Раждане в Окръжна болница-София - 2010 г.

  • 208 576
  • 2 281
  •   1
Отговори
# 2 190
  • София
  • Мнения: 2 488
Опитаха се да ми помогнат с кърменето, но безуспешно.

# 2 191
  • Мнения: 10
Опитаха се да ми помогнат с кърменето, но безуспешно.
Защо не се получи?

# 2 192
  • София
  • Мнения: 2 488
Опитаха се да ми помогнат с кърменето, но безуспешно.
Защо не се получи?

Детето не искаше просто, само като му подавах гърда и се съдираше от рев. Така беше няколко седмици, проблемът се реши с консултант по кърмене.

# 2 193
  • Мнения: 378
Показват ли в ОБ как се кърми, след раждането?
Уж, ама не баш Tired
Имаше 2-3 млади и мили акушерки от неонатологията, които се опитаха да ми помогнат. Всички останали само ме стискаха и казваха "имаш кърма, какво се оплакваш", а горкото ревеше от глад и не можеше да засуче Sad. Някои и АМ не искаха да ми дадат, не искаха да ми стерилизират и помпата, една ми обясняваше, че детето нямало нужда от повече храна и щяло да получи разширен стомах. Към края схванах цаката и си исках чисто стерилизирано шише, в което да се цедя и да давам на детето.
Написах си ги тези неща в анкетата преди изписването, но дали ги чете някой не знам Rolling Eyes

За избора на екип - аз бях без, никой не ме е натискал да избирам. Питаха ме имам ли уговорка с някого, аз невъзмутимо отговарям Не, ще избирам ли - Не Mr. Green

# 2 194
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
За кърменето - само и единствено консултант. Където и да е, и да ти дадат някакви съвети, може и да са грешни:)

# 2 195
  • Мнения: 2 401
Звездичка!,не помня къде се коментираше,но има закон,според който всеки пациент има право да откаже присъствието на практиканти/стажанти/студенти .
   Знайте за това си право и споменавайте за него на глас,когато се наложи!  Peace
Селма, аз не знаех за такъв закон, но поне ми се струва, че трябва да се иска съгласието на пациента в такива случаи! Ако дадеш повече информация по въпроса ще е интересно!
На мен лично дори при визитациите не ми беше особенно комфортно, да стоя гола пред пълна стая с хора и да ме коментират все едно съм неодушевен предемет, но както и да е преживява се. Обаче точно по време на раждането, когато моментът е толкова специален и се изисква такава концентрация, лично на мен щеше да ми е кошмарно да раждам по този начин!

# 2 196
  • Мнения: 4
Момичета, реших да се запиша при вас и да следя темата, която едва изчетох. Трябва май да направим нова: Раждане в Окръжна болница-София - 2012 г. Какво ще кажете? Мога да се заема...

Аз съм още 1 триместър, но имам намерение да раждам, живот и здраве, в Окръжна. Кофти, че скоро са вдигнали цените  Confused Тъкмо вчера се радвах, че е толкова евтино, а сега... се замислям, дали да избирам екип или да карам на късмет.  newsm78

Пожелавам на всички леко, меко и безшевно раждане!

p.s. За сега (от насъбрани впечатления) мисля със сигурност поне да си нося храна (кроасани, солети, сокове) и да си извикам консултант по кърмене Simple Smile

# 2 197
  • Мнения: 7 429

p.s. За сега (от насъбрани впечатления) мисля със сигурност поне да си нося храна (кроасани, солети, сокове) и да си извикам консултант по кърмене Simple Smile


   Какво ще кажеш да вземеш това за акушерките  Wink ,а за себе си бадеми,орехи,плодове(може и сушени) и минерална вода.   Simple Smile Консултантът по кърмене ще ти препоръча и зърнени закуски.   Peace

# 2 198
  • Мнения: 10
   Мамчета, да Ви се похваля, имам си дъщеричка. Родих я по-рано, за щастие всичко е наред. Родих в ОБ, както си бях решила при доктор Дачева. Много съм доволна от нея, благодарение на нея сега си имам здраво детенце. Обърна ми много внимание, както винаги беше загрижена и обясняваше всичко.
   

# 2 199
  • Мнения: 2 401
hatshepsut7, честита дъщеричка! Справяш ли се с кърменето?

# 2 200
  • Мнения: 4
  Мамчета, да Ви се похваля, имам си дъщеричка. Родих я по-рано, за щастие всичко е наред. Родих в ОБ, както си бях решила при доктор Дачева. Много съм доволна от нея, благодарение на нея сега си имам здраво детенце. Обърна ми много внимание, както винаги беше загрижена и обясняваше всичко.
  

Въпрос към всички, които скоро са раждали в ОБ:

Правят ли тези изследвания на бебетата: трансфонтанелна ехография; ехография на коремни органи; ехография на стави? И ако да, заплаща ли се?

# 2 201
  • Мнения: 4
   Какво ще кажеш да вземеш това за акушерките  Wink ,а за себе си бадеми,орехи,плодове(може и сушени) и минерална вода.   Simple Smile Консултантът по кърмене ще ти препоръча и зърнени закуски.   Peace

Ще кажа 'да' Simple Smile Аз и сега ям сурови ядки, плодове и зеленчуци и пия фрешове, но те не наяждат, а само залъгват глада Wink В стаите има ли хладилник?

# 2 202
  • София
  • Мнения: 2 488
   Какво ще кажеш да вземеш това за акушерките  Wink ,а за себе си бадеми,орехи,плодове(може и сушени) и минерална вода.   Simple Smile Консултантът по кърмене ще ти препоръча и зърнени закуски.   Peace

Ще кажа 'да' Simple Smile Аз и сега ям сурови ядки, плодове и зеленчуци и пия фрешове, но те не наяждат, а само залъгват глада Wink В стаите има ли хладилник?



Май няма.

# 2 203
  • Мнения: X
А дават ли нощница при приемането, не за кърмене, а преди и по-време на самото раждане с какво се обличат родилките?

# 2 204
  • София
  • Мнения: 2 488
А дават ли нощница при приемането, не за кърмене, а преди и по-време на самото раждане с какво се обличат родилките?

Нощници си носят родилките- аз бях взела 2, едната се нацапа бързо и я смених с втората, докато мъжът ми изпере.

Общи условия

Активация на акаунт