Парочистачка GORENJE SC-1800 или KARCHER SC 1020

  • 18 752
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 616
Привет! Прочетох темите за парочистачките и реших да си взема. Колебая се между GORENJE SC-1800  и KARCHER SC 1020.
Доста добри отзиви намерих за Керхер, но и Горенйе изглежда с добри параметри. Затова реших да попитам тук.
Предварително благодаря за съветите!

# 1
  • София
  • Мнения: 107
Дали си купи някоя от тези 2те..или..?
може ли да споделиш впечатления.....?

# 2
  • Мнения: 5 616
Още не съм.
Дадоха ми за проба, обаче, една от ВС Телешоп и съм очарована. Наистина чисти страхотно.

# 3
  • София
  • Мнения: 107
ECO STEAM BUDDY ли имаш предвид или нещо друго...?
Искам нещо, с което да се почистват плочките и фугите в банята, а  ако става за освежаване на килими/мокети, греша няма да има Peace

# 4
  • Мнения: 1 351
А дали ще изчистят замърсени релефни теракотни плочки ? Нещо стиим моп не ми вдъхват доверие, аз лично бих си избрала каквато и да е друга марка , но не и тази . Нямам , за съжаление впечатления.

# 5
  • Мнения: 5 616
Моите са релефни и се справя много добре, но все пак не са много замърсени.
Но в банята имаме сиво-бели плочки по пода, които са си за смяна - е така ги лъсна тоя стим-моп, че нямам думи. Аз също бях много скептична, а и четох лоши отзиви за него, така че се изненадах приятно. Например пишеше, че оставя мокро по пода - ами няма такова нещо. След нея теракота е приятно топъл, но в никой случай мокър. Вярно, че ако се държи дълго на едно място, остава мокро петно, но то е нормално. И килимите минавам с нея, ок е.

# 6
  • София
  • Мнения: 107
kati_v, аз обаче продължавам да не разбирам кое от 2-те ползваш:
 - червеното: http://www.bgmag.net/product/211/parochistachka-stiym-mop-ultra-3-v-1.html
или
- зеленото: http://www.teleshop.bg/~teleshop/42-eco-steam-buddy.html

# 7
  • Мнения: 5 616
Моята е стар модел - като червената, но е синя.

# 8
  • Мнения: 236
Аз имам  на Gorenje  парочистачката , и понеже преди това имах тази  от Телешопа , мога да направя сравнение .Ми разликата е доста  голяма при  тази малка разлика в цената.Тази от Телешопа ми съсипа на няколко места ламината , пуска много вода и  съхне около 1  час , с това малко дете можете да си представите какъв кошмар , още след първото ползване я метнах на майка ми  - тя поне е с гранит навсякъде.Другата си я взех преди  около половин  година , главно заради  фугите   на пода , моите са светли и за да се почистят трябваше да се минават  с четка за зъби и препарат, доста трудоемко занятие. Търсех парочистачката по мощност  , като цена и мощност тази ми отговаряше на изискванията. Наистина чисти дота добре фуги на пода .и пода ми чисти без да се пуска много вода , може да се регулира и силата на парата .Чистя с нея и фурната , но за прозорци не става , тежка е дръжката и ръката ми  се изморява а зацапва !

# 9
  • София
  • Мнения: 208
kati_v от къде взе парочистачката  за проба ? Твоя позната ли ти я даде или от ws teleshop? Много съм харесала eco steam buddy и парочистачката на Kercher, но заедно с това съм и скептична ...та ако мога да я изпробвам предварително ще е супер Hug
Също така тежка ли е много? 

# 10
  • Мнения: 5 616
От близка.  Peace
Не е много тежка, спокойно я разнасям.

# 11
  • Мнения: 89
Аз имам на керхер и съм изключително доволна Simple Smile

# 12
  • Мнения: 205
И аз си купих  на Керхер модел SC1020 и съм супер доволна.Плочките ми в кухнята,които са на повече от 10 г,  са като нови, фугите станаха бели.Става и за почистване на прозорци,но трябва да се купи допълнителен накрайник,който струва 45лв(току що се обадих до Керклийн и питах за него).Почистих фурната и също е като нова.С две думи-тази парочистачка е от най-успешните ми покупки.

# 13
  • Мнения: 0
Аз искам да питам парочистачката на Gorenje става ли за пране на килими и дамаски?

# 14
  • Мнения: 19 483
Аз също се интересувам от сравнението между двата модела. Може ли някой да се включи с актуална информация? Горението наглед има по-добри характеристики, обаче дизайнът му е много неудобен - няма колелца. Керхерът си е известна марка, макар по-малко мощен, а и видях, че  е на колелца - това пък са неговите предимства според мен.

Общи условия

Активация на акаунт