ОКТОМВРИ месец е вече и всеки ден ни радва с ново малко човече!

  • 21 213
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 269
пашик, няма значение как раждаш, стволови клетки могат да ти вземат.

# 61
  • Мнения: 1 136
здравейте и от мен! аз също "осъждам" поведението на ifoma, и на мен малко хлапашка постъпка ми се вижда, но важното е че е със щастлив край Grinning; изключително полезни са консултантите по кърмене, затова на родилите вече мами- благодаря ви че задавате въпроси Hug  

# 62
  • Мнения: 175


Аз си взех днес кремче Лансинох и аптекарката каза, че трябвало да започна процедури да си направя зърната нечувствителни, със лед да ги налагам и натърквам с четка за зъби. Вие какво мислите за тези методи?



аз мисля,че това е пълна глупост. и това го е казала аптекарка  Twisted Evil . една позната ми беше казала,че неуспяла да кърми,защото не си подготвила зърната,а т.е. трябвало да ги маже със здравец,натопен в ракия  Shocked ,за да станат груби. та и това така ми звучи. дано се включат повече хора и обяснят,но не се подлагай на такива мъчения.

п.с. сега видях,че вече сте писали,но ще оставя поста все пак.
еспа,благодаря много

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 00:23 от BlueBeri

# 63
  • София
  • Мнения: 2 348
Консултантите исках да ви питам и аз малко относно бучиците и напрежението. Бучици имам редовно, по принцип големи на размер, при кърмене с масаж изчезват и след няколко часа има нови. Предполагам това ще се промени и ще спрат да се появяват с регулацията на кърмата? И за напрежението - засега до предлагане на втора гърда на кърмене сме стигали само веднъж и се получава така че от всяка една кърмя на по 4 часа. Когато кърмя от едната обаче стимулацията действа и на другата и в двата часа до следващото кърмене тя е твърда и болезнена, а не ми се иска да цедя и стимулирам допълнително Rolling Eyes Малката е на 6 дни и май сега е времето, в което нуждите й рязко нарастват, не знам тепърва ли си променя приема или вече е променен и затова предпочитам сама да си регулира количеството... Мога ли да правя студени компреси само на едната гърда ?

bebZz, цеденето стимулира лактацията, но понякога е необходимо, въпреки това. Споделяш, че гърдата е твърда и болезнена. В такъв случай би могла да изцедиш до толкова, че да отмине болката и гърдата да поомекне, за да не чувстваш дискомфорт. Ако не цедиш докрай, а само за облекчение, обичайно това не би следвало да забави особено регулирането на млякото спрямо нуждите на бебето. Пълните и особено твърдите гърди са предпоставка за запушвания и мастити, така, че е добре да се намали риска от подобни усложнения.

 Рефлекса на потичане на млякото действа едновременно и при двете гърди. Щом не се налага предлагане и на втората гърда, може след кърмене да изцедиш малко от неизползваната гърда, за да облекчиш.

 При регулиране на млякото обичайно майките усещат гърдите си празни или поне не така пълни, че да изпитват дискомфорт, а със страртиране на сученето се спуска основното количество мляко. И след регулирането на млякото няма застраховка към поява на бучки и запушвания, но рискът е по-малък.

 Може да се правят студени компреси само на едната гърда, както и други манипулации, които биха спомогнали за решаването на проблема, ако е засегната само тя. Майките споделят, че компрес със зеле действа добре на болезнените гърди. Може след цеденето да наложиш изстуден намачкан(примерно с точилка) зелев лист, на който му е махната сърцевината(грубата част). Поставя се без да покрива ареолата и зърното. След като проблемите със свръхпроизводството отминат, добре е да прекратиш и процедурата със зелето, за да не се получи обратен ефект(намаляване на млякото).

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 00:00 от skrech

# 64
  • Мнения: 790
 wavey

Момичета моля ви кажете нещо за тези киселини. Не се издържат вече  Cry

Цвети, аз установих, че при мен киселините главно и най-много идват от "пълнозърнестия" хляб на Вита и от както спрях хляба имам тук таме, много леки киселини, които даже не заслужават внимание. А преди това много страдах и имах страшно много постоянно. Пробвай и ти да разбереш от какво ти се получават, за да го отстраниш.

Пашик, аз съм голяма фенка на Джейн, но повече харесах Номада, който за съжаление вече свършва тъй като е спрян от внос. На Стоки хич не съм фенка, никак не ми харесва и е с неоправдана цена според мен и няма и половината екстри, които други колички далеч по-скъпи предлагат. За задните колела обаче ще ти кажа, че се сгъват зад предните, така че, не мисля че ще ти пречт в асансьора. Нямам преки наблюдения над Бебе Конфрот, но имам две приятелки НЕдоволни от тях. Едната беше с Лола и при първа възможност мина на лятна Макларън, а другата до ден днешен ползва Стрити, но дръжката и се разпада почти всеки път в ръцете и казва, че като конструкция е доста паянтова. Ако държиш на скъпи колички, защо не разгледаш и Багабу Хамелеон, Куини Спиди и Чико Трио Тур

Разбира се варианти още хиляди. Само давам идеи. А ако решиш да ходиш до Варна за количка, горещо ти препоръчвам да отидеш до магазин Рошко, къдетоп са главно скъпи колички и собственика обикновено е там и е човек с уникално търпение и желание да обясни до най-малка подробност всичко и да даде съвет и т.н.

Ако решиш все пак за стокито, продават в магазин Долче Вита на центъра, сега ще потърся линк на магазина и ще ти пиша пак.

ПП Не намирам линк, но ако те интересува, ще ти обясня къде точно се намира и как се стига до там.  Hug

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 01:54 от Oleto

# 65
  • Мнения: 367
аз се събудих Sad какво ще правя сега до разсъмване...

# 66
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Незнам ти, но при мен се започва. С контракции съм на 10,12 минути стана вече два часа. Просто ги чакам да станат на 5 или да ми изтекат водите, за да тръгна към болницата.
Ужасно ми се спи  Tired...

# 67
  • Мнения: 74
Успех, Бобченка! Стискам палци този път всичко да мине по начина, по който си си го представяла и да не изпуснеш джакузито Wink
Щом толкова ти се спи, не може ли да отидеш по-рано до болницата - там ще можеш да се отпуснеш и да подремнеш предполагам newsm78

# 68
  • Мнения: 367
бобче време ти беше Simple Smile успех. дано този път мине по-бързо.

аз четох книга , подреждах, мих, ядох, но сънят не идва и не идва... ще стане пак както винаги към 7 ще ми се приспи, а тогава ванеса ще скочи Sad

петък и събота си дадох голям зор да направя туршия и компот от дюли (ванеса много го обича и помага при кашлица) в 22 заспах като бебе от умора и щом не ми тръгна сега раждането ще изкарам и другата седмица (поне така предполагам)

не си бях влизала в пощата повече от месец и открих , че братовчедката качила малко снимки от почивката им в бг. има ни и нас http://www.facebook.com/photo.php?pid=31086179&id=1019723436 … bid=1464031473661

имам много покани за приятели, но не мога да се орентирам за някои от тях. ако има такива от форума който са ми пратили покана, но не съм я приела нека ми пишат на лични как се водят във фейс бук за да потвърдя приятелството

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 05:59 от veselina miteva

# 69
  • Мнения: 36
бобче, УСПЕХ  fingerscrossed fingerscrossed всичко да мине леко и бързо Peace Praynig

# 70
  • Мнения: 65
добро утро и от мен,
аз спах сравнително добре, вярно само до към 5.30, но пак е нещо Party
Дори сънувах, че чета тук във форума, че bob4enka  е родила и някаква мама от Норвегия е писала да ни каже Joy. Така че Бобче- успех Hug fingerscrossed

# 71
  • София
  • Мнения: 5 762
Бобче,успех миличка!  Praynig Hug

# 72
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Добро утро,

Ние днес сме от раннобудните, че трябваше да изпратим таткото на работа..., а как не ми се ставаше... newsm46
Май ще се връщам в леглото да си доспивам... Blush  Flutter
bob4e, дано всичко мине бързо и без притеснения!  Peace Късмет!  Hug


# 73
  • Мнения: 486
Добро утро!Аз заспах в 00ч с мисли за колички и се събудих рано пак с тях !Но май се спрях на Стокке !Има уникален плюс -57см е широка и ще влезе в асансьора( а той е утеснен на входната врата ,вътре става малко по-широк та ще има място и човек да влезе)!
Цвети,много е хубава количката,със здраве да си я ползвате!А новия модел ,който сте взели се върти седящата част в двете посоки -още една екстра!
Оле,мн благодаря за мнението ,както и на всички ,полезно ми беше да се обсъди!Но с толкова недоволни от бебе комфорт ще пропусна,само дето дъщеря ми мн й се кефи(заради розовия цвят) ,а на стокето се чупи!Имам месец да я убеждавам! Laughing   Много съм впечатлена от зимния им комплект в бяло с пухчета за обличане на количката! Heart Eyes

Бобче,късмет и да мине леко!Чакаме новини от теб!

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 08:31 от pashic

# 74

Общи условия

Активация на акаунт