Пада му косата-някой друг сблъсквал ли се е с това?

  • 29 160
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Сега открих тази тема. Споделете има ли някаво развитие при вашите дечица.

Да ви разкажа нашия случай, чак сега започвам да се замислям, че това може да е проблем. Изведнъж забелязах преди месец как косата на Ева от едната страна е ужасно оплешивяла, може би нещо като на Рада, само че Ева има дълга коса и плешивото остава скрито. Доста се стреснах, тя има навика да си смуче пръста и да си върти косата от тази страна, която е с по-малкото коса, здраво навива около пръста си на възел я прави, а интересно, че никога не съм забелязвала косми по леглото. Друго което забелязах е, че по главичката има нещо като бебешките крусти, някакви мастни неща. Дали е възможно да е гъбички.

# 46
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Гъбичките са по скоро сухи.също сърбят.Заведете я на лекар,не гадайте!

# 47
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Днес бяхме на дерматолог-сменяла му се косата,зачервяването било лека себорея.И все пак даде за мазане Алпикорт Ф

Ще мажа с Алпикорта и се надавям,че ще расте коса и няма да пада вече


Да и мъжът ми се мажеше сутрин с Алпикорт , а вечер с Дипросалик.Това беше първият месец , след това му изписаха ампули Алое. Като през трите месеца е пиел и различни хапчета: Мерц ,Ривалид и какво ли не.

# 48
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мога да се похваля,че петното се заличи.Когато направихме изследването,косата вече беше почнала да расте.И като прочетох,че Алпикорта е кортикостероид реших да не го мажа с нищо и така косата само си порастна.Не се разбра,защо е паднала.Дано да нямаме повече този проблем Praynig

# 49
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 Milena___    newsm10  Wink

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 38
Здравейте мамета:) Изчетох всичко налично в нета  , по форумите, обиколих 5 дерматолога в София, в момента сме се "прирепили" към д-р Ангелова в кожния диспансер.....Уффф накъсана ми е мисълта, за което се извинявам, но от 3 месеца насам не знам къде се намирам:((((
Та, имам момченце на 3 год. Имахме и коте с микоза. Излекувах го, след което се отървах от него, тъй като детенцето ми заболя от същото: tinea capitis. Гъба по главичката му.Започна опадване на косата на кръгчета, космите му се пречупват на нивото на скалпа, има струпей, ясно изразена клинична картина, няма грешка в диагнозата, сигурна съм, толкова информация събрах....минаха 2 месеца в лутане и сменяне на всевъзможни мазила....първото , което ми беше изписано обаче се оказа твърде ненефективно-елосалик-кортикостероиден препарат за лечение на псуриазис:(((( След едноседмично третиране с него се появиха гнойни натрупвания в областта на гъбичката, по мое усмотрение спрях лечението и...хайде на следващия доктор в списъка....и така куп мазила...междувременно се информирам, че тази гъба се лекува с ГРИЗЕОФУЛВИН- вътрешно, този препарат е стар обаче- няма го, успешно се лекувало с ТЕРБИНАФИН, основна съставка на лекарството ЛАМИЗИЛ. СЛАВА БОГУ И ПОСЛЕДНАТА НИ ЛЕКАРКА ГО ПРЕПИСА. И така от един месец детенцето ми пие тези потресаващо горчиви хапчета, по инсрукция 4 седмици лечение, е той ги направи. Отиваме на доктор и ни казват, че е ЗДРАВ,вече има по- дълги косъмчета( забравих да спомена, че 3 седмици сме скубали косъм по косъм от засегнатите места, за да се извадят заедно с гъбите...)До тук добре, обаче имаме и куче на двора.Решавам аз, че трябва да изследваме и него за гъби, за да не се окажем в омагьосан кръг. Снабдих се слампа с UV WOOD лъчи и осветихме кучето- никъде не изфлуурезцира в зелено- супер- здрав е. Обаче решавам все пак да осветя и главата на детето....и как не припаднах...на местата поразени от ужасната гъба се осветиха невероятни ярко зелени светещи петна....ревнах като магарица....е нямам сили вече, тази гъба не се повлиява, толкова безсилна съм , детето се измъчи......МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ ЗА КОЛКО МЕСЕЦА СЕ ПОВЛИЯХА ВАШИТЕ ГЪБИ, поне да знам, че половин година да кажем, ще се борим и това е, да не очквам чудеса само за 4 седмици, моля ви кажете ми кой каквото знае и с каквото се е сблъсквал, кой медикамент оправи вашите дечица, моля ви помогнете ми ...

# 51
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
novo mame
1много късно влизам.как са сега нещата при вас?
една мацка беше споменала за мазило против гъби,което се ползва при животните-прочети назад

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 38
Ами гъбите спряха да се разпространяват, на поразените места покара пак косичка, но под нея непрестанно се образуват дебели груби люспи, ако по някакъв начин успея да ги отстраня по време на баня да речем, до следващата сутрин мястото започва да сълзи и гадните кори пак са на лице....вече с нищо не го третирам, измъчих детето- стана повече от 6 месеца, спасение НЯМА!!!!

# 53
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 Confused милото ,дано се оправи.Пробва ли да не махаш тези люспи?Дали няма да паднат сами?

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 38
Confused милото ,дано се оправи.Пробва ли да не махаш тези люспи?Дали няма да паднат сами?


Ами на това и аз разчитам.....САмо се моля да не се окаже че все още е инфектиран и не започне всичко от начало....

# 55
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Дано,стискам палци!

# 56
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
novo mame ,как сте?Оправихте ли се

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 38
Ne!!!Не сме се оправили:( Стигна до едно ниво и от тук нататък си е все така- косичка поникна, но сквамите продължават да се образуват и мястото под косичката си стои зачервено.....няма спасение от тази гадост, борим се от октомври миналата година........

# 58
  • Мнения: 57
Здравейте! Къде в София има кожен лекар с лампа на Ууд? В момента лекувам детето си от гъбички по окосмената част на главата. Гледали са ни 5 лекари, сигурна диагноза няма, чакаме да видим дали лечението ще подейства , и тогава ще разберем със сигурност  -странна работа, ама това е положението.

# 59
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Здравейте! Къде в София има кожен лекар с лампа на Ууд? В момента лекувам детето си от гъбички по окосмената част на главата. Гледали са ни 5 лекари, сигурна диагноза няма, чакаме да видим дали лечението ще подейства , и тогава ще разберем със сигурност  -странна работа, ама това е положението.

В кожния диспансер /и в София трябва да има/ не ви ли помогнаха?Там трябва да има и такава лапма.Като се рових за нашия проблем прочетох,че лампите за фалшиви банкноти вършели същата работа.Пробвай,ако има паразити ще лъснат
На нас в кожния ни взеха проба от епидермис и косъм,и ни успокоиха,че не са гъби или други гадинки.Ориентирай се към микотичен кабинет в кожния.Защото ние ходихме доста пъти докато уцелим правилния кабинет Confused

Успех и пиши как сте.


novo mame,изследване правили ли сте?Не чакай лекарите да се мръднат.За да ни изследват се молих и платих нищо,че бях с направление.Като разберете причинителя ще има и правилно лечение.

Общи условия

Активация на акаунт