За дрехите на децата?

  • 4 994
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 475
Надявам се да не преместят темата в друг под форум, но ще видим....)

Въпросът ми се състои в това, какви дрешки купувате за децата? Залагате на нещо по-евтино, но подновявате гардероба по-често, или държите на марка, качество, цена?
Ясно е, че хора с различни финансови възможности, ще купуват и различни в ценово отношение дрехи, не искам темата да се превръща в спор кой, колко пари дава. )

И защо я повдигам....преди няколко дни влизам в детски магазин (рядко го правя, основно от интернет пазарувам).
Харесвам дънки за дъщеря ми, които са точно 2педи дълги. Не се замислям и казвам - взимам ги. Цената - 42.99лв. (за някой може да е нищо, за мен за детска дрешка това са много).
Е, дадох ги, но....скоро не бих пазарувала в роден магазин. )

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ох, и аз преди една седмица се втрещих, като в един роден магазин платих 70 лв. за един панталон, един клин и една жилетка. По принцип предпочитам дрешките им да са маркови, защото качеството е друго. Но гледам да съм практична - все пак бързо ги израстват и няма смисъл да се дават толкова пари за една дреха за един сезон. Например на малката ми дъщеря сега всичко, което й бях купила през зимата и пролетта, й е малко.

# 2
  • Мнения: 1 567
Надявам се да не преместят темата в друг под форум, но ще видим....)

Въпросът ми се състои в това, какви дрешки купувате за децата? Залагате на нещо по-евтино, но подновявате гардероба по-често, или държите на марка, качество, цена?
Ясно е, че хора с различни финансови възможности, ще купуват и различни в ценово отношение дрехи, не искам темата да се превръща в спор кой, колко пари дава. )

И защо я повдигам....преди няколко дни влизам в детски магазин (рядко го правя, основно от интернет пазарувам).
Харесвам дънки за дъщеря ми, които са точно 2педи дълги. Не се замислям и казвам - взимам ги. Цената - 42.99лв. (за някой може да е нищо, за мен за детска дрешка това са много).
Е, дадох ги, но....скоро не бих пазарувала в роден магазин. )


често казано, не разбрах, защо я повдигаш. Теми подобни - бол.
Качество - всякакво.
Цени - също.
Всеки си прави сметката (за качество и цена) и според това пазарува.

Аз лично, купувам това, което ще се носи  Mr. Green. Защото моето е голямо чешитче на тема облекло...

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 18
Ами аз пазарувам доста често от определен магазин втора употреба. хем дрехите са евтини, хем са качествени. За мен 43 лв. за детски панталон също са много.

# 4
  • Мнения: 2 457
Само по интернет пазарувам, а и си поръчвам от чужбина. Като видях цените на  Mother care в МОЛ-а ме напуши смях. Същите дрехи ги има в Германия много по-евтино. Не си губете времето и парите по Моловете, поразровете он-лайн и ще си намерите много по-изгодни и качествени неща, и то без дори да излизате от вкъщи Peace

# 5
  • Мнения: 7 500
аз също държа на качествените(маркови ) дрешки но пазарувам от нета и така не давам много пари.За мой ужас купих български анцуг за 30 лв.а на адидас от Ларедут бяха по 21 лв.

# 6
  • Мнения: 4 806
Пробвала съм и двата подхода. Засега съм се спряла - по-малко, но по-качествени, проверени,
които най-често са и по-скъпи. Пазарувам само от бг магазини. Причина? За да носи дреха или
обувка, моето рожбе трябва само да ги избрало, да ги пробвало, да ги е одобрило. Преди, ако
не го съобразя това нещо, то просто не ги и носеше нещата. Даже пазарувано по Интернет и
по-евтино, ми излизаше доста по-скъпо.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 335
Само по интернет пазарувам, а и си поръчвам от чужбина. Като видях цените на  Mother care в МОЛ-а ме напуши смях. Същите дрехи ги има в Германия много по-евтино. Не си губете времето и парите по Моловете, поразровете он-лайн и ще си намерите много по-изгодни и качествени неща, и то без дори да излизате от вкъщи Peace

Подписвам се с две ръце под този пост - единственото, което бих променила е "Англия", вместо "Германия" Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 131
И аз се втрещих наскоро, когато в един магазин за пет чифта чорапи ми казаха 33 лв  #Crazy В същия панталонче за 3-4 годишно беше 70 лв, пуловер - 60 лв. Убедена съм, че има и по-високи цени.
Обичам да купувам на малкия готини дрешки, но чак в такива крайности не изпадам. Първо, не мога да си го позволя, второ - няма смисъл при положение, че другия сезон панталонът няма да му става.
Склонна съм да дам за готини дънки или суитчър 30-35 лв, но повече - не. За яке също. Ама за чорапи  Mr. Green

В една друга тема дадох пример за бельо, което носи вече две години. Страхотни слипове, които струваха по 4.50 лв. Струваше си, не са мръднали. Определено подбирам външния вид на бельото - купувам слипове на Купидон основно, скоро взех и на Его - не са лоши. Цената им е между 2 и 3 лв. 

# 9
  • Мнения: 581
 Пазарувам предимно български дрехи от естествени материи, на човешки цени. Има и доста маркови дрехи, но те са страхотни поподения от магазини за втора употреба.
 Надявам се, когато порасне и няма да е нужно да сменя дрехите всеки сезон, да правим 2-3 основни пазарувания годишно в чужбина.

# 10
  • Мнения: 6 164
Ами да, като се замислиш за количество използван мат'риал е така... Но! Ако се замислиш, че това е дреха, без значение колко голяма - защо не? По тая логика се възмущаваме, ако цената на обувки 35-38 номер е една, а 39-41 по-висока. Че аз какво съм виновна, че съм расла 175 см, а други са 155, да плащам повече ли? Simple Smile Моите дънки ако са 50 лв., защо неговите да не са? Друг е въпросът колко ще ги носи той. Но и аз не нося нещо повече от 1 година, така, че и в това отношение сме наравно. Въпрос на разбирания. Високите цени не са гаранция за качество. И така обобщено: купувам и скъпи и евтини и маркови (то това ще реше турски или китайски, няма какво да се лъжем къде се шие Бенетон примерно) и български (да подмомагам икономиката Wink но пък са доста по-качествени някои) - водя се от качеството, не от цена или марка. Купувам от магазини, каталози, интернет... Откъдето ми падне, стига да ми хареса и да е изгодно.

# 11
  • Мнения: 2 960
Честно казано-винаги съм залагала на качеството.
И аз вчера дадох 45 лв. за един тийншал-ама какво да се прави -модерно и щерката го хареса.
Марката си е марка ,но и аз гледам да съм практична,дрехата да е удобна ,мека ...абе преценявам на момента.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Залагам на удобството за детето и хубавите материи. Гледам да не купувам прекалено скъпи/според моите разбирания/ детски дрехи.
Е, имала съм и сериозни изхвърляния - още прехвърлям из гардероба два чифта дънки, за които бях дала доста пари, а щерката отказва да ги носи заради копчетата и циповете.

# 13
  • Мнения: X
Аз за вкъщи купувам по-евтини дрешки,единствено гледам да са хубава материя.
За на вън избирам красиви на външев вид и удобни дрешки.
Старая се също,сина ми да не носи дрешки,които има почти всяко дете,обикалям и търся нещо по-различно.
Пазарувам основно от нашите си магазини,от интернет съм поръчвала-някой неща наистина са страхотни,други-тотално са ме разочаровали.Да не говорим,че и размера трудно му нацелвам.

# 14
  • Мнения: 132
купувам дрехи на куп в намаленията, те са по едно и също време на всякъде.... дори ако намеря за много нататък и много ми харесат ,също на старо но и много намирам от приятели от техните деца.
обикновено като по4не сезона съм го уредила ве4е много отдавна и не се занимавам в последния момент. само с обувките няма как да знае човек какъв номер ще дойде.

Общи условия

Активация на акаунт