Сервитьорка или безработна ?

  • 20 810
  • 215
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 2 377
Какъв влюбен господин бе, момичето каза че е бил просто мил и приятен клиент. За какво говориш и ти не знаеш Rolling Eyes
Ох, че си скучна  ooooh!

# 46
  • Мнения: 22


За съжаление нещата не стоят така,Лейди.


Норел, това вече е кофти. Hug Пожелавам ти да вземеш правилното решение. Hug

NovemberRain, нали за това са спестяванията...да си харчи когато няма пари. Simple Smile И стига с твоята работа де... Wink

٠•● Dega ●•٠ , не разбирам този интерес... Wink

# 47
  • Мнения: 4 841
Не ви разбирам...как може да съветвате Норел, да работи като сервитьорка... Crossing Arms
Норел, надявам се да не ги послушаш...не смятам, че тази работа е подходяща за теб...сигурна съм, че имаш много добри качества и ще намериш нормална работа.  Hug


Интересно ми е... а ти какво работиш?

Ако не ме лъже паметта, Лейдито е още в тинейджърска възраст... Може и да я бъркам с някой друг обаче...

# 48
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
٠•● Dega ●•٠ , не разбирам този интерес... Wink [/color]

Ами звучиш като някой с три магистратури поне, част от топ мениджмънта на международна фирма, та затова...  Laughing

Ако не ме лъже паметта, Лейдито е още в тинейджърска възраст... Може и да я бъркам с някой друг обаче...

Да, благодаря. И без разяснението бях почти 100% сигурна, че още я издържат мама и тати.  Tired

# 49
  • София
  • Мнения: 1 595
Споменах му, че си търся в момента нещо в моята сфера като интериорен дизайнер и той облещи ееей такива очи  Shocked и каза "Ама аз в момента точно такъв си търся". Един месец по-късно вече работех в неговата строителна фирма  Grinning
А, какво стана с влюбеният господин след това?  Twisted Evil
Какъв влюбен господин бе, момичето каза че е бил просто мил и приятен клиент. За какво говориш и ти не знаеш Rolling Eyes

Ааа, много добре знае какво говори  Laughing Мъжете са един дол дренки  hahaha Имаше опит за свалка, вярно е, но аз бях вече влюбена в настоящия си съпруг и деликатно му обясних, че няма да я бъде. Той пък се оказа изключително свестен и разбран човек и повече не е и намеквал за подобно нещо, нито пък се отрази по някакъв начин на служебните ни отношения. Но, както казах, той е изключителен човек. Ако беше някое дребнаво мъжле можеше тоя отказ да ми излезе през носа  Rolling Eyes
Извинявам се за офтопика  Blush

# 50
  • Мнения: 34
٠•● Dega ●•٠ , не разбирам този интерес... Wink [/color]

Ами звучиш като някой с три магистратури поне, част от топ мениджмънта на международна фирма, та затова...  Laughing
Голяма подигравка беше  Laughing Трябваше лейдито някой да я сложи на място - много дразни и окото.  Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 22
٠•● Dega ●•٠ , не разбирам този интерес... Wink [/color]

Ами звучиш като някой с три магистратури поне, част от топ мениджмънта на международна фирма, та затова...  Laughing
Голяма подигравка беше  Laughing Трябваше лейдито някой да я сложи на място - много дразни и окото.  Twisted Evil


Ми аз, не съм с три магистратури, то още и една нямам... Joy но пък искренно ме забавляват подобни постове. Simple Smile

 Whistling Whistling Whistling

Който се дразни знае...има и други форуми, но има вероятност и там да ме срещне...иначе на мен всичките сте ми страшно симпатични Hug Hug Hug Дори и сервитьорките във форума...  bouquet

# 52
  • Мнения: 7
Много ви благодаря за насърчителните и окуражителни думи !
Имах нужда да ги чуя...
Довечера ми е срещата с господина от кафето.
Да видя какво ще предложи.
Чудя се,аз съм много коректен и честен човек, дали да му кажа истината каквато е - а именно,че дори да започна това е временно докато  си намеря друга работа. Ясно е,че това би отблъснало всеки работодател,но аз като,че ли го предпочитам,защото е истината ...
Може и него това да го устройва.... Не знам .

# 53
  • Мнения: 7
Norel, и аз като останалите ще те посъветвам да започнеш  Peace Много е важно човек да е гъвкав, приспособим и да може да прави крачки назад, когато е необходимо... Пък знае ли човек, може да се окаже, че крачката назад всъщност е била засилка за по-голям скок напред  Wink

Честно да ти кажа, познавам няколко "велики" специалисти с "изключително" образование, "няколко" езика, "богат опит" и прочие, които години наред си стоят у дома, защото за техен работодател не е достоен никой с ранг, по-нисък от този на Бил Гейтс... Гади ми се от хора, които стоят у дома и охкат колко са недооценени, колко е скапана държавата, колко са прости работодателите, колко мизерно живеят и т.н. и т.н., но не си мърдат пръста, да се погрижат поне за насъщните си нужди.

Може сега да си малко притеснена от стечението на обстоятелствата, но работата (каквато и да е тя!), е някакво движение, докато останеш ли си в къщи, това е застой, който ще те вкара в омагьосания кръг на самосъжалението и безпаричието, от който изходът е много труден, а щетите, които нанася - понякога непоправими!

Така че - от мен успех на новото място   bouquet


Постът ти много добре ми въздейства! Благодаря ти!   bouquet

# 54
  • Мнения: 112
Изобщо не бъди толкова скептична към сервитьорстването. Понякога ми се иска вместо да съм затворена в тъпия офис с едни и същи хора да работя нещо подобно за известно време. Идеален повод да промениш обстановката и да започнеш на чисто  Wink Така че съм сигурна, че ще е за добро.
 Peace

П.С. Естествено, че няма срамна работа.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 035


За съжаление нещата не стоят така,Лейди.

NovemberRain, нали за това са спестяванията...да си харчи когато няма пари. Simple Smile И стига с твоята работа де... Wink

Мне, спестяванията са за момента, в който нямаш алтернатива. А в този има Peace Но ще го разбереш, когато имаш някакви лични спестявания, изкарани с работа.

# 56
  • Мнения: 2 448

Чудя се,аз съм много коректен и честен човек, дали да му кажа истината каквато е - а именно,че дори да започна това е временно докато  си намеря друга работа.

Абсурд!
Сега да не ти прозвучи обидно, но 99 % от сервитьорките са " временно" на работа докато търсят тази, която заслужават, но иначе работят с мисълта, че това им е под нивото и се държат като фръцли, а обслужването е под всякакво ниво. Малко са момичетата, които наистина си знаят работата и не брухтят на клиентите, че целия свят им е крив, за дето те са на тази работа.
Сервитьорка може да не е престижна работа, но ако наистина си сръчна и си я вършиш без на лицето ти да е изписана досадата, може да си докарваш доста добри пари.
Ако ще ходиш със срам или отегчение на работата, изобщо не я захващай. То е ясно, че за по добро предложение всеки човек е отворен и няма да пропусне като има шанс, но все пак да презира работата, която работи никак не е добре, особено когато е с клиенти.

# 57
  • Мнения: 7

Чудя се,аз съм много коректен и честен човек, дали да му кажа истината каквато е - а именно,че дори да започна това е временно докато  си намеря друга работа.

Абсурд!
Сега да не ти прозвучи обидно, но 99 % от сервитьорките са " временно" на работа докато търсят тази, която заслужават, но иначе работят с мисълта, че това им е под нивото и се държат като фръцли, а обслужването е под всякакво ниво. Малко са момичетата, които наистина си знаят работата и не брухтят на клиентите, че целия свят им е крив, за дето те са на тази работа.
Сервитьорка може да не е престижна работа, но ако наистина си сръчна и си я вършиш без на лицето ти да е изписана досадата, може да си докарваш доста добри пари.
Ако ще ходиш със срам или отегчение на работата, изобщо не я захващай. То е ясно, че за по добро предложение всеки човек е отворен и няма да пропусне като има шанс, но все пак да презира работата, която работи никак не е добре, особено когато е с клиенти.

Не,Паси.
Работата ми е ясна.
С такава работа през ръцете ми са минали пари за три апартамента в центъра на София.
Умея я,отдава ми се и я върша с усмивка.
Въпросът не е в това. Знам,че хората ще ме харесват и уважават и работата ще върви.
Въпросът е,че това беше един период /далечен вече/ в живота ми,който смятах,че е приключил и се качих на следващ. Сега отново трябва да се върна към него и се чудя дали да го направя и кое е по-важното за мен в случая.

# 58
  • Мнения: 2 448
За младо свободно момиче хич не е лоша работа. И контакти с хора, което е плюс. Със сигурност ще те разведри и за депресия няма да помисляш. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 22 558
Какво пък и има на работата като сервитьор?
Е, естествено ако разглеждаме нещата от гледна точка на това, че в БГ куцо и сакато се хваща за тази работа и повечето не могат да я вършат, пуфтят, правят физоономии и т.н., да...не е престижно.

Norel, гладен не се стои. За това всяка една работа, която ти носи пари е ок.
И аз имам една позната, която в търсенето на престижна и високоплатена работа за нея, защото иначе не можела да падне до нивото на сервитьорка, накрая отиде да бере ягоди в Англия....ама то това сигурно е по-престижно. )

Общи условия

Активация на акаунт