Пералня със сушилня - препоръчайте ми модел и марка

  • 12 524
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 402
Сложила си ги е една върху друга, за да пести място и няма никакъв проблем.
това е възможно само, ако в апартамента има килер или някакво мокро/сервизно помещение; иначе на средата на кухнята пералня и сушилня едно върху друго няма как да стане

отделно за съветите не знам колко са компетентни, но доста дами от този форум ползват комбо уреди и пералнята пере, а сушилнята суши без значение от марката, така че не виждам какъв е проблема

# 31
  • Мнения: 1
И аз не виждам проблем, изказах наблюдение и мое разбиране, което сега явно трябва да защитавам.
Изразих мнението си по поставения въпрос, не съм нареждала кухните на никой тук. Аз дори нямам сушилня, а и пералнята ми по принцип не е в кухнята. Смятам, че когато е само пералня, всички елементи спрямо нея са осъвършенствани и същото за сушилнята. А когато са двете - има някакви компромиси. Не съм напълно сигурна, но си мисля, че дори барабана на сушилня и барабана на пералня са различни. Пералнята е с дупки, а на сушилнята е гладък - предполагам, че има някаква разлика щом е така?

# 32
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
  Имам пералня със сушилня Аристон. Изпира 9 кг. Суши - 6.
Ивон е дала линк към модела. Само да допълня, че всъщност той е AQM9D 49 U, а не както е написан в сайта - AQM9D U(EU)/B.
  Ако някой има въпроси относно конкретния модел да пита  Peace
И на мен ми харесва този модел, но не те ли притеснява малко това, че цялата електоника е на вратата на пералнята..

# 33
  • София
  • Мнения: 1 402
Не съм напълно сигурна, но си мисля, че дори барабана на сушилня и барабана на пералня са различни. Пералнята е с дупки, а на сушилнята е гладък - предполагам, че има някаква разлика щом е така?

Силве, барабанът на пералнята е с дупки, за да може оттам да прониква разтвора на перилния прапарат. Понеже перилен препарат на сушилнята не й трябва, затова сушилните като самостоятелни уреди имат гладък барабан. В такъв смисъл, фактт дали барабанът има дупки или не изобщо не играе роля в процеса на сушене, в т.ч. за комбо машините.

# 34
  • Мнения: 19
  cikoni, изобщо не ме притеснява този факт. Пък и нали уреда си има гаранция. Засега съм много доволна. Единствения минус, който мога да отбележа е, че след сушене на вълнени пуловери по гуменото уплътнение остават мъхчета. Просто трябва редовно да се почиства.

# 35
  • Мнения: 686
С голям интерес прочетох всичко. По принцип моя приятелка работеше за една от най-големите фирми за електротехника и от нея зная, че не трябва да се взима комбиниран уред. Самата тя живее в гарсониера и си взе отделна сушилня - сложи я върху пералнята. Затова много искам да зная отзивите ви за качеството на сушене на конкретни комбинирани уреди. След като сушите дрехите - каквито и да са те, можете ли веднага да ги приберете в гардероба?

И още един много важен за мен въпрос - ще съм ви благодарна да споделите мнението си! На много дрехи виждам, че има знак, че не трябва да се суши в сушилня. Буквално на всяка втора дреха в моя гардероб това го има. И се чудя какъв е проблемът и дали все пак не може да се сушат в сушилня?

Много ви благодаря предварително!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 402
След като сушите дрехите - каквито и да са те, можете ли веднага да ги приберете в гардероба?
да, прибират се веднага в гардероба, те са почти сухи след центрофуга на 1400 оборота и два часа сушене им стигат

На много дрехи виждам, че има знак, че не трябва да се суши в сушилня. Буквално на всяка втора дреха в моя гардероб това го има. И се чудя какъв е проблемът и дали все пак не може да се сушат в сушилня?
не суша всички видове пране (дрехи, чаршафи, кърпи), защото не смятам за необходимо да го правя + ползвам сушилнята единствено когато е студено и/или влажно и съответно всичко съхне трудно; в този смисъл не мога да съм ти полезна с конкретен отговор, но предполагам, че щом хората са написали, че не може сигурно има причина за това

# 37
  • София
  • Мнения: 1 402
аз бих искала да помоля всеки, който твърди, че е гледал, чул, разбрал от някъде, че комбинираните уреди - говорим конкретно за пералня със сушилня - не са качествени, да помоли тези хора, от които е чул, разбрал и гледал да му дадат подробен и обоснован отговор защо това е така, благодаря предварително!

# 38
  • Мнения: 19
И още един много важен за мен въпрос - ще съм ви благодарна да споделите мнението си! На много дрехи виждам, че има знак, че не трябва да се суши в сушилня. Буквално на всяка втора дреха в моя гардероб това го има. И се чудя какъв е проблемът и дали все пак не може да се сушат в сушилня?

Много ви благодаря предварително!

  На 70 % от дрехите ни има знак - забранено сушенето. В началото  малко се притеснявах, но в последствие започнах да ги тествам. Laughing  Тези, за които имам съмнение пускам на програма - сушене на синтетика. Т.е. на по-ниска температура. Засега издънки нямам.
  Специално за спортните дрехи от полиестер четох, че не трябва да се сушат, защото самата материя губи свойствата си. Поради същата причина не бива да се използва и омекотител при изпирането им.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 273
Здравейте,
много хубава тема Simple Smile Аз също се ориентирах към комбиниран уред. След дълго избиране се спрях на този
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=
обаче в неделя ходихме до магазина, за да го видим и се оказа, че техническите характеристики нямат нищо общо с тези от сайта. Добре, че не го купихме on-line  Praynig
Моля, ако някой има този модел да каже характеристики за него, защото съм го виждала само в технополис, а там няма човек, който да знае нещо.
Това, което разбрах от различните консултанти в магазините е, че всички сушилни, независимо от модела, сушат еднакво. Това, което ни посъветваха е да има по-голям капацитет на сушене (колкото повече, толкова по-добре).
Другия модел, на който се спрях е този
http://www.technomarket.bg/products/09069243/daewoo-dwc-ld1413
Това, което ме притеснява е, че не знам дали уредите от тази марка са качествени.

Много ще се радвам, ако дадете някакво мнение или съвет  Hug

# 40
  • Мнения: 19
  Може да ти е от полза и тази тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528308.0
Последното мнение в нея е публикувано от една жена, която използва пералня Деу. Ако искаш директно се обърни към нея с конкретни въпроси.
П.П. Сега изтеглих упътването за употреба на АЕГ-то.На англиийски е. Ако те интересува нещо питай. Може и на лични.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 273
The_Real_Love  благодаря ти много    bouquet
Да, ако можеш ми го изпрати, защото не съм избрала още и ще ми е от полза  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 402
ето ръковдоство на английски за aeg-то за всички, които искат, PDF файл:

http://www.-spam110-/document/QRhTwERL/AEG_Lavamat_Turbo_L12710-14710.html

# 43
  • София
  • Мнения: 1 273
ето ръковдоство на английски за aeg-то за всички, които искат, PDF файл:

http://www.-spam110-/document/QRhTwERL/AEG_Lavamat_Turbo_L12710-14710.html

мерси  Hug

# 44
  • Мнения: 440
В крайна сметка взехме ето това:
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=
И след като вече я ползвам от няколко дни, мога да кажа че съм много доволна както от прането, така и от сушенето. Между другото, вярно е, че е по-добре да има по-голям капацитет на сушене, но в упътването така или иначе препоръчват да се сложат по-малко дрехи за по-добър резултат.

Общи условия

Активация на акаунт