Зелена Карта 2012

  • 78 974
  • 799
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 868
Аз пък друго си мисля. Гледам, че за миналогодишната лотария са спечелили 900 и няколко души от България а предишните години, бройката винаги е била над 1000! Това значи ли, че все по-малко българи избират за разнообразяване на емигрантския поток?  newsm78 Ако е това, което си мисля - лошо!

За сметка на това пък бройката на Турция, осезаемо е нарастнала
Към 2-3000 са били предишни години. Сигурно е случайно, може би максималния процент само следят да не се надвиши....

# 61
  • Мнения: 50

и мен това ме вълнува, дали няма д аима проблем, че мъжа не е заминал със жената примерно,при положение че тя го е вписала в информацията за себе си?
за снимките- наш позната замина преди години със снимки правени от мъжо у нас на св.син фон, с цифров апарат .
Няма никакъв проблем жената да замине сама,но при условие,че тя е титуляра на зелената карта.Задължително обаче трябва да попълни информацията за съпруга си,защото могат да сметнат заявлението за невярно попълнено и да я дисквалифицират.

# 62
  • Мнения: 1 446
Просто за БГ квотата намаля, затова са различни цифрите. И все повече ще намалява.

И аз не искам да се заяждам, даже се надявам да е на лотариен принцип НАИСТИНА. Но според мен има и някакви критерии, които се спазват. Най-вероятно се интересуват все пак какви хора ще заминат, знам ли.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  От няколко години спрях да пускам за лотарията, след като години наред пусках. Изпратих много приятели и близки роднини. Имаше случаи, първо печели синъ, след това сестрата, а след това и родителите  newsm78

# 64
  • Мнения: 4 802
Просто за БГ квотата намаля, затова са различни цифрите. И все повече ще намалява.

И аз не искам да се заяждам, даже се надявам да е на лотариен принцип НАИСТИНА. Но според мен има и някакви критерии, които се спазват. Най-вероятно се интересуват все пак какви хора ще заминат, знам ли.

Е, интересуват се - хора със средно образование или професия. И имащи пари, гарант или работа в САЩ. Това не е малко, нали? Останалото е късмет. Simple Smile

# 65
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
И си направете снимките във фотостудио с точните параметри. Снимката от личната карта не отговаря на изисканията. Снимките в апликейшъна са квадратни.

Гледайте само снимките да отговарят на изискването. Нашите си ги правихме на една стена в къщи.

# 66
  • Мнения: 50
Когато кандидатствах,посочих само образование и настоящата си работа.Не съм декларирала нито някаква сума,нито че имам осигурена работа в САЩ.Искат гарант по-скоро,заради адрес,на който по-късно да ти изпратят документите,когато вече си там.Мисля,че си е абсолютна лотария.

# 67
  • Мнения: 6
Просто за БГ квотата намаля, затова са различни цифрите. И все повече ще намалява.
 

Това вече е кофти, значи все по-малко българи ще имат този шанс  Confused

# 68
  • Мнения: 53
 900 са малко.Плюс това не всеки може да замине.Между другото щом има квота за всяка държава значи не е съвсем случаен принципа.
Аз им казвам миграцията за всички хора по планетата (а и не само) трябва да бъде свободно.И това ще стане просто е въпрос на време.Не трябва хората да бъдат ограничавани по изкуствен начин като този с визите например.

П.П.Имах един познат, който беше казал, че мисля с 50 години по-напред от другите.Ех да можеха всички да го осъзнават  Heart Eyes

# 69
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
900 са малко.Плюс това не всеки може да замине.Между другото щом има квота за всяка държава значи не е съвсем случаен принципа.
Аз им казвам миграцията за всички хора по планетата (а и не само) трябва да бъде свободно.И това ще стане просто е въпрос на време.Не трябва хората да бъдат ограничавани по изкуствен начин като този с визите например.


Май не сте разбрали принципа на DV програмата. За всяка страна има отпуснати квоти, на принципа на колко е многобройно населението и, каква част от него е емигрирала в САЩ и др критерии. Да кажем квотата е 50000 за 10 години, като се запълва квотата намалява и годишната квота.
Има държави като Индия, Китай и мн други, които са си запълнили квотите и не участват вече в тази програма.

А за свободната емиграция - едва ли някой ще се съгласи да се използва социалната му система, да влязат престъпници ( те и без това си имат достатъчно)

# 70
  • Мнения: 227
Благодаря за отговорите,момичета! Успех на всички ,които ще кандидатстват!

# 71
  • Мнения: 1 121
Специално ли си правихте снимките?
Всичките ми стадартни снимки са правоъгълни, а те искат квадратна newsm78

# 72
  • Мнения: 53
Цитат
А за свободната емиграция - едва ли някой ще се съгласи да се използва социалната му система, да влязат престъпници ( те и без това си имат достатъчно)
Свободната миграция няма нищо общо с престъпниците. Laughing Те си ходят там и без друго.

# 73
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
Напротив Smilie, има изискване за спечелилите DV - представяш свидетелство за съдимост.

# 74
  • Мнения: 53
Да но явно с пари става някак си и богати бандити си ходят и без да са спечелили green card.

Общи условия

Активация на акаунт