Житен режим на Учителя Петър Дънов - 5 тема

  • 101 851
  • 724
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 206
Информация за началото и същността на Житния режим можете да намерите както в началото на темата ,така и тук:
http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=676.msg2050#msg2050
http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html
http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=289.0
 Понякога информацията е противоречива.Особено когато тя се отнася до вида на житото и началото на ''големия'' Житен режим/като масовост на правещите го/
 Затова прегледайте и темите в този форум.ако имате някакви въпроси ,питайте или във форума,или на лични.Има и възможност за връзка по скайп /при по-сериозни проблеми/
 Целта е да имате полза от режима и да нямате никакви здравословни проблеми,породени от неговото правене.
 И помнете ,че имате достаъчно информация и сте достатъчно волеви да го направите не само един път.
  Остава само да се мобилизирате и да си повярвате.

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 12:37 от solej

# 256
  • София
  • Мнения: 807
solej, благодаря за чудесните, окуражителни думи и помощта през цялото това време, от самото започване на темата! bouquet
На всички пожелавам весели празници, хубаво, радостно настроение и почивка през предстоящите дни!
 Hug

# 257
  • Мнения: 206
  Явно захранването за някои продължава да бъде проблем.Затова още веднъж ще ви дам линк на  един принцип за захранване. През последните месеци захранването беше успешно  поне по отношение на здравето на тези, които правеха режима. Може да е имало при някои ''връщане''на част от килограмите. Но това зависи и от много други фактори. А и се случва при правенето на доста диети.Може някои от правещите режима да споделят своя опит.Те знаят най-добре как са се чуствали и какво са постигнали.
  Ето линка: http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=457.0
  Ако имате въпроси, задайте ми ги тук или на лични.

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 12:54 от solej

# 258
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Здравейте на всички   bouquet

Миналата година правих житния режим за пръв път и тази година съм отново на линия.
solej ,спомням си какъв кураж и подкрепа ни даваше миналата година.
 Днес цял ден смятам,смятам и не можах да разбера защо февруари месец да не е подходящ.
Пълнолунието през февруари е на 18/петък/.Ако се започне режимът на 23/сряда/,то той ще завърши на 4 март на обяд.Да тогава е новолуние,но според лунния календар новолунието започва в 22:47ч.,а ние започваме захранване с ангелска супа на обяд.Съответно са спазени десетте дни до новолунието.Също така може да се започне и в понеделник 21 февруари и също ще са спазени дните.
Аз държа да започна режима в сряда и за това тези дати за начало през януари не ми харесват.А да започна през пълнолунието на 19 януари ми се струва крайно неподходящо още повече,че според календара то започва чак в 23;22ч.,а режима започва от сутринта.

solej ще се радвам да отговориш.  bouquet

# 259
  • Мнения: 206
Аз вече обясних ,че класическият Житен режим в днешната епоха /или на нейния праг/ ,която някои наричат Епохата на Водолея,трябва да е във Водолей.А след 21 февруари вече е Риби.Това е епохата на раждането и дейността на Христос/според някои една епоха е от 2160 г./.
 Последният ден е труден ,когато е във фаза новолуние ,преди или след нея.А 4.03.2011 г е такъв.Но всеки сам си преценява.
 

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 19:10 от solej

# 260
  • Мнения: 3 118
Здравейте, много да сте здрави и щастливи всички през 2011!
Аз и майка ми смятаме да се включим на 25 януари. Не че нямаме какво да смъкнем, но за майка ми специално режима ще бъде с идея да се отърве или поне да намали болките в ставите й. Много се надявам на този блаотоворен преиод, който наближава!
Благодаря на всички за усилията! Специални благодарности на solej!
На всички много успех пожелавам!

# 261
  • Мнения: 41
Здравейте!Честита нова година!Живи и здрави и всичко най-най!
И аз смятам да започна тогава Simple Smile.Малко ми е объркващо,тъй като ще я правя за първи път и някои неща не са ми много ясни.

# 262
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте и Честита Нова Година!!!  Hug
Пожелавам на всички да са здрави, радостни, красиви, изпълнени с любов и увереност в собствените си сили и в това, което правим!
Нека да е една успешна година, в които ще осъществим намеренията си, ще се преборим с дребните тресчици и това да ни донесе удовлетворение и радост!
Много успехи!  Hug
Макар и изминала миналата година беше чудесна за мен! Равносметката е преодоляване на хранителната ми инертност, което добави до намаляване на теглото с 15 кг, задържането им и нови хранителни навици.
Това нямаше да стане без житния режим, без всекидневните ценни съвети на solej, без подкрепата на всички житенки и разбира се без упоритостта ми и съзнанието, че правя нещо добро за себе си!
Благодаря ви приятели!!! За помощта, подкрепата, за това, че го има форума и все повече хора се включват в него с желание и потребност за постигане на нещо хубаво!
Неко продължим все така да бъдем заедно и през Новата година!
Сега съм коригирала целта си, някои от последните килца са върнати, но все пак животът продължава, заедно с празниците и отпускането, но същевременно и с това и със стремежа за успех.
Misska  Hug питай каквото не е ясно, ще помагаме със съвети! Simple Smile
Пит  Hug включвайте се дори и на следващия ден. По-добре с 1 ден закъснение да се направи режима, отколкото да се пропусне.
me4ta22  Hug в подписа ми са поставени най-благоприятните за започване дни.
Има много време дотогава... време за настройване, за усилване на желанието и мотивацията.

# 263
  • Мнения: 41
При положение,че ще започна на 24 януари от кога трябва да си поготвя житото и кога трябва да започна с него.На 24 от сутринта или от обяд?Извинявам се,ако на някой въпросите ми му се сторят много глупави  Embarassed

# 264
  • София
  • Мнения: 807
Misska, не е глупав...  Hug
Приготвяш житото от предния ден, така че сутринта на 24-ти да закусваш с него. От сутринта на 24-ти започваш и се стремиш да нямаш пропуски - т.е. когато се храниш - 3 пъти дневно - трябва да е с жито. Ябълките се стреми да са отделно. Може сутрин в 10 една, в 16 ч. втора, а житото да е за закуска, обяд и вечеря.

# 265
  • Мнения: 206
Приготвянето на житото  за режима зависи от: вида му/грухано или не/;съда в който се поставя;температурата на водата ,с която се залива и температурата на стаята ,в която се слага съда с житото.
  За мен най-добрият вариант е житото да се сложи в термос за 24 часа ,да се залее с вода около 37 градуса ,температурата на стаята ,където се слага съда да е около 20-22 градуса ,да се сменя водата през 8 часа.
  Ако искате да приготвите житото по-бързо , слажете го в по-гореща вода да кисне 8 часа.
Но така ще загубите част от енергиите му.
  Има и други ,които се съобразяват с моите почти'' идеални'' условия ,но поставят житото в купичка за хранене и я покриват с нещо.Но тогава времето за киснене се удължава с 24 часа и става 48.Може би това е ''най-естествения''начин.Стига да имаш време и търпение.Водата се сменя поне през 12 часа.

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 16:56 от solej

# 266
  • Мнения: 1 149
Здравейте момичета,вижте какво съм решила и  ми кажете дали е правилно,ще се вслушам в съветите ви Hug
От утре съм решила да направя детоксикацията с портокаловия сок,след това да се храня разделно и на 18,19 и 20 да лунувам.....тогава е пълнолуние.От 20 до 23 да си хапвам  храна нещо много лекичко и разделничко Wink и на 23 да започна житния режим.
Какво мислите  newsm78 дали е глупаво?
Или ми препоръчвате да започна февруари newsm78
Много ми е важно до април да сваля 7 килограма Cry
Чакам с нетърпение вашите мнения Hug

# 267
  • Мнения: 35
Детоксикацията се прави 2дни преди пълнолуние  и в деня на самото,тоест 3дни.Дните за детоксикация този мес .са 17,18 и 19.

# 268
  • Мнения: 959
аз съвсем се обърках, последно от кога се започва режима?

п.с. разбарх, на 24ти и според мен ще е по-удачен. Така че аз започвам на 24ти, преди това ще си направя детокса и между детокса и режима ще съм на плодове и зеленчуци.  Peace

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 12:39 от ice

# 269
  • София
  • Мнения: 807
ice Hug режимът започва в понеделник, на 24 януари.
Относно детоксикацията - не съм много наясно. Но е хубаво преди режима да направиш няколко разтоварващи дни - да преобладават или плодове, или зеленчуци, или и двете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт