Германия през зимата

  • 36 246
  • 179
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 9
Само за на връщане ме интересува,понеже на отиване ще съм до Франкфурт и до там знам че има автобуси ,които чакали пред летището.  Проблемът ми беше Връщането Манхайм - Хан.   Полетът Хан - София е в 8 сутринта ?  Кога е най ранният автобус или най удобният?  Много много ти благодаря!

# 136
  • Мнения: 1 893
Само този ще ти свърши работа:

02:55 Mannheim Hbf- 04:40 Frankfurt Hahn

Малко е рано, но следващият пристига чак в 07.40 на Хан. Кафенето на летището е отворено, ще има къде да пиете кафе.

# 137
  • Мнения: 9
Страхотна си beca,     bouquet

# 138
  • Мнения: 2 761
Neuschwanstein е само една голяма реклама-самият замък не струва,само околните гледки си заслужават.Много по-добра е лятната вила Линдерхоф,но е красиво да се отиде след май месец,когато се раззелени и изкарат статуите от дървените зимни обкови.
Общо взето не бих се грабнала от Бг да ходя точно в Германия на екскурзия,камо ли зимъска-сиво и скучно е.

# 139
  • Мнения: 39
И аз да се набутам в темата  Crazy
Въпреки, че зимата мина, темата е "Германия през зимата", но пък въпросът ми е универсален, та освен на мен, може да свърши работа и на някой друг  Flutter
Питането ми е относно билета за влак от Мюнхен до Фосен (Фюсен... или както е, сори  ooooh!) - каква му е цената. Цъках в сайта на тяхното ЖП и нещо или аз се оплетох или в действителност си е 50 евра?
много тенкс предварително   bouquet

и Христос Возкресе  bishop

# 140
  • Мнения: 166
bebe boom, тук отговорът е "Bayern-Ticket" . Започва от 22 евро за един човек + 4 евро за всеки следващ пътуващ до петия (38 евро).
С този билет можеш да пътуваш цял ден (weekdays Mon - Fri from 9 a.m. to 3 a.m. the following day (18 hours), Saturdays, Sundays and public holidays from 0 a.m. to 3 a.m. the following day (27 hours).
http://www.munich-touristinfo.de/Bavaria-Ticket.htm

# 141
  • Мнения: 452
Здравейте, виждам че темата е доста стара, но само тук намерих информация за предстоящото ни пътуване в Германия.
Ще бъдем в Мюнхен за 10 дни през април, като смятаме да обиколим замъците наоколо, да отидем до Залцбург и Цюрих. Поради това, че ще останем повечко дни, търся апартамент в централната част на Мюнхен, близо до основните забележителности. С две малки деца сме и предпочитаме да се разхождаме, отколкото да ползваме транспорт. Естествено, където е възможно. За далечни разстояния ще ползваме или рент-а-кар или обществен транспорт.
Моля за помощ и насока за апартамент под наем, всяка информация ще ми е полезна и приета с благодарност от мен!
  bouquet

# 142
  • Мнения: 4 936
 newsm78  i az огклеждам възможните дестинации за Великденските празници. Чудя се какви ли ще са температурите в DE? Мисля си за Мюнхен за 3-4 дни, като единия да идем до Залцбург или Регенсбург

# 143
  • Мнения: 179
Пишете какво може да се види в Мюнхен задължинтелно

# 144
  • София
  • Мнения: 5 499
Франкфурт е мястото. Коледният базар е приказка като от картичка. Препоръчвам самолет.

# 145
  • София
  • Мнения: 6 260
Хайде и аз в темата  Simple Smile От 2-3 гг. си имам брат-немец (брат ми и жена му взеха и немско гражданство), ама още не сме били в Германия... Живот и здраве, догодина мислим да се поправим (сигурно ще ходим с кола и с каката, че малкият ми се струва, че още ще е малък). Брат ми е в Мюнхен, но идеята ми е да отидем и поне за ден до Щутгарт (ще гледаме престоят ни да съвпадне със световното по художествена гимнастика). Планували сме и да се срещнем и с най-добрата приятелка на каката, с к. в момента са в един клас, а и в един и същи клуб по ХГ. Тя след Нова година заминава при майка си, к. в момента е на курс в Берлин (операционна сестра е), а тогава трябва вече да е на работа около Хановер. Щяла да бъде в някакво курортно градче тип Слънчев бряг с население ок. 30 хил. Та, знаете ли кои са курортите в Долна Саксония (доколкото знам, ще е на континента; в градчето имало и клуб по художествена и спортна гимнастика)? Още не сме се чули с майката на Адината приятелка, че тя замина преди седмица някъде, а пък детето и баба му мн.-мн. не могат да ни обяснят за кой град точно става дума, та ми стана интересно (изобщо не предполагах, че има немски курорти на Северно море, нищо че е близко до акъла  Laughing )...

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте! В петък пътувам до Франкфурт Хан, за уикенда ще сме в Германия, на коледни базари. Програмата е малко натоварена . В петък вечер ще спим в Майнц. По този повод има ли смисъл да си купувам билети за рейса предварително? Не ми се ще,защото знам ли дали няма да има проблеми с разписанието на самолета в това време... в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там, а в неделя искам да отскочим до Хайделберг. Има ли възможност за някаква карта за пътуването, ,е билетите ми изглеждат  бая скъпи чии. ... а дали ще има проблем да ги купим на гарата? Не знам колко време ще изгубим там. И последен въпрос, някой има ли представа къде спират автобусите , които тръгват за Хан на гарата на Франкфурт , сигурно е бая голяма гара и да не я обикалям е,  още повече, че на отиване няма да слезе там. Много Благодаря предварително! Както и за съвети и идеи по повод програмата.😊

# 147
  • София
  • Мнения: 5 499
Здравейте! В петък пътувам до Франкфурт Хан, за уикенда ще сме в Германия, на коледни базари. Програмата е малко натоварена . В петък вечер ще спим в Майнц. По този повод има ли смисъл да си купувам билети за рейса предварително? Не ми се ще,защото знам ли дали няма да има проблеми с разписанието на самолета в това време... в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там, а в неделя искам да отскочим до Хайделберг. Има ли възможност за някаква карта за пътуването, ,е билетите ми изглеждат  бая скъпи чии. ... а дали ще има проблем да ги купим на гарата? Не знам колко време ще изгубим там. И последен въпрос, някой има ли представа къде спират автобусите , които тръгват за Хан на гарата на Франкфурт , сигурно е бая голяма гара и да не я обикалям е,  още повече, че на отиване няма да слезе там. Много Благодаря предварително! Както и за съвети и идеи по повод програмата.😊

Гарата във Франкфурт не е толкова голяма, не се притеснявай. А иначе за билетите виж тук - доколкото си спомням, има отскъпка ако пътувате повече от 4 човека. Няма проблем и да ги купите от гарата. Понякога има опашки обаче, така че, оставете си достатъчно време.
http://www.bahn.com/i/view/USA/en/

Коледните базари и във Франкфурт и в Майнц са много хубави. Пийни едно глувайн и за мен. Grinning В този сезон не препоръчвам ходене по замъци, че е студено, но все пак, ако искате и имате време, може да отскочите до Ньошвайнщайн. Разходете се по старите части на градовете и се насладете на коледния сезон.

# 148
  • Мнения: 7 605
в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там,

Майнц - разглеждане, Висбаден - гости и Франкфурт - Коледен базар в един ден? Доста амбициозна програма. Лично аз бих оставила Франкфурт за друг път, базарът във Визбаден е открит и както винаги, много хубав.

По гарите има автомати за билети. Билетът от Майнц до Визбаден е към 4 евро някъде (в една посока). Има и автобуси, но се пътува по-дълго. От централна гара Майнц до централна гара Визбаден е много бързо с влак, 10тина минути само.

# 149
  • София
  • Мнения: 5 499
в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там,

Майнц - разглеждане, Висбаден - гости и Франкфурт - Коледен базар в един ден? Доста амбициозна програма. Лично аз бих оставила Франкфурт за друг път, базарът във Визбаден е открит и както винаги, много хубав.

По гарите има автомати за билети. Билетът от Майнц до Визбаден е към 4 евро някъде (в една посока). Има и автобуси, но се пътува по-дълго. От централна гара Майнц до централна гара Визбаден е много бързо с влак, 10тина минути само.

Е, ако имат възможност да видят базарът във Франкфурт...пред кметството, по-добре да оставят Майнц за друг път.

Общи условия

Активация на акаунт