ИМА ЛИ МАМИ ОТ СЛОВЕНИЯ

  • 99 323
  • 172
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
http://www.bolha.com/stanovanja             
http://www.nepremicnine.net/
http://www.salomon.si/oglasnik.aspx/01?rubrika=/Nepremi%C4%8Dnine


ето и от мен няколко линкчета,дано да са ти от полза

# 91
  • Мнения: 1

-----------
Госпожо ,
а пък от мен - още една  Laughingблагодарност
когато човек помага навреме - помага два пъти
хубаво е , че има такъв форум за да научи хората на солидарност и взаимопомощ . имам предвид Вас - които сте извън БГ
за мен е рано да  помагам (все още съм в БГ) , но ако човек е получил протегната ръка - следва да протегне и двете - когато друг е в нужда

успеше ден и до бъдещи срещи (Дай Боже Wink)

# 92
  • Мнения: 0
 newsm03 newsm03 newsm03
Пак да се включа с моето въпросче...
Някой ще ми даде ли съвет относно намирането на работа в Словения?

# 93
  • Мнения: 0
КАРМЕЛИТА единственото което ми идва на ум е да си пуснеш молба по агенциите и да чакаш да ти се обадят,но без език може и да си почакаш доста.Повечето изискват език и то не сръбски,хърватски или някой друг(за английски не знам)а словенски.Но като цяло е трудна работа да си намериш работно място.

# 94
  • Мнения: 0
 smile3518 Надявах се на по-оптимистичен отговор...

# 95
  • Мнения: 341
КАРМЕЛИТА, откровено ситуацията е такава, без език можеш сама да си намериш работа само като лекар, зъболекар или компютърен техник /уеб дизайнер/. За неквалифициран труд във фабрика е територия на легални мафиоти, има работа но само през посредници, които са македонци, албанци или българи, изяждат ти поне по 200 евро от заплатата, настаняват те в съмнителни квартири и те уреждат веднага на работа. Ако ти харесва този вариант ще попитам какво може да се направи.

# 96
  • Мнения: 0
Благодаря, че ми отделяте внимание!
Аз съм строителен техник, работя и с програма AUTOCAD за проектиране. Бих работила и друго - в производство, в кухня, дори чистачка, но предпочитам да не ползвам услугите на посочените посредници.
Що се касае за езика.... Следя новините в Словения в няколко словенски сайта. Намирам много чисто български думи в словенския, както и доста немски и италиански.  Освен това сръбския е много популярен в Словения, а той е разбираем и за нас. Така че, струва ми се езика не е най-големия проблем.
Забелязах също,че и много населени места носят също български имена.
По-скоро бих искала да разбера как на практика човек може да си намери работа в Словения, дали е шуробаджанащина като в България, или ако се кандидатства за определено работно място, може да се успее. newsm03

# 97
  • Мнения: 341
За словенците езика е решаващ ако става въпрос за хубава работа, гледай на сайта на ЕУ там има обяви за архитекти и строителни техници, но ще искат да говориш словенски на средно ниво, не сръбски евентуално английски, немски или руски. За фабриките и чистачките работата е в сферата на посочените мафиоти, те са почти на всякъде и там 80% се минава през тях. Опитвай с писма и автобиография, но пиши, че живееш в Словения иначе няма как да те одобрят. Успех ти желая.

# 98
  • Мнения: 3
Здравейте,

На есен заминавам да уча в Любляна по една програма подобна на Erasmus.
Ако има други студенти или млади хора, заминаващи или вече пребиваващи
в Словения, ще се радвам да се свържем Simple Smile

Поздравии Simple Smile

# 99
  • Мнения: 0
Здравей, кармелита, казвам се Дани ,живея от 20 дно в Копър и си търся работа, със словенския съм на "Ви" но това не е непоправимо, език се учи.При необходимост бих се преместила в друг град.Приемам вякакви сувети и предложения.Благодаря предварително. newsm78

# 100
  • Мнения: 0
здравйте и от мен в Словения съм от 20 дни и имам същия проблем, за сега съм в Копър, но мога да се пеместя ако има някъде работа.Предварително Ви благодря за съдействието

# 101
  • Мнения: 0
Здравейте, Мами! Аз не съм мама, но съм едно 17 годишно доста объркано момиче. Нормално за възрастта ми сега тепърва се ориентирам какво и къде да уча. Може би от 7ми клас насам имам една мечта - да уча медицина, но ми се иска да не е в БГ. Тъй като по стечение на обстоятелствата попаднах на университети в словения и следователно и на вашата темичка Ви моля ако някоя от вас може да ми помогне или по-скоро да ми даде малко повече инфо за кандидатстването в Словения ще съм благодарна. За езика знам, че трябва да е словенски и ще се опитам тук докато съм в България да го понауча, но нямам никаква представа как и къде ще стане това. Та основният ми въпрос е дали има някой който може да ми каже как протича кандидатстването и дали имам някакъв шанс да ме приемат? Благодаря ви предварително!

# 102
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета.

Вижте какво открих:

CONA Fužine, Preglov trg 12, 1000 Ljubljana
Iščemo prostovoljca/ko za 8-letnega fanta, ki obiskuje 2. razred. Lani so se v Slovenijo z družino priselili iz Bolgarije. Starši mu zaradi neznanja slovenčine in zelo slabega socialnega in ekonomskega stanja družine, ne morejo pomagati. Potreboval bi pomoč pri učenju osnove slovenščine in matematike. Vesel bi bil dodatne pomoči in druženja.

Cona Fužine je dnevni center za mlade, kamor prihajajo otroci in mladostniki po pouku in ostanejo z nami do 17. ure. Skupaj posedamo na kavču in se pogovarjamo, pogledamo film, igramo biljard, ročni nogomet, šah, človek ne jezi se in karte. Večkrat pa se tudi odpravimo ven na potep in se ukvarjamo s športom. Veliko časa pa namenimo tudi učenju.

Organizacija:


Много бих искала да помогна лично, но в момента съм затруднена. Живея в Словенска Бистрица, която е на 100км от Любляна. Много се надявам някоя от вас, която живее в Любляна или околността да има време и желание да помогне на това българско семейство, дошло да търси късмета си далеч от родината. Все пак всички знаем колко ни е било тежко в началото.
Благодаря за вниманието. Всичко хубаво.

# 103
  • Мнения: 341
Габи, чудесно си направила, че си го пуснала тук, още утре ще се обадя ако не са намерили, аз все пак съм по-близо, ще се свържа с този център. Супер си, много е хубаво, че си помислила за тях.  Hug
sylviya, малко късно ти отговарям, но не насмогвам, надявам се все пак да съм ти полезна, принципно приемат по точки, обаче проблема е, че от миналата година (новата власт) приеха закон според, който чужденците не получават стипендия. Медицината в Словения за чужденци е около 2000 - 3000 евро. Имаш право да работиш като студент, но също от миналата година държавата ти взима 26% данък, който не ти връща. Ако родителите ти могат да поемат такъв финансов товар, тогава идвай. Моя съвет е да погледнеш как стоят нещата във Франция или Германия, мисля че там има стипендия, поне, а плащането е същото.
данитууу67, пак ще повторя, на страницата на бюрото по труда (където е препоръчително да се запишеш) има много обяви за работа. Разбира се за неквалифицирана работа и бързо можеш да си намериш работа като чистачка (на пример). Предполагам, че за толкова време вече или си намерила или си се върнала  ooooh!, но няма как не стигам до комп. Ако още си в Словения и още нямаш работа тогава се запиши на бюрото по труда, няма да получаваш обезщетение, но те пращат на безплатен курс по словенски.
Вярно че много зобоксувала темата, всички ли са се върнали в България  Rolling Eyes
Хубави празници на всички.

# 104
  • Мнения: 0
можели и аз да попитам нещо ние със съпруг ами също бяхме в ново место 4 месеца в завода на рено бяхме доволни искам да попитам мамите иматели някакв телефон или имел на някои посредник но да не е македонец разбрах че една мама каза за бялгари моляви ако можете ми помогнете мислим пак да се връщаме на словения предварително благодаря

Общи условия

Активация на акаунт