Пак за началните училища в Пловдив

  • 366 700
  • 3 230
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Тези учителки в момента са в 4-ти клас, т.е за учебна 2011-2012г. - в първи. В СОУ "Бр. Миладинови", която и да избереш, няма да сбъркаш. Все пак зависи и какво търсиш - всеки родител има различни представи за "добър учител".

# 76
  • Мнения: 6 206
именно, затова каквото и да си говорим всичко е много субективно
като знам какви гинеколози се хвалят, не бих питала за учител

# 77
  • Мнения: 157
именно, затова каквото и да си говорим всичко е много субективно
като знам какви гинеколози се хвалят, не бих питала за учител

 Joy Joy Joy

Баш така си е...

# 78
  • Мнения: 17
За всички, които питат за училищата НУ "Кл. Охридски" и СОУ "Бр. Миладинови" ще отговоря, че се налага да влизам в доста от училищата в града, както и в двете споменати училища и работя с някои от учителите и мога да кажа само хубави неща. Г-жа Красимира Димитрова (НУ "Кл. Охридси")е най-добрият учител, когото познавам. Предстои ми да запиша и моето дете в 1-ви клас, но живеем в друг квартал и съжалявам, че няма как да се запишем при нея. А в СОУ "Бр. Миладинови" ще препоръчам г-жа Нели Главчева.
Благодаря за насоките,относно г-жа Красимира Димитрова.И аз разбрах от някои майки много добри неща за нея,само че май всички са желаещи за нейния клас.Бихте ли могли да ми кажете нещо за Галина Стоянова-ако не остане място в класа на г-жа Димитрова.Благодаря

# 79
  • Мнения: 44
Някой има ли впечатления от г-жа Марина Хрисафова от "Антим I" ?

# 80
  • Мнения: 812
здравейте момичета и от мен мама на третокласник.Искам да споделя че всичко е от значение и училище и учител та ако щете даже и децата с които ще учи детето.Но най важно е според мен момента на сработване между педагог и ученик какво имам в пред вит.Още с завършването на детската градина записах детето в Петко Славейков на лалута при препоръчана от секретарката на училището госпожа Керенчева.Учителка с доста стаж зад гърба си ,голям професионалист ,спокойна личност без много да впряга децата както тя обича да казва:"бързай бавно".Но моето момче си е доста палаво и в класа му бяха общо 6 момчета както се казва отбор юнаци,което много скоро след започване на първата му учебна година там създаде доста проблеми на госпожата,която не успя да овладее ситуацията и през втората година.За това реших,че трябва да го приместя и речено сторено.Тази година учи в княз Александър 1 не че и там не е палав ,но поне новата му госпожа успява да овладее ситуацията.Много му е мъчно за старата група от момчета и момичета с които беше още от детската градина,но сега пък намери нови.Успех при избора ви мили дами ,важно е детето да ходи с желание на училище и да уважава своята учителка

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте!

И аз искам да питам за училище Алеко Константинов. Много ли ги натоварват с учене децата, как е базата, държи ли се на дисциплинта, има ли допълнителни занимания към училището - спорт, танци. Също така много се интересувам от госпожите, които ще поемат първи клас тази година.
Знаете ли нещо за госпожа Гергана Стоицова или пък за Търева?

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Здравейте!

И аз искам да питам за училище Алеко Константинов. Много ли ги натоварват с учене децата, как е базата, държи ли се на дисциплинта, има ли допълнителни занимания към училището - спорт, танци. Също така много се интересувам от госпожите, които ще поемат първи клас тази година.
Знаете ли нещо за госпожа Гергана Стоицова или пък за Търева?
Накратко на въпросите ти:натоварването е повече от много, дори се изсилват по мое мнение.За дисциплината-да, държат, но палави си има, както навсякъде.Допълнителни занимания няма.Ако трябва да избираш между двете госпожи, избери Стоицова.Базата е под всякаква критика.Ако избереш детето ти да учи там, приготви се в 5 клас да учи само втора смяна.И за да не бъда изцяло критична - има учители, които работят здравата.

# 83
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.

# 84
  • Мнения: 400
Здравейте!

И аз искам да питам за училище Алеко Константинов. Много ли ги натоварват с учене децата, как е базата, държи ли се на дисциплинта, има ли допълнителни занимания към училището - спорт, танци. Също така много се интересувам от госпожите, които ще поемат първи клас тази година.
Знаете ли нещо за госпожа Гергана Стоицова или пък за Търева?
Накратко на въпросите ти:натоварването е повече от много, дори се изсилват по мое мнение.За дисциплината-да, държат, но палави си има, както навсякъде.Допълнителни занимания няма.Ако трябва да избираш между двете госпожи, избери Стоицова.Базата е под всякаква критика.Ако избереш детето ти да учи там, приготви се в 5 клас да учи само втора смяна.И за да не бъда изцяло критична - има учители, които работят здравата.
А до четвърти клас само първа смяна ли са?

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Здравейте!


А до четвърти клас само първа смяна ли са?
До скоро и първокласниците си сменяха смените-първа, втора.Тази година ги задължиха първи клас да е само първа смяна, но от втори са на две смени.

# 86
  • Мнения: 114
За всички, които питат за училищата НУ "Кл. Охридски" и СОУ "Бр. Миладинови" ще отговоря, че се налага да влизам в доста от училищата в града, както и в двете споменати училища и работя с някои от учителите и мога да кажа само хубави неща. Г-жа Красимира Димитрова (НУ "Кл. Охридси")е най-добрият учител, когото познавам. Предстои ми да запиша и моето дете в 1-ви клас, но живеем в друг квартал и съжалявам, че няма как да се запишем при нея. А в СОУ "Бр. Миладинови" ще препоръчам г-жа Нели Главчева.
Ами щом имаш поглед, сподели ,ако знаеш добри учители в тези 2 уч-ща ,които в момента водят 3-ти клас .Моето дете ще е първи клас 2012 и като смятам така се пада .Мерси предварително. Едно от децата на балета е записано при г-жа Кирева , точно заради добрите отзиви .ПП А някой, да се откриват  нови подготвителни групи към уч-щата, да е чувал ?

# 87
  • Мнения: 1
Искам да попитам как да разбера дали сме в района на малката лиляна

# 88
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Искам да попитам как да разбера дали сме в района на малката лиляна

Отиди и питай в училището.
Има списък с имена и номера на улици, които попадат в района.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте,
ние живеем съвсем близо до училище "Душо Хаджидеков", затова и дъщеря ми учи там.
Не съм се водила по "модните тенденции", даже е ми е много гадно като гледам какви напъни са от села и паланки да си запишат децата там. Започват да се сменят адресни регистрации,търсят се връзки..
Най-гадно е сутрин, стигам по-бързо до училище и чакам двойно по-дълго на малката уличка до училището върволицата от луксозни возила да си оставят отрочетата.Една даже стовари детето си директно на пешеходната пътека -да имаше начин вътре в училището да го закара...ама нъц.
Иначе госпожата ни до 5-ти клас беше супервзискателна,на моменти здраво ме е разлюлявала, още повече, че и аз съм преподавател.На моменти ми идваше в повече,ама на края  й бях  благодарна-научи децата на дисциплина, навици,изрядни са,сплоти ги, направи ги самостоятелни. Вече сме в шести клас,почти не се занимавам с дъщеря ми-справя се си се перфектно.
Сега болката ми е със сина ми,който е на 5 и половина. Предстои ни ПГ...подала съм документи пак в същото училище и предполагам,че ще ни вземат.
Обаче..детето ходи на градина пак в кварталната ни "Каменица" и съм ужасно недоволна от градината-пак е същата снобарска обстановка, едната ни госпожа е супер, а другата е меко казано ужасна/ позволява си да пошляпва децата за щяло и нещяло/ Като цяло децата не ги занимават достатъчно, или работят само с безпроблемните..Синът ми е малко по-муден, притеснителен,трябва му повече време,за да схване нещата..Подозирам,че в градината му насаждат чувство,че е глупав, навикват го,набиват му комплекс за малоценност и той се затваря още повече. Даже вече не иска и вкъщи с мен да се занимава.
Плаша се,защото съм чувала,че госпожата в ПГ на Душото е доста взискателна, късала листовете на децата, стресирала ги излишно.Дайте повече инфо. Дали не сбърках като подадох документи там? Страх ме е синът ми да не се комплексира още повече..Осъзнавам,че в Каменица пък на абсолютно нищо няма да го научат и ще излезе супер неподготвен  за І клас...
Чакам вашите съвети по моята дилема.. Hug

Общи условия

Активация на акаунт