Дразните ли се от фамилиярничене?

  • 8 020
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Много се дразня, когато някой фамилиярничи.
Особено ме дразни брат ми, който нарича приятелката си жена ми, не са женени, дори не живеят заедно.
Когато говори така за нея пред роднини и все ме питат, кога са се оженили, кофти ситуация е.
Направих му забележка, но той продължава.
Ами не е нормално за мен такова фамилиярничене и изтъкване.

# 1
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Офф, аз даже и думата немога да произнеса... ooooh!

# 2
  • Мнения: 7
Не виждам проблем в случая. Има право да наричаи момичето до себе си, както си иска..Wink
В случая лично си приела нещата, че я нарича жена ми.
Не се коси, ти пък й викай..снаха ми Mr. Green  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не.
А ти имаш нужда от терапевт Laughing

# 4
  • Мнения: 0
Да бе, ще и викам снаха ми, те може и да се разделят, за което ще почерпя специално Simple Smile

# 5
  • Мнения: 0
belinda защо да имам нужда от терапевт?

# 6
  • Мнения: 103
Според мен ревнуваш жестоко бъдещата си снаха.
Брат ти може да си я нарича както иска, това си е негово решение, а това че ти се дразниш си е твой личен проблем.

# 7
  • Мнения: 577
А как трябва да я нарича според теб и близките ти?

Жена ми, е напълно нормално обръщение. Може би, гаджето ми, но е много лигаво тинейджърско и безлично.
Ако имат брак ще я нарича съпругата ми.

# 8
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Да не бъркаш фамилиарниченето с други взаимоотношния? Мисля, че е странно когато е между непознати, но при положение, че братчето е надничал под рокличката/ и не само/ на момата, не става въпрос за фамилиарничене, може би любов?
Иха, как успя да се регнеш и веднага в ДиС?! Да не си зълвата на ...как й беше ника, момичето с темите за зълвата и ревността на същата, дето плюла по гащите на момичето? Ти ли си, признай си? Mr. Green

Последна редакция: нд, 03 окт 2010, 22:44 от Джеронимо

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен ревнуваш жестоко бъдещата си снаха.
Ето затова.

# 10
  • Мнения: 2 448
Мисля, че ако я наричаше любимата ми, щеше да се дразниш още повече.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 844
Ох, отново някой е решил да диктува кой как ще живее живота си и как ще се изразява.
Направила му била забележка.. hahaha Ми малко си нахална,ако бях на брат ти на мястото добре щях да те наредя.
Всеки има право да говори и да действа както му харесва. Не можеш да си представиш колко смешно изглежда отстрани,ако се видиш през очите на другите ще се разплачеш,сигурно.И не говоря само тук за форума,ами за реалните хора в живота ти-навярно злобата към гаджето на брат ти направо струи от тебе..А това е толкова жалко,само подигравки ще отнесеш.
Поне ако не можеш да пребориш злобата,ревността и завистта,се научи да си премълчаваш и..да фамилиярничиш. hahaha

# 12
  • Мнения: 22

Особено ме дразни брат ми, който нарича приятелката си жена ми, не са женени, дори не живеят заедно.
 
 
 

Еее не, това е срамота...как може такова нещо. Брат ти е безсрамник...откъде на къде ще я нарича ''жена ми''. Според мен това е абсолютно недопустимо, а те дори не са женени.Naughty Възмутена съм... Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 1 765
Че това, което описва авторката на темата не е фамилиарничене, а мило отношение към близък човек. Фамилиарничене е когато прекаляваме с интимността към непознати хора или малко познати. Например има такива дето говорят на душко, маце или сладур. Нямам такива познати.
Фамилиарничене е и когато се застава по-близо до човека отколкото е прието и когато се докосва при разговор, особено ако е отношение между шеф и подчинен. Обикновено това са нахални, зле възпитани хора или без задръжки. Среща се и при психично болни хора и е много неприятно като отношение. Брррр.

# 14
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Че това, което описва авторката на темата не е фамилиарничене, а мило отношение към близък човек. Фамилиарничене е когато прекаляваме с интимността към непознати хора или малко познати. Например има такива дето говорят на душко, маце или сладур. Нямам такива познати.
Фамилиарничене е и когато се застава по-близо до човека отколкото е прието и когато се докосва при разговор, особено ако е отношение между шеф и подчинен. Обикновено това са нахални, зле възпитани хора или без задръжки. Среща се и при психично болни хора и е много неприятно като отношение. Брррр.
И аз така възприемам фамилиарниченето. Време е зълвата да поясни какво тя разбира под израза който е в заглавието на темата.

Никой ли не се сети за ника на изпатилата от зълва, може да си разпознае змията...

# 15
  • Мнения: 1 727
Много се дразня, когато някой фамилиярничи.
Особено ме дразни брат ми, който нарича приятелката си жена ми, не са женени, дори не живеят заедно.
Когато говори така за нея пред роднини и все ме питат, кога са се оженили, кофти ситуация е.
Направих му забележка, но той продължава.
Ами не е нормално за мен такова фамилиярничене и изтъкване.

пиленце, сладурченце, наистина си в много кофти ситуация, съчувствам ти Hug

# 16
  • Мнения: 2 457
Глупости  Tired Измисли нещо по-така...това ли е най-интересното  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 0
Аз не съм задължена да харесвам всяка нова фуста на брат ми, така че сори.
Досега винаги съм се разбирала с при;телките му, не сме били първи приятелки, но сме се държали културно.
Държа се нормално с нея, не показвам открито, че ми е неприятна, но и не я харесвам и ще се радвам да се разкара от живота ни.

# 18
  • Мнения: 7
Фамилиарниченето ме дразни.
Но това,което описваш не.
Мисля,че проблемът е в теб в случая.

# 19
  • Мнения: 326
 Приятелката на брат ти носи ли си в дамската чанта линийка,за да мери колко и е пълна чашата с кола в заведението?

# 20
  • Мнения: 22
Аз не съм задължена да харесвам всяка нова фуста на брат ми, така че сори.
Досега винаги съм се разбирала с при;телките му, не сме били първи приятелки, но сме се държали културно.
Държа се нормално с нея, не показвам открито, че ми е неприятна, но и не я харесвам и ще се радвам да се разкара от живота ни.


Ама разбира се, защо я изобщо си я допуснала в живота ви...това ти е най - голямата грешка. Peace

# 21
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Аз не съм задължена да харесвам всяка нова фуста на брат ми, така че сори.
Досега винаги съм се разбирала с при;телките му, не сме били първи приятелки, но сме се държали културно.
Държа се нормално с нея, не показвам открито, че ми е неприятна, но и не я харесвам и ще се радвам да се разкара от живота ни.

Слабо. Сменяй заглавието и дай нещо по-така, даже и за пуканки не става, минаваме на солети. Tired

# 22
  • Мнения: 0
Не съм зълва, брат ми не е женен, а дали другата година по това време ще е с тая или с друга ми е през рошавата!
Дразни ме, че и се мазни на тая, а тя се кефи дори, и какво ще стане като я зареже, а?

# 23
  • Мнения: 1 878
Хахаххаа, е, к'во ще стане?! За какво я мислиш? Нали не я харесваш!
На колко си години изобщо?

# 24
  • Мнения: 0
На 26 съм.

# 25
  • Мнения: 11 568
Не ти личи. Naughty
Моя почна да точи сатъра, щот му викам мъжа ми, ама нямаме брак. hahaha
А какви ли теми пуска брат му и се възмущава от мен.
Божеее, ела си прибери вересиите.

# 26
  • Мнения: 1 844
Момиче, ти не си у ред.
Я и ти си хвани една дружка,та да не се терзаеш по фустите на брат си.

# 27
  • Мнения: 0
Не се терзая за брат ми и за фустите му,
не ми е приятна девойката и не искам да идва вкъщи с нея.
Всичко това жена ми, миличко ме карат да си бъркам в гърлото за да изкарам помията от там.

# 28
  • Мнения: 1 844
Мдаам,значи страдаш от булимия.Потърси помощ.  bouquet

# 29
  • Мнения: 11 568
Мдаам,значи страдаш от булимия.Потърси помощ.  bouquet
Joy
Изнеси се от вас и няма да има кой да те дразни.


Голям смях е темата.

# 30
  • Мнения: 1 878
Стилът на писане ми е супер познат, ама пусти бременски хормони, не мога да се сетя! Mr. Green  Кой ще ме подсети?
Много слаб сценарий! Изтърка се вече! То не бяха зълви, то не бяха смотани братя, които се лигавят на женичките си... Дайте нещо по-ново!

# 31
# 32
  • Мнения: 1 878
Хахах, Дарил, верно много прилича на зълвата на Памела!  Joy

# 33
  • Мнения: 1 844
Май ще се окаже,че проблемът със зълвите е по-голям от този със свекървите... Joy

# 34
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Ето най- накрая някой се сети за момичето, около което витаеха зълвите- Памела. Благодаря, Дарил! Peace

# 35
  • Мнения: 1 878
Ха, ето че се появи самата зълва! Кажи ми, моля те, как Оведоми модератора, че аз за този начин не съм чувала  Mr. Green !

# 36
  • Мнения: 11 568
О, Боже мой, каква драма, каква развръзка- не могааа Joy
Браво за Оведомението  bouquet

# 37
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Памела няма да ви безпокои обещавам! Аз съм зълва и и беше оведомен модератор!
Браво! Ми три години малко ли е да я дебнеш кога ще се регистрира тая пу...., че и ще те плюе! Неблагодарница!

# 38
  • Мнения: 11 568
Ха, ето че се появи самата зълва! Кажи ми, моля те, как Оведоми модератора, че аз за този начин не съм чувала  Mr. Green !

Е, ти пък- с гълъб го е Оведомила. Joy

# 39
  • Мнения: 7 914
А теб как те нарича, брат ти де?
 Само не ми казвай, че не си позволява да фамилиарничи с теб! Mr. Green

# 40
  • Мнения: 326
 Мен лично много ме забавлява този или тази шегаджийка. Памела,зълвата, и сестрата са роли,в които влиза един и същи човек,поздравявам го за богатата фантазия,и за чувството за хумор. Само една забележка имам-да поработи над стила си,малко да го промени,за да не го разпознаваме така лесно  Grinning Иначе-успех и не се отказвай да ни баламосваш,пожелавам ти да се усъвършенстваш,и скоро да не разбираме коя тема е истинска,и коя не.

# 41
  • Мнения: 8 999
Преди да се тупне някаква дума в писмен текст, особено в заглавие, е добре да се знае значението на тази дума. Първо провери в тълковния речник какво означава "фамилиарничене"!
Колкото до това как брат ти нарича жена си, това си е негово лично решение.

Съвсем се объках вече - тази зълва е сестрата на брата, която е и жена на горепосочения, или му е любовница? Много смахнато семейство.

# 42
  • Мнения: 12 665
И аз се чудя как разни наглеци тук се наричат мъжа ми, жена ми, като даже не са подписали.
А те са много, уверявам те.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз не съм задължена да харесвам всяка нова фуста на брат ми, така че сори.
Досега винаги съм се разбирала с при;телките му, не сме били първи приятелки, но сме се държали културно.
Държа се нормално с нея, не показвам открито, че ми е неприятна, но и не я харесвам и ще се радвам да се разкара от живота ни.
Най-хубаво ще бъде като не я разкара. Даже да не се оженят официално ще я гледаш следващите 20-30 години на семейно-родовите празници. Бъдещите ти деца ще и казват вуйна, а нейните на теб - леля.

Я остави брат си и приятелките му на мира, човекът предполагам е пълнолетен, не ти влиза в работата с коя спи и как се обръща към нея.

# 44
  • Мнения: 1 289
Много се дразня, когато някой фамилиярничи.
Особено ме дразни брат ми, който нарича приятелката си жена ми, не са женени, дори не живеят заедно.
Когато говори така за нея пред роднини и все ме питат, кога са се оженили, кофти ситуация е.
Направих му забележка, но той продължава.
Ами не е нормално за мен такова фамилиярничене и изтъкване.

Или май не харесваш приятелката на брат си по-скоро?

# 45
  • Мнения: 4 668
Моят най - добър приятел също ме нарича "жена ми" - това е шега , разбира се , но и приятелите му вече взеха така да ми викат  Laughing
Мъжа ми трябва да го убие може би  Joy

А защо толкова те дразни приятелката му ?
Иначе аз също не разбирам защо държи да я нарича така ? Може би просто им е приятно  Wink

# 46
  • Мнения: 1 289
Даже според мен не си наясно какво означава фамилиарничене...

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Въобще не ми дреме брат ми как казва на приятелката си: жена ми, съпруго моя, кифло, секси, дупе...Негова си работа. Като реши да се ожени роднините ще разберат. А по всяко време аз бих я наричала по име.
Та да ти имам проблема.
Сега като се замисля, ако роднините са със стари разбирания, може "жена ми" да не им допада. Нали знаете как не се купуват и планират неща за бебето, преди да се е родило. Има семейства, които правят същото и с бъдещите снахи и зетьове. Аз на моя веднъж не съм му казала мъжа ми пред родители и роднини. За тях и името му. По - блъзико го чувствам. Пред непознати е мъжа ми.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 241
Не ти харесва момичето, затова се дразниш Simple Smile Ако брат ти е над 18 години, е хубаво да го оставиш сам да преценява на кого как да вика Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 175
Не понасям фамилиарниченето - но в смисъл, някой непознат (продавачка прим.) да ми говори на "ти"и тн.
А в твоя случай изобщо не става дума за фамилиарничене, а за най-обикновена ревност или яд..

# 50
  • Мнения: 2 927
Каква наглост, брата на авторката да нарича няк`ва си там фльорца "жена ми", и "миличко", ха ма ха  Naughty
Дава ли си той сметка, че сестра му в момента си няма толкова готино гадже, да се обръща към нея с мили думи?   Mr. Green

# 51
  • Мнения: 21
Не съм зълва, брат ми не е женен, а дали другата година по това време ще е с тая или с друга ми е през рошавата!

Вместо да ръсиш глупости по форумите и да се излагаш, вземи си намери някой пич да ти среше "рошавата", че май си недо....сресана! newsm48

# 52
  • Мнения: 103
Не съм зълва, брат ми не е женен, а дали другата година по това време ще е с тая или с друга ми е през рошавата!

Вместо да ръсиш глупости по форумите и да се излагаш, вземи си намери някой пич да ти среше "рошавата", че май си недо....сресана! newsm48

хахахахаха
 това ми хареса  Joy

# 53
  • Мнения: 211
Не съм зълва, брат ми не е женен, а дали другата година по това време ще е с тая или с друга ми е през рошавата!

Вместо да ръсиш глупости по форумите и да се излагаш, вземи си намери някой пич да ти среше "рошавата", че май си недо....сресана! newsm48

Да знаеш, послушала те е  Mr. Green
Този отговор е търсела  Naughty

# 54
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Те тия рошавите са на изчезване, ретро се водят и най- добре е да се обяви аукцион за кандидатите за сресването. Може да са малко желаещите, но кой знае от кога са търсили подобна класика и като нищо ще прасне някой Петко с 3 вола и 2 крави имане.  Naughty

# 55
  • Мнения: 4 569
МНого забавна тема  Popcorn

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не съм зълва, брат ми не е женен, а дали другата година по това време ще е с тая или с друга ми е през рошавата!
Дразни ме, че и се мазни на тая, а тя се кефи дори, и какво ще стане като я зареже, а?


А аз се дразня на такива хора като теб, изтъкани от злоба и завист. Защо те дразни чуждото щастие ? Може би ти не знаеш какво е любов, но пожелавам ти да го разбереш и да се промениш положително. Аман от лоша енергия.

# 57
  • Мнения: 2 161
Не.
А ти имаш нужда от терапевт Laughing
И от баници Фамилия,за да фамилиЯрничиш по-лесно.

# 58
  • Мнения: 562
Така е - всяка "зълва" е длъжна да определи как брат й да се държи с гаджето си, както и всички интимни и неинтимни подробности и неподробности във въпросната връзка.  Mr. Green

Авторката - съгласна съм с теб!  Peace  Нямаше нужда да пускаш цяла тема, след като за всички е очевадно кой е правият в ситуацията и дума не може да става за друго тълкуване на случая!!!  Crossing Arms

 rotfImao

# 59
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Тази тема ми оправи настровението в този мрачен ден. Joy Joy Joy
Кой раздаваше пуканки? Crazy

# 60
  • София
  • Мнения: 1 529
 Да,много. Когато някоя циганка ме спира на  улицата:- Ела ,бе душата да ти казвам ,нещо.

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Оведоменият модератор долетя и заключи темата без никакво фамилиярничене. smile3540

Общи условия

Активация на акаунт