Германия през зимата

  • 36 251
  • 179
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Благодаря, момичета. Е, ние във Висбаден ще ходим само на суши, няма да се бавим там. Ще видя как ще бъде и може би ще отложа Хайделберг за друго ходене, а неделята ще оставя да разглеждаме франкфурт. Просто ММ е бил във Франкфурт много пъти, заради него исках да му предложа нещо различно.Simple Smile Иначе имаме и понеделник 4-5часа за разглеждане във Франкфурт. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 743
в Мюнхен винаги е студено и вали , с малки изключения
градът е много красив,има много неща да се видят ,а центъра е истинска бонбониера,има и много красив замък извън града Nymphenburg,заслужава си абсолютно.освен много музеи,кралския дворец,площади и красиви сгради,
наблизо е Dachau,концентрациония лагер,мисля че е задължително да се види на какво е способен човек,уви!

до Залцбург се стига за около час и половина с влака,и там е студено но е толкова хубаво че студът се понася(почти)

Франкфурт , поне на мен, не ми направи голямо впечетление,модерен град ,симпатичен център,но нищо особено,интересното е че наблизо е началото на т.наречения път на приказките -Duetsche Marchenstraße,в селцето Hanau,и свършва в Бремен по стъпките на Хензел и Гретел,една седмица е необходима да се обиколи,но си е красота!Особено за  деца , или за вдетенени Rolling Eyes

# 152
  • Мнения: 4 936
в Мюнхен винаги е студено и вали , с малки изключения

ТОВА e само за зимата, нали?
Лятото е по-приятно, надявам се

# 153
  • Мнения: 7 605

Е, ако имат възможност да видят базарът във Франкфурт...пред кметството, по-добре да оставят Майнц за друг път.

Знам го Франкфурсткия базар. Живея в района. Те хората ще бъдат в Майнц, няма да грешат да го разглеждат, кокетен е, а във Визбаден така или иначе ще ходят - вместо след това да губят още време по влакове да идат до Ффм, по-добре да останат във ВИ и да посетят тамошния базар, който, както вече казах, е много хубав  Heart Eyes

Азия Азия, съгласна за Франкфурт, но Ханау никак не е село  Laughing 90.000 жители има  Peace  И една поправка за пътя на приказките ако позволиш, тя е по стъпките на братята Грим, не по Хензел и Гретел.  Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 5 499
Благодаря, момичета. Е, ние във Висбаден ще ходим само на суши, няма да се бавим там. Ще видя как ще бъде и може би ще отложа Хайделберг за друго ходене, а неделята ще оставя да разглеждаме франкфурт. Просто ММ е бил във Франкфурт много пъти, заради него исках да му предложа нещо различно.Simple Smile Иначе имаме и понеделник 4-5часа за разглеждане във Франкфурт. Simple Smile

То Франкфурт няма много какво да му се разглежда, освен базарът. Бизнес град е. Може да разгледате Саксенхаузен (кварталът на баровете) и да отидете на нощен клуб - има страхотни джаз-местенца. Обаче шопингът във Франкфурт е номер едно. Hug Лошото е, че нямате транспорт, но ако можете, непременно се отбийте до Майн-Таунус Център - огромен мол, със страхотни украси, коледните намаления са върха. Хайделберг е спретнато малко градче, става за разходка за няколко часа.

http://www.main-taunus-zentrum.de/

Базарът във Висбаден също е хубав, но не може да се сравни с Франкфурт.

Последна редакция: пн, 01 дек 2014, 20:13 от Popule

# 155
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
В този сезон не препоръчвам ходене по замъци, че е студено, но все пак, ако искате и имате време, може да отскочите до Ньошвайнщайн. Разходете се по старите части на градовете и се насладете на коледния сезон.
Neuschwanstein мисля е затворен през зимния сезон. Или е бил в ремонт като ходихме през една Коледа. Има сайт, проверете, по принцип е добре и билетите да си вземете за него он лайн. Всичко през зимата си е студ в Германия, освен вайнахтс маркетите с глювайна.... но си заслужава на 100%.

# 156
  • Мнения: 743

Е, ако имат възможност да видят базарът във Франкфурт...пред кметството, по-добре да оставят Майнц за друг път.

Знам го Франкфурсткия базар. Живея в района. Те хората ще бъдат в Майнц, няма да грешат да го разглеждат, кокетен е, а във Визбаден така или иначе ще ходят - вместо след това да губят още време по влакове да идат до Ффм, по-добре да останат във ВИ и да посетят тамошния базар, който, както вече казах, е много хубав  Heart Eyes

Азия Азия, съгласна за Франкфурт, но Ханау никак не е село  Laughing 90.000 жители има  Peace  И една поправка за пътя на приказките ако позволиш, тя е по стъпките на братята Грим, не по Хензел и Гретел.  Simple Smile
Е,не съм броила жителите на Ханау,на мен ми се видя село от градски тип ,много китно и красиво,подредено както всичко в Германия.За Хензел и Гретел имах впредвид авторите естествено,явно не се изразих правилно  Praynig

Относно времето в Мюнхен,и през август ми е било студено ,в Залцбург е същия климат,този август бяха 8 градуса и дъжд ,без по-сериозна дреха над Алпите не тръгвам иначе трябва да купувам там.През август ако не ме беше срам щях да си купя ръкавици Embarassed

# 157
  • Мнения: 450

Относно времето в Мюнхен,и през август ми е било студено ,в Залцбург е същия климат,този август бяха 8 градуса и дъжд ,без по-сериозна дреха над Алпите не тръгвам иначе трябва да купувам там.През август ако не ме беше срам щях да си купя ръкавици Embarassed

8 градуса беше през деня, сутрин имаше замръзнали прозорци на колите, което си е към 0 градуса през нощта.  Shocked Това лято беша наистина много студено.

Колкото и красиво да е по коледните пазари, аз лично избягвам да пътувам с  деца по това време на годината.

Хубаво е да се има впредвид, че там зимата си е зима и може да има много сняг, което означава често и проблеми с полетите, а задръстванията посока ски курортите по време на ваканциите
са сериозни.
Както пише авторката на темата, че е и с двегодишно дете.
На "разходка" примерно Мюнхен-Залзбург (към 160км.), с кола аз лично с мойте деца не бих тръгнала през зимата.  Peace

# 158
  • Мнения: 197
Аз живея във Франкфурт на Майн, с двете си ръце ви го препоръчвам Heart Eyes
Може би съм и пристрастна, но базарът  е в топ 3 на най хубавите коледни базари в Германия.
Шопингът тук Heart Eyes   Kissing Heart голямо удоволствие. Вчера бях на базара, през седмицата работи до 9. Страхотно е, а аромата на виното се носи навсякъде.
Скрит текст:

Да не забравите и вурст да опитате Simple Smile

тези Коледни свещници са много красиви, миналата година купих за подаръци

опитайте печени кестени, много са вкусни

 

# 159
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
danchika, чудесни снимки.
Навсякъде в Г-я е хубаво - дай Боже всеки му да иде в този период и да види (вдишне, усети) атмосферата по Предколедните базари (наистина на 25-ти сутринта в Аугсбург къщичките вече ги вдигаха).... Hug

# 160
  • Мнения: 60
Радвам се, че откривам такава тема  Simple Smile
Почти не остана време до нашето заминаване.
Ще посетим Берлин от 04.12 - 07.12.2014г.
Ще съм благодарна за всякакви насоки - приятни коледни базари и пазар на прилични цени.
Ще отседнем в хотел до ZOO.

# 161
  • Мнения: 1 030
Близо до Зоо-то е площад Брайтшайдплатц (Breitscheidplatz) , където се разполага един от коледните базари. Освен това не знам дали сте с деца, но любимото място на децата е Александерплац (Alexanderplatz) със своята пързалка за кънки на лед и типичните дървени къщурки. Друг базар има на Gendarmenmarkt, където са кулинарните изкушения и разни шоута-акробати, танцьори, анимации и т.н. Един от най-впечатляващите коледни базари в Германия е в парка на замъка Шарлотенбург /Charlottenburg/. Струва ми се обаче, че берлинчани най-си обичат коледния базар на площад Постдамер /Postdamer Platz/.
 
Приятно изкарване и мноооого завиждам!

# 162
  • Мнения: 267

То Франкфурт няма много какво да му се разглежда, освен базарът. Бизнес град е. Може да разгледате Саксенхаузен (кварталът на баровете) и да отидете на нощен клуб - има страхотни джаз-местенца. Обаче шопингът във Франкфурт е номер едно. Hug Лошото е, че нямате транспорт, но ако можете, непременно се отбийте до Майн-Таунус Център - огромен мол, със страхотни украси, коледните намаления са върха. Хайделберг е спретнато малко градче, става за разходка за няколко часа.

http://www.main-taunus-zentrum.de/

Базарът във Висбаден също е хубав, но не може да се сравни с Франкфурт.

Популе,
точно поради това, че е бизнес град има какво да се разглежда във Франкфурт.
Благодарение на меценатството на Johann Friedrich Städel и много други знайни и незнайни бизнесмени музеят Städel разполага с предостатъчно финанси за поддържане и обогатяване на една от най-богатите колекции на изобразителното изкуство в Европа.
Städelmuseum е бил избран през 2012 година за  музей на година в Германия.

Самият комплекс сгради е невероятно красив, a световните шедъоври от късното средновековие до съвременността са толкова завладяващи, че дни и седмици след посещението там  чувствуваш, че си докоснал един друг свят.

Семейната карта е 20 евро.
http://www.staedelmuseum.de/de/informationen-service#oeffnungszeiten-ticketpreise

За децата има във Франкфурт детски музей, семейната карта е само 9 евро.

http://www.kindermuseum.frankfurt.de/ausstellung/ausstellung.html

# 163
  • Мнения: 7 605


За децата има във Франкфурт детски музей, семейната карта е само 9 евро.

http://www.kindermuseum.frankfurt.de/ausstellung/ausstellung.html

По-хубаво е в Експериминта. http://www.experiminta.de

# 164
  • Мнения: 3
Аз живея във Франкфурт на Майн, с двете си ръце ви го препоръчвам Heart Eyes
Може би съм и пристрастна, но базарът  е в топ 3 на най хубавите коледни базари в Германия.
Шопингът тук Heart Eyes   Kissing Heart голямо удоволствие. Вчера бях на базара, през седмицата работи до 9. Страхотно е, а аромата на виното се носи навсякъде.

Лигите ми потекоха  Rolling Eyes Ще го прибавя във списъка с коледни и зимни дестинации... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт