За дрехите на децата?

  • 5 001
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
Купувам дрехи само от Англия. Не толкова заради марките, колкото заради 2-3 пъти по-ниските цени, комбинирани с по-доброто качество, вид, дизайн и т.н.
Не мога да си представя повод, заради който бих купила на детето дреха за повече от 20-30 лв. И без това ще го носи няколко пъти, преди да стане малко. Също така и няма за пред кого да се издокарва кой знае колко. Аз всякак си я харесвам  Laughing

# 31
  • Мнения: 9 452
Аз живея в София, дрехи над 20 лв. никога не съм купувала, още повече само за едни дънки, които ще носи най-много два сезона. Дори да имах възможности, пак не бих си купила дънки за 40 лв.

# 32
  • Мнения: 8 999
Аз живея в София, дрехи над 20 лв. никога не съм купувала, още повече само за едни дънки, които ще носи най-много два сезона. Дори да имах възможности, пак не бих си купила дънки за 40 лв.

Е, откъде намираш дънки за по 20 лв.? То, не че няма, ама са с толкова гозни кройки, че детето ми прилича на късокрак дебелогъз урод. А пък е слабичко и с хармонични пропорции.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 901
Не беше споменавано до този момент, но предполагам, че не съм единствената: главно износваме дрехи! Качествените дрехи не могат да бъдат износени от едно дете, понякога дори и от двете деца в семейството. С една приятелка си менкаме дрехите, има дрехи, които са при нас за втори път, след като ги е носело първо нейното момче, после моето голямо момиче, а сега ги носи малкото, да не говорим, че ще стават и за нейното малко дете след това!

1. Купувам дрехи единствено за голямото си дете от ЛаРедут. Майка ми също е инструктирана, ако се взъхновява в някой магазин за детски дрехи - да е за голямата. Отделно от моята приятелка ползваме дрехи за различни типове нужда - едно време масово носехме момчешки дрехи за градината (анцузи, блузки, панталонки), сега ги носим когато ходим на екскурзия или на село - но и за там дрехи специфични си трябват (не мога да я изпратя с белия панталон, нали?) Имам и едно чудесно познанство от форума - от едно момиче вземам чудесни рокли, дънки и блузи.

2. За малкото дете тотално съм забранила да се купуват и подаряват дрехи - разхищение е, има дрехи да я зарина! Мога да я обличам всеки ден различно и повече от 2 седмици да не пусна пералня! И все се намира човек, който да не се е сдържал и да й е купил нещо.

Много е скъпо в София, навсякъде! И на пазара ни, и на базарите, в моловете не коментирам! Дънки 27 лв за дете, при това толкова кичозни, че... На фона на 6-7 еврови в ЛаРедут... Каква дилема да имам въобще?!

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Аз купувам дрехи  само от 2-3 магазина, обувки също. Вярно , малко по-скъпи са, но са качествени и хубави.
Дрехи купувам предимно от магазин на "Дисни" и "Хот Уилс", обувки на "Фишер Прайз".

# 35
  • Мнения: 27 524
Е, откъде намираш дънки за по 20 лв.? То, не че няма, ама са с толкова гозни кройки, че детето ми прилича на късокрак дебелогъз урод. А пък е слабичко и с хармонични пропорции.

 Joy Joy Joy

И аз бях взела едни такива от пазар Ситняков, май за 8лв бяха, здрави са, но кройката наистина рядко талантлив шивач я е докарал толкова безумна  hahaha

# 36
  • Мнения: 4 965
От "маркови" магазини в България избягвам да купувам - цените не са реални и се слагат "на око". На децата купувам кубави дрехи извън България - от French Toast и H&M им купувам разкошни неща, които издържат на всякакви екстремни детски игри, пералня, сушилня и т.н. и редовно има намаления на цени между 5 и 20 евро. От България предпочитам да им купувам по-евтини неща за ежедневно носене, които да не е проблем да обновявам през 1-2 месеца. Децата достатъчно бързо износват дрешките и не виждам смисъл да хвърлям луди пари за неща, които обличат по 3-4 пъти и после се чудя какво да ги правя.

# 37
  • Мнения: X
От "маркови" магазини в България избягвам да купувам - цените не са реални и се слагат "на око". На децата купувам кубави дрехи извън България - от French Toast и H&M им купувам разкошни неща, които издържат на всякакви екстремни детски игри, пералня, сушилня и т.н. и редовно има намаления на цени между 5 и 20 евро.


То това не са "маркови" дрехи. От H&M е вярно, че по-евтино няма.
В България просто няма достатъчно вериги за детска конфекция. Тук-таме нещо, но твърде недостатъчно. В Зара примерно (не че са с добро качество) една рокличка или панталон е 60+ лева. Цената е абсолютно същата в която и да е Зара в Европа. По време на намаленията са по 15. Само че една фирма не може да издържи, ако 95% от продажбите са по време на разпродажба. Затова и не идват достатъчно фирми у нас. Поне засега.
На мене ми е изключително  интересно, като чуя колко по-евтино е в чужбина. Аз сигурно съм ходила само в някаква друга чужбина. Е, като живееш там и имаш време да дебнеш намаленията и да ходиш по затънтени магазини - ОК, евтино е. Но ей така, да тръгнеш и да купиш нещо евтино и качествено, не съм видяла. Такова нещо има само в Истанбул. Хубавите работи си струват доста пари, дори и в Ларедут. Всичко евтино, което съм купила оттам е било супер-боклук. Виж всичките маратонки Найк, които накупих от Спортдирект за по 20-30 паунда много ме радват.

Сори, че се отплеснах. Дъщеря ми е на 8. Висока е 143 и носи вече 35 номер (макар и да са й леко големи). Което значително улеснява избора на дрехи. Обувки могат да се купят от всеки магазин. Онзи ден мерихме яке и жилетка XS и й залепнаха. С дънките не става де. Трябват си детска номерация, а за тази височина трудно намирам.

# 38
  • Мнения: X
Добре,де,казваш,че си купила маратонки за 30 паунда,това са приблизително 70-80 лв.
Като сметнеш и доставка и посредник до България,то излиза около 100лв.
За тези пари ще купя също маркови маратонки от тук.
Интересно ми е ,тези,които казват,че от интернет им е по-евтино,от къде пазаруват?
Аз съм поръчвала от Некст и ми излиза крайната цена по-висока отколкото в България.

# 39
  • Мнения: 989
Залагам само и единствено на качеството, като, разбира се, се съобразявам и с цената. За себе си съм открила перфектния магазин и пазарувам за децата само оттам.

# 40
  • Мнения: 1 046
От Некст - 3 блузки за 7 лири, а блузка в родна Варна с подобно качество - 15 лева Crazy. За Асда да не говорим какви са цените, не с лошо качество са им дрехите... А в Мадъркеър като сравня цените с тези в нашенските магазини от същата верига  ooooh! Дори и едно боди да поръчам само, пак ще ми излезе по-евтино, отколкото да си го купя от тукашните им магазини.......
Преди 2 дни си получих поръчката от Некст и с всичките ми такси грубо изчислих, че съм спестила между 50-70 лева.....

# 41
  • София
  • Мнения: 12 789
Внимавайте с с детски дрехи от случайно производители, защото често евтините дрехи са обработвани с токсични бои и химикали. Поне половината опасни детски стоки в ЕС са детски дрехи и обувки. Списък с откритите токсични стоки има тук http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm и се актуализира всяка седмица.

# 42
  • Мнения: X
Добре,де,казваш,че си купила маратонки за 30 паунда,това са приблизително 70-80 лв.
Като сметнеш и доставка и посредник до България,то излиза около 100лв.
За тези пари ще купя също маркови маратонки от тук.
Интересно ми е ,тези,които казват,че от интернет им е по-евтино,от къде пазаруват?
Аз съм поръчвала от Некст и ми излиза крайната цена по-висока отколкото в България.

Защото поръчвах чрез един български сайт-посредник. По този начин плащах 10% от стойността на стоката (2-3 паунда) за посредника и цената за доставката на български куриер (около 10 лв). Така крайната цена при 25 паунда се получава към 75 лева за маратонки, които тук струват минимум 150 лв. Найк е качество, не е H&M и подобни. При това парите давах на ръка на куриера, а не да ми ги изтеглят от картата и да чакам стоката.

Иначе не съм намирала нищо в интернет, което да е евтино и хубаво. То няма как да има такова нещо. Може би само в ибей, но там принципът е друг. Оттам пък два пъти ми се случи да ми вземат парите и да не получа нищо. Като подадох сигнал ми връщаха парите, но си ми остана чакането и писането. Това разбира се е изключение, но там пък трудно се намира стока, чиято доставка да е толкова евтина до България (ако въобще я доставят до тук), че да си заслужава да поръчаш. Правила съм го предимно за козметика, защото разликата в цените от БГ е наистина драстична.

# 43
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Купувам доста дрехи.Даже някои си остават с етикетите.
То и моето не е добре.
Пазарувам от Бенетон когато има намаление.
Харесвам ги като качество и цените на 50% ме устройват.
 Блузите са 10-13 лв ,дънки 25 лв ,бермуди 17лв.
От пролетното намаление пазарувам за есента.От лятното за другото лято.
Обувките държа да са ест.кожа.
Геох по 50-60лв пак на 50%
От Ла редут маратонки адидас и пума.
Каката ми е по-сложна. Peace

# 44
  • Мнения: 22 527
Елена Ди, дрехи на Некст никога не съм купувала от сайта. Винаги ги купувам от ибей, както и всички останали английски марки. )
Така излизат за без пари.
Обувки изцяло караме с Кларкс, изключително качествени, здрави. На намаленията са на страхотни цени, купувам 2чифта за по 45-55лв. Тук един чифт обувки на Колев и Колев е по толкова. А намаление до сега не съм видяла.
За есенно-зимни обувки пък да не говорим, започват от по 80лв нагоре.
Миналата година съм взела ботуши на Кларкс за 25лв, чисто нови с етикетите. Не са мръднали, могат и още 2-3деца да ги носят. А и за няколко месеца какво да им стане.

Общи условия

Активация на акаунт