да викате майстор за вик.Майстор за ел.инсталацията.Майстор за плочките и т.н.Когато един човек прави банята ще е направи както трябва и няма да псува предишния майстор,че нещо не е направил както трябва.Успех с ремонта и ще чакаме снимки. Wink

# 682
  • Мнения: 1
Благодаря ви за бързите отговори  Hug
Мъжът ми му звънна днес,в понеделник започва.Но трябва  да оставя детето при свеки,защото май ще е трудно ремонт и малко дете.
meqqysan,банята е малка,а аз искам душкабина,за да не се мокри навсякъде.С обединението ще има място и за душкабината и за пералнята и сушилнята. Wink Да не казвам,че мъжът ми смяташе за още по-голямо обединение плюс малката тоалетна и вградения гардероб.Мечтае си милия за огромна баня с голямо огледало и двойна мивка  Laughing Но с малки деца за напред,ми се вижда по-добре баня и тоалетна отделно и след дълъг спор мъжо ми склони да приобщим само мокрото.
Ще следя темата с интерес,понеже от до тук изчетените теми научих много    bouquet

# 683
  • Русе
  • Мнения: 3 711
То всички мечтаем за големи бани, но за съжаление няма да е в този живот. Щом сте решили, че така ще е най-удобно за вас, действайте. И по-добре остави детето при свеки. Ще бъде къртене, мизерия, няма смисъл и то да се върти наоколо при положение, че има на кого да го оставиш.

# 684
  • Мнения: 0
 Здравейте момичета! И ние почнахме. Вкъщи е погром, но сме в очакване на новата баня. Като стане ще пусна снимки. А дотога - здрави нерви.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 329
b3 , и аз съм в трепетно очакване на погрома у нас  Mr. Green Освен махане/слагане на плочки, друго ще правите ли?

# 686
  • Мнения: 163
Ето и моето предложение за разпределението във вашата баня gug4o.За пръв път правя опит да кача снимки във форума,така че ако не се получи,моля напишете ми на лични вашият email.И помислете дали е възможно да се обърне WC под прозореца и да е срещу вратата.[imgURL=http://bgsharing.com/viewer.php?file=33721267149487323846.jpg]http://][/img]http://bgsharing.com/viewer.php?file=33721267149487323846.jpg][/URL]

# 687
  • Мнения: 0
b3 , и аз съм в трепетно очакване на погрома у нас  Mr. Green Освен махане/слагане на плочки, друго ще правите ли?



Пълен ремонт на банята - ВиК, окачен таван, разни размествания. Пълна програма #Crazy

Сега броя дните и очаквам да свърши  Heart Eyes

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 703
Хайде и за тука , основен ремонт баня и коридор Simple Smile ще се изнасяме от къщи за две седмици .
Събирам мнения за структурите за вграждане на тоалетна и съответно самата тоалетна седалка . Отделно ми се ще мнения за душ стационарен и подвижен.
За осветлението съм се спряла на плафониера на тавана и над огледалото на аплик , не искам лунички мисля си ,че ще ми падне  височината на тавана на долу и от там бойлера и той на долу .Simple Smile
Приемам всякакви съвети Simple Smile

# 689
  • Мнения: 5 935
Вратата на банята ни ще е като на всички останали помещения,т.е. не алуминиева.Фирмата показва и предлага за врата за баня накаква решетка,която се монтира в долната част на вратата.Било за вентилация.Вижда ми се ужасно неудачно-от там ще излизат пари,евентуално миризми и вентилирайки банята ще ги пращам в коридора.Имам вентилатор,имам и прозорче в банята-не е ли достатъчно?Може би греша.Има ли някой такова нещо и удачно ли е,или съжалява.

Общи условия

Активация на акаунт