Пак за началните училища в Пловдив

  • 366 705
  • 3 230
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 114
 За Каменица говорихме вчера с моя приятелка .Специално за предучилищната група каза, че се намира в блоковете срещу ПУ. Заниманията са до обяд. Не каза нищо лошо за подготовката, но информацията и беше от преди 2 години. А за Душото -подготовката със сигурност е на високо ниво. Учителките от училището казват, че веднага си личат децата подготвени от Стойчева /май така се казваше учителката на предучилищната /.Нооо за чувствително дете, както описваш твоето, не знам как ще се отрази отношението на учителката. Знам ,че малко се получава като агенция за клюкарстване. На мен ми казали нещо, аз го споделям тук, но вярно ли е напълно -не знам.Все пак ще кажа каво разбрах, при моето проучване за подготвителната група .Освен късането на листове и анулиране на работи. ПРи закъснение детето не може да влезе ,защото вратата е заключена и не се допуска. При най-малкото нарушение детето остава в стаята само, когато другите са в междучасие.Позволява си груб език и е шляпнала зад врата дете .На календара за Коледа, на едно от децата му е липсвало предното зъбче /сменят се около 6-7 години /и тя е казала на фотографа да направи фотошоп и да постави предно зъбче. Майката на детето е била обидена, но си замълчала .Уважават се децата с таланти, но другите се пренебрегват. Всичко, което изброих може да се сметне за добра дисциплина, за придобиване на добри навици или като дресура на животни. Въпрос на мнение.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Информацията на твоята приятелка е частично вярна.
Тя говори за Каменица-филиал. А има и ПГ в централната им сграда...
Всичко, за което пишеш относно ПГ в Душото си е така-знам го от мои приятелки,чиито деца са минали от там....Една майка тази година , точно заради тези реакции на госпожата си върна обратно детето в градината.
Моя колежка ми разправяше,че миналата година в тяхната група имало момиченца, които сутрин преди занятията повръщали от стрес ,че им предстои на ходят на училище...даже тя ме попита защо ще си причинявам това на детето...
Започвам наистина да се замислям дали това е добър вариант за детето ми...
Обаче има и нещо друго...Той все пак трябва да се срещне и с такъв тип педагог, защото аз не мога цял живот да го предпазвам и щадя...може би ще е по-добре това да стане в маааалко по-късна възраст обаче..
Иначе, който издържи "методите" на госпожа Стоева, наистина отива напълно подготвен за І-ви клас...
Благодаря ви за съветите ,момичета.  bouquet

# 92
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
......На календара за Коледа, на едно от децата му е липсвало предното зъбче /сменят се около 6-7 години /и тя е казала на фотографа да направи фотошоп и да постави предно зъбче. Майката на детето е била обидена, но си замълчала ......

 Shocked
Това минава всичко, което съв чувала за това училище...
Е, не бих си причинила подобно нещо на детето, само за да е в "елитно" школо.

# 93
  • Мнения: 114
Най- добре е, ако може човек да отиде на място, да се запознае с учителя.Може пък строгия учител за един, да е мечтата за друг. Една от майките казва ,че детето и е много лигаво и Г-жа стойчева от ПГ ,ще и подейства добре. Въпрос на преценка .Едно от децата тази година изкара 2 седмици и се върна в ДГ,започнало е да проявява ясни признаци на  страх.Каква цена  сме готови да платим, за да са много " дисциплинирани" децата ни и подготвени за училище ?Всеки сам решава.А относно Каменица, говорихме да ми е удобно на мен с приятелката ми, може би за това ми е препоръчала срещу ПУ. Аз въобще не знам къде е основната сграда ,нито бях чувала за тази ДГ.

# 94
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Здравейте!
Да дам отчет  Laughing Преди нова година подадох молби за предучилищна в "Душо Хаджидеков" (не ни е в района), "Славейков" (и то не е в района) и  в кварталното "Елин Пелин", където ми обясниха, че ще записват, с позволение на кмета, но не се знае дали ще се сформира група. В "Кирил и Методий" и в "Драган Манчов" казаха, че със сигурност няма да има, а в "Петлешков" ми казаха да проверя към края на май, след като се сформират градинските групи.
Отделно изпратих запитване до общината, дирекция "Образование", откъдето ми изпратиха отговор, че юли месец ще стане ясно дали в нашия квартал ще се открият подготвителни групи към училища и ми предложиха вариантите "Душо Хаджидеков" и "Антим I".
Тоест доникъде не я докарах...  Tired Ще почакам до май и отново ще обикалям ooooh!
Моля, споделете ако разберете нещо различно/ново! Peace

# 95
  • Мнения: 114
В "Климент Охридски" и в Малката Лиляна няма да има подготвителни групи.Нямат място да откриват такива. В Лиляната нямат вече и паралелка с френски ,за което искахме да сме там.Така че вече не представлява интерес за мен.Остава да проверя в "Братя Миладинови" ,ще има ли подготвителна група.Звъня 2 пъти, но никой не отговаря .Може да са стари телефоните -не знам .За сега остава варианта ПГ да е в ЦДГ"Мая" и след това в "Климент Охридски".ПП Съни ,сподели за учителите от "БРатя Миладинови " и "Климент Охридски" .Препоръчай някой, който ще води 1-ви клас учебната 2012-2013 /сега трябва да са на 3-ти клас преподаватели/.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 9 712
В "Климент Охридски" и в Малката Лиляна няма да има подготвителни групи.Нямат място да откриват такива. В Лиляната нямат вече и паралелка с френски ,за което искахме да сме там.Така че вече не представлява интерес за мен.Остава да проверя в "Братя Миладинови" ,ще има ли подготвителна група.Звъня 2 пъти, но никой не отговаря .Може да са стари телефоните -не знам .За сега остава варианта ПГ да е в ЦДГ"Мая" и след това в "Климент Охридски".ПП Съни ,сподели за учителите от "БРатя Миладинови " и "Климент Охридски" .Препоръчай някой, който ще води 1-ви клас учебната 2012-2013 /сега трябва да са на 3-ти клас преподаватели/.

това за паралелката с френски дали е вярно? в момента има ... много странно, само там имаше клас с френски. днес чух, че и музикална паралелка няма да има, което е още по-жалко.

# 97
  • Мнения: 114
За паралелката с френски е вярно.Лично се обадих да питам.Тъй като нашата детска градина "Св.Йосиф",вече не е в близост, а и в момента е затворена -няма интерес  към този език .Преди децата от тази градина, са продължавали масово в Лиляната с френски -та така ми отговориха.Бяха много любезни, изчерпателни поне.        А сега нещо хубаво да съобщя.В "Братя Миладинови" ,имат разрешение да открият подготвителна група ,ако съберат 12 молби.Чакат, ако съберат да започнат да подготвят и стая. HugПП За музикалната паралелка в Лиляната  -тази година ще имат. Има и прослушване на 23-24 март, мисля .В сайта на училището си го пише .

# 98
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..... За музикалната паралелка в Лиляната  -тази година ще имат. Има и прослушване на 23-24 март, мисля .....

Да, ще има музикална паралелка, може да е за последно тази година, но ще има  Peace
Все още не е ясно дали ще делят класа на профили "пеене" и "инструмент", но ще има музикален клас.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Искам да попитам съществува ли още районирането, като критерий за подбиране на деца за 1 клас примерно. Изобщо по какви критерии става подбора? Има ли нещо утвърдено или училището си ги създава.
Ние сме близо до ОУ "Климент Охридски", прочетох отзивите тук и съм склонна да запиша детето ми там. От няколко места ми казват обаче, че там ще приемат с предимство от съседната ДГ Мая, а моето дете ходи на друго място  newsm78 И ние сме за 2012 г. и още мисля че е рано да посетя училището.
Ще се радвам ако майките на по-големи деца споделят отзиви за други училища в Кичук Париж  Hug

# 100
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..... Изобщо по какви критерии става подбора? Има ли нещо утвърдено или училището си ги създава......


Всяко училище си определя.

# 101
  • Мнения: 17
Искам да попитам съществува ли още районирането, като критерий за подбиране на деца за 1 клас примерно. Изобщо по какви критерии става подбора? Има ли нещо утвърдено или училището си ги създава.
Ние сме близо до ОУ "Климент Охридски", прочетох отзивите тук и съм склонна да запиша детето ми там. От няколко места ми казват обаче, че там ще приемат с предимство от съседната ДГ Мая, а моето дете ходи на друго място  newsm78 И ние сме за 2012 г. и още мисля че е рано да посетя училището.
Ще се радвам ако майките на по-големи деца споделят отзиви за други училища в Кичук Париж  Hug
Дъщеря ми е записана в първи клас в НУ Климент Охридски за учебната 2011/2012.Не живеем близо до училището,нито посещава близка детска градина,но това не беше проблем при записването и.Когато попитах има ли такова райониране ми отговориха,че при тях няма.Може би това е често срещано явление при така наречените елитни училища,които са в центъра на града.Конкретно за това училище ми обясниха,че приемат молби,докато си запълнят бройката и после предупреждават родителите,че не е сигурно дали детето ще бъде прието.За предстоящата учебна година ще се приемат три паралелки първокласници.Ако мога да съм полезна с друго нещо,с радост ще ви отговоря.Макар че ние тепърва ще трупаме впечатления-дано повечето да са добри!

# 102
  • Мнения: 488
Привет, някой има ли отзиви за НУ "Христо Ботев" в Кършияка и учителите, които ще водят първи клас там тази година?
Ходих да подам молба, не се изисква детето да е от района, макар че ние от септември ще живеем точно на съседната улица и ще ми е много удобно. Класовете ще са 20-21 деца, при желание и събрана достатъчна бройка ще изучават допълнително английски, руски или немски, което си изберат. Имат нова физкултурна зала, която в момента се довършва и от септември ще може да се използва. Като цяло ми изглежда спокойно и тихо училище, само до 4-ти клас е, което за мен е предимство, защото няма да има големи деца. Занималня имат до 4 клас по желание, стол с избор на 3 вида готвени ястия. Заместник-директорката се скъса да се хвали, но естествено е всеки продавач да си хвали стоката  Laughing, та все пак искам да получа повече достоверна информация, особено за учителите, тъй като нямам познати, чиито деца да ходят там.

Другото училище, за което се колебая, е "Антим І", също ходих да разговарям с директорката. Много амбициозна, млада, работят и печелят проекти, занимават допълнително децата с изкуства, което много ми хареса. Изучават допълнително английски, рисуване, музика, бойни изкуства, танци, имат вокална група, училищен вестник, класовете също 20-21 деца. Занималня има до 4 клас и стол. Но пък ми идва малко далече...

Трето в класацията ми е "Княз Александър І", но след всичко прочетено тук почвам да се разколебавам все повече за него, макар че имам добра вътрешна информация, а и доста деца от групата на сина ми ще бъдат там, сравнително близо ще е... но все още не мога да реша.

# 103
  • Мнения: 6 206
независимо кое ще избереш, разчитам да лобираш за моята занималня  Joy, тя е едно голямо предимство за там
наистина в Княз Александър І се поема от доста силни учителки, но смесването с големите и стълбите е което ме отказа мен. Иначе не бих се и замислила.

аз вече имам час за първа родителска среща на 12 април

# 104
  • Мнения: 157
Относно стълбите на "Княз Александър I", разбрах, че първолаците ползват другия вход на училището, който е отстрани и не им се налага да "рискуват" по опасните стълби.

Общи условия

Активация на акаунт