Пералня със сушилня - препоръчайте ми модел и марка

  • 12 521
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
По принцип капацитета на комбинираните пералня и сушилня е следният 7 кг е капацитета на пералнята, а 3 на сушилнята. Това ще рече, че трябва да извадят половината изпрани дрехи , за да суши.
Просто споделям мнение, не карам никой да си купува отделно два уреда. Peace

Това не е вярно. Има комбинирани уреди, които са за 9 кг. пране и 6 кг. сушене и имат автоматични перални за 6 кг. пране + 6 кг. сушене, така че да не се вадят никакви дрехи. Например това - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09041669 и това http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=

Това вместо запис, защото и ние се чудим между комбиниран уред и два отделни. Но нямаме място и ако купим два отделни ще трябва да са един върху друг.  Thinking

# 16
  • Мнения: 1 414
Ивон тези модели ми харесват, аз незнам защо съм се запънала като магаре, че искам AEG, но 100% ще е 2 в 1, защото имам мини кухня и в/у пералнята седи микровълновата  Crazy
А да питам тези, който вече имат такъв уред, той загрява ли много, защото в нас пералнята е до хладилника и няма начин да я преместя  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 1 402
Dao, има ли възможност да се коригират стандартните програми за пране .
Примерно при мен в момента "цветното" е 60 град, и 800 оборота, без предпране.
С бутони мога да променя градусите примерно на 40, да променя оборотите 0/100/400/600, да добавя предпране, анти мачкане.
Дисплея показва колко остава до края на програмата нали?

да, могат да се коригират, има зададени три стандартни групи пранета с различни градуси, продължителност и т.н. + група за студено пране (тип на тъка), след като се избере програма от конкретната  група, отделните параметри се нагласят с едни бутони; дисплеят показва колко е дълга програмата и колко остава до нейния край, при всяко превключване между програмите и техните настройки автоматично показва актуалното време, което ще отнеме с избраните настройки; за анти мачкане не съм забелязала бутон, защото не съм търсила:) може и да има, и да няма, отделно има да избереш само центрофуга (на моята е от 700 до 1400 оборота), само изпомпване на вода и т.н. отделни полезнотийки

# 18
  • София
  • Мнения: 1 402
А да питам тези, който вече имат такъв уред, той загрява ли много, защото в нас пералнята е до хладилника и няма начин да я преместя  newsm78
всички сушилни загряват, затова ще трявба да сложите нещо между сушилнята и хладилника

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
Dao, но нали каза, че AEGто не топли много newsm78 и аз мисля дас я вграждам до вграден хладилник.
нали е това пералнята: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09077169

# 20
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аристон - Хотпоинт. 999 лв. Взехме я лятото, много е тиха, не се чува че работи. Пере 7 кг . и суши 5 кг. Доволна съм.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 555
Ивон тези модели ми харесват, аз незнам защо съм се запънала като магаре, че искам AEG, но 100% ще е 2 в 1, защото имам мини кухня и в/у пералнята седи микровълновата  Crazy

Ето едно АЕГ, което пере 8 кг. и суши 6 - http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/filter/(xcm=bulgarian& … amp;cpgnum=1)/.do. Аз горните модели ги дадох за пример, че има комбинирани уреди с такъв капацитет на сушене. Не са за вграждане обаче.

# 22
  • Мнения: 440
Кажете, освен отложения старт за сушилнята, който явно е важен, какво друго е хубаво да има? Гледах в сайта на технополис - защита от преливане, инверторен компресор  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 1 402
Dao, но нали каза, че AEGто не топли много newsm78 и аз мисля дас я вграждам до вграден хладилник.
нали е това пералнята: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09077169
не топли много в сравнение с други машини - много и малко са много относителни понятия за температура

за да има смисъл разговорът трябва да се измери точната температура на повръхността на машината отстрани и да се види уред с до каква температура може да стои до хладилник, в случая този модел, който е за вграждане температурата му ще се отнема от страниците, които разделят модулите на кухнята, ако и хладилникът е за вграждане според мен не би имало проблем да са едно до друго

иначе да - това е моделът, то друг няма

моята пералня стои отдясно на мивката и отляво на съдомиялната, при най-дългото възможно сушене (2 часа и няколко минути) загрява горната част на уреда (тя не залепва за плота остават около 8-10 см празни) и отпред стъклото - като ги пипнеш са горещи, страницата откъм мивката не е топла

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 09:56 от Dao

# 24
  • Мнения: 19
  Имам пералня със сушилня Аристон. Изпира 9 кг. Суши - 6.
Ивон е дала линк към модела. Само да допълня, че всъщност той е AQM9D 49 U, а не както е написан в сайта - AQM9D U(EU)/B.
  Ако някой има въпроси относно конкретния модел да пита  Peace

# 25
  • Мнения: 20
Ние сме с Канди - не знам модела  - от 3 години.
Няма мърдане, пералня - 6кг, сушилня - 3кг.

П.С. Пералнята е до хладилника, дели ги само една дъска - не са за вграждане. Не съм усетила да загрява много, вратичката на пералнята е изолатор, можеш да я пипнеш с ръка и при най-висока температура.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 132
Запис

# 27
  • София
  • Мнения: 1 402
моята пералня стои отдясно на мивката и отляво на съдомиялната, при най-дългото възможно сушене (2 часа и няколко минути) загрява горната част на уреда (тя не залепва за плота остават около 8-10 см празни) и отпред стъклото - като ги пипнеш са горещи, страницата откъм мивката не е топла
Desem, излъгала съм те Simple Smile  при пипане стъклото и горната част са съвсем леко топли, а не горещи; тъкмо приключих с двучасово пране и двучасово сушене на едни дебели туристически раници, та информацията ми е от няколко минути

# 28
  • София
  • Мнения: 8 283
топла, топла е информацията значи  Mr. Green
Благодаря.  bouquet

# 29
  • Мнения: 1
Моя позната си купи пералня и сушилня отделно. В магазина са я посъветвали, че няма как сушилнята да бъде така функционална, ако бъде заедно с пералнята, тъй като барабаните им са направени по различен начин и няма да има този ефект. Сложила си ги е една върху друга, за да пести място и няма никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт