Тежка раница!Редно ли е детето да я носи?

  • 32 351
  • 522
  •   1
Отговори
# 510
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Два пъти седмично да носиш общо 8 учебници и тетрадки само по един предмет си заслужава вниманието.
   По ЗИП БЕЛ при нас се носят освен помагалото и тетрадките за работа в клас и домашни, Сборникът с тренировъчните и Правописният речник,
   По Развитие на речта,освен тетрадка 3 - се носи и учебникът по БЕЛ , и пак тетрадките за работа в клас и домашна.

# 511
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Светле, чудно си го описала! Ако знаех, че ще се намесиш нямаше да пиша Simple Smile


 Embarassed То и ти си казала същото,ама с други думи.
Аз напълно влизам в положение на A m b e r ,защото миналата година така през септември и октомври ни беше друга учителка(наложи се нашата госпожа да отсъства)-никой никога не знаеше какво да се носи и съответно се мъкнеше всичко  Twisted Evil Нашата госпожа се върна и веднага направи РС ,раздаде програми,в които пишеше кой ден какъв час е ,а не само БЕЛ и даде инструкции по кое какво да се носи...
Аз не виждам смисъл всеки ден да се мъкне например тетрадка №3 по БЕЛ при положение,че работят един път седмично в нея,даже нашата госпожа ги прибира за проверка и даже я виждам у нас тази тетрадка само когато не си е довършил в час  поправката на преразказа ...

# 512
  • у дома
  • Мнения: 7 141
 Два пъти седмично да носиш общо 8 учебници и тетрадки само по един предмет си заслужава вниманието.
   По ЗИП БЕЛ при нас се носят освен помагалото и тетрадките за работа в клас и домашни, Сборникът с тренировъчните и Правописният речник,
   По Развитие на речта,освен тетрадка 3 - се носи и учебникът по БЕЛ , и пак тетрадките за работа в клас и домашна.
Вашата учителка се улива честно казано и не е зле да повдигнете въпроса на РС  Twisted Evil
По развитие на речта за какво им е тетрадка за работа в клас и за домашно по БЕЛ(или тези са си отделни за развитие на речта?)
Въобще в час стигат ли до ТУ-ние имаме ,но те си стоят в къщи и домашното е от тях,но не се пише вътре ,а си се пише в тетрадката за домашна работа и не виждам смисъл да се носят-не знам др деца носят,но моето-не,само си записва на коя страница кое упражнение му е за домашно в тетрадката за работа в клас.

# 513
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Амбър, това го бистрим от началото на темата - ако учителят е на място нещата не са страшни. Аз бих говорила веднага с класната. Стискам палци да олекне чантата на детето ти!

Нямат нужда от тетрадка за в клас и за домашно. Много учители работят с две които се ползват за каквото иде ред и се въртят за проверка. Детето носи 2 само когато е върната едната, а не е взета другата.
По РР си работят в №3  те въртят развитие и разбор/поправка на развитието по учебен план. Кога успяват да пишат в другите, при положение че и за поправка има място в №3??? И колко пъти на ден ползват правописния речник също ми е интересно... Защото много ученици изкарват втори клас без веднъж да го занесат в училище.


# 514
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Миналата година бяха така с 2 тетрадки и там пишеха домашно и работа в клас. Едната им я вземаше и пишеха в другата. Тази година имат още една тетрадка за диктовки и нея изобщо не съм я виждала. Пишат и им я взема. И аз се чудя защо мъкнем винаги двете тетрадки. Всичко го установявам по метода на пробите и грешките. Не слагаме нещо, ако има забележка,значи е задължително.  newsm78

# 515
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тази жена, да ме извинява, но друго трудно мога да напиша, има часове за консултации, а и не би трябвало да ти откаже среща преди или след часовете.

Не е нормално да пише забележки и да комуникира писмено, пост фактум и наказателно, защото не е намерила начин и време да обясни собствените си правила, месец след началото на учебната година.

# 516
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Аз не се изразих правилно. Забележките са устни. Светослав и е любимец, не знам защо   newsm78 и го толерира. Просто ме уведомява,че днес не е имал по нещо си учебник.То и аз имам пропуски,защото мислех,че единия час е по писане, а той бил по четене.  Embarassed Та този час каза,че бил наказан, но пак не мога да съм сигурна,защото в този час беше писал в тетрадката си за работа в клас,което по късно преписа в съответната учебна тетрадка.

# 517
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Както и да си се изразила очевидно в програмата ви пише БЕЛ а не БЕ, Л и РР.
Това е нейна организационна работа, която ще да спести проблемите.

# 518
  • у дома
  • Мнения: 7 141
По програма развитие на речта е 1,5,а извънкласно четене 0,5 часа седмично и затова една седмица се взимат 2 часа развитие на речта,а следващата 1час РР (правят поправка на преразказа) и 1 час извънкласно четене,за което явно не сте си носели нужното помагало...Малко сложно звучи,но се хваща ритъма,при нас даже детето си ги следи,а не аз.

# 519
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Добре,че е форумът, че понякога доста се оплитам.  Hug

# 520
  • Мнения: 8 230
Като чета колко сложно е станало всичко в пъри и втори клас, започвам да се плаша какво ме чака след две години.
Моите далечни спомени от началното училище са за една читанка и един учебник по български език, към който имаше учебните тетрадки. Само, че за да се пише в тетрадка N2, първо трябва да се свърши N1, така че няма как да с еноси повече от една учебна тетрадка. Същата работа беше по математика. Програмата също беше много по-ясна - всеки ден писане, смятане и четене. Към тях вече всеки ден имаше и нещо допълнително. защо все по-сложни правят нещата, не ми е ясно. А като гледам децата, стават все по-неграмотни.

# 521
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Стон, всъщност е логично, Объркването идва от назоваването на 3 дисциплини - БЕ, Л и РР като една - БЕЛ в офиациалната програма.
И евентуално от учителката, която си спести обяснения от 2 минути в началото на втори клас и коректното им разделяне вседмичната програма на децата.

# 522
  • Мнения: 685
Мен, ако ме питате объркването идва от спусната от няколко год Отгоре уч програма, в която седмицно вече няма 8 ч БЕЛ, а 7  #Cussing out
Когато бяха 8, децата си знаеха 3 дни в седмицата имат писане и четене (разделено простичко)+ 1 ч ПУ=РР.
А сега едното се замества от ЗИП и в 1ви клас примерно е лудница. Един ден 1ви час се взема как се пише буква Ъ, примерно, а втория час буква О - запознаване с нея=четене.
Е, да, към 7те часа БЕЛ може да се сложи и часът от ЗИП БЕЛ, та вместо по-добре да става, става по-омотано  Mr. Green
но да не разбърквам темата.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт