Пералня със сушилня - препоръчайте ми модел и марка

  • 12 519
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте, същата тема пуснах и в Справочник - На пазар без ефект, надявам се тук някой да се отзове   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 414
Ох и аз много искам комбинирана, просто нямам място и ще е много функционално да е 2 в 1, харесала съм модел на AEG беше някъде към 1200лв. ако не се лъжа ... ще следя темата ако някой даде препоръки за нещо което има

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Indesit, пералня със сушилня, моделът е само един. Беше около 800 лв., сега са поевтинели.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
имам комбинирана пералня със сушилня на aeg; отначало не исках изобщо да имам сушилня, но единственият модел на aeg за вграждане върви със сушилня и я взехме - не съжалявам, суши добре без да захабява и не се нагрява много-много отвън, понеже други сушилни директно могат да се ползват като отоплителни уреди:)

# 4
  • Мнения: 803
Мислех да пусна подобна тема....
И аз съм се ориентирала да взема такова чудо, но искам да попитам тези, които вече имат: наистина ли върши добра работа? Защото според половинката всичко, което е комбинирано е полвинчата работа..
А тъй като бъдещото ни жилище ще е скромно по размери мен ме устройва идеално комбинирана пералня със сушилня.
Ще следя с интерес!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 377
Здравейте, аз имам отделно пералня и отделно сушилня, и двете са АЕG. Отделно са защото имах вече пералня, когато ми хрумна че трябва да имам и сушилня . Доволна съм и от двете. Свекърва ми има комбинирана на Електролукс, но не използва сушилнята, защото много намачква дрехите. По принцип капацитета на комбинираните пералня и сушилня е следният 7 кг е капацитета на пералнята, а 3 на сушилнята. Това ще рече, че трябва да извадят половината изпрани дрехи , за да суши.
Просто споделям мнение, не карам никой да си купува отделно два уреда. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 402
Защото според половинката всичко, което е комбинирано е полвинчата работа..

това е несериозно твърдение, разбира се, че върши работа, и най-смотаната машина да се вземе ще свърши работа, повечето въпросителни опират до това дали е качествена изработката и колко време машината ще издържи без да се налагат ремонти и подобни

# 7
  • София
  • Мнения: 8 283
Защото според половинката всичко, което е комбинирано е полвинчата работа..

това е несериозно твърдение ...

Друго са си ръчните перални с отделна центрофуга.

Извинявай ,но кажи на половинката, че има доста комбинирани уреди, които дори не се замисляме, че са комбинирани, а някои ги искаме колкото се може повече неща.

# 8
  • Мнения: 458
Indesit, пералня със сушилня, моделът е само един. Беше около 800 лв., сега са поевтинели.

със същата съм от 6 години, не е мръднала.
Изкара си парите още първата година, когато зимата на бебето се въртеше нонстоп пералнята и после сушилнята.

за протокола продължавам в същият дух да я експлоатирам - по 1-2 перални на ден се пускат минимум .

# 9
  • Мнения: 440
По въпроса за или против 2 в 1 не може да се обощава, че е половинчата работа.  След като продължават да се произвеждат тези уреди, значи не са чак толкова зле. Но това е въпрос за друга тема.

# 10
  • Мнения: 440
Към ползващите Индезит - разваля ли се често? Понеже моята настояща пералня е Индезит и се скъсахме от ремонти, не големи повреди, но все нещо дребно и има.

# 11
  • Мнения: 1 414
Моята също е Индезит, за последните 8г. е имала само един ремонт миналата година, но не ми харесва как изпира, може и до модел да е  Thinking

# 12
  • Мнения: 458
за 6 години  имам по мое желание 2-3 проверки от техник (за всеки случай) фен съм на профилактиките.
иначе няма повреди

# 13
  • София
  • Мнения: 8 283
имам комбинирана пералня със сушилня на aeg; отначало не исках изобщо да имам сушилня, но единственият модел на aeg за вграждане върви със сушилня и я взехме - не съжалявам, суши добре без да захабява и не се нагрява много-много отвън, понеже други сушилни директно могат да се ползват като отоплителни уреди:)

Dao, има ли възможност да се коригират стандартните програми за пране .
Примерно при мен в момента "цветното" е 60 град, и 800 оборота, без предпране.
С бутони мога да променя градусите примерно на 40, да променя оборотите 0/100/400/600, да добавя предпране, анти мачкане.
Дисплея показва колко остава до края на програмата нали?

Искам комбинирана със сушилня и възможностите за сега са ми АЕГ, Електролукс и Канди.
Майка ми има Електролукс свободно стояща пералня - ужаааасно е шумна (на 2 г. е).
Канди има свеки свободно стояща пералня - не може да се коригират програмите, за мен това е голям минус (купихме я лятото).

# 14
  • Мнения: 458
оборотите можеш сама да избираш между 800 и 1100
както и градусите  на които искаш да изпереш при различните програми

# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
По принцип капацитета на комбинираните пералня и сушилня е следният 7 кг е капацитета на пералнята, а 3 на сушилнята. Това ще рече, че трябва да извадят половината изпрани дрехи , за да суши.
Просто споделям мнение, не карам никой да си купува отделно два уреда. Peace

Това не е вярно. Има комбинирани уреди, които са за 9 кг. пране и 6 кг. сушене и имат автоматични перални за 6 кг. пране + 6 кг. сушене, така че да не се вадят никакви дрехи. Например това - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09041669 и това http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=

Това вместо запис, защото и ние се чудим между комбиниран уред и два отделни. Но нямаме място и ако купим два отделни ще трябва да са един върху друг.  Thinking

# 16
  • Мнения: 1 414
Ивон тези модели ми харесват, аз незнам защо съм се запънала като магаре, че искам AEG, но 100% ще е 2 в 1, защото имам мини кухня и в/у пералнята седи микровълновата  Crazy
А да питам тези, който вече имат такъв уред, той загрява ли много, защото в нас пералнята е до хладилника и няма начин да я преместя  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 1 402
Dao, има ли възможност да се коригират стандартните програми за пране .
Примерно при мен в момента "цветното" е 60 град, и 800 оборота, без предпране.
С бутони мога да променя градусите примерно на 40, да променя оборотите 0/100/400/600, да добавя предпране, анти мачкане.
Дисплея показва колко остава до края на програмата нали?

да, могат да се коригират, има зададени три стандартни групи пранета с различни градуси, продължителност и т.н. + група за студено пране (тип на тъка), след като се избере програма от конкретната  група, отделните параметри се нагласят с едни бутони; дисплеят показва колко е дълга програмата и колко остава до нейния край, при всяко превключване между програмите и техните настройки автоматично показва актуалното време, което ще отнеме с избраните настройки; за анти мачкане не съм забелязала бутон, защото не съм търсила:) може и да има, и да няма, отделно има да избереш само центрофуга (на моята е от 700 до 1400 оборота), само изпомпване на вода и т.н. отделни полезнотийки

# 18
  • София
  • Мнения: 1 402
А да питам тези, който вече имат такъв уред, той загрява ли много, защото в нас пералнята е до хладилника и няма начин да я преместя  newsm78
всички сушилни загряват, затова ще трявба да сложите нещо между сушилнята и хладилника

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
Dao, но нали каза, че AEGто не топли много newsm78 и аз мисля дас я вграждам до вграден хладилник.
нали е това пералнята: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09077169

# 20
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аристон - Хотпоинт. 999 лв. Взехме я лятото, много е тиха, не се чува че работи. Пере 7 кг . и суши 5 кг. Доволна съм.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 555
Ивон тези модели ми харесват, аз незнам защо съм се запънала като магаре, че искам AEG, но 100% ще е 2 в 1, защото имам мини кухня и в/у пералнята седи микровълновата  Crazy

Ето едно АЕГ, което пере 8 кг. и суши 6 - http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/filter/(xcm=bulgarian& … amp;cpgnum=1)/.do. Аз горните модели ги дадох за пример, че има комбинирани уреди с такъв капацитет на сушене. Не са за вграждане обаче.

# 22
  • Мнения: 440
Кажете, освен отложения старт за сушилнята, който явно е важен, какво друго е хубаво да има? Гледах в сайта на технополис - защита от преливане, инверторен компресор  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 1 402
Dao, но нали каза, че AEGто не топли много newsm78 и аз мисля дас я вграждам до вграден хладилник.
нали е това пералнята: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09077169
не топли много в сравнение с други машини - много и малко са много относителни понятия за температура

за да има смисъл разговорът трябва да се измери точната температура на повръхността на машината отстрани и да се види уред с до каква температура може да стои до хладилник, в случая този модел, който е за вграждане температурата му ще се отнема от страниците, които разделят модулите на кухнята, ако и хладилникът е за вграждане според мен не би имало проблем да са едно до друго

иначе да - това е моделът, то друг няма

моята пералня стои отдясно на мивката и отляво на съдомиялната, при най-дългото възможно сушене (2 часа и няколко минути) загрява горната част на уреда (тя не залепва за плота остават около 8-10 см празни) и отпред стъклото - като ги пипнеш са горещи, страницата откъм мивката не е топла

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 09:56 от Dao

# 24
  • Мнения: 19
  Имам пералня със сушилня Аристон. Изпира 9 кг. Суши - 6.
Ивон е дала линк към модела. Само да допълня, че всъщност той е AQM9D 49 U, а не както е написан в сайта - AQM9D U(EU)/B.
  Ако някой има въпроси относно конкретния модел да пита  Peace

# 25
  • Мнения: 20
Ние сме с Канди - не знам модела  - от 3 години.
Няма мърдане, пералня - 6кг, сушилня - 3кг.

П.С. Пералнята е до хладилника, дели ги само една дъска - не са за вграждане. Не съм усетила да загрява много, вратичката на пералнята е изолатор, можеш да я пипнеш с ръка и при най-висока температура.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 132
Запис

# 27
  • София
  • Мнения: 1 402
моята пералня стои отдясно на мивката и отляво на съдомиялната, при най-дългото възможно сушене (2 часа и няколко минути) загрява горната част на уреда (тя не залепва за плота остават около 8-10 см празни) и отпред стъклото - като ги пипнеш са горещи, страницата откъм мивката не е топла
Desem, излъгала съм те Simple Smile  при пипане стъклото и горната част са съвсем леко топли, а не горещи; тъкмо приключих с двучасово пране и двучасово сушене на едни дебели туристически раници, та информацията ми е от няколко минути

# 28
  • София
  • Мнения: 8 283
топла, топла е информацията значи  Mr. Green
Благодаря.  bouquet

# 29
  • Мнения: 1
Моя позната си купи пералня и сушилня отделно. В магазина са я посъветвали, че няма как сушилнята да бъде така функционална, ако бъде заедно с пералнята, тъй като барабаните им са направени по различен начин и няма да има този ефект. Сложила си ги е една върху друга, за да пести място и няма никакъв проблем.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 402
Сложила си ги е една върху друга, за да пести място и няма никакъв проблем.
това е възможно само, ако в апартамента има килер или някакво мокро/сервизно помещение; иначе на средата на кухнята пералня и сушилня едно върху друго няма как да стане

отделно за съветите не знам колко са компетентни, но доста дами от този форум ползват комбо уреди и пералнята пере, а сушилнята суши без значение от марката, така че не виждам какъв е проблема

# 31
  • Мнения: 1
И аз не виждам проблем, изказах наблюдение и мое разбиране, което сега явно трябва да защитавам.
Изразих мнението си по поставения въпрос, не съм нареждала кухните на никой тук. Аз дори нямам сушилня, а и пералнята ми по принцип не е в кухнята. Смятам, че когато е само пералня, всички елементи спрямо нея са осъвършенствани и същото за сушилнята. А когато са двете - има някакви компромиси. Не съм напълно сигурна, но си мисля, че дори барабана на сушилня и барабана на пералня са различни. Пералнята е с дупки, а на сушилнята е гладък - предполагам, че има някаква разлика щом е така?

# 32
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
  Имам пералня със сушилня Аристон. Изпира 9 кг. Суши - 6.
Ивон е дала линк към модела. Само да допълня, че всъщност той е AQM9D 49 U, а не както е написан в сайта - AQM9D U(EU)/B.
  Ако някой има въпроси относно конкретния модел да пита  Peace
И на мен ми харесва този модел, но не те ли притеснява малко това, че цялата електоника е на вратата на пералнята..

# 33
  • София
  • Мнения: 1 402
Не съм напълно сигурна, но си мисля, че дори барабана на сушилня и барабана на пералня са различни. Пералнята е с дупки, а на сушилнята е гладък - предполагам, че има някаква разлика щом е така?

Силве, барабанът на пералнята е с дупки, за да може оттам да прониква разтвора на перилния прапарат. Понеже перилен препарат на сушилнята не й трябва, затова сушилните като самостоятелни уреди имат гладък барабан. В такъв смисъл, фактт дали барабанът има дупки или не изобщо не играе роля в процеса на сушене, в т.ч. за комбо машините.

# 34
  • Мнения: 19
  cikoni, изобщо не ме притеснява този факт. Пък и нали уреда си има гаранция. Засега съм много доволна. Единствения минус, който мога да отбележа е, че след сушене на вълнени пуловери по гуменото уплътнение остават мъхчета. Просто трябва редовно да се почиства.

# 35
  • Мнения: 686
С голям интерес прочетох всичко. По принцип моя приятелка работеше за една от най-големите фирми за електротехника и от нея зная, че не трябва да се взима комбиниран уред. Самата тя живее в гарсониера и си взе отделна сушилня - сложи я върху пералнята. Затова много искам да зная отзивите ви за качеството на сушене на конкретни комбинирани уреди. След като сушите дрехите - каквито и да са те, можете ли веднага да ги приберете в гардероба?

И още един много важен за мен въпрос - ще съм ви благодарна да споделите мнението си! На много дрехи виждам, че има знак, че не трябва да се суши в сушилня. Буквално на всяка втора дреха в моя гардероб това го има. И се чудя какъв е проблемът и дали все пак не може да се сушат в сушилня?

Много ви благодаря предварително!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 402
След като сушите дрехите - каквито и да са те, можете ли веднага да ги приберете в гардероба?
да, прибират се веднага в гардероба, те са почти сухи след центрофуга на 1400 оборота и два часа сушене им стигат

На много дрехи виждам, че има знак, че не трябва да се суши в сушилня. Буквално на всяка втора дреха в моя гардероб това го има. И се чудя какъв е проблемът и дали все пак не може да се сушат в сушилня?
не суша всички видове пране (дрехи, чаршафи, кърпи), защото не смятам за необходимо да го правя + ползвам сушилнята единствено когато е студено и/или влажно и съответно всичко съхне трудно; в този смисъл не мога да съм ти полезна с конкретен отговор, но предполагам, че щом хората са написали, че не може сигурно има причина за това

# 37
  • София
  • Мнения: 1 402
аз бих искала да помоля всеки, който твърди, че е гледал, чул, разбрал от някъде, че комбинираните уреди - говорим конкретно за пералня със сушилня - не са качествени, да помоли тези хора, от които е чул, разбрал и гледал да му дадат подробен и обоснован отговор защо това е така, благодаря предварително!

# 38
  • Мнения: 19
И още един много важен за мен въпрос - ще съм ви благодарна да споделите мнението си! На много дрехи виждам, че има знак, че не трябва да се суши в сушилня. Буквално на всяка втора дреха в моя гардероб това го има. И се чудя какъв е проблемът и дали все пак не може да се сушат в сушилня?

Много ви благодаря предварително!

  На 70 % от дрехите ни има знак - забранено сушенето. В началото  малко се притеснявах, но в последствие започнах да ги тествам. Laughing  Тези, за които имам съмнение пускам на програма - сушене на синтетика. Т.е. на по-ниска температура. Засега издънки нямам.
  Специално за спортните дрехи от полиестер четох, че не трябва да се сушат, защото самата материя губи свойствата си. Поради същата причина не бива да се използва и омекотител при изпирането им.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 273
Здравейте,
много хубава тема Simple Smile Аз също се ориентирах към комбиниран уред. След дълго избиране се спрях на този
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=
обаче в неделя ходихме до магазина, за да го видим и се оказа, че техническите характеристики нямат нищо общо с тези от сайта. Добре, че не го купихме on-line  Praynig
Моля, ако някой има този модел да каже характеристики за него, защото съм го виждала само в технополис, а там няма човек, който да знае нещо.
Това, което разбрах от различните консултанти в магазините е, че всички сушилни, независимо от модела, сушат еднакво. Това, което ни посъветваха е да има по-голям капацитет на сушене (колкото повече, толкова по-добре).
Другия модел, на който се спрях е този
http://www.technomarket.bg/products/09069243/daewoo-dwc-ld1413
Това, което ме притеснява е, че не знам дали уредите от тази марка са качествени.

Много ще се радвам, ако дадете някакво мнение или съвет  Hug

# 40
  • Мнения: 19
  Може да ти е от полза и тази тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528308.0
Последното мнение в нея е публикувано от една жена, която използва пералня Деу. Ако искаш директно се обърни към нея с конкретни въпроси.
П.П. Сега изтеглих упътването за употреба на АЕГ-то.На англиийски е. Ако те интересува нещо питай. Може и на лични.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 273
The_Real_Love  благодаря ти много    bouquet
Да, ако можеш ми го изпрати, защото не съм избрала още и ще ми е от полза  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 402
ето ръковдоство на английски за aeg-то за всички, които искат, PDF файл:

http://www.-spam110-/document/QRhTwERL/AEG_Lavamat_Turbo_L12710-14710.html

# 43
  • София
  • Мнения: 1 273
ето ръковдоство на английски за aeg-то за всички, които искат, PDF файл:

http://www.-spam110-/document/QRhTwERL/AEG_Lavamat_Turbo_L12710-14710.html

мерси  Hug

# 44
  • Мнения: 440
В крайна сметка взехме ето това:
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=
И след като вече я ползвам от няколко дни, мога да кажа че съм много доволна както от прането, така и от сушенето. Между другото, вярно е, че е по-добре да има по-голям капацитет на сушене, но в упътването така или иначе препоръчват да се сложат по-малко дрехи за по-добър резултат.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 402
Честито, да ви служи вярно и безотказно! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 440
Честито, да ви служи вярно и безотказно! Simple Smile
Мерси   bouquet И още едно голямо благодаря на всички, които дадоха положителни мнения за уредите 2 в 1, наистина ми помогнахте да се реша  Hug

# 47
  • Мнения: 10 691
Здравейте момичета  Hug
Да, и на мен са ми известни митовете за това, че комбинираните уреди били боклук  Wink Но хич не давам ухо на подобни изказвания.
Особено ако нямаш място пералня със сушилня е най-оптималното решение  Peace
Аз лично ще ползвам сушилнята само и единствено през зимата, тъй като предполагам знаете колко са вредни сушилните за околната среда, но това е друга тема...
 

В момента съм в чуденка относно това какъв модел да избера  newsm78
Като марки съм се спряла на Bosch и AEG.
Някой има ли впечатления от този модел на Бош?

http://www.technomarket.bg/products/09039809/bosch-wvd-24520eu

# 48
  • София
  • Мнения: 1 273
Аз бях "набелязала" тази, но се отказах като разбрах, че има малък капацитет на сушене. После се колебах дълго между АЕГ и Електролукс и в крайна сметка се спрях на тази:
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=

Още нямам впечатления Simple Smile , защото днес ще я доставят, но ще споделя с вас след няколко дни  Peace

# 49
  • Мнения: 10 691
Малката Ида , ще чакам с нетърпение да споделиш впечатления!  Hug
Още повече, че днес една приятелка много ми препоръча като марка Електролукс /тя има отделна сушилня Електролукс/

# 50
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Малката Ида Честито, със здраве да си я ползваш.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 273
cikoni благодаря  Hug


mijjjka   Ние избрахме Електролукс пред АЕГ, защото има повече функции, а са на една фирма  Peace

Едва днес изпрах и изсуших за първи път Simple Smile Много е безшумна, дори центрофугата не се чува много. Дрехите изсъхнаха идеално, аз ги изсуших два пъти  Embarassed погрешка. Първо ги пуснах на синтетика и излезнаха влажни, после ги пуснах на памук и всичко си стана ок. Изобщо не бяха намачкани (бяха все памучни дрехи), станаха както от простор. За два часа в това време си бяха напълно сухи!   Peace Много съм доволна Simple Smile
Искам да ви благодаря на всички, които давахте мнения и съвети - беше ми от огромна полза тази тема    bouquet  Ако имате въпроси - насреща съм  Grinning тъкмо ще натрупам още впечатления  Hug

# 52
  • Мнения: 798
Малката Ида, точно тази пералня със сушилня съм си харесала и аз след много разглеждане и четене. Да си я позлваш със здраве и безаварийно...Simple Smile

# 53
  • Мнения: 10 691
Май и моите везни се наклоняват към този модел на Електролукс  Grinning

Благодаря  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 1 273
Егвийн ал-Вийр благодаря  Hug

Вече я поразучих и ми харесва все повече Simple Smile За съжаление трябваше да попрочета доста преди да я пусна, защото с толкова електроника и допълнителни неща не бях свикнала. Много е удобно, че може да се пусне да суши автоматично след изпиране и вчера докато вечеряме и пооправя всичко дрехите бяха готови. Доста са горещи, когато се изсушат и си мисля, че ако не ги изваждам веднага може и да се намачкат. Чух, че има някакви кърпички, които се слагат, но не съм ползвала все още. На мен основните ми притеснения, като четох за комбинираните уреди, бяха да не останат недоизсушени и намачкани дрехите. Нищо подобно  Peace Напълно сухи са и са по-добре изпънати от изсушени на простор. Не съм пробвала още освежаване с пара, но и това ще стане  Laughing Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 512
Аристон - Хотпоинт. 999 лв. Взехме я лятото, много е тиха, не се чува че работи. Пере 7 кг . и суши 5 кг. Доволна съм.

Здравей,
И ние си купихме такава, веднъж пуснах сушилнята, но дрехите не бяха много сухи и бяха ужасно намачкани  Tired
Извадих ги веднага, даже едва ги пипах, щото бяха горещи  Crazy

Кажи ми, моля те, какво не правя както трябва.

# 56
  • Мнения: 0
  Имам пералня със сушилня Аристон. Изпира 9 кг. Суши - 6.
Ивон е дала линк към модела. Само да допълня, че всъщност той е AQM9D 49 U, а не както е написан в сайта - AQM9D U(EU)/B.
  Ако някой има въпроси относно конкретния модел да пита  Peace

Аз имам същата пералня със сушилня от 1 месец, но доста ми мачка дрехите, ако можеш да ми кажеш някакъв трик против мачкане ще се радвам много.

Общи условия

Активация на акаунт