как научихте детето да си бърше дупето?

  • 15 817
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • загубено
  • Мнения: 6 569
За 7 годишно съм съгласна.
Да се оправя,пък и от червено дупе не се мре.
Но за 3  годишни не съм съгласна,че някакви си преподавателки
ще се подиграват на децата.

# 46
  • София
  • Мнения: 816
Беба е на год.и 10мес.пъха си ръчицата нейде към дупето с хартията,обърсва отзад/представи си какво е обърсала Rolling Eyes/но има желание GrinningПросто видя от мен веднъж,копира но още не умее да се оправя.
Но когато дете в детска не може да се оправи,ще го бършат и ушите ще им плющят #Cussing outЕдно време и без да ни е работа сме го правили и срани гащи сме прали,как ще го оставиш д запечено ако #Crazy

# 47
  • Мнения: 1 547
Да се подиграваш по такъв начин на дете и да се водиш специализиран кадър в детско заведение е просто нелепо. Нормално би следвало да си уволнен на мига. Аз съм използвала първия удобен момент да поощря самостоятелността на децата си в това отношение и те се позабърсват сами може би от 4-годишни, но първо не го правят баш както трябва и второ, до към 1-ви клас ми се струва нормално да търсят съдействие от време на време. Очаквам от детскоградински персонал обаче да помага и участва активно в процеса, ако ще да съм им поверила световния шампион по идеално бърсане на гъз!

# 48
  • Мнения: 2 161
Може би в YouTube има клипове с хора,които си бършат дупетата.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
Явно е започнал в градината, защото преди знам, че се стискаше и отказваше да ходи там, но явно е започнал и да ходи, и да се бърше, разбрах го случайно.

Дъщеря ми също се стискаше в градината и на практика не се наложи от ранна възраст да я приучвам да се бърше сама. Чак миналата година (в 3 група) започна да ходи и в градината по голяма нужда. Та по този случай й показах какво се иска от нея и започна да се справя добре още от първия път.

# 50
  • Мнения: 780
На почти 4 години е.Иска сама, но...къси ли и са ръчичките...не успява.За акането-прави го в къщи и мия дупе.Веднъж беше акала в градината-прах изцапани гащи.Ще се научи.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 437
Очаквам от детскоградински персонал обаче да помага и участва активно в процеса, ако ще да съм им поверила световния шампион по идеално бърсане на гъз!

 Laughing Уникално, просто  Laughing

# 52
  • Мнения: X
Изобщо не съм я учила да се бърше. Научих я да ползва вода, сапун и хавлия. Преди да се научи, аз го правех вместо нея. Не мога да си представя след извършване на определени физиологични нужди да се ползва хартия. За училище и преди това в ДГ в чантата има интимни мокри кърпички. Идея нямам как точно се научи да ги ползва. 

# 53
  • София
  • Мнения: 21
Не че искам да защитавам госпожите, но нашата още в първа група ни предупреди,че детето трябва само да върши тази работа, защото, цитирам: "нямат право да пипат децата по интимните части, считало се за педофилия ли, гавра ли, нещо такова".
Иначе и моят син не се справя добре сам, никога не е ходил в ДГ, а само в къщи.

# 54
  • Мнения: 201
Да се подиграваш по такъв начин на дете и да се водиш специализиран кадър в детско заведение е просто нелепо. Нормално би следвало да си уволнен на мига. Аз съм използвала първия удобен момент да поощря самостоятелността на децата си в това отношение и те се позабърсват сами може би от 4-годишни, но първо не го правят баш както трябва и второ, до към 1-ви клас ми се струва нормално да търсят съдействие от време на време. Очаквам от детскоградински персонал обаче да помага и участва активно в процеса, ако ще да съм им поверила световния шампион по идеално бърсане на гъз!

 Joy hahaha

Много ме е яд на разни лелки и госпожи, дето все едно са станали такива по случайност и никой не им е обяснил, че все пак професията им е свързана с възпитанието на много малки деца. Още една тема по която казвам "когато, тогава!", необърсан студент не е останал!

# 55
  • Мнения: 19 339
И за миенето има време. Изобщо не си представям как си мие дупето след всяко акане  Rolling Eyes Това означава изцяло да я преобличам.
Аз мия малката след всяко акане, но сме вкъщи още.
Надявам се като тръгне на градина да има персонал, който да помага. Не знам едно 3-4 годишно колко добре може да се избърше. При момичетата особено това може да доведе до инфекции.

# 56
  • Мнения: 8 999
Ами .... гледаха ме мен и запонаха да копират още в градинска възраст. Но това е само за след пишкане. След акане винаги се мият.

# 57
  • София
  • Мнения: 178
При нас няма да е скоро, защото аз не мога да приема още идеята, че след акане просто ще се избърше. Мия я с подвижния душ. Със себе си процедирам по същия начин. Бърсането с тоалетна хартия не го възприемам изобщо. Нямам идея как ще я науча да го прави, да видим в градината какви мерки ще предприемат по въпроса.
Ескарина, какво ти казаха в градината?И в нашето семейство положението е същото.Затова сутрин събуждам сина си рано - да пие шейк и да свърши #2 у дома (не винаги действа, за съжаление). Много пъти питах него, а и персонала в старата му детска градина, дали е ходил, но отговорът винаги беше - може би е ходило при предишната смяна. Но откакто започна с влизането в къщи да тича до тоалетната - разбрах, че детето ми се стиска по цял ден. Трябвало сам да се справя. Аз винаги му мия дупето, което не знам как ще става в детско заведение. От 2 дни е в нова детска градина и смятам да проведа разговор с учителките... Thinking но не виждам как едно 3 годишно дете ще успее да си мие само дупето. Ще споделя после. Иначе, когато пишка, се бърше без проблем.

# 58
  • загубено
  • Мнения: 6 569
Иначе, когато пишка, се бърше без проблем.

Стана ми интересно,нали говориш за момченце?
Какво бърше?

# 59
  • София
  • Мнения: 178
Стана ми интересно,нали говориш за момченце?
Какво бърше?
Пишито си бърше (нали остава винаги капчица). Мисълта ми беше, че след като го прави, ще се научи и дупето си да бърше някой ден, но аз съм го свикнала с миене и искам този навик да придобие. Според мен това, че няма кой да го измие, го кара да се стиска и да го боли коремчето. Искам в детската да им мият дупетата и да отделят повече време, за да си изградят децата навици за спазване на добра лична хигиена, но е невъзможно.

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 01:41 от Aganka

Общи условия

Активация на акаунт