Бродирана красота - Гоблени 77

  • 128 001
  • 731
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 468
did tag,може би то ва са условия, за които аз не знам.Извинения за което.Нама схема ,която безкористно да дам на някой от вас,дори да съм платила за това.Не виждам нищо лошо нещата да са споделени или поделени .Не са ми поставяни условия  и за това не мога да взема отношение.Знам ,че мога да чакам и един ден аз ще направя тоя гоблен, защото го искам.

Те условията би трябвало да се подразбират Simple Smile Но това е толкова дълбоко навлязло, направо сраснало се с мисленето. Забравяме, че става въпрос за кражба. Толкова е лесно да се прави и толкова често се прави, че вече се е превърнало в норма, а плащането за продукта на нечий труд - в изключение, пред което се ахка и охка с равни части почуда и съжаление към будалата, който се е излъгал да даде пари. Нали в нета го има напълно безплатно? А и големите фирми бълха ги ухапала, нали? В резултат "Дименшънс" вече са китайска собственост, "Ланарте" правят все по-грозни нови дизайни, защото добрите дизайнери искат добри заплати... А в случая с "Боженци" - само някой, който се е опитвал сам да прави схема или е наблюдавал този процес, знае колко часове работа отиват и колко умение и художествен усет са необходими. Авторката на схемата е определила някаква цена за труда си и за правото да притежаваш този гоблен, но не и за правото да го разпространяваш сред публиката. Знам, че все някак ще се появи в нета (ако все още го няма) - ентусиасти, които не виждат нищо лошо в "безкористното споделяне", има много. Чудя се дали ще има разлика за тях, когато знаят, че крадат от конкретен човек, при това талантлива наша сънародничка, а не някаква си голяма чужда фирма...

# 256
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
аз съм нова във форума и за първи път се включвам, но ви чета от няколко месеца.
Имам ушите само няколко класически гоблена - Момичето с шапката и Мадоната на Мурильо.

Сега се включвам след като разгледах снимките от националната среща и си харесах един гоблен, който виждам за първи път.
http://picasaweb.google.bg/Ivanichka.Stefanova/GobleniteOrg91020 … 26363895778122978

Ако някой може да помогне с информация, как се казва и на коя фирма е, ще съм много благодарна Simple Smile Simple Smile

Нещо не успях да се справя с вмъкването на линк ...

# 257
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Цитат
Всъщност не е .Това е на Ланарте.

Aetera,  виж тук дали не го продават:

http://www.axioma.3clab.com/lanarte.html

Явно вече не го продават. Sad

# 258
  • Мнения: 200

Сега се включвам след като разгледах снимките от националната среща и си харесах един гоблен, който виждам за първи път.
http://picasaweb.google.bg/Ivanichka.Stefanova/GobleniteOrg91020 … 26363895778122978

Ако някой може да помогне с информация, как се казва и на коя фирма е, ще съм много благодарна Simple Smile Simple Smile

http://www.coatsbulgaria.bg/Products/Kits/Royal+Paris/RP+exotic.htm
Японска атмосфера  на ROYAL PARIS

# 259
  • Мнения: 2
anonimka,

благодаря за бързия отговор , разгледах  и си харесах и други неща bouquet

# 260
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Много на съвест и патриотизъм го удари! LaughingПо тази логика дайте да даваме по 30лв. за някой роман и да не го даваме на познати да го четат, че ще подбием печалбата на авторите.
   Ghibli , в тези времена на криза хората гледат да оцеляват.Малко са тези които ще дадат 60. за ключ към схема.А след като в тази тема постоянно се препращат схеми, с тази няма да е по-различно.
  Да, Дименшъна стана китайски, Ланарте са по-грозни, но в този свят всичко се дели на бедни и богати.След като не мога да си купя гоблен на Ланарте за 500лв. ще се групирам с някой от форума за да ми излезе 200лв.

 Извинявайте за спама, но ми става много смешно когато някой започне да защитава авторските права на някой си и то в държава в която няма нито един нормален закон за съжаление.Стана ми жал за ljubimka, която беше така насметена безпричинно.

 

# 261
  • Мнения: 1 142
Иваничка,може и аз да не съм разбрала правилно,но жената я има снимана в албума ти.А от втория албум е на снимкаDSC_7038.JPG.

# 262
  • Мнения: 23
Извинявам се на ljubimka, че бях причината да бъде нападната. Съжалявам, но 50 лв за схема и ключ са ми множко. До сега имам ушити 4 гоблена и всички съм си купила защото съм искала оригинална комплектовка / явно съм будала /.
Ако схемата на Боженци беше на цена около 20 лв щях да си я купя, а вярвам не само аз.
Не подценявам труда на авторката - напротив възхищавам и се, но всеки си прави собствената сметка. 

# 263
  • Мнения: 2 925
did tag,може би то ва са условия, за които аз не знам.Извинения за което.Нама схема ,която безкористно да дам на някой от вас,дори да съм платила за това.Не виждам нищо лошо нещата да са споделени или поделени .Не са ми поставяни условия  и за това не мога да взема отношение.Знам ,че мога да чакам и един ден аз ще направя тоя гоблен, защото го искам.

Те условията би трябвало да се подразбират Simple Smile Но това е толкова дълбоко навлязло, направо сраснало се с мисленето. Забравяме, че става въпрос за кражба. Толкова е лесно да се прави и толкова често се прави, че вече се е превърнало в норма, а плащането за продукта на нечий труд - в изключение, пред което се ахка и охка с равни части почуда и съжаление към будалата, който се е излъгал да даде пари. Нали в нета го има напълно безплатно? А и големите фирми бълха ги ухапала, нали? В резултат "Дименшънс" вече са китайска собственост, "Ланарте" правят все по-грозни нови дизайни, защото добрите дизайнери искат добри заплати... А в случая с "Боженци" - само някой, който се е опитвал сам да прави схема или е наблюдавал този процес, знае колко часове работа отиват и колко умение и художествен усет са необходими. Авторката на схемата е определила някаква цена за труда си и за правото да притежаваш този гоблен, но не и за правото да го разпространяваш сред публиката. Знам, че все някак ще се появи в нета (ако все още го няма) - ентусиасти, които не виждат нищо лошо в "безкористното споделяне", има много. Чудя се дали ще има разлика за тях, когато знаят, че крадат от конкретен човек, при това талантлива наша сънародничка, а не някаква си голяма чужда фирма...

Значи до някъде си права, но  както ми се струва това донякъде е до средата:))

Вярно е ,че момичето само е правило схемата, която междувпрочем е абсолютно любителска.
Снимката на картината, рисувана от Цветомир Илиев е прекарана през програма за правене на схеми за гоблени и леко коригирана.
Схемата е правена за лично ползване и това го признава самата дизайнерка в един форумски разговор. Цитирам нейните думи:

Схемата е "направи си сам".За сега резултата ми харесва.Е, може би един добър дизайнер би намерил доста недостатъци,но със скромните ми възможности-толкова.Схемата не е лесна,но пък не е и по-трудна от който и да е Хаед/без да имам амбицията да се сравнявам с тях/ и е със скромните 82 цвята.
Какво да се прави, като има толкова красиви картини на които дизайнерите не са обърнали внимание...или пък ,ако го направят искат "майка си и баща си" за тях GrinningVery Happy


Оправдавам желанието ѝ и избора ѝ.
Но до тук.
Не съм сигурна ,че дизайнерката е платила на автора на оригиналната картина, за да я използва с комерсиална цел.

Така , че у кого е правото?Simple Smile)

п.с. Ето линк към сайта на художника
http://www.ilievart.net/

# 264
  • Мнения: 7 803
мислех си същото като Хипатия  Rolling Eyes а и от цитата, даден от нея, излиза, че тя самата "плюе" тези, които искат "майка си и баща си", а тя самата прави същото. друг въпрос е, че за да продаваш нещо, ти трябва фирма и да си плащаш съответните данъци и такси. така си разсъждавам аз

# 265
  • Мнения: 0
Аз уваважавам авторката на гоблена"Боженци" и ценя нейния труд.Ако цената беше,както казва Зара ,
по-малка аз също бих платила.Голяма част от гоблените ми са оригинал и съм ги закупила самостоятелно.Това е гоблен с много цветове+ цената на схемата се получава доста скъпичко.Хубава вечер на всички!

# 266
  • Мнения: 1 194
Оказа се че единия файл, не се е качил коректно, затова ето правилния линк - http://dump.ru/file/4839312


И последният линк не работи, но сега си дръпнах първите три и много благодаря!

Сега си дръпнах и четвъртия без проблем.   bouquet

Последна редакция: пт, 15 окт 2010, 00:03 от D_ana

# 267
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
 Hug някой питаше за това конче
http://www.crossstitchuk.com/P/Cross-Stitch-Lanarte-Animals-Empe … A-Horse(3696).htm
http://cgi.ebay.co.uk/The-Emperor-Horse-Lanarte-Cross-Stitch-Kit … sh=item3a5f128995
сигурно го има и на други места и на друга цена  Hug

някой няма ли да се похвали с нещичко?  Blush да пооплакна очета  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 0
здравейте искам да попитам дали някои има легендата на един гоблен с вълци на черна панама ето линк към картинката  http://dox.abv.bg/wfs/AbvWfs.html и ще съм ви много благодарна ако някои ми ги прати Simple Smile благодаря предварително

# 269
  • Мнения: 4
Sis, благодаря ти! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт