Сервитьорка или безработна ?

  • 20 800
  • 215
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 794
Норел, и аз като повечето тук ще те посъветвам да започнеш. Нищо не губиш  Peace
Силно  Hug и стискам палци да намериш скоро работа, каквато търсиш   bouquet

# 31
  • Мнения: 7
Започни.   bouquet
 Аз сега с мойта престижна работа нито пари като хората виждам, нито се чувствам като бял човек. Пък и заплатите ги бавят  Mr. Green Престиииииж!

Е,то да не мислиш,че и аз не съм така.
какъв е тоя престиж в Бг, не знам.
Но си е факт,че сервитьорките вземат повече от мен, нищо,че работя престижно.

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На празен джооооооб!  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 22
Не ви разбирам...как може да съветвате Норел, да работи като сервитьорка... Crossing Arms
Норел, надявам се да не ги послушаш...не смятам, че тази работа е подходяща за теб...сигурна съм, че имаш много добри качества и ще намериш нормална работа.  Hug


Е, добре де, Лейди, а какво ще яде докато си намери друга работа? В тази криза търсенето може да продължи месеци. Какви забавления, почивка и мъже ако няма да може да си позволи и едно кафе да си купи  ooooh!
 

Ами Норел, не спомена нищо за финансите си...предполагам  има някакви спестявания и би могла да се справи месец, два... Simple Smile това е достатъчно време през което активно да си търси работа. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 1 594
Аз пък си мисля, че това да си сервитьорка или барманка в някое не много голямо и натоварено заведение може да е доста забавно. Срещи с нови и различни хора, разнообразие малко или много. А и си е един вид почивка от досадното ежедневие между четири стени в офиса.
Приеми го от тази гледна точка и се радвай на тази нова възможност да се измъкнеш от сивото ежедневие докато не си намериш нещо наистина добро и удовлетворяващо   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 10 476
Мани, бегай! Както казваше една колежка от университета.

Отдавна съм казала, че за да работиш работа като моята, освен желание трябва да имаш и кой да те издържа.  Mr. Green
Все повече се замислям за пренасочване.  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 7
Не ви разбирам...как може да съветвате Норел, да работи като сервитьорка... Crossing Arms
Норел, надявам се да не ги послушаш...не смятам, че тази работа е подходяща за теб...сигурна съм, че имаш много добри качества и ще намериш нормална работа.  Hug


Е, добре де, Лейди, а какво ще яде докато си намери друга работа? В тази криза търсенето може да продължи месеци. Какви забавления, почивка и мъже ако няма да може да си позволи и едно кафе да си купи  ooooh!
 

Ами Норел, не спомена нищо за финансите си...предполагам  има някакви спестявания и би могла да се справи месец, два... Simple Smile това е достатъчно време през което активно да си търси работа. Simple Smile


За съжаление нещата не стоят така,Лейди.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 594
Не ви разбирам...как може да съветвате Норел, да работи като сервитьорка... Crossing Arms
Норел, надявам се да не ги послушаш...не смятам, че тази работа е подходяща за теб...сигурна съм, че имаш много добри качества и ще намериш нормална работа.  Hug


Е, добре де, Лейди, а какво ще яде докато си намери друга работа? В тази криза търсенето може да продължи месеци. Какви забавления, почивка и мъже ако няма да може да си позволи и едно кафе да си купи  ooooh!
 

Ами Норел, не спомена нищо за финансите си...предполагам  има някакви спестявания и би могла да се справи месец, два... Simple Smile това е достатъчно време през което активно да си търси работа. Simple Smile


Е, дори и да има спестявания какво й пречи вместо да ги харчи да започне нещо поне временно. Моята най-прекрасна и любима работа във фирмата, в която съм и до момента получих точно по този начин. Заговорихме се един ден с един страшно мил и приятен редовен клиент. Споменах му, че си търся в момента нещо в моята сфера като интериорен дизайнер и той облещи ееей такива очи  Shocked и каза "Ама аз в момента точно такъв си търся". Един месец по-късно вече работех в неговата строителна фирма  Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 1 348
Знаете ли,преди много години години започнах работа като сервитьорка,уж за кратко,уж да живея по-спокойна,а точно тази работа промени живота ми на 380'-запознах се с любимия,дойде прекрасна оферта за нова работа в офис,в който съм и до момента,прекрасни приятели имам оттам...Така,че,Норел,слизайки надолу,не знаеш колко нависоко можеш да хвръкнеш след това!

И Новембърчето познавам оттам!  bouquet

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Споменах му, че си търся в момента нещо в моята сфера като интериорен дизайнер и той облещи ееей такива очи  Shocked и каза "Ама аз в момента точно такъв си търся". Един месец по-късно вече работех в неговата строителна фирма  Grinning
А, какво стана с влюбеният господин след това?  Twisted Evil

# 40
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не ви разбирам...как може да съветвате Норел, да работи като сервитьорка... Crossing Arms
Норел, надявам се да не ги послушаш...не смятам, че тази работа е подходяща за теб...сигурна съм, че имаш много добри качества и ще намериш нормална работа.  Hug


Интересно ми е... а ти какво работиш?

# 41
  • Мнения: 1 174
Аз си намерих сегашната работа докато работех като продавачка в книжарница. Момчето, което идваше да ми поддържа копирната машина и принтера, ми каза, че при тях търсят момиче за офиса, почнах там, после пък се отвори място в счетоводството и ме подпитаха поназнайвам ли нещо и склонна ли съм да се понауча и така.
Не стой вкъщи, каквото и да е, но почвай нещо. Без да се скапваш от работа обаче, нещо което да ти позволява да търсиш подходящото за теб  Peace
Успех!

# 42
  • Мнения: 2 457
Споменах му, че си търся в момента нещо в моята сфера като интериорен дизайнер и той облещи ееей такива очи  Shocked и каза "Ама аз в момента точно такъв си търся". Един месец по-късно вече работех в неговата строителна фирма  Grinning
А, какво стана с влюбеният господин след това?  Twisted Evil
Какъв влюбен господин бе, момичето каза че е бил просто мил и приятен клиент. За какво говориш и ти не знаеш Rolling Eyes

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Какво бихте ме посъветвали ?  Tired
Така както ми звучиш, изглежда, че тази позиция не е мечтаната работа на живота ти и няма опасност да останеш там за дълго. За това си мисля, че за разнообразие не само няма да е лошо, но напротив ще е отлично. Ще е добре за няколко месеца да се от търсиш от сегашното положение и да поработиш малко по-различна работа. Точно промяната, лекото притеснение от нова работа ще ти даде сили СЛЕД това да започнеш желаната работа с повече увереност и желание.

Ти така и не спомена какви са ти компетенциите, какво желаеш да работиш и какво в действителност си търсиш. Това е доста голям форум, току виж и някои друг облещил ей такива  Shocked очи и ти предложи нещо различно  ooooh! Whistling

Успех  Peace

# 44
  • Мнения: 4 841
Norel, и аз като останалите ще те посъветвам да започнеш  Peace Много е важно човек да е гъвкав, приспособим и да може да прави крачки назад, когато е необходимо... Пък знае ли човек, може да се окаже, че крачката назад всъщност е била засилка за по-голям скок напред  Wink

Честно да ти кажа, познавам няколко "велики" специалисти с "изключително" образование, "няколко" езика, "богат опит" и прочие, които години наред си стоят у дома, защото за техен работодател не е достоен никой с ранг, по-нисък от този на Бил Гейтс... Гади ми се от хора, които стоят у дома и охкат колко са недооценени, колко е скапана държавата, колко са прости работодателите, колко мизерно живеят и т.н. и т.н., но не си мърдат пръста, да се погрижат поне за насъщните си нужди.

Може сега да си малко притеснена от стечението на обстоятелствата, но работата (каквато и да е тя!), е някакво движение, докато останеш ли си в къщи, това е застой, който ще те вкара в омагьосания кръг на самосъжалението и безпаричието, от който изходът е много труден, а щетите, които нанася - понякога непоправими!

Така че - от мен успех на новото място   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт