СЕПТЕМВРИЙското дете,вече гука,папа и расте!

  • 23 466
  • 697
  •   1
Отговори
# 630
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Добро утро!
Изпратих малкия на градина и вече не мога да заспя  Tired
А да не казвам ,че отново е болен.Има отново сополи и не може да диша,а и гърлото го боли.Направо ще се гръмна вече.  Sad

Да ви почерпя ,че днес милото ми има рожден ден.Става на завидните 26  Mr. Green
Та запретвам ръкави ,че днес ще ми е натоварено.


,

Лек и усмихнат ден!!!
П.П.Вани666,честита месечинка

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 07:57 от mixilena

# 631
  • Мнения: 1 898
mixilena , та ти е жив и здрав рожденика! И много да помага.   bouquet
Честита месечинка на бебо, vany666! Hug
Люляк, очите и бяха мътно сиви  когато се роди, но от известно време се избистриха и вече определено са си кафеви. А имаме толкова баби и дядовци със сини очи в  двата рода. Crossing Arms
Ivelina_Sh , аз пия по едно кафе с мляко сутрин, а вечер си позволявам няколко глътки бира или вино (топвам хоботчето само  Blush) - обикновено гледам да е непосредствено след кърмене.
Ох, няма ли да се оправя това време вече! Като гледам как се е кротнало и вали... А ние още не сме излизали на разходка, само на терасата за по няколко минути. Сърцето ми не трае вече на това принудително домашно заточение.

# 632
  • София
  • Мнения: 308
Честита
първа месечинка на Рая, Марти, Адриан, Самуил, Дени, Марина,
втора месечинка на Ясин и Арзу
и трета месечинка на Вики и Валя!!!

 Tada
mixilena, честит ти рожденник! Да ти е жив и здрав и много да те обича и глези! bouquet
Giada аз така и не си възвърнах стария вид след първото раждане, хем имах само 2 външни шева. Беше ми кофти в началото докато свикна, но вече дори не забелязвам факта. Тогава повече се притеснявах да не съм се разширила, на мъжът ми ме убеди че няма промяна. Blush

Днес Никола става на 40 дни  Grinning и мислех да направим първата си истинска разходка с количката, да се видя със старите дружки от градинките, ама нъцки - навън времето е отвратително.  Sad Погачата ще е в събота. Още се чудя дали да не се пробвам аз да омеся питката (с помощта на хлебопекарната де).  newsm78  Единственият ми опит в питкоправенето е за прощъпулника на Ивана, когато пробната питка стана супер, а тази за деня не мязаше на нищо. Crazy  И сега не знам дали да рискувам.
Да ви попитам за чистатата молитва нещо трябва ли да се носи? Попът е казал че може да донесем нещо за църквата, но не е уточнил какво да е това "нещо". Може би дар някакъв.  newsm78

# 633
  • Мнения: 1
vany666 честита месечинка!
mixilena да ти е жив и здрав рожденника

Сега успях да ви изчета , защото чета само отгоре отгоре Embarassed, и виждам че съм пропуснала да честитя много празници. На всички пожелавам да са ви живи и здрави рожбичките и да имат щастливо детство и вие да сте живи и здрави, че да си ги гледате и да им се радвате.  Hug Hug Hug

Моето сефте ще е след 20.10 че мъжо тогава се прибира  newsm44 newsm44 newsm44 иначе и аз не съм критерий за възстановяването, защото и аз като alximika съм само с 1 козметичен шев, но първия път се възстанових за около 2-3 седмици.

И аз пия по едно кафе сутрин, просто иначе не съм адекватна, като гледам да е след кърмене, обикновено след кърменето в 6, че после вдигам каката за училище, алкохол още не съм пила.

# 634
  • Мнения: 15
vany666  и всички други, честита ви месечинка !!!  Hug

mixilena, честит ти рожденник!

Мирка, ами аз получих дрешки за по-голямо бебе и много играчки. Примерно една страхотна въртележка за легълцето на Fisher Price, която веднага направи огромно впечатление на малката. Предполагам обаче, че ти тези неща ги имаш от каката. Ние понеже си ги нямахме и съм страшно доволна. Имаме си разни играчки за зъбките и други дрънкулки. Комплектче с едни кутийки, в които да и приберем първото зъбче и първото кичурче. Ей такива неща. За църквата мисля, че трябва да занесете просто някаква почерка - бонбони, вино...ей такива неща.

Ivelina_Sh, аз съм с кенгуру и съм много доволна от него. Разназях кръщелницата с него и ми беше изключително удобно.

Danielkka, Виктория си се заглежда от доста време вече. Вижда ме като влизам в стаята, гледа си въртележката...

И нашите очи са сиво-сини, ще видим какви ще станат. Много ми е интересно.

# 635
  • Варна
  • Мнения: 2 124
Честити месечинки на всички сладурковци!
mixilena, да ти е жив и здрав рожденника!

Аз кафе пия сутрин като стана, иначе просто не съм аз. Случвало ми се е да си пийна вечер биричка няколко глътки. А цигари - просто има моменти, особено вечер като всички дребни са по леглата, една цигара ми идва като лекарство за нерви  Tired Whistling.

Аз да ви се похваля вчера получих първата съзнателна усмивка насочена към мен от Дани. На разходката се засичам с една позната, която като го видя и почна да му се радва и кудкудяка, а Дани си беше буден. И толкова намръщено я гледаше, после се обърна към мен и ми се усмихна. Ей, няма такъв кеф, просто се разтопих.

Лек и спокоен ден! Hug

# 636
  • Мнения: 17
Здравейте на всички,най-накрая се сдобих с нет след като смених доставчика,че много ме изнерви вече #Cussing out
Така да се отчетем и ние с Катрин-онзи ден правихме питка,качила съм снимки въвъ фейса,беше супер,тя се държа като истинска мацка!Бяхме на следващия ден на консултация и сме вече 4700 и 57 см,което ме кара да мисля,че дори и малкото количество АМ което и давам си оказва влияние,доста е качила за 15 дена 800гр Shocked Но сега едно въпросче към SECRET GIRL-за да стимулирам кърмата и да избегна това дохранване цедя след всяко хранене,но явно пък малката неможе да изяжда всичко и след това гърдата ми е доста напрегната,а аз от няколко дена спрях цеденето,че ми се струва че сега пък много кърма има ooooh! Въпроса ми е да продължа ли с цеденето или какво,аз спрях АМ от 4 дена и мисля че си е нахранена и съм страшно доволна от този резултат,но сега пък друг проблем Thinking А относно кърмата май с малко повече храна се оправиха нещата,защото аз бях доста ограничила храненето,само на течности бях през по-голямата част на деня,но сега вече хапвам и резултата е на лице-кърма без АМ .А кг ще се боря с тях явно по-късно(те са останали 6,но са ми доста),а корема още не се е прибрал,има си го висенето и ще откача,дано се прибере скоро,аз съм с колана нон-стоп Laughing
Аз смених отново капките за колики сега сме на Colief и май помагат да ви кажа Peace
Нашите очички ще си останат май сини,за което съм супер доволна,явно аз надделях над таткото,който е с тъмно кафяви newsm44
Сефтето и при нас е факт,малко сковано се представих,незнам мамите със секцио как се чустват,но има лек дискомфорт нали?
Хайде лек ден,че дълго стана  bouquet

# 637
  • София
  • Мнения: 1 193
Честити месечинки на всички бебчовци!

Ние от доста време се заглеждаме и оглеждаме ,най-вече по лампи  Laughing случвало ми се е докато я кърмя ,тя да спира защото зяпа лампите или телевизора  Mr. Green ,а напоследък започна да проследява с поглед не само мен и баща си , но и играчки.Вече се усмихваме ,но само на една топка от активната гимнастика ,аз все още не заслужавам явно  Mr. Green .
Кафе гледам да не пия , но понякога сутрин след кърмене удрям едно 3в1.Биричка или винце по 10-20 грама си пийвам ,но колкото за наздраве да не е самотен мъжо на масата.
От долу не съм се гледала.Мъж ме погледна и каза ,че има промени  Mr. Green аз още не смея  Mr. Green страх ме е  Mr. Green .

Иначе снощи ми се наложи да кърмя в най-ужасната поза :разхождайки се из апартамента ,ако седнех и малката изпадаше в истерия . Това продължи почти час и нещо до един и половина  #Cussing out .Останах без ръце!

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 10:11 от geryaleksandrova

# 638
  • Мнения: 4
Здравейте момичета Hug

mixilena- Да ти е жив и здрав рожденника!

На нашата бебка очичките още от родилното си личат, че ще бъдат светли сега са синьо зелени, но какви точно ще останат по нататък ще се проличи, ние с мъжа ми и двамата сме със зелени очи и всички освен моя единия брат сме със светли и от моя страна и от страна на мъжа ми чак до прабаби и дядовци, аз като съм се родила съм била със небесно сини очи , но с годините са се променили бяха на един етап съвсем зелени сега има и доста жълтичко в тях.

Кафе и аз пия по едно на ден кофеиново с много мляко, а после през деня чайче.

# 639
# 640
  • София
  • Мнения: 1 925
mixilena - честит ти рожденик, да ти помага много и да те дарява с любов и уважение!
Честити първи месечинки на Дени, Адриан, Рая, Марти, Марина и Самуил и трета месечинка на Виктория и Валерия!  *Мирка*, благодаря че си се сетила за нас - днес моите бонбони стават на 2 месеца Heart Eyes
За промяната отдолу - след първото ми раждане имаше определено промяна - ще я компенсирам след време с пластика, надявам се Mr. Green

# 641
  • Мнения: 15
Аз пийвам веднъж-два пъти в месеца по 20гр Бейлис.  Blush Пробвах да пийна малко вино и едва го преглътнах. И това при положение, че бях голяма винарка преди да забременея. Не сядах да вечерям без винце.

# 642
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен,ние днес голямо безсъние му ударихме,по точно през нощта от 3 до 6 само рев и това ,не можах да го успокоя,не знам какво му стана,обикновенно като се наяде-заспива.
Вани ние се  храним за 15-20 мин,но малкия е много лаком,имам чувството че и шишето ще изяде понякога Joy
За сефтето,ние се пробвахме преди няколко дена,и вчера така но нещо никак не се получи Sad,аз съм с 4 шева ,два външни и два вътрешни,не знам дали от тях или не но си ме болеше и то нещо "отвътре" и само то едната страна/ако някоя мама с вътрешни шевове е имала подобен проблем,да сподели кога спира така да боли/.Иначе на външен вид аз още като се прибрах от болницата се погледнах,е тогава имаше разлика Crazy,сега вече си е по старому,само единия шев си личи къде е бил.Тези  дни мисля да ида на лекар-гинеколог ,да видим дали вс е ок,че почвам да се притеснявам да не би нещо от раждането да не е заздравяло ли,и аз не знам newsm78

А и днес за първи път си направих кафе,не за друго,аз нали не кърмя вече,но не пия за да мога да заспя ,веднага когато и Сашко заспи Simple Smile

# 643
  • Мнения: 2 281
И тази нощ не ни остави да спим хубавицата. Едни очи като ококории....и спи само на ръце. Да ви кажа, изобщо не е вярно това, че до 3 месеца живеели в настоящето, и не можели правят причинно-следствени връзки. Може, и още как... снощи упорито се наместваше в скута ми, така както я държа вечер, когато има колики. Е, не знам дали е памет, но е навик...В леглото не иска да спи, почва да цвили. Преди час я преместихме в количката в дневната, и заспа като пич без всякакво подканяне. С таткото изглеждаме като кучето Друпи от анимацията smile3515

Вчера докато я чипкахме, подари на татко си такава страхотна усмивка - най-сетне започна да харесва банята. А на мен усмивки няма, аз съм само млеконадойна  Crossing Arms

Аз пия по малко кафе, а след болницата и всичките роднини бях толкова изнервена, че пропуших пак, при положение че от години пуша рядко.

Колкото за положението отдолу, няма да се впускам в подробности какво ме стресна, че ме е срам, но след няколко дни съм на преглед и ще видим.... Нали знаете, че до 40-я ден имаме право на един безплатен преглед по каса?

# 644
  • София
  • Мнения: 308
Jani4ka заинтригува ме с това комплектче с кутийките. А като спомена за Бейлис, ми напомни как за погачата на Ивана взехме една бутилка и после всяка вечер удрях по един гълток след последното кърмене. Даже имам една снимка как кърмя и едновременно надигам бутилката (само за фотото де). Беше ми едно от забранените удоволствия.
Гери, стахотна чаровна усмивка има беборана. Ще взема и аз да извадя активната гимнастика, да видим дали най-сетне ще се засмее в будно състояние. На сън постоянно раздава усмивки. А за кърменето права, може и по-лошо да е - освен да я кърмя докато се разхождам, Ивана искаше и да я полюшквам. Тогава не съм се сещала да я сложа в слинга, но вече на няколко пъти ми се случи да кърмя права. Сутрин, когато приготвям Ивана за градина, а малкия иска да яде. И така имам 2 свободни ръце на разположение.

Общи условия

Активация на акаунт