СЕПТЕМВРИЙското дете,вече гука,папа и расте!

  • 23 406
  • 697
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 177
,не знам дали от тях или не но си ме болеше и то нещо "отвътре" и само то едната страна/ако някоя мама с вътрешни шевове е имала подобен проблем,да сподели кога спира така да боли/

След раждането на Симона първите няколко пъти си ме боля"(изглежда докато се окара мястото Embarassed)

# 646
  • Мнения: 9
Giada а безплатния преглед при кой-при този който ни е следил по време на бременоста или където сме раждали,извинявам се ако въпроса ми е глупав,но го чувам за първи път,това с безплатния преглед Whistling

# 647
  • Мнения: 15
Мирка, в това комплектче има и много сладка рамка за снимка. А точно на погачата беше единия път в който пих Бейлис.  Wink

Между другото днес е Петковден и по традиция децата не трябва да се къпят на този ден.  Confused

И да ви се поваля - преди малко малката не само, че ми се усмихна, а съвсем целенасочено ми се смя около 3 минути. Аз и пея тя ми се смее. Насълзиха ми се очите от щастие!  Heart Eyes

# 648
  • Мнения: 1 153
nat003,
браво на вас, минаването изцяло на кърма ми звучи съвсем успешно, все пак най-точният измерител е бебето – ако тя се чувства добре и ака добре, значи всичко е ок Peace. Сега бих те посъветвала да следваш режима на Катрин и да спреш с цеденето, за да може да „влезете в крачка” и да се регулира количеството към нуждите на бебето. Ако в даден момент има напрежение или болка в гърдата, може да изцедиш до облекчение (но това е съвсем малко, колкото да се почувстваш по-добре).
Много добре си се справила и с количеството кърма, все пак само на вода и сокове не става. Но не е нужно да се „тъпчеш” от страх, че кърмата може да намалее – крани се по собствения си ритъм. Дори може да помислиш и за ограничаване на сладкиши и тестени храни, с което да помогнеш за изчезването на последните проблемни килограми. Разумното хранене и кърменето не са несъвместими понятия Wink.
И една лична забележка ще направя – коремчето се е разтягало в продължение на 9 месеца и не може да си върне формата за едiн (поне не при всички), с повече търпение всичко ще си дойде на мястото.
Още wеднъж – справяш се много добре, явно интуицията ти е много силна Simple Smile

# 649
  • Мнения: 1 427
Момичета, някоя да иска плат за слинг шал ?
Следвайки инструкциите, които намерих в нета, реших да си направя сама слинг-шал. http://lucanka.multiply.com/video/item/8
Намерих си подходящо памучно трико - разтегливо само на ширина, цвят екрю, излезе ми 22лв, 4,50м. Обаче е двойна ширина, тоест стига за 3 слинга с размери 4,50/0,60. Тоест имам 2 излишни парчета, давам ги по 7лв ако някой ги иска. Трябва само да се дадат на шивачка да ги подгъне или мина на оверлог, а може и така да се ползва.
После ще пусна снимка.

# 650
  • Мнения: 282
здравейте и от нас Simple Smile

Аз кафе сутрин задължително по едно!. Не мога без него... Цигари - никакви, макар че ми се пуши понякога, ама съм казала - докато съм бременна и кърмя - няма да запаля и вече 10 месеца не съм пипвала цигара Simple Smile)). А относно алкохола - по една биричка вечер задължително. А и помага за увеличаване на кърмата Simple Smile).

Хубав ден Hug

# 651
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен!

Аз не пиша също защото нищо ново не се случва с нас, само нормалните неща - пълни памперси и папкане до насита.

За епизиотомията - като се видях за първи път в болницата откачих и изпаднах в див ужас, толкова широка и обезобразена, дори ми мина през ума да съдя лекарката ми  hahaha hahaha hahaha Но сега положението е далеч по-добро, само дето ми седи малко твърдо където са шевовете. А за секс - мисля след една седмица да се престраша ... с презерватив и лубриканти разни.

Да питам secret girl, Симон започна само от едната гърда да се наяжда, а другата си седи пълна до следващото кърмене. А вечер се притеснявам най-много, защото тогава прави по-големи паузи, да не спре лактацията при нея  newsm78 newsm78 с две думи Да почвам ли да я цедя, разбира се не до края???? И още един въпрос, бебета като повърнат след ядене една лъжичка това означава ли, че са "преяли" ??? Че той до скоро въобще не беше повръщал, но от няколко дни задължително връща 1 лъжичка.

# 652
  • Мнения: 1
Момичета, някоя да иска плат за слинг шал ?
Следвайки инструкциите, които намерих в нета, реших да си направя сама слинг-шал. http://lucanka.multiply.com/video/item/8
Намерих си подходящо памучно трико - разтегливо само на ширина, цвят екрю, излезе ми 22лв, 4,50м. Обаче е двойна ширина, тоест стига за 3 слинга с размери 4,50/0,60. Тоест имам 2 излишни парчета, давам ги по 7лв ако някой ги иска. Трябва само да се дадат на шивачка да ги подгъне или мина на оверлог, а може и така да се ползва.
После ще пусна снимка.
El  пусни снимка да...има нужда http://www.matatama.com/product?key=agptYXRhdGFtYWJncg8LEgdQcm9kdWN0GKXLAQw#  не6то такова ли става ако ДА аз съм заинтересована и то много

# 653
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
Някои започнал ли е да дава сокове на бебчовците.
А относно секса вчера се престраших  Crazy беше си много странно. Май съм усещала шевовете отвътре Embarassed

# 654
  • Мнения: 1 427
ей, ама голям кеф е тоя слинг  Grinning - докато я сложа и отцепи, дори не знам дали успях да го вържа правилно.
http://september2010.snimka.bg/baby/ema-na-el.534096.21036647
http://september2010.snimka.bg/baby/ema-na-el.534096.21036648
за по-хубави снимки - довечера като си дойде мъжа от работа.
Палмирка, точно такова нещо става като на линка дето си го пуснала, само че аз просто го усуках около себе си по начина показан на клипчето горе. Установих, че дори няма нужда да се подгъва, само трябва да се маркира с нещо средата / някаква апликация/. Не знам на какво отгоре ги продават по 50-60лв  newsm78

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 15:36 от E.L.

# 655
  • Мнения: 1 153
talktoher, връщането на малко количество непосредсвено след хранене обикновено не е притеснително, просто бебето е изяло малко повече, отколкото място има. Може да опиташ да добавиш някаква пауза в храненето - например да го оригнеш, когато той сам си прави почивка по време на кърмене, това понякога помага. така или иначе, това връщане се случва при много бебета и не е проблем.
Не е притеснително, че Симон се храни само от едната гърда - има и такива бебета. Важно е да следиш, че той е нахранен (спокоен) и пълни памперсите добре. При първи притеснения, че не му достига, може отново да предлагаш и двете гърди или да го кърмиш по-често и това ще оправи положението.
Нормалното естествено кърмене не включва цедене, така че и нашата цел е да оставим майката и бебето да се нагласят към нуждите си без външна стимулация Peace.

# 656
  • Мнения: 1 153
boonboon,
ще си позволя един личен коментар - предполагам, си чувала, че соковете в толкова ранна възраст не са препоръчителни. Ако получаваш съвети да въвеждаш сок или въпроси защо не го правиш, можеш да използваш тази статия като източник на защита Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0

# 657
  • Мнения: 287
Мами и аз имам тъп въпрос: След лохиите някой имал ли е течение.От около седмица се изтича едно белезникаво-жълтакаво нещо  newsm78
Знам,че трябва да отида на АГ,но след раждането ходих 2 пъти(заради забралата ми епизиотомия) и двата пъти ме "бъркаха".Болезнено си беше и сега не ми се стъпва при лекар  Confused

# 658
  • Мнения: 95
Здравейте момичета!
Честити месечинки(1ви, 2ри и 3ти) на всички бебчета! Mr. Green
mixelena да ти е жива и здрава половинката!
Честити погачи на вече порасналите бебенца!
Чета ви редовно , ама не пиша, тъй като няма нищо кой-знае какво интересно при нас.
Део тръгна на градина и горкия е много жален всяка сутрин. Confused Ама знам, че ще свикне и за него ще е по-добре там, отколкото в къщи с мен и бебето. Та по тази причина аз всяка сутрин си отспивам с малката до към 11-12 часа. (сутрин рано я кърмя а после пак отсвирваме).
Люляче , беше питала къде във фейсбук качваме снимки. Ами всяка си ги качва в своя профил, просто с някои от момичетата сме приятели в ФБ и си ги разглеждаме. Ако имаш профил и ти мога да те приема за приятел веднага. Wink
За цвета на очичките си говорите. В нашата рода всички са с тъмни очи, освен прадядо ми по бащина линия. Та от там идват и моите  сини очи. Мъжът ми е  със сиви, Део е със сини и силно се надявам и на Ема да станат като моите  Mr. Green (засега са все още тъмно сиви). На Део очите вече към 3тия месец си станаха определено много светло сини, каквито са и сега.
За красотите ни отдолу си говорите. Аз след първото раждане също с голям интерес оглеждах с огледалце какви са щетите и не беше много лицеприятно, но сега почти 4 години по-късно нещата са добре. Шевът вече е по-гладък и не толкова силно изразен. А сегашния ми шев още не съм го разгледала, ама и той не ми е на страни и на долу към дупето, и като че ли е по-приличен от предишния.
Kirra и при мен след първото раждане имаше такава тъпа болка отвътре и то от другата страна  (не откъм епизотомията).Но с времето отшумя. Може би само първите няколко пъти да ме е боляло. Това  го отдавам на натъртване, може би . Все пак цял човек си е излезнал от там. Mr. Green
Аз пия всеки ден мляко с нес. По принцип не пуша, така че това не ми е проблем, а алкохол още не съм пила. Докато бях бременна няколко пъти пих коктейлчета с бейлис. Ако реша да пия нещо , пак ще е нещо от сорта.
Мъниче, стискам палци да се оправите по-бързо с тая жълтеница и да не се стига до болница. Peace
geryaleksandrova, малката Йоана е мнооого сладка и раздава такива хубави усмивки. Да взема и аз да изкарам нашата активна гимнастика, ама се чудя ще иска ли да лежи в нея по-дълго време?newsm78
Снимките от погачите са много хубави (на nat003, Jani4ka и geryaleksandrova)
b] alximika[/b], честит ви годеж. Прекрасна изненада си направила на мъжа ти, а тортата е много идейна. Аз съм много постна откъм такива идеи.
И последно да споделя относно кенгурата. Ние имаме точно това, което описа Мирка (ако не се лъжа беше тя). На Чико е и става и за полегнала позиция. Има твърд гръб, по-късно може да се махне твърдата пластинка, и нещо като покривче при главичката (само как го обясних...) Иначе става от 3-9 кг, което си е точно и за новородено , даже си има и лигавник.
Аз да се оплача , нашите съседи отгоре поредна зима решават, че трябва да цепят дърва на балкона, под който се намира нашата спалня в момента. В следствие на това цялата къща се разтриса и имам чувството, че скоро ще ми падне тавана на главата. Чукам им по тръбите на парното , ама не се усещат изобщо. #Cussing out Не знам какво да ги правя вече...
Приключвам, че се олях, ама така е като не пиша често.

# 659
  • Мнения: 360
ЕЛ, с парола са ти снимките.Пусни ги като снимки направо Grinning

Ние бяхме на консултация,биха ни хепатитната и ни мериха.5.200 т.е за точно месец от изписването 1,600(хапва си детето Mr. Green),и сме 57см.+6 от раждането.Много съм доволна.Поплакаха си и двамата,че бях с каката.Той реве,че го тормозят,тя ,че докторката го пипа Crazyлудница LaughingПедката ни показа масажчета,не че аз съм забравила де Whistling,но тя да си кажела жената.По този повод аз съм много доволна от нея.


Аз пия едно кафе на ден,цял ден Grinningвечер понякога по 10гр бейлис или малко бира.Предлагам да си направим група за почитатели на бейлиса Mr. Green.Преди да забременея с Мая бях страстна пушачка(2 кутии на ден,не се гордея)липсват ми ужасно много,и си паля от време на време по една цигара вечер,сега.Докато бременеех с каката не палех,после като и въвведох обедно ядене и изпускахме кърмене си палех,по време на бременоста с Влади почти не съм палела,само на събирания.Честно казано чакам с нетърпение да се отбием след някой друг месец за да мога да пуша.

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ПРАЗУВАЩИТЕ ДНЕС.

Вани666, и аз ги имам тези топчета като пъпки,от 1 раждане,така,че не се надявай да изчезнат...е дано при теб да се махнат Praynig

Общи условия

Активация на акаунт