ИМА ЛИ МАМИ ОТ СЛОВЕНИЯ

  • 99 218
  • 172
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 0
mnogo molq ako mo6e nqkoi dami odgovori

# 106
  • Мнения: 0
можели и аз да попитам нещо ние със съпруг ами също бяхме в ново место 4 месеца в завода на рено бяхме доволни искам да попитам мамите иматели някакв телефон или имел на някои посредник но да не е македонец разбрах че една мама каза за бялгари моляви ако можете ми помогнете мислим пак да се връщаме на словения предварително благодаря

# 107
  • Мнения: 0
Здравейте, Мами! Аз не съм мама, но съм едно 17 годишно доста объркано момиче. Нормално за възрастта ми сега тепърва се ориентирам какво и къде да уча. Може би от 7ми клас насам имам една мечта - да уча медицина, но ми се иска да не е в БГ. Тъй като по стечение на обстоятелствата попаднах на университети в словения и следователно и на вашата темичка Ви моля ако някоя от вас може да ми помогне или по-скоро да ми даде малко повече инфо за кандидатстването в Словения ще съм благодарна. За езика знам, че трябва да е словенски и ще се опитам тук докато съм в България да го понауча, но нямам никаква представа как и къде ще стане това. Та основният ми въпрос е дали има някой който може да ми каже как протича кандидатстването и дали имам някакъв шанс да ме приемат? Благодаря ви предварително!

# 108
  • Мнения: 1
Здравейте веднага се записвам....доста се интересувам от тази темичка  Simple Smile От 1 година вече съм в Словения,живея в Рорторож.Искам само да ви предопредя мили дами много внимавайте с тези посредници, защото предполагам много от нас са си патили:( има някой българи,който ви намират веднага работа,осигуряват ви мизерна квартира и си казваш: Е нали няма да плащам поне за наем.... Twisted Evil уви оказва се че за всичко си плащащ.И на всичкото от горе толкова пари вземат от вас ,че накраая се чудиш....оффф дали не сбърках със Словения:( Ако попаднеш на добър работодател имаш голям късмет и можеш да се наслъждаваш на Хубавата Словения Simple Smile

# 109
  • Мнения: 0
Здравейте веднага се записвам....доста се интересувам от тази темичка  Simple Smile От 1 година вече съм в Словения,живея в Рорторож.Искам само да ви предопредя мили дами много внимавайте с тези посредници, защото предполагам много от нас са си патили:( има някой българи,който ви намират веднага работа,осигуряват ви мизерна квартира и си казваш: Е нали няма да плащам поне за наем.... Twisted Evil уви оказва се че за всичко си плащащ.И на всичкото от горе толкова пари вземат от вас ,че накраая се чудиш....оффф дали не сбърках със Словения:( Ако попаднеш на добър работодател имаш голям късмет и можеш да се наслъждаваш на Хубавата Словения Simple Smile


Привет и от мен! Simple Smile) Аз съм Стефани и през март 2013г. заминавам за три месеца по Еразъм за Порторож. Много се зарадвах, като видях, че там има българи. Simple Smile Ще бъда много благодарна, ако споделите как стоят нещата с цените на наемите на квартири или стаи, тъй като общежитието, което ми предлагат ми изглежда доста скъпо.

# 110
  • Мнения: 0
Привет отново! Извинявам се, че пиша доста късно, но така се стекоха обстоятелствата. Благодаря ви на всички, които се отзовахте на молбата ми! Но така и не получих еднозначен отговор. Имам предвид, че Габи ми даде доста информация за образованието в Словения и потвърди, че то е безплатно, за което и благодаря. Въпросът ми е относно това, защото някои от вас твърдят, че образованието се заплаща, дали някоя от вас със сигурност може да ми каже кое е така и кое не е? Благодаря ви предварително!
П.П. Под "със сигурност" имам предвид дали някоя от вас се е сблъсквала с такова нещо като кандидатстване там или пък познава такъв човек. Ще ви бъда много благодарна, ако ме свържете с такъв човек или поне някой да предложи информация от първа ръка, защото за сега мненията ви доста се разминават! Simple Smile Благодаря!

# 111
  • Мнения: 1
Здравейте веднага се записвам....доста се интересувам от тази темичка  Simple Smile От 1 година вече съм в Словения,живея в Рорторож.Искам само да ви предопредя мили дами много внимавайте с тези посредници, защото предполагам много от нас са си патили:( има някой българи,който ви намират веднага работа,осигуряват ви мизерна квартира и си казваш: Е нали няма да плащам поне за наем.... Twisted Evil уви оказва се че за всичко си плащащ.И на всичкото от горе толкова пари вземат от вас ,че накраая се чудиш....оффф дали не сбърках със Словения:( Ако попаднеш на добър работодател имаш голям късмет и можеш да се наслъждаваш на Хубавата Словения Simple Smile


Привет и от мен! Simple Smile) Аз съм Стефани и през март 2013г. заминавам за три месеца по Еразъм за Порторож. Много се зарадвах, като видях, че там има българи. Simple Smile Ще бъда много благодарна, ако споделите как стоят нещата с цените на наемите на квартири или стаи, тъй като общежитието, което ми предлагат ми изглежда доста скъпо.
 
    http://www.bolha.com/nepremicnine/   Здравей това   е сайт в които можеш да видиш какви квартири и какви цени предлагат.Понеже Порторж е един от курортите в Словения цените са малко по-високи,но има и стаи с долу-горе добри цени,а и повечето в цената влиза и вода,ток,интернет и дуги такива  подобни.

# 112
  • Мнения: 1
Привет отново! Извинявам се, че пиша доста късно, но така се стекоха обстоятелствата. Благодаря ви на всички, които се отзовахте на молбата ми! Но така и не получих еднозначен отговор. Имам предвид, че Габи ми даде доста информация за образованието в Словения и потвърди, че то е безплатно, за което и благодаря. Въпросът ми е относно това, защото някои от вас твърдят, че образованието се заплаща, дали някоя от вас със сигурност може да ми каже кое е така и кое не е? Благодаря ви предварително!
П.П. Под "със сигурност" имам предвид дали някоя от вас се е сблъсквала с такова нещо като кандидатстване там или пък познава такъв човек. Ще ви бъда много благодарна, ако ме свържете с такъв човек или поне някой да предложи информация от първа ръка, защото за сега мненията ви доста се разминават! Simple Smile Благодаря!
Здравейте и от мен  Wink Преди две години дойдох в Словения да си търся работа но уви не беше толкова лесно без да знаеш език.И така поразпитах тук там и се оказа,че ако си студент тук в Словения си с превилегии за работа.Подадох си документите в  и Копер и след първото класиране бях приета. Една година бях студентка в университета в Порторож със специалност туризъм и единствените такси за този период бяха 50 евро.Тези 50 евро даваш и в замяна получаваш една карта да речем както в България ти дават Студентска книжка, тази  книжка е просто документ,че си студент и ти помага да си намериш по-лесно работа.Това е с което мога да ти помогна.Не казвам нищо със сигурност това е моята история,а тази програма с която си ти да ти кажа,че изобщо не съм запозната тук. Това беше от мен ако имаш други въпроси аз съм на разположение Simple Smile

# 113
  • Мнения: 0
Здравейте веднага се записвам....доста се интересувам от тази темичка  Simple Smile От 1 година вече съм в Словения,живея в Рорторож.Искам само да ви предопредя мили дами много внимавайте с тези посредници, защото предполагам много от нас са си патили:( има някой българи,който ви намират веднага работа,осигуряват ви мизерна квартира и си казваш: Е нали няма да плащам поне за наем.... Twisted Evil уви оказва се че за всичко си плащащ.И на всичкото от горе толкова пари вземат от вас ,че накраая се чудиш....оффф дали не сбърках със Словения:( Ако попаднеш на добър работодател имаш голям късмет и можеш да се наслъждаваш на Хубавата Словения Simple Smile
Привет! Wink Два пъти се регистрирам в този сайт и двата пъти  ми деактивират профила. Писах на админите, но ми се изпраща автоматичен отговор, в който пише да се обадя на дадените телефони. Иначе докато ми беше активен профила изпратих на няколко места, но все още не съм получила никакъв отговор. :/


Привет и от мен! Simple Smile) Аз съм Стефани и през март 2013г. заминавам за три месеца по Еразъм за Порторож. Много се зарадвах, като видях, че там има българи. Simple Smile Ще бъда много благодарна, ако споделите как стоят нещата с цените на наемите на квартири или стаи, тъй като общежитието, което ми предлагат ми изглежда доста скъпо.
 
    http://www.bolha.com/nepremicnine/   Здравей това   е сайт в които можеш да видиш какви квартири и какви цени предлагат.Понеже Порторж е един от курортите в Словения цените са малко по-високи,но има и стаи с долу-горе добри цени,а и повечето в цената влиза и вода,ток,интернет и дуги такива  подобни.

# 114
  • Мнения: 341
Е така сте нацвъкали цитати, че тотално ме обръкАхте.
sylviya 
За следването, безплатно е до степен магистратура, не получаваш стипендия (благодарение на Янша, като го свалят може и да се промени положението). Като студент работиш но ти взимат 26% данък и не ти го връщат (пак Янша), иначе самото следване е безплатно и наистина имаш право и възможност да си намериш по-лесно работа. За степен доктор на науките е платено, медицината е платена при всички случаи включително и за словенците.

DEIRDRE91, общежитията са най-евтини вЕрвай ми, особено в Порторож, миналата година имаше едно момче по Еразмус в Порторож, и много му хареса, сигурно и на теб ще ти хареса, пожелавам ти приятно и успешно изкарване.

# 115
  • Мнения: 3
i az sym  bylgarka v sloveniq mama Simple Smile

# 116
  • Мнения: 3
Кажете и на мне нещо за работа ,търся я все още ,езика що годе го знам ,някой да ме насочи към посредник дори и македонец да е

# 117
  • Мнения: 8
Здравейте момичета,
скоро никой не е писал в темата, но се надявам някой да ми отговори. Другата седмица ще ходим до Любляна за 2 дни и тъй като дават лошо време - сигурно няма да става за разходка по забележителности, дали може да ми кажете някакво забавление на закрито - за деца на 5 г и тийнейджър -13 г., а и за родителите им  Laughing

# 118
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
скоро никой не е писал в темата, но се надявам някой да ми отговори. Другата седмица ще ходим до Любляна за 2 дни и тъй като дават лошо време - сигурно няма да става за разходка по забележителности, дали може да ми кажете някакво забавление на закрито - за деца на 5 г и тийнейджър -13 г., а и за родителите им  Laughing
Здравей и от мен мога да ти предложа само зоологическата градина...наистина е интересно за малки и големи има доста да се обикаля и какво да се види......но на закрито не се сещам нищо!!!

# 119
  • Мнения: 8
sisolina87sis благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт