За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 31 957
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 52
Пиле фрикасе  newsm78 или може в огнеупорна тавичка да наредиш порциите пилешко,ред пушено(топено)сирене,гъбки,кашкавал и сметана отгоре...може да сложиш каквото си искаш в иенската.Получава се страхотен сос за топене + крехко месце.

# 661
  • Мнения: 7 420
дайде някаква идея за пилешко месо-имам и бяло, както и бутчета...тъй като предимно ядем пилешко у дома, то ми писна леко от него и незнам как да го сготвя вече-не искам картофи, ориз или зеленчуци,както и гювече или яхнийка,че вчера ги доядохме...Но пък трябва да е нещо със сос, защото сме чревоугодници и обичаме да си потопим Laughing
    На предната страница съм дала ето тази изключитело вкусна рецепта.  Simple Smile Peace Ще си потопите наволя!  Grinning

# 662
  • София
  • Мнения: 6 210
Селма и The Girl са дали идеи, но и аз ще споделя една - пиле Жулиен. Няколко пъти правя - става вкусно и сравнително бързо се готви.
Запържвам пилешко филе, нарязано на жулиенчета в масло, добавям гъби, кисели краставички, черен пипер, чесън на прах (мъничко), сол, ако имам вино - също капвам малко. Оставям да се задуши за още 10-15 минути и после слагам сметана (течна или заквасена, каквато имам) и топено сирене (но не е задължително). Първия път малко изтървах положението и много ми стана гъст соса, но го разредих с прясно мляко.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 3 415

   На предната страница съм дала ето тази изключитело вкусна рецепта.  Simple Smile Peace Ще си потопите наволя!  Grinning

Това в неделя ще го направя аз, че ще имаме гости...звучи много вкусно... Crazy

# 664
  • Мнения: 1 138
Здравейте мили момичета,
вчера видях в "плод и зелнчука" бял патладжан, иска ми се да взема и да сготвя нещо вкусно. моля за идейки. пускан търсачката но нещо не се ориентирах добре. предварително ви благодаря.
 Hug

# 665
  • Мнения: 11 607
Заповядайте и в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533265.0

# 666
  • Мнения: 182
Искам да попитам по-опитните сладкарки за разликата между чиизкейковете,които се пекат и тези,които са без печене.Прегледах доста рецепти и съм в чуденка какъв вариант да избера?

# 667
  • Мнения: 1 111
благодаря за пилешките вкусотии, ще видя какво имам в хладилника и ще спретна нещо  вашите идеи   bouquet

може ли някой да ми даде рецепта за смес от насипно кафе-какво и по колко,за да е ароматно и не мноо силно...омръзна и да пия тези купешки бози като Нова Бразилия или Якобс, а виждам доста о познатите ми да си купуват разни смеси на зърна и да си мелят

# 668
  • Мнения: 4 916
Искам да попитам по-опитните сладкарки за разликата между чиизкейковете,които се пекат и тези,които са без печене.Прегледах доста рецепти и съм в чуденка какъв вариант да избера?

Без печене е по-мързеливия вариант. На мен и двата вида ми харесват, така че ако нямам време или ме е налегнал мързел, правя без печене.

# 669
  • Мнения: 1 983
Търся една рецепта, ама засега безуспешно. Рецептата беше за солени кифлички с кашкавал, тестото можеше да се омеси и в машината.
Много ще съм благодарна, ако някоя от вас я знае или поне ме насочи къде да я търся. Благодаря!  bouquet

# 670
  • Мнения: 23
Може ли някой да ми даде хубава рецепта за палачинки?

# 671
  • София-Младост
  • Мнения: 23 381
Търся една рецепта, ама засега безуспешно. Рецептата беше за солени кифлички с кашкавал, тестото можеше да се омеси и в машината.
Много ще съм благодарна, ако някоя от вас я знае или поне ме насочи къде да я търся. Благодаря!  bouquet
Предполагам, че всяко тесто може да се омеси в машина...тези съм ги пробвала, макар и месено на ръка:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2491.msg61939.html#msg61939

# 672
  • Мнения: 1 983
Търся една рецепта, ама засега безуспешно. Рецептата беше за солени кифлички с кашкавал, тестото можеше да се омеси и в машината.
Много ще съм благодарна, ако някоя от вас я знае или поне ме насочи къде да я търся. Благодаря!  bouquet
Предполагам, че всяко тесто може да се омеси в машина...тези съм ги пробвала, макар и месено на ръка:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2491.msg61939.html#msg61939
Много благодаря!   bouquet

# 673
  • Мнения: 9 143
Здравейте мили момичета,
вчера видях в "плод и зелнчука" бял патладжан, иска ми се да взема и да сготвя нещо вкусно. моля за идейки. пускан търсачката но нещо не се ориентирах добре. предварително ви благодаря.
 Hug

чуден е белия, дори не иска отцеждане  Peace

Ето ти малко ястия с патладжани

# 674
  • Мнения: 6 090
Момичета помагайте в рецептата пише 1ч.л суха мая с колко грама прясна да я заменя?Рецептата е за хляб формата да я намазня и набрашня ли или да сложа хартия за печене ?

Последна редакция: пт, 15 окт 2010, 08:49 от J_M_M

Общи условия

Активация на акаунт