Германия през зимата

  • 36 241
  • 179
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Не намерих тема за Германия, затова отварям нова.

Чудим се дали да пътуваме до Германия през декември с децата, както и кой вариант е по-добър - със самолет или с кола. Иска ни се да отидем до различни места в Германия, но пък декември надали е най-подходящия месец за обиколки... От друга страна сме били във Виена през декември и коледните базари, греяното вино, изобщо този дух ни е много уютен, затова ни се ходи през декември (предполагаме, че и в Гермаия е подобно усещането).

Затова като че ли се спираме на варианта да летим със самолет до някой по-интересен град, откъдето да си наемем кола и да обиколим околностите. Аз съм се спряла на Мюнхен, заради близостта до Залцбург, където много ми се ходи.

Събирам идеи както за интересни места в Мюнхен за посещаване (подходящи като си с две деца на 6 и на почти 2), така и в околностите, а също и за добри хотели на поносими цени (примерно до 100 евро на вечер стаята, в този диапазон).

Ще ми е интересно и да споделите мнение и за други немски градове, където е приятно да се отиде в месец като декември.

Отзиви за евтини самолетни билети също ще са ми от полза...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 855
Според мен Мюнхен е добра отправна точка, освен Залцбург, наблизо е Нюрнберг - най-големия коледен базар, Регенсбург, Вюрцбург, Инголщадт, все са наблизо. Иначе и Кьолн си струва например, но е доста далече от Мюнхен. През декември навсякъде си струва в Германия.

# 2
  • Мнения: 7 605
Не съм съгласна че през декември навсякъде си струвало в Германия  Stop В Кьолн например мноооого рядко пада сняг и Коледната атмосфера не е както в Бавария.
Според мен Мюнхен си е добра изходна точка. Подкрепям идеята за Нюрнберг, където е най-големия Коледен Пазар.

За хотели виж в триваго.бг - сайт, който сравнява цените на други сайтове за хотелски резервации.

Луфтханза често имат полети до Мюнхен за 99евро в двете посоки, виж в сайта йм  Peace

# 3
  • Мнения: 1 893
И ние ще посетим Германия през декември, само че ще сме в Берлин.
Заради детето предпочетох апартамент за около 60 евро на вечер.
Може да провериш и този вариант.

# 4
  • Мнения: 497
В Мюнхен посетете задължително техническия музей-за децата ще е голямо изживяване да видят самолети, въртолети, канута, малки кораби в естествени размери, мотор на подводница (там сме обикаляли 6 часа и пак не можеш да видиш всички зали), Пинакотеката също. Нюрнберг-ах, не знам защо го мислех за много скучен град, все с пустия процес го свързвах, а.... се оказа невероятен, е, коледния базар много помогна -атмосферата е невероятна. От Мюнхен не е далече с кола и Гармиш Партенкирхен и Оберамергау (дано да не съм сгрешила как се пишат)-там (в Оберамергау) фасадите на всички къщи са изрисувани с приказни мотиви и оттам пък е много близо замъка Линдерхоф-ако ходите в тази посока, не го пропускайте(там снега беше просто различен-като малки скъпоценни камъни, такъв не бях виждала). До Залцбург и Нюрнберг ходихме с влак за по един ден-струва си, това не са нашите влакове Joy, има билети за 5 човека, които излизат без пари направо-бяха около 30 евро-да кажат момичетата от Германия сега колко са, които ти вкючват и градския транспорт за деня в Мюнхен и в града, в който отиваш (и Залцбург е включен в промоцията, нищо че не е баш в Бавария Joy), има ги много начесто и ти спестяват търсене на място в непознат град да паркираш и прочее. Всички тия места ги посетихме точно в края на декемри, студа не ни пречеше ама изобщо (но нямаше много сняг и не беше -20, де), ама за дечкото на 2 годиники само не знам дали няма да е натоварващо....

# 5
  • Мнения: 93
Здравейте!
Ще си позволя и аз да се включа към темичката. През ноември ни предстои почивка в Доминиканската Република с полет от Мюнхен. Решихме да съчетаем нещата и да нощуваме в Мюнхен една вечер.
Казабланка , колко време трае пътуването от Мюнхен до Залцбург? Колко приблизително е разстоянието между двата града? И какъв билет сте ползвали, който да позволява пътуване по цялата градска мрежа в Мюнхен+ пътуване до Залцбург?
Извинявам се за многото въпроси  Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 379
Много благодаря за идеите. Толкова много има за обикаляне и гледане Simple Smile, но с малкият надали ще успеем да отидем до повече от 2-3 места извън града (и то ако останем поне 5-6 дни, ако сме по-малко, надали ще успеем), просто за него ще е изморително мисля. Той е държелив Simple Smile, дори е спал на шезлонг в Аквапарк Simple Smile, но през зимата е трудно навън да спи по много. Всъщност затова мислехме варианта за наем на кола, заради малкия, поне да спи на отиване или връщане от някой град, иначе ако не беше той, с баткото с обществения транспорт щеше да ни е къде къде по-удобно...

Ох, замъците са ни слабост, може би все пак ще включим един в маршрута.

От Мюнхен до Залцбург с кола е не повече от 1.30 ч., така че предполагам с влак пак е горе-долу толкова.

# 7
  • Мнения: 4 784
SZA, ние в събота летим за Германия. Малкият ще бъде с нас, за това не съм сигурна колко и какво ще видим, но все пак, колкото и да е, съм сигурна, че ще е приятно и хубаво. Единственото, което ме притеснява е времето, което доколкото разбирам от мои познати жвиеещи в близост до местата, където сме планували да посетим, е доста дъждовно и студено. Притеснява ме, че ще сме с детето и ако захванат дъждове, трябва и за това да мисля. Сега се моля за приятно време. Иначе и пред нас стоеше дилемата за пътуване до там с кола или със самолет. Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем. Маршрута ни е Кьолн, Щутгарт и Франкфурт /ако остане време и за околности, замъци.../. Пристигаме на 9-ти, прибираме се на 16-ти. 

# 8
  • Мнения: 3 379
SZA, ние в събота летим за Германия. Малкият ще бъде с нас, за това не съм сигурна колко и какво ще видим, но все пак, колкото и да е, съм сигурна, че ще е приятно и хубаво. Единственото, което ме притеснява е времето, което доколкото разбирам от мои познати жвиеещи в близост до местата, където сме планували да посетим, е доста дъждовно и студено. Притеснява ме, че ще сме с детето и ако захванат дъждове, трябва и за това да мисля. Сега се моля за приятно време. Иначе и пред нас стоеше дилемата за пътуване до там с кола или със самолет. Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем. Маршрута ни е Кьолн, Щутгарт и Франкфурт /ако остане време и за околности, замъци.../. Пристигаме на 9-ти, прибираме се на 16-ти.  

Дано ви е хубаво времето! Можеш ли да споделиш откъде наехте кола и какви са условията?

Да питам също коя low-cost авиокомпания лети до Мюнхен, нещо не можах да намеря...

# 9
  • Мнения: 7 605
Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем.

Надявам се знаеш че Уиз летят до Хан което е....в нищото, бая далече от Франкфурт  Confused 

Времето тук е приказно, наистина, слънчево и 20 градуса! Страхотно е просто!  Sunglasses

лоу кост до Мюнхен няма за това предложих да се гледа при Луфтханза. 99евро за двете посоки с все такси си е много добра цена  Peace

# 10
  • Мнения: 3 379
лоу кост до Мюнхен няма за това предложих да се гледа при Луфтханза. 99евро за двете посоки с все такси си е много добра цена  Peace

Татяна, мерси, погледнах Луфтханза, билетът ни излиза 135 евро на човек (в началото на декември), а общо за четиримата - 400 евро в двете посоки. Като цяло е добра цена, исках да знам дали няма и някоя лоукост компания, тъй като с тях разликата е доста сериозна.

# 11
  • Мнения: 497
Здравейте!
Ще си позволя и аз да се включа към темичката. През ноември ни предстои почивка в Доминиканската Република с полет от Мюнхен. Решихме да съчетаем нещата и да нощуваме в Мюнхен една вечер.
Казабланка , колко време трае пътуването от Мюнхен до Залцбург? Колко приблизително е разстоянието между двата града? И какъв билет сте ползвали, който да позволява пътуване по цялата градска мрежа в Мюнхен+ пътуване до Залцбург?
Извинявам се за многото въпроси  Embarassed
punch, билета се казва Байришетикет и той се купува за определена дата, а на нея можеш да пътуваш с него в рамките на цяла Бавария (тоест билета е този и на тази цена, без значение  дали пътуваш до Залцбург или Нюрнберг или Регенсубург). Да ти кажа не помня колко точно се пътува между Мюнхен и З., но е или час и половина, най-много 2, повече не е. Даже като се връщахме от едното място, един млад човек на гарата в Мюнхен ни предложи да му продадем билета на него -явно на половината или нещо такова, за да го ползва втори път (сигурно за компания, абе и те са се изхитрили, не сме само ние Joy Joy), но ние отказахме, защото нали ни трябваше и за градския транспорт.....

# 12
  • Мнения: 1 473
SZA, ние в събота летим за Германия. Малкият ще бъде с нас, за това не съм сигурна колко и какво ще видим, но все пак, колкото и да е, съм сигурна, че ще е приятно и хубаво. Единственото, което ме притеснява е времето, което доколкото разбирам от мои познати жвиеещи в близост до местата, където сме планували да посетим, е доста дъждовно и студено. Притеснява ме, че ще сме с детето и ако захванат дъждове, трябва и за това да мисля. Сега се моля за приятно време. Иначе и пред нас стоеше дилемата за пътуване до там с кола или със самолет. Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем. Маршрута ни е Кьолн, Щутгарт и Франкфурт /ако остане време и за околности, замъци.../. Пристигаме на 9-ти, прибираме се на 16-ти. 

Уиз летят до Франкфурт Хан, което не е Франкфурт, така че до града Франкфурт имате път и Франкфурт ви се пада по средата между Кьолн и Щутгарт.
Иначе и трите града са интерени има какво да се види.


На въпроса на авторката на темата - да, през декември далеч не е едно и също в Германия. Но в Мюнхен има какво да се види по всяко време на годината. Обикновено има доста сняг, а коледната украса по улиците създава много красива и романтична атмосфера.
През зимата с малки деца аз бих летяла.
Но до Мюнхен не знам да има полети на евтини авиокомпании.
Иначе хотели в Германия и извън винаги си търсим в booking.com
ето тук можеш да си потърсиш хотел
http://www.booking.com/country/de.html?aid=301584;label=de-b852UqtrBzc*4st4*RIYKgS5348386501;ws=&gclid=CPPijMaFvKQCFWIA4wodYXzxKA

# 13
  • Мнения: 4 784
Надявам се знаеш че Уиз летят до Хан което е....в нищото, бая далече от Франкфурт  Confused 

Времето тук е приказно, наистина, слънчево и 20 градуса! Страхотно е просто!  Sunglasses

Да известно ми е разстоянието, а като кацнем се отправяме към Кьолн.  Wink
SZA, за детайлите относно рент-а-кар, ще питам мъжа ми, той се занимава с това.
Татяна, ти в кой град си, това, което споделяш за времето е страхотно!

# 14
  • Мнения: 7 605
Вени, на 40км от Франкфурт съм (истинския Франкфурт)  Mr. Green, посока Кьолн  Mr. Green

Лошото на Хан не е разтоянието в км, а че няма магистрала на близо  Sad

# 15
  • Мнения: 4 784
Е, страхотно, обнадежди ме за времето, че се бях притеснила!
Разстоянието мужду градовете ще го изполваме за сън на малкия /или поне така сме го планували/, а това, че няма магистрала по този маршрут не ме притеснява, когато не бързаме, дори избягваме магистралите, обикновено в такива райони има повече за гледане, все нещичко интересно ще видим надявам се Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 605
O да, на близо е Мозел, там е приказно!

# 17
  • Мнения: 404
И аз се включвам в темата. Смятаме преди Коледа да посетим Кьолн и околностите. Знаете ли дали увеселителния парк Фантазиаленд работи и през зимата?

# 18
# 19
  • Мнения: 4 784
Tatjana мерси за линк-а. И ние търсихме инфо за този парк, ако остане време де... че сме планували и посещение на Мото изложението, разходка из Кьолн, срещи с приятели и т.н., а в Кьолн имаме само две нощувки.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Ооо, Мюнхен ни е ужасно любимо място.  Peace
В града има музей на играчките - предполагам, че ще е интересен за децата. http://www.discover-munich.info/munich_toy_museum.php Намира се в началото на Мариенплац.

# 21
  • Мнения: 7 605
Нюрнберг е градът на играчките, там има и музей http://museen.nuernberg.de/spielzeugmuseum/

Аз бих посетила музея на Щайф http://www.steiff.com/site/index.php?shopID=4000  който се намира близо до Улм.  Преди него се намира и Леголанд но той затваря врати в началото на м. ноември. Паркът на Плеймобил край Нюрнберг обаче е отворен и през зимата  Peace   http://www.playmobil-funpark.de/

# 22
  • Мнения: 72
и ние летим в събота с този полет Simple Smile)) Мислим основно Франкфурт да обикаляме. Кажете нещо интересно там или наблизо?

SZA, ние в събота летим за Германия. Малкият ще бъде с нас, за това не съм сигурна колко и какво ще видим, но все пак, колкото и да е, съм сигурна, че ще е приятно и хубаво. Единственото, което ме притеснява е времето, което доколкото разбирам от мои познати жвиеещи в близост до местата, където сме планували да посетим, е доста дъждовно и студено. Притеснява ме, че ще сме с детето и ако захванат дъждове, трябва и за това да мисля. Сега се моля за приятно време. Иначе и пред нас стоеше дилемата за пътуване до там с кола или със самолет. Понеже хванахме промоция на Уиз /50лв двупосочен билет/, предпочетохме да пътуваме със самолет до Франкфурт, оттам сме си наели кола под наем. Маршрута ни е Кьолн, Щутгарт и Франкфурт /ако остане време и за околности, замъци.../. Пристигаме на 9-ти, прибираме се на 16-ти. 

# 23
  • Мнения: 7 605
и ние летим в събота с този полет Simple Smile)) Мислим основно Франкфурт да обикаляме. Кажете нещо интересно там или наблизо?

Ще летите до Хан, на 80км от Франкфурт. Намира се в нищото. Има автобуси до Франкфурт обаче.
Освен самия Франкфурт, аз ви предлагам да посетите и Визбаден (лично аз го предпочитам много пред Франкфурт!) и съседния Майнц, а може и Лимбург с красив стари град и катедрала.

Във Франкфурт: Рьомер, Цайл, Палменгартен, зоо парка, Заксенхаузен.

# 24
  • Мнения: 4 784
и ние летим в събота с този полет Simple Smile)) Мислим основно Франкфурт да обикаляме. Кажете нещо интересно там или наблизо?
http://ide.li/article2954.html

# 25
  • Мнения: 72
Благодаря,
за късмет ще ни чакат там да ни закарат.... но на връщане ще е сложно. Полета е в 6 часа сутритна. Дали има хотели до това летище, за да спим там предната вечер?

и ние летим в събота с този полет Simple Smile)) Мислим основно Франкфурт да обикаляме. Кажете нещо интересно там или наблизо?

Ще летите до Хан, на 80км от Франкфурт. Намира се в нищото. Има автобуси до Франкфурт обаче.
Освен самия Франкфурт, аз ви предлагам да посетите и Визбаден (лично аз го предпочитам много пред Франкфурт!) и съседния Майнц, а може и Лимбург с красив стари град и катедрала.

Във Франкфурт: Рьомер, Цайл, Палменгартен, зоо парка, Заксенхаузен.

# 26
  • Мнения: 7 605
Летището си има уеб страница, на която ще можеш да намериш доста информация!

# 27
  • Мнения: 143
Здравейте!За Коледа мисилим да ходим в Хановер/Германия/.Искам да Ви попитам за детски магазини и някои детски паркове да ми педложите.

# 28
  • Мнения: 4 784
Завърнахме се в събота, изкарахме си повече от чудесно. За наша радост, времето беше с нас - през цялата седмица само слънце и хубаво време! Лошото беше, че се бяхме екипирали с все по - топли дрешки и ботушки и ни беше доста жега. Успяхме да разгледаме много места - освен Кьолн, Щутгарт и Франкфурт, ходихме до Брюл - малко градче до Кьолн, Визбаден, Лудвигсбург до Щутгарт, въобще доста разходки направихме, а накрая във Вертхайм Вилидж на пазар  Wink. Почти във всички магазини имаше намаления. Навсякъде беше украсено с тикви, какви ли не видове и фигури от тикви.
Единственото е, че в действителност малкия доста се умори. Добре, че от предишен опит бяхме взели с нас една детска количка от най-обикновените, та го возихме в нея, иначе нямаше да издържи на всичкото ходене и разглеждане.
Колата беше от Сикст, предварително заявена. От самолета имаше още двама човека, които си търсеха рент-а-кар, но въпреки многото представителства на фирми за коли под наем на летището, без предварителна заявка коли нямаше.
За хотелите мога да кажа, за пореден път се убеждавам, оттук нататък само от утвърдени вериги, като Меркюр, NH и т.н. В Кьолн бяхме в NH - много добър, в Щутгарт в Меркюр Сити център, който също беше добър, но нямаше общо с центъра, намира се на 20 минути поне пеша от центъра или на две спирки с метрото. Обаче неприятната изненада беше във Франкфурт - там бяхме в хотел Луксор, три звезди, отговарящ на една! Ужасно грозен и гаден хотел, още с влизането попадаш в облаци от цигарен дим, персонала адски неприятен и неприветлив, въобще пълна трагедия. Единственото му хубаво нещо беше, че до самия хотел имаше страхотна детска площадка, където малкия си играеше с удоволствие. Обще взето  - това е. Германия е страхотна страна, с удоволствие бих отишла отново.
Ако някой има желание мога да дам линк към част от снимките ни във ФБ.

# 29
  • Мнения: 7 605
Супер, Вени! А в момента ако знаеш какво е времето.... Sick...наистина имахте късмет!

Как ви хареса Визбаден? Ние сме поне веднъж седмично там (на 20км живеем), любим град ми е! А за хотел във Франкфурт е трябвало да питаш предварително  Wink

Вертхайм Вилидж е аутлет вилидж, там винаги всичко е намалено  Grinning

# 30
  • Мнения: 4 784
Да, Татяна, още в събота сутринта като тръгвахме вече валеше противно, но за съжаление и тук в Бг е същата работа, а аз никак не обичам дъжда. Blush
Визбаден много ми хареса, в интерес на истината даже повече от Франкфурт. Страхотно градче, много харизматично. Другото място, което много ми хареса, особено за деца е страхотно е Лудвигсбург Палас, както и зоологическата градина в Щутгарт.
Хотелът във Франкфурт е по идея на компанията, с която бяхме и понеже те винаги имат повече претенции, оставихме се на тяхното решение. Иначе аз по принцип, когато сме с детето, залагам на сигурното, но ето че този път се изложих малко.

# 31
  • Мнения: 3 379
Вени, какви са цените грубо на хотелите, в които сте били? Ох, как ми се ходи, но засега нашето ходене е на стендбай... Именно малкият ме притеснява. Ще видим...

# 32
  • Мнения: 7 605
Напълно споделям мнението ти за Визбаден! Харисматично, точно, ние за това все ходим там и почти никога във Франкфурт.
Следващия път, посетете и Лимбург  Peace

какви са цените грубо на хотелите,

виж в триваго.бг, там можеш да сравняваш цените на хотели в периода в който искате да ходите. Ако по това време има някакъв панаир, много скачат...

# 33
  • Мнения: 4 784
Вени, какви са цените грубо на хотелите, в които сте били? Ох, как ми се ходи, но засега нашето ходене е на стендбай... Именно малкият ме притеснява. Ще видим...
Зависи от критериите към хотелите - нашите критерии бяха - 3-макс. 4 звезди хотели, с паркинг, централна част на градаа, пеша да се стига до центъра бързо и лесно, закуска, детска кошара. Общо взето гледахме в диапазона около 90 евро, но имаше и по - евтини и по-скъпи. Това за двойна стандартна стая - двама възрастни + дете /3г./, но детето все още почти навсякъде минаваше безплатно. Варианти има много, цени можеш да сравняваш, където ти е казала Татяна.

# 34
  • Мнения: 4 784
Музеят на Мерцедес във Щутгарт е уникален! Заслужава си да се види!

# 35
  • Мнения: 3 379
Е, то от Мюнхен, където е на БМВ, до Щутгард, където е на Мерцедес голямо пътуване ще падне Simple Smile

За Тривагото знам, гледах доста, но явно в периода, за който аз гледам, хотелите са по-скъпи. Моите критерии са подобни, плюс да има закуска, по възможност. Ще продължа да търся.

# 36
  • Мнения: 4 784
SZA, виж сайта на веригата Акор хотелс - http://www.accorhotels.com/gb/home/index.shtml, има много добри оферти за декември месец за Мюнхен, незнам точно за кой период търсите. Аз често резервирам директно през този сайт, има добри предложения, а и хотелите са на добро ниво, поне от до сегашния ни опит.

# 37
  • Мнения: 1 813
Е, то от Мюнхен, където е на БМВ, до Щутгард, където е на Мерцедес голямо пътуване ще падне Simple Smile

За Тривагото знам, гледах доста, но явно в периода, за който аз гледам, хотелите са по-скъпи. Моите критерии са подобни, плюс да има закуска, по възможност. Ще продължа да търся.

Само в Мюнхен ще сме, понеже имаме много малко време. Една приятелка ми беше препоръчала да посетя най-старата бирария.

# 38
  • Мнения: 7 605
За Тривагото знам, гледах доста, но явно в периода, за който аз гледам, хотелите са по-скъпи. Моите критерии са подобни, плюс да има закуска, по възможност. Ще продължа да търся.


Може да има панаир по това време  Thinking

# 39
  • Мнения: 404
Можете ли да ми препоръчате апартамент под наем в Кьолн за 2-ма възрастни и 2 деца. Да е с оборудвана кухня, добра локация и безплатен интернет. Или поне от кои сайтове да търся такива.
Благодаря!

# 40
  • Мнения: 7 605
http://www.trivago.bg/кьолн-15481/хотел/хотел-предлагащ-само-апартаменти/f_164=1#price_region:%22request_ident=&url_hash=a89abdcec19f9490575fec3541947c53&path=15481&date_range::from=1288389600&date_range::to=1288476000&room_type=7&offset=0&do_available_search=false&include_all=0&order_by=overall_liking%20desc&view_type=2&geo_use_distance=0&f_164=1&category_range=0,1,2,3,4,5&category_search_condition=0&limit=25&geo_code::longitude=6.958889&geo_code::latitude=50.942501&overall_liking=0,1,2,3,4%22   Апартхотели

http://www.trivago.co.uk/cologne-15481/hotel/holiday-homeapartme … king=0,1,2,3,4%22  Апартаменти

# 41
  • Мнения: 404
Благодаря, ще ги погледна.

# 42
  • Мнения: 497
Ей, големи сте подстрекателки. Малко след като се появи темата и ...може би заради нея се навих на мераците на домашните да приемем поканата за там-Мюнхен през декември. Е, помогна и Луфтханза с неустоими цени, де, ама отсега вече ме тръшка пък параноята със зимен полет.... Само ме крепи идеята за прекрасния мирис и вкус на греяното вино и вурсчетата  Joy по улиците.
Как ми се ще този път да успеем да видим Нойшванщайн (това само с copy и paste мога да го напиша, а да го произнеса-найн Joy). Дано да имат възможност (време) посрещачите да ни заведат. Имате ли представа дали е възможно с влак да стане, ако не могат. Доколкото разбрах от нета замъка е близо до Фюсен, ама оттам как става придвижването до замъка и дали изобщо е осъществимо това в рамките на един ден? 

# 43
  • София
  • Мнения: 786
Ей, големи сте подстрекателки. Малко след като се появи темата и ...може би заради нея се навих на мераците на домашните да приемем поканата за там-Мюнхен през декември. Е, помогна и Луфтханза с неустоими цени, де, ама отсега вече ме тръшка пък параноята със зимен полет.... Само ме крепи идеята за прекрасния мирис и вкус на греяното вино и вурсчетата  Joy по улиците.
Как ми се ще този път да успеем да видим Нойшванщайн (това само с copy и paste мога да го напиша, а да го произнеса-найн Joy). Дано да имат възможност (време) посрещачите да ни заведат. Имате ли представа дали е възможно с влак да стане, ако не могат. Доколкото разбрах от нета замъка е близо до Фюсен, ама оттам как става придвижването до замъка и дали изобщо е осъществимо това в рамките на един ден? 

От Фюсен ние отидохме с такси до касите за билети. Има и рейсове. Таксито беше 10 евро.
Там са два замъка, освен Нойшванщайн съвсем наблизо е и Хохеншвангау. Ако си купиш общ билет и за двата замъка имаш отстъпка. След това от касите си има рейсове до горе където е замъка. Знай че билетите са с входен час и ако го изпуснеш билета ти изгаря. Когато аз бях там към 12.30 наобяд си купихме билетите и часа ни за влизане беше 15.00. Така че се помотахме малко (хапнахме ) и се качихме нагоре. Поне 40 минути по-рано от часа за влизане да тръгнете. Освен с рейс може и с каляски с коне Simple Smile

http://good-times.webshots.com/photo/2557322870053822419utCdjG

тука можеш да видиш малко от нашите снимки от замъка Simple Smile


http://www.hohenschwangau.de/ticketcenter0.0.html

тука гледам че може да си вземеш билети он лайн, което е супер, защото ние чакахме на огромна опашка и валеше дъжд Sad

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 09:35 от vanesa

# 44
  • Мнения: 497
Ванеса, супер си. Огромно благодаря!

# 45
  • Мнения: 483
Много полезна темичка!

И ние сме решили да посрещаме Коледа с децата в Германия.Ще бъдем и с наши приятели-тоест общо 4 деца(най-големите са на 4 г)
Пиша тези подробности, защото ще искам съвет  Embarassed Колебаем се между Мюнхен и Берлин като дестинация.Кой от двата града предлага повече интересни места за деца?Съпругът ми е бил в МЮнхен и го харесва, но се чудим и за Берлин.Моля посъветвайте ме.
От прочетеното тук стигам до извода, че Мюнхен е добър избор.

Благодаря предварително!

# 46
  • Мнения: 7 605
Честно казано и двата града предлагат много интересни места за деца - според мен и двата са еднакво подходящи! Ако имаш въпроси за Берлин, питай, родена съм там  Wink

# 47
  • Мнения: 483
Благодаря, Татяна!  Hug

Може ли да ми разкажеш какво е хубаво да посетим в Берлин и кое би било интересно на децата?Има ли хубав базар и всякакви таки ва нещица, които биха направили престоя ни там интересен?

# 48
  • Мнения: 7 605
Коледен базар ли имаш предвид? Има, и то не само един, а са няколко  Wink  Те са преди Коледа, обаче.
Задължително ги водете на витрините на КаДеВе, това е мн голям универсален магазин и преди Коледа правят супер витрини с играчки, цели ландшафти.
Аквариум има, отделно Сий Лайф
Лего Дискавъри Център
детски музей http://www.fez-berlin.de/index.php?id=6
планетариум
Мадам Тюсо
....

# 49
  • Мнения: 483
Много ти благодаря за изчерпателното инфо, Татяна!

Да, коледен базар имах предвид  Simple Smile
А Лего Дискавъри център работи ли по това време на годината?

Ох, изборът май ще е труден  newsm78

# 50
  • Мнения: 7 605
А Лего Дискавъри център работи ли по това време на годината?

Би трябвало, не пише да не работи: http://www.legolanddiscoverycentre.de/berlin/de/index.htm  Най-много на празниците (24., 25., 26., 31. и 1.) да не работят или по-малко  Thinking  Но иначе би трябвало да работят, то е зима и ваканция, сигурно точно тогава имат много посетители. От сайта можете да закупите билети на по-ниска цена  Peace

Същото важи и за Sea Life http://www.sealifeeurope.com/local/index.php?loc=berlin и Madame Tussaud's http://www.madametussauds.com/berlin/  Peace

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Ще летя във вторник за Германия, сега видях, че личната ми карта изтича  през декември, дали ще е проблем това Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 7 605
Не вярвам, но най-добре още в понеделник звънни на немското посолство да ги питаш  Peace

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Не вярвам, но най-добре още в понеделник звънни на немското посолство да ги питаш  Peace

Уф, като се замисля не ми се рискува, в понеделник ще пусна експресна поръчка и това е!

# 54
  • Мнения: 4 784
За Европейския съюз не правят проблем за такъв срок.

# 55
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Аз бях с голямата ми дъщеря миналата година преди Коледа в Германия. Тогава тя беше на 4 години и половина. Повечето забележителности (дворци, музеи и т.н), които са на открито работят до Ноември месец, после отварят Март. Проверявайте на сайтовете работното време. Но атмосферата за децата е невероятна, но имайте в предвид студа, трябва да са добре екипирани децата. Поне на мойто дете след 1 час разходка вече беше уморена от самия студ. Тази година си мислех да ходим и 4-мата, но пак заради студа се отказах (за сега). При нас плюса е, че сестра ми живее в центъра на Аугсбург (близо е до Мю) и като измръзнем, хоп веднага се прибираме на топло.

# 56
  • Мнения: 1 207
И аз да се запиша.
Плануваме  Януари да пътуваме до Кьолн,но само ако намеря изгодни сам.билети и хотели,което ми се струва невъзможно като се поразрових.Ще пътуваме 4 човека и то за наша сметка ooooh!,та за това.

# 57
  • Мнения: 1 813
Аз миналата седмица бях във Франкфурт , но много за малко - събота цял ден и неделя до обед. Времето ставаше, не беше студено - около 14 градуса, леко преваляваше.
Направи ми впечатление, че вече извадиха украсата по търговските центрове, магазините за домашни потреби /много големи и хубаво заредени/ са пълни с украси, покривки, декорации и т.н.  Останах с много хубаво впечатление и настроени, докато не се върнах на "лято" в България.  Joy

# 58
  • Мнения: 674
Имайте предвид че в Германия зимата е много студена с минусови температури.
Има и много сняг. А в Австрия какви снегове са не е истина. Sad

# 59
  • Мнения: 7 605
Имайте предвид че в Германия зимата е много студена с минусови температури.
Има и много сняг. А в Австрия какви снегове са не е истина. Sad

Това не е вярно. Германия е голяма страна и времето в една област може да е съвсем различно от времето в друга. Има места където рядко пада сняг. И тук има меки зими. Общо взето се доближава много до времето в България.

# 60
  • Мнения: 1 813
Аз миналата година бях четири дни във Виена през февруари и нямаше сняг. Температурите бяха около нулата.

# 61
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ще сме в Аугсбург на гости за Коледа - 16 - 26 Декември, с децата. Ще се разходим и до Мюнхен сигурно за един ден. Настройвам се от сега за мнооооого коледно настроение, вурстове, Вайнахтсмаркт и карамелизирани бадеми (забравих им името  Embarassed).

# 62
  • Мнения: 592
И аз да се запиша.
Плануваме  Януари да пътуваме до Кьолн,но само ако намеря изгодни сам.билети и хотели,което ми се струва невъзможно като се поразрових.Ще пътуваме 4 човека и то за наша сметка ooooh!,та за това.
Най-изгодно ще ти е за Уизеър до Хан и от там 125 км/ или с рентакар, като нас, или с обществен транспорт, зависи от възможностите и целите на пътуването. Имаше и сравнително евтини билети /промоции/ на някоя от немските авиокомпании но от Солун до Кьолн за около 40 евро /не помня вече/. Ние ще сме в района /най-вероятно/ за Новата година и търсих билети.
А за студовете и снеговете - като теглите една черта от Трир през Бон до Бохум и нагоре - от ляво на нея сняг вали повече от 1-2 пъти на няколко години, за сметка на повечкото дъжд. Така че има много и различни места по таз Германия....

# 63
  • Мнения: 1 473
Наистина има места където зимата е много мека и ако падне сняг не се задържа дълго - в района на Бон, Кьолн, Дюселдорф често например е така.
Но все пак зимата си е зима.

# 64
  • Мнения: 404
Директен полет до Кьолн е само на GermanWings. Ако резервираш от рано се намира много изгодна цена, а и се спестява пътуването с влак/кола до града.  С WizzAir може да се лети и до Дортмунт. От там до Кьолн са към 100км.

За по-евтин вариант за преспиване, провери и апартаменти под наем. За 4ма ще излезе много по-евтино отколкото на хотел. Ето тук можеш да разгледаш за апартаменти:

http://www.homeaway.com/vacation-rentals/germany/cologne-koln/r1519
http://www.ferienhausmiete.de/ferienhaus_suche1000.php?subregion=129
http://www.holiday-flats-cologne.de/index.php
http://www.ferienhausnetz.eu/en/search/?category=455&cat_1=4 … 455&beds_min=
http://www.ferienwohnungen.de/europa/deutschland/nordrhein-westfalen/koeln/koeln/
http://www.ferien-koeln.de/index.htm
http://www.fewokoeln.de/Wohnung/WohnungENG.htm
http://www.appartement-koeln.de/
http://www.unterkunft-in-koeln.de/home.htm
http://www.ferienwohnungrosi.de/
http://www.messewohnung-koeln.de/index.htm

Като си харесаш някой пиши им директно за цена. Обикновено дават по-ниска, отколкото обявената в сайтовете.

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 10:50 от Мимоза

# 65
  • Мнения: 7 605
Друг вариант е полет до Франкфурт - има директни на БГ Еър и Луфтханза, вторите пускат промоции за 100 евро отиване и връщане с таксите. В летището има гара от която има директен високоскоростен влак до Кьолн - много по-удобно е отколкото да се пътува чрез Дортмунд.

# 66
  • Мнения: 1 545
Супер полезна за мен тема   bouquet, добре, че я открих.
Ние ще посрещаме Нова Година в Мюнхен. Вече сме резервирали хотела, кола под наем, билети за замъците.... Единствената ми въпросителна е къде да идем на новогодишна вечеря? Дайте ми препоръки, някой ресторант...

# 67
  • Мнения: 1 149
Момичета ,за колко време се стига от София до Кьолн със самолет newsm78

# 68
  • Мнения: 7 605
Момичета ,за колко време се стига от София до Кьолн със самолет newsm78
2 часа

# 69
  • Мнения: 497
Супер полезна за мен тема   bouquet, добре, че я открих.
Ние ще посрещаме Нова Година в Мюнхен. Вече сме резервирали хотела, кола под наем, билети за замъците.... Единствената ми въпросителна е къде да идем на новогодишна вечеря? Дайте ми препоръки, някой ресторант...
Ами един от вариантите, който не е за пренебрегване, е ресторант Рила-българския ресторант в Мюнхен.....

# 70
  • Мнения: 1 149
Момичета ,за колко време се стига от София до Кьолн със самолет newsm78
2 часа
Благодаря ти Hug

# 71
  • Мнения: 1 473
С Луфтханза може да се лети от София и до Дюселдорф. На летището има гара и с влак се стига за 30 мин. до Кьолн. Много е удобно.
Луфтханза има много различни цени - трябва да се пробват различни дати и може да се намерят билети и за по 99 евро на човек отиване и връщане, с такси и всичко друго.

# 72
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Супер полезна за мен тема   bouquet, добре, че я открих.
Ние ще посрещаме Нова Година в Мюнхен. Вече сме резервирали хотела, кола под наем, билети за замъците.... Единствената ми въпросителна е къде да идем на новогодишна вечеря? Дайте ми препоръки, някой ресторант...
За кой замъци са билетите и он лайн ли ги резервира?

# 73
  • Мнения: 1 545
За Нюшванстайн и Хохеншвангау /дано съм ги написала правилно/ комбиниран билет, онлайн.
А колкото до българския ресторант, интересна идея, но ако искам да посрещна Новата Година по български, ще си отида в България  Grinning, а няма да се юрна до Германия. Търся типичен баварски ресторант, а не български или италиански.

# 74
  • Мнения: 592
Убийствен типише дойче ресторант знам в ... Щутгарт, за съжаление! Ако ви се ходи там?

# 75
  • Мнения: 497
Е............................
Как ми се ще този път да успеем да видим Нойшванщайн (това само с copy и paste мога да го напиша, а да го произнеса-найн Joy). Дано да имат възможност (време) посрещачите да ни заведат. ............................
За Нюшванстайн и Хохеншвангау /дано съм ги написала правилно/ комбиниран билет, онлайн.
А колкото до българския ресторант, интересна идея, но ако искам да посрещна Новата Година по български, ще си отида в България  Grinning, а няма да се юрна до Германия. Търся типичен баварски ресторант, а не български или италиански.
rotfImao rotfImao rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Е така се пише- с copy и paste Joy Joy
Иначе има, разбира се ама много типичен и известен баварски ресторант-сервитьорките са с типични баварски носии, вътре си има и много баварци, които също са си с носии (без значение, че примерно Октоберфест е отдавна минал, но е пълно и с чужденци-всякакви), който е в центъра някъде-близо до една от старите "врати" на Мюнхен, била съм в него, ама не мога да го обясня точно къде е и как се казва. Не обещавам твърдо, да не те излъжа, но ще питам. Цените обаче са доста, доста солени....

# 76
  • Мнения: 7 605
Hofbräuhaus? (а да видим кой ще може да го произнася  Mr. Green)

# 77
  • Мнения: 1 893
"Хофбройхаус" как е?

# 78
  • Мнения: 1 473
"Хофбройхаус" как е?

Много добре  Simple Smile

А за това заведение тук може да се прочете повече
http://www.hofbraeuhaus.de/

По принцип в Мюнхен кръчми да искаш - все ще са баварски, нали е Бавария  Simple Smile
Но кухнята е доста интересна и за хора, които до сега не са яли баварски специалитети може да се окаже прекалено екзотична.
Всичко е въпрос на вкус.
Дори баварската бира е различна от другите немски бири, но и тя както и кухнята си заслужават да се опитат.

тук също може да се прочете доста за заведения като барове и кръчми в Мюнхен
http://www.gastroguide-muenchen.de/bars/bars2.html

В типичната Баварска кръчма може да закусите с традиционната закуска по известна като - Frühschoppen - с бял вурст, сладка горчица и геврек, които вървят с Weizenbier
http://www.google.de/images?hl=de&q=weizenbier&um=1& … p;ved=0CD0QsAQwAg

 Тук има обяснение на Frühschoppen.

http://de.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%BChschoppen


Но мога да си представя, че за  Нова Година доста заведения вече са резервирани.
И изобщо моят опит показва, че декември е трудно да се намери маса в заведение, дори и обикновена италиянска пицерия, защото много фирми правят коледни вечери и навсякъде става само с предварителна резервация.

# 79
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
За Нюшванстайн и Хохеншвангау /дано съм ги написала правилно/ комбиниран билет, онлайн.
Аз те разбрах, ходила съм преди 8 години на единия, но беше лятото. Сега ми се иска да заведем и децата, но малко се притеснявам заради сезона. Знам, че там всичко е организирано много добре, но пак ми е притеснено. Но в един ден ли ще посетите и двата замъка? Защото аз си спомням, че отнема много време качването горе, самата обиколка и слизането. Не знам, сега като е малък деня, дали ще може да се разгледат и двата в светлата част на деня?  newsm78 А колко струва комбинирания билет, ако може и сайта, че направо да инструктирам немско-говорещата част от семейството.  Hug

# 80
  • Мнения: 1 545
https://www.lisl.de/765.0.html - това е сайта, цената на комбинирания билет за двама възрастни и 2 деца е 48,50 евро. Резервира се с кредитна карта, но самото плащане е на място. Между двата замъка има опции за конски каруци или бус, билетите се взимат направо от тикет центъра.

# 81
  • Мнения: 497
Да извадя темата от мъглата Joy Joy Joy, че има анулирани полети днес и от нашето си летище, бях забравила за пустата софийска зимна мъгла...Дали ще яде Асан коледната баница в Мюнхен след дни или ще си я яде в София? Joy Joy Опитвам се да се шегувам, ама ми се е свило сърцето-що ли се съгласих на тая зимна авантюра, хем съм била свидетел на такава и се бях зарекла-никога вече, ама то човек вярно забравя след време. Вие сте виновни Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 82
  • Мнения: 592
То за това се казва авантюра, а не досадно пътуване... Ще има да го помниш....!  Laughing

# 83
  • Мнения: 7 605
Казабланка, ти с мъгла ли ще ни плашиш?  Laughing  Не си ли гледала новините, какво става в Германия, как стотици хора спят на летищата дни наред? Потъваме в сняг!

# 84
  • Мнения: 497
Оф, Танче, гледам, как да не гледам, ама като че ли Франкурт беше черешката, а не Мюнхен и си виках абе оттам да излети и после да кацне, пък тук е хубаво за зимата, става, а то тая мъгла се яви и тя в ролята "и ти ли Бруте".
Нотар, май ще  запомня една несъстояла се зимна авантюра! Мани, ми сега се чудя да слагам ли тенджери и тигани утре за празника или к,во Joy Joy Joy Joy

# 85
  • Мнения: 7 605
Права си, тук във Франкфуртския район сме по-зле. Преди 10 дена бях в Мюнхен, направо си стоплих кокълите там  Laughing

# 86
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ние летяхме на 15-ти от Буку и кацнахме в Мю в страхотна снежна буря, но нямаше проблеми. Иначе тук от 5 дни е топло, а днес в Мю беше 8 градуса по обед. Но пак дават застудяване и валежи след Коледа, дано пак няма проблеми.
А за маглата в София - нямам думи, особено като прочетох това - http://dnes.dir.bg/news/poleti-magla-letishte-sofia-7657353?nt=4

# 87
  • Мнения: 7 605
Мъглата всяка зима прави проблеми в София, аз за това от години вече не пътувам през зимата към България  Stop  - не само заради мъглата, то както се вижда и тук затварят летищата  Wink  Тук обстановката се нормализира, нямаме нов сняг, само земетресение имахме тази нощ  Laughing, но от утре дават пак застудяване и....сняг  Crazy

# 88
  • Мнения: 497
Е естествено, че при вас (и в Мюнхен също)  ще завали сняг, след като при нас мъглата се вдига вече и позволява излитане и кацане-закона на Мърфи в действие. Аз вече се примирих-или ще излетим или няма. Хубавото е, че ако не излетим няма да му мисля па и връщането после Joy Joy

# 89
  • Мнения: 497
Е, да се отчета след толкова неизвестни- промъкнахме се през мъглите и снеговете.... и на отиване и на връщане. Дори кацахме без закъснение, което си беше 6 от тотото. Уцелихме и добро време в Мюнхен-без дъжд, без сняг, е малко застудя, ама това не ни попречи да осъществим предвиденото. Видяхме Нойшванщайн-ходиме сами. Добре, че не се разколебахме, че се опитаха да ни разубедят, че маршрута е тежък, но беше прекрасно, замъка е просто невероятен (през лятото съм сигурна, че има друга красота, но сега през зимата е просто като приказка). Ходихме с влак и в 6 вечерта си бяхме обратно в къщи. Така че е напълно осъществимо в рамките на един ден от Мюнхен, за което питах преди. Е, има някои трикове Joy, за един от които се сети детето-при пристигането с автобуса при билетния център, който е на около 500 метра от спирката на автобуса (с който се пътува около 6-9 минути от града Фюсен до самия замък), той избърза напред за заемане на позиция на опашката за билети, което беше важно с оглед на взимане на билет за по-преден час, защото от влака се изсипва доста голяма тълпа и билетите се стопяват за секунди, при което оставаш за по-късен час за влизане и оттам се забавя и връщането. От самия билетен център до замъка има табели, че пътя е 30 минути. Ние го взехме за 20, при все че имаше сняг и беше нанагоре... Замъкът е прекрасен и отвътре и отвън, просто трябва да се види....
Ходихме и до Регенсбург-там детето беше гида, защото е ходило вече веднаж. Видяхме катедралата, каменния мост, разходихме се из стария град-много красиво място, струва си да се посети. Ако някой го интересува по-подробно да пита на лични, ще се опитам да бъда полезна с още конкретна инфо.
А коледния ни подарък беше посещение на Термите в Ердинг-малко Африка насред зима. Това е огромен комплекс, който включва най-различни пързалки, басейни и басейнчета Joy с различна по състав мин. вода и с различни градуси. Вътре има естествени палми, бананови дървета и друга тропическа растителност. Най свежата част е -навън, където излиза част от басейна на минус 5-10 градуса, а на теб ти е топличко в басейна. Обаче такава гъчкана от народ не бях виждала, даже ми стана лошо по едно време, може би помогнаха и басейнчетата с високи градуси на водата, но нейсе. Беше си преживяване, а организацията и обстановката вътре направо ме втрещиха. А и отвън, де-слизаш от S бана и спираката на автобусите е на 50 метра, мяташ се и те стоварват точно пред вратата на комплекса. Отделно паркинга е чудовищен за тези с колите....
Та това беше нашата Германия през зимата-бяла, прекрасна, организирана, топла (вкъщи, в автобуса, във влака). Като се прибрахме тук, у нас си, беше такъв кучи студ, че два дни не можем да се стоплим

# 90
  • Мнения: 452
Казабланка, много интересен разказ!Благодаря, че сподели!   bouquet В Термите има ли ограничение за минимална възраст за малки деца, както е в някои аквапаркове?

# 91
  • Мнения: 1 545
Хайде и аз отчет - върнахме се по обяд от Мюнхен. Не можах да видя и посетя много от това, което исках, но е нормално с малки деца при студено време. Но замъците ги видяхме, въпреки, че закъсняхме за втория - Нойшванщтайн и си изпуснахме италианската група, та влязохме с една немска, и нищо не разбрахме от гида, но нали в Интернет всичко пише  Laughing. Прекрасна атмосвера, а на връщане с Бобо направихме куп снежни човеци, той беше супер доволен да играе в снега. Малкия доволно спеше....
Града е чудесен, много добре организиран, но студен един такъв, скучен малко. Навсякъде платени места за паркиране, и то доста скъпо, даже и между жилищните блокове е платено.... Rolling Eyes. Като цяло е доста скъп ми се стори, сувенирите са почти недостъпни, в смисъл, че не си струва да дадеш 7-8 евро за една чашка или чинийка с баварски пейзаж - лично мнение де....
Бяхме в една от известните бирарии в центъра, ама пусто забравих й името... Много ми хареса, и яденето, и бирата   chef. На 31-ви след дълги колебания си останахме в ресторанта в хотела, не рискувахме да търсим свободно място из центъра. Там се запозвахме с едно много интересно семейство, тя - бразилка, той - швейцарец, от Цюрих. Бобо много си хареса щерката, на неговата възраст, с която много играха без да си говорят, нямаше как..... А с майката много бъбрихме, тя - на португало-испано-италиански, ние - на италиански..... Заедно стреляхме фоерверки пред хотела, пихме шампанско..... Много весело стана. На 1-ви нямаше жива душа, навсякъде затворено, само туристи по улиците, и Макдоналд и Старбъгс кафе работеха - нищо не направихме.
Днес сутринта си тръгнахме със сняг, а за капак забравихме една раница на летището - нищо ценно нямаше, оснет плакат на замъка - само за него ме е яд!

# 92
  • София
  • Мнения: 6 999
dessita, обадете се на Забравени вещи на летището - ще ви я върнат - при това безплатно.

# 93
  • Мнения: 592
Нищо което е за туристи не е евтино - никъде по света! И за 2500-3000 евро средна заплата, нали се сещаш че 7-8 евро е скъпо само за..българите!  Peace

# 94
  • Мнения: 404
И аз да се отчета. Върнахме се на Коледа от Германия.  Много сме доволни от почивката. Навсякъде цареше истинско празнично настроение. Коледни базари, украсени улици и приказни витрини. Посетихме Дюселдорф, Кьолн, Аахен, Арвайлер, Брюл. Отидохме и до замъка Драхенбург, но за съжаление заради снеговете не работеше, иначе е много красив. Замъкът Аугустинбург в Брюл също беше затворен. Много ни хареса градчето-музей Арвайлер. За него прочетох от тук и благодаря, че споделихте. Наистина страхотно място - малко, със запазени оригинални немски къщи и крепостна стена. Бяхме точно на Бъдни вечер там, валеше сняг и беше наистина приказно.
Бяхме отседнали в апартамент в Кьолн - много хубав, на удобно място и собствениците бяха много мили хора. Препоръчвам го - http://www.appartement-koeln.de/.
В Кьолн ходихме в музея на шоколада, децата бяха очаровани  Grinning. Също и зоологическата, но много от животните бяха прибрани, но пък имаше много хубави аквариуми. В Дюселдорф също Aquazoo-то много ги впечатли.
Отидохме и до аутлет градчето Maasmechelen, но бяхме почти в края на работното време и нямахме много време да го обиколим, така че понапазарувахме от моловете в Кьолн.

# 95
  • Мнения: 497
Казабланка, много интересен разказ!Благодаря, че сподели!   bouquet В Термите има ли ограничение за минимална възраст за малки деца, както е в някои аквапаркове?

kleo, нашият юнак е 15 г. и не съм се интересувала за това, но вътре видях и няколко бебета на по 1-2 г., така че явно няма такива за влизане. Ограничения има за самите пързалки-това го видях в брошурата-за някои е от 7г. нагоре, за други 10-явно зависи от екстремността на пързалката, а те са доста. Ако е малко детето ще си го топите в басейните, без да го водите на пързалките и нямате грижи.
За сувенирите-прав е Нотар, никъде не са евтини. Ние колекционираме чинии за стена, където ходим, това ни е сувенира, който купуваме. Та сега си взехме от самия замък вътре (Нойшван....) за 11 евро, а от Египет, където заплатите не са 2-3 хил. евро Joy, чинията си спомням, че ни излизаше около 35 лева, така че ....
Деси, вие сте се движили с кола, а ние с публичния транспорт- У бан и Дойче бан-е какво да ви кажа, то бива организация, то бива табели, та олигофрен да си, не можеш да се объркаш. Хайде стига, че като се сетя за нашето  БДЖ и ме хваща яяяд.

# 96
  • Мнения: 1 545
Не съм съгласна за цените на сувенирите - и в Барселона, и в Монреал, и в Турция /за тези се сещам, там съм ходила напоследък/, сувенирите бяха на много по-достъпни цени. Само в Германия ми направи впечатление, че е толкова скъпо.
За багажа - обадих се веднага, но още нищо не са намерили.... Sad
Табели навсякъде, ама само на немски - това е другото нещо, от което не съм доволна. Ако попиташ - всички говорят английски, но надписите са само на немски - чувствах се много неконфортно, че нищо не разбирам  #Cussing out

# 97
  • Мнения: 452
Казабланка, благодаря за отговора!   bouquet
За сувенирите: от Виена накупихме бонбони Моцарт от сувенирните магазини за 7-8 евро пакетчето. Последния ден ни се наложи да купим нещо от Била и с изненада открих същите бонбони, със същия грамаж за 3,50 евро  #Crazy ! Ама сама съм си виновна де, като съм заблудена туристка!!!     

# 98
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И ние се прибрахме по живо по здраво на 27-ми от Аугсбург. Ходихме на разходка до Швейцария (тати по работа де) за 3 дни и един ден до музея на БМВ в Мюнхен. Основно бяхме на Ваинахтс'маркет-а в Аугсбург, където хапвахме вурстове, зелце и пиехме греяно винце, докато децата се забавляваха на въртележките. Стана ни любима и кръчмата под Ратхауса в Аугсбург - Ратскелер, където правят уникално вкусни баварски специалитети, гарнирани с вайс бира. Подобна била и под Ратхаус-а в Мю, а сигурно е и по-голяма, оставихме я за другия път. Немския дядо Коледа намери децата и в Аугсбург и донесе така желаните подаръци от "Мюлера". Само до замъците във Фюсен не отидохме, не остана време, заради почивните дни.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 832
Ние също планираме ходене до Мюнхен, но още се чудим кога.

# 100
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ние също планираме ходене до Мюнхен, но още се чудим кога.
Нашето семейство вече сме планирали лятната почивка. Маршрутът ни ще е Мюнхен - Венеция през юли и със собствен транспорт. Приемам всякакви препоръки за място за нощуване и хранене. Все още не сме резервирали хотели, а си мисля че вече е време за това!

# 101
  • Мнения: 2 449
Преди 8 години живяхме в Мюнхен.(2 години)Сега ,след толкова време искаме да го посетим отново ,този път на екскурзия за седмица,да обиколим любимите ни места.Моля Ви, помогнете с идеи за хотел.Ние живеехме близо до метро станция Франкфуртер Ринг,там имаше в една кооперация хостел или хотелче....,нито имам координати,нито спомени за други хотели,а и този само пътьом съм го мяркала.  Разрових по ваша препоръка ,booking.com,но ми се иска да отседнем в хотел,от който тук някой има пресни отзиви или лични впечатления!     Горещо препоръчвам,ако сте отседнали в Мюнхен с малки деца ,да посетите Парка на приказките(     Freizeitpark Märchenwald im Isartal GmbH
Kräuterstraße 39)
http://www.maerchenwald-isartal.de/ger/   както и Поинг парк(WILDPARK POING)с диви животни           http://www.wildpark-poing.de/galerie    
Извън града са и подходящи за лятото!

# 102
  • Мнения: 1 893
Бяхме тук.
Много сме доволни- топло, чисто, близо до спирка на метро и трамвай, спокоен квартал, добра закуска и малък кухненски бокс в стаята.

# 103
  • Мнения: 2 449
Бяхме тук.
Много сме доволни- топло, чисто, близо до спирка на метро и трамвай, спокоен квартал, добра закуска и малък кухненски бокс в стаята.
  Сърдечно благодаря,Beca! Hug

# 104
  • Мнения: 2 449
   Дългоочакваната ни екскурзия е вече почти организирана.  Благодарности за полезните постове в темата!                       Имам питане- от Мюнхен до  Гюнзбург има ли ранен влак и късно прибиране обратно.Къде мога да проверя разписанието още сега ,от България?  Колко часа е пътят? Искам да заведем децата в Леголенд за един ден ,без приспиване,ще се върнем в Мюнхен вечерта.Няма да сме с кола под наем.

# 105
  • Мнения: 1 893
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/dn?revia=yes&exis … hn.button.suchen=

От сайта може да провериш всички влакове във всички направления.
Кажи, ако имаш нужда от помощ.

# 106
  • Мнения: 7 605
  Дългоочакваната ни екскурзия е вече почти организирана.  Благодарности за полезните постове в темата!                       Имам питане- от Мюнхен до  Гюнзбург има ли ранен влак и късно прибиране обратно.Къде мога да проверя разписанието още сега ,от България?  Колко часа е пътят? Искам да заведем децата в Леголенд за един ден ,без приспиване,ще се върнем в Мюнхен вечерта.Няма да сме с кола под наем.
Дано не сте резервирали вече билетите за влака до Гюнцбург, защото Леголанд е затворен през зимата  Sad
http://www.legoland.de/en/Plan/Opening-hours/

# 107
  • Мнения: 2 449
   HugTatjana,първо искам да ти благодаря за голямата отзивчивост към всеки с въпрос  за Германия! За точната,ясната и насочваща информация.Няма питане, за което да не си дала ценни за всички ни препоръки! за отделеното лично време!   Екскурзията ще е на пролет!(Пиша в "Зимната тема",че я планирахме мин.година и се включих  тогава при вас) Хотелът,и други подробности по пътуването организирах благодарение и на постовете на Beca Hug   Радвам се ,че темата се посъживи,ще е в полза и на други!  Искам да включа сина ми в кратък курс по разговорен немски(в Мюнхен),учи езика от малък и има нужда от практика на място.Та трябва да се дообмислят още детайли!  Вероятно ще се консултирам и понататък с Вас!

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 09:36 от Roo Roo

# 108
  • Мнения: 9
Доста ценна информация.Благодаря и аз.

# 109
  • Мнения: 293
Супер полезна за мен тема   bouquet, добре, че я открих.
Ние ще посрещаме Нова Година в Мюнхен. Вече сме резервирали хотела, кола под наем, билети за замъците.... Единствената ми въпросителна е къде да идем на новогодишна вечеря? Дайте ми препоръки, някой ресторант...

 Завиждам неблагородно  Mr. Green
Кой е хотела?
ще чакам да разкажеш как сте се покачили до Нойшванщайн  през зимата.  Grinning Laughing
Просто няма такава красота. Simple Smile
Не пропускайте музея на БМВ и бирарията Hofbrauhaus! Grinning,зоопарка,кулата в Мюнхен,Алианц арена,Марианплац Simple Smile

като цяло има страшно много неща за раглеждане.Мога да говоря с часове на тази тема. Grinning
Аз съм влюбена в Мюнхен Simple Smile)

Последна редакция: пт, 16 ное 2012, 18:54 от Natai_Nat

# 110
  • Мнения: 1 545
Ами с каручка  Laughing. Доста се чака на опашка долу при билетния център, но с две малки деца да се катеря пеша 4километра, не се виждах. Кончетата лека -полека те закарват.
Хубаво беше, пак ми се иска да се върна.

# 111
  • София
  • Мнения: 786
Ами с каручка  Laughing. Доста се чака на опашка долу при билетния център, но с две малки деца да се катеря пеша 4километра, не се виждах. Кончетата лека -полека те закарват.
Хубаво беше, пак ми се иска да се върна.


има и рейсчета разбира се, после ходенето е 15-20 мин

# 112
  • Мнения: 2 449
   Предполагам от паркинга до горе(30 мин.пеш) ще е перфектно почистен пътя.Има и автобус до замъка.Незнам само  дали няма да е много хлъзгаво на моста,оттам гледката е феноменална .Grinning

# 113
  • Мнения: 293
Завоите бяха ужасни. Grinning
Каручките не вярвам да вървят през зимата. Grinning
Мен и с автобуса ми се изправи косата. Laughing
Затова ми е интерсно как е през зимата,защото определено искам да повторя. Grinning
Нойшвайщайн е приказка....интересен е и живота на обитателя му Лудвиг 2.
Иначе самото село Хоешвангау не е нищо особено.
Аз съм влюбена в Мюнхен. Grinning

Последна редакция: пт, 16 ное 2012, 21:50 от Natai_Nat

# 114
  • Мнения: 2 449
Ето как Wink 

 

# 115
  • Мнения: 1 545
През зимата има САМО каручки. Автобусите не вървят. Или пеша, ли на кончето. Това е положението. На връщане слязохме пеша, ама то е лесно надолу, а и след чаша гряно вино  Joy.

Не пропускайте музея на БМВ и бирарията Hofbrauhaus! Grinning,зоопарка,кулата в Мюнхен,Алианц арена.

като цяло има страшно много неща за раглеждане.Мога да говоря с часове на тази тема. Grinning

Ех, да го беше написала преди две години, когато питах за информация.....

# 116
  • Мнения: 293
През зимата има САМО каручки. Автобусите не вървят. Или пеша, ли на кончето. Това е положението. На връщане слязохме пеша, ама то е лесно надолу, а и след чаша гряно вино  Joy.

Не пропускайте музея на БМВ и бирарията Hofbrauhaus! Grinning,зоопарка,кулата в Мюнхен,Алианц арена.

като цяло има страшно много неща за раглеждане.Мога да говоря с часове на тази тема. Grinning

Ех, да го беше написала преди две години, когато питах за информация.....

Ами аз тази година ходих  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: сб, 17 ное 2012, 08:06 от Natai_Nat

# 117
  • Мнения: 2 449
 Още за Мюнхен- С трамвай от гарата за 20-30мин.се стига  до  Schloss Nymphenburg -то си е в града буквално!                            http://www.schnitzelbahn.com/homepage/2012/3/19/schloss-nymphenb … rg-in-winter.html       
Скрит текст:

# 118
  • Мнения: 293
Аз искам да питам струва ли си да се отиде до Залцбург с влак от Мюнхен,тъй като на нас не ни остана време и за там?

# 119
  • Мнения: 2 449
  Ние сме пътували от Мюнхен до Залцбург ,но с кола.Сутрин тръгване,цял ден разходка там и до вечерта обратно.Любима дестинация,докато живеехме там всички приятели от БГ,които ни гостуваха сме ги водили. 

# 120
  • Мнения: 1 847
Takmo pochnaha da pravqt kolednite prigotovleniq po ulicite i si tragnah....E pone vidqh karnavala v Kioln, strahotno beshe.

# 121
  • Мнения: 969
Няколко дни преди Коледа или на самата Коледа ще бъдем в Нюрнберг, моля за съвети какво да посетим по това време на годината.

# 122
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Записвам се да ви следя. Живеем на 250км от Берлин и за сега само до там сме ходили, но смятаме да попътуваме из Германия при 1ва възможност. Ще съм благодарна за всички предложения за интересни места в източната част на Германия, а по натам ще се консултирам с вас за летният ни маршрут Simple Smile

# 123
  • Мнения: 331
Няколко дни преди Коледа или на самата Коледа ще бъдем в Нюрнберг, моля за съвети какво да посетим по това време на годината.
Там е най-страхотния коледен базар в Германия (това съм чула от немец, не е мое мнение). Огромен е и усещането е невероятно....Толкова е красиво всичко. Но го развалят веднага след Коледа, дано да имате възможност да отидете преди това. Има голяма средновековна крепост.

# 124
  • Мнения: 84
И ние май ще бъдем за Коледа и Нова година в Германия. Събрах доста информация от темите назад. На всяка цена ще посетим Коледния базар в Нюрнберг.

# 125
  • Мнения: 9
Няколко дни преди Коледа или на самата Коледа ще бъдем в Нюрнберг, моля за съвети какво да посетим по това време на годината.
Там е най-страхотния коледен базар в Германия (това съм чула от немец, не е мое мнение). Огромен е и усещането е невероятно....Толкова е красиво всичко. Но го развалят веднага след Коледа, дано да имате възможност да отидете преди това. Има голяма средновековна крепост.
Средновековната крепост трябва да се види със сигурност.

# 126
  • Мнения: 9
Здравейте! Тъй като ми предстои пътуване до Германия ,прочетох темите които ми излязоха в търсачката но такава каша ми в главата и имам няколко въпроса които може вече да са коментирани,за което се извинявам. Ще летя до Хан, но програмата ще се чертае в движение. Засега ясни са Манхайм,Франкфурт,Хайделберг,Шветцинген ,Мюнхен


1. Какъв е най-евтиния начин на придвижване от Манхайм (може и от някой блузък до Манхайм град) до Мюнхен?

2. Относно Байерн тикет - от къде се купува,понеже ние мислим от Хайделберг до Мюнхен с автобус,и този билет чак в Мюнхен ли го купувам или как? Съответно с него до кои градове до които той може да се използва си струва да се иде в рамките на 2 дни?

3. Знаете ли от Манхайм как мога да се придвижа до Хан за полета наобратно,директно или пак трябва първо до Франкфурт и после с шатъл автобуса до Хан,който спира на летището?

4. този хотел в Мюнхен http://www.booking.com/hotel/de/modern.bg.html?sid=6c5cda39064e8 … bd0f18cc74db95aX6     на хубаво място ли е ,за една нощ ще сме там

5. До замъка Neuschwanstein как да се придвижим ако може да ми кажете как да стигна до там от Мюнхен и ако има някакви подробности

Благодаря!

# 127
  • Мнения: 293
Включвам се само по последния въпрос:
От Мюнхен си купихме байерн тикет и пътувахме с влак до гр.Фюсен .От Фюсен с автобус до с.Хохенщвангау и от там до замъка  Нойшванщайн пак има автобус или файтон каквото си изберете.Може и пеша ,около половин час може би ще да е,но е стръмничко доста.Уникална е гледката от моста Мариенбрюке.

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 22:52 от Natai_Nat

# 128
  • Мнения: 331
Черешке, байерн тикет можеш да си купиш във всеки град на Бавария- не само в Мюнхен-от центр. гара-на гише или от автомат, като той важи за транспорта с дойче бан в рамките на тази германска провинция, плюс Залцбург със сигурност, нищо че той дори не е в Германия.
За Нойшванщайн-прегледай назад темата (или ако има и предходна тема-вече не помня-виж и нея)-някъде давах подробни указания за нашето пътуване до замъка с някои хитрини за улеснението му, други момичета също са писали по въпроса, спомням си че имаше и доста коментари относно самия Байерн тикет-какво включва, колко струва, за кои влакове важи и т.н., които ще ти бъдат много полезни. Та виж ги нещата-да не се повтаряме, и ако имаш после уточняващи въпроси-питай.
Иначе ние с този билет сме ходили до Нюрнберг, до Фюсен (заради замъка), до Залцбург, до Регенсбург.
Видях линка за хотела-мястото е просто върха-на 200 м. от централна гара е супер локация, близка до всичко, което ви трябва и осигуряваща много бърз достъп с метрото до всякъде в града.

# 129
  • Мнения: 9
Благодаря и на двете ви за отговора.  Сега ми остава да намеря начин как от Манхайм да стигна до Хан ,за да избегна пътуването Манхайм-Франкфурт  и Франкфурт -Хан..   Praynig

# 130
  • Мнения: 7 605
Благодаря и на двете ви за отговора.  Сега ми остава да намеря начин как от Манхайм да стигна до Хан ,за да избегна пътуването Манхайм-Франкфурт  и Франкфурт -Хан..   Praynig

Има автобус от Манхайм до летище Хан, в сайта на летището има разписание: http://www.hahn-airport.de/default.aspx?menu=by_bus#

# 131
  • Мнения: 9
Tatjana,можеш ли да ми помогнеш. Къде е това разписание,не го намирам     bouquet

# 132
  • Мнения: 1 893
Автобусът тръгва от Хайделберг и спира на централна гара в Манхайм.
Като кликнеш върху Хайделберг на картата от линка на Татяна ще се отвори страница с подробни обяснения и разписание. Ако не се оправиш, пиши, ще помогнем.

# 133
  • Мнения: 9
Да кликнах на Хайделберг още като видях линка но ми се отваря страница на немски и нищо не разбирам    Embarassed

# 134
  • Мнения: 1 893
Добре, дай повече инфо за час на полета и в едната или двете посоки те интересува и ще ти преведа необходимото. Автобусът пътува всеки ден и тръгва от спирката на авобусите номер 3 на централната гара в Манхайм. Ето как изглежда спирката. Билети се продават в автобуса- предварителна резервация трябва само, ако сте повече от 5 човека.

# 135
  • Мнения: 9
Само за на връщане ме интересува,понеже на отиване ще съм до Франкфурт и до там знам че има автобуси ,които чакали пред летището.  Проблемът ми беше Връщането Манхайм - Хан.   Полетът Хан - София е в 8 сутринта ?  Кога е най ранният автобус или най удобният?  Много много ти благодаря!

# 136
  • Мнения: 1 893
Само този ще ти свърши работа:

02:55 Mannheim Hbf- 04:40 Frankfurt Hahn

Малко е рано, но следващият пристига чак в 07.40 на Хан. Кафенето на летището е отворено, ще има къде да пиете кафе.

# 137
  • Мнения: 9
Страхотна си beca,     bouquet

# 138
  • Мнения: 2 761
Neuschwanstein е само една голяма реклама-самият замък не струва,само околните гледки си заслужават.Много по-добра е лятната вила Линдерхоф,но е красиво да се отиде след май месец,когато се раззелени и изкарат статуите от дървените зимни обкови.
Общо взето не бих се грабнала от Бг да ходя точно в Германия на екскурзия,камо ли зимъска-сиво и скучно е.

# 139
  • Мнения: 39
И аз да се набутам в темата  Crazy
Въпреки, че зимата мина, темата е "Германия през зимата", но пък въпросът ми е универсален, та освен на мен, може да свърши работа и на някой друг  Flutter
Питането ми е относно билета за влак от Мюнхен до Фосен (Фюсен... или както е, сори  ooooh!) - каква му е цената. Цъках в сайта на тяхното ЖП и нещо или аз се оплетох или в действителност си е 50 евра?
много тенкс предварително   bouquet

и Христос Возкресе  bishop

# 140
  • Мнения: 166
bebe boom, тук отговорът е "Bayern-Ticket" . Започва от 22 евро за един човек + 4 евро за всеки следващ пътуващ до петия (38 евро).
С този билет можеш да пътуваш цял ден (weekdays Mon - Fri from 9 a.m. to 3 a.m. the following day (18 hours), Saturdays, Sundays and public holidays from 0 a.m. to 3 a.m. the following day (27 hours).
http://www.munich-touristinfo.de/Bavaria-Ticket.htm

# 141
  • Мнения: 452
Здравейте, виждам че темата е доста стара, но само тук намерих информация за предстоящото ни пътуване в Германия.
Ще бъдем в Мюнхен за 10 дни през април, като смятаме да обиколим замъците наоколо, да отидем до Залцбург и Цюрих. Поради това, че ще останем повечко дни, търся апартамент в централната част на Мюнхен, близо до основните забележителности. С две малки деца сме и предпочитаме да се разхождаме, отколкото да ползваме транспорт. Естествено, където е възможно. За далечни разстояния ще ползваме или рент-а-кар или обществен транспорт.
Моля за помощ и насока за апартамент под наем, всяка информация ще ми е полезна и приета с благодарност от мен!
  bouquet

# 142
  • Мнения: 4 936
 newsm78  i az огклеждам възможните дестинации за Великденските празници. Чудя се какви ли ще са температурите в DE? Мисля си за Мюнхен за 3-4 дни, като единия да идем до Залцбург или Регенсбург

# 143
  • Мнения: 179
Пишете какво може да се види в Мюнхен задължинтелно

# 144
  • София
  • Мнения: 5 499
Франкфурт е мястото. Коледният базар е приказка като от картичка. Препоръчвам самолет.

# 145
  • София
  • Мнения: 6 260
Хайде и аз в темата  Simple Smile От 2-3 гг. си имам брат-немец (брат ми и жена му взеха и немско гражданство), ама още не сме били в Германия... Живот и здраве, догодина мислим да се поправим (сигурно ще ходим с кола и с каката, че малкият ми се струва, че още ще е малък). Брат ми е в Мюнхен, но идеята ми е да отидем и поне за ден до Щутгарт (ще гледаме престоят ни да съвпадне със световното по художествена гимнастика). Планували сме и да се срещнем и с най-добрата приятелка на каката, с к. в момента са в един клас, а и в един и същи клуб по ХГ. Тя след Нова година заминава при майка си, к. в момента е на курс в Берлин (операционна сестра е), а тогава трябва вече да е на работа около Хановер. Щяла да бъде в някакво курортно градче тип Слънчев бряг с население ок. 30 хил. Та, знаете ли кои са курортите в Долна Саксония (доколкото знам, ще е на континента; в градчето имало и клуб по художествена и спортна гимнастика)? Още не сме се чули с майката на Адината приятелка, че тя замина преди седмица някъде, а пък детето и баба му мн.-мн. не могат да ни обяснят за кой град точно става дума, та ми стана интересно (изобщо не предполагах, че има немски курорти на Северно море, нищо че е близко до акъла  Laughing )...

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте! В петък пътувам до Франкфурт Хан, за уикенда ще сме в Германия, на коледни базари. Програмата е малко натоварена . В петък вечер ще спим в Майнц. По този повод има ли смисъл да си купувам билети за рейса предварително? Не ми се ще,защото знам ли дали няма да има проблеми с разписанието на самолета в това време... в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там, а в неделя искам да отскочим до Хайделберг. Има ли възможност за някаква карта за пътуването, ,е билетите ми изглеждат  бая скъпи чии. ... а дали ще има проблем да ги купим на гарата? Не знам колко време ще изгубим там. И последен въпрос, някой има ли представа къде спират автобусите , които тръгват за Хан на гарата на Франкфурт , сигурно е бая голяма гара и да не я обикалям е,  още повече, че на отиване няма да слезе там. Много Благодаря предварително! Както и за съвети и идеи по повод програмата.😊

# 147
  • София
  • Мнения: 5 499
Здравейте! В петък пътувам до Франкфурт Хан, за уикенда ще сме в Германия, на коледни базари. Програмата е малко натоварена . В петък вечер ще спим в Майнц. По този повод има ли смисъл да си купувам билети за рейса предварително? Не ми се ще,защото знам ли дали няма да има проблеми с разписанието на самолета в това време... в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там, а в неделя искам да отскочим до Хайделберг. Има ли възможност за някаква карта за пътуването, ,е билетите ми изглеждат  бая скъпи чии. ... а дали ще има проблем да ги купим на гарата? Не знам колко време ще изгубим там. И последен въпрос, някой има ли представа къде спират автобусите , които тръгват за Хан на гарата на Франкфурт , сигурно е бая голяма гара и да не я обикалям е,  още повече, че на отиване няма да слезе там. Много Благодаря предварително! Както и за съвети и идеи по повод програмата.😊

Гарата във Франкфурт не е толкова голяма, не се притеснявай. А иначе за билетите виж тук - доколкото си спомням, има отскъпка ако пътувате повече от 4 човека. Няма проблем и да ги купите от гарата. Понякога има опашки обаче, така че, оставете си достатъчно време.
http://www.bahn.com/i/view/USA/en/

Коледните базари и във Франкфурт и в Майнц са много хубави. Пийни едно глувайн и за мен. Grinning В този сезон не препоръчвам ходене по замъци, че е студено, но все пак, ако искате и имате време, може да отскочите до Ньошвайнщайн. Разходете се по старите части на градовете и се насладете на коледния сезон.

# 148
  • Мнения: 7 605
в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там,

Майнц - разглеждане, Висбаден - гости и Франкфурт - Коледен базар в един ден? Доста амбициозна програма. Лично аз бих оставила Франкфурт за друг път, базарът във Визбаден е открит и както винаги, много хубав.

По гарите има автомати за билети. Билетът от Майнц до Визбаден е към 4 евро някъде (в една посока). Има и автобуси, но се пътува по-дълго. От централна гара Майнц до централна гара Визбаден е много бързо с влак, 10тина минути само.

# 149
  • София
  • Мнения: 5 499
в събота разглеждаме Майнц, после с влака до Висбаден да видим едни приятели, после отиваме във франкфурт, смятам да отидем на базара там,

Майнц - разглеждане, Висбаден - гости и Франкфурт - Коледен базар в един ден? Доста амбициозна програма. Лично аз бих оставила Франкфурт за друг път, базарът във Визбаден е открит и както винаги, много хубав.

По гарите има автомати за билети. Билетът от Майнц до Визбаден е към 4 евро някъде (в една посока). Има и автобуси, но се пътува по-дълго. От централна гара Майнц до централна гара Визбаден е много бързо с влак, 10тина минути само.

Е, ако имат възможност да видят базарът във Франкфурт...пред кметството, по-добре да оставят Майнц за друг път.

# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Благодаря, момичета. Е, ние във Висбаден ще ходим само на суши, няма да се бавим там. Ще видя как ще бъде и може би ще отложа Хайделберг за друго ходене, а неделята ще оставя да разглеждаме франкфурт. Просто ММ е бил във Франкфурт много пъти, заради него исках да му предложа нещо различно.Simple Smile Иначе имаме и понеделник 4-5часа за разглеждане във Франкфурт. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 743
в Мюнхен винаги е студено и вали , с малки изключения
градът е много красив,има много неща да се видят ,а центъра е истинска бонбониера,има и много красив замък извън града Nymphenburg,заслужава си абсолютно.освен много музеи,кралския дворец,площади и красиви сгради,
наблизо е Dachau,концентрациония лагер,мисля че е задължително да се види на какво е способен човек,уви!

до Залцбург се стига за около час и половина с влака,и там е студено но е толкова хубаво че студът се понася(почти)

Франкфурт , поне на мен, не ми направи голямо впечетление,модерен град ,симпатичен център,но нищо особено,интересното е че наблизо е началото на т.наречения път на приказките -Duetsche Marchenstraße,в селцето Hanau,и свършва в Бремен по стъпките на Хензел и Гретел,една седмица е необходима да се обиколи,но си е красота!Особено за  деца , или за вдетенени Rolling Eyes

# 152
  • Мнения: 4 936
в Мюнхен винаги е студено и вали , с малки изключения

ТОВА e само за зимата, нали?
Лятото е по-приятно, надявам се

# 153
  • Мнения: 7 605

Е, ако имат възможност да видят базарът във Франкфурт...пред кметството, по-добре да оставят Майнц за друг път.

Знам го Франкфурсткия базар. Живея в района. Те хората ще бъдат в Майнц, няма да грешат да го разглеждат, кокетен е, а във Визбаден така или иначе ще ходят - вместо след това да губят още време по влакове да идат до Ффм, по-добре да останат във ВИ и да посетят тамошния базар, който, както вече казах, е много хубав  Heart Eyes

Азия Азия, съгласна за Франкфурт, но Ханау никак не е село  Laughing 90.000 жители има  Peace  И една поправка за пътя на приказките ако позволиш, тя е по стъпките на братята Грим, не по Хензел и Гретел.  Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 5 499
Благодаря, момичета. Е, ние във Висбаден ще ходим само на суши, няма да се бавим там. Ще видя как ще бъде и може би ще отложа Хайделберг за друго ходене, а неделята ще оставя да разглеждаме франкфурт. Просто ММ е бил във Франкфурт много пъти, заради него исках да му предложа нещо различно.Simple Smile Иначе имаме и понеделник 4-5часа за разглеждане във Франкфурт. Simple Smile

То Франкфурт няма много какво да му се разглежда, освен базарът. Бизнес град е. Може да разгледате Саксенхаузен (кварталът на баровете) и да отидете на нощен клуб - има страхотни джаз-местенца. Обаче шопингът във Франкфурт е номер едно. Hug Лошото е, че нямате транспорт, но ако можете, непременно се отбийте до Майн-Таунус Център - огромен мол, със страхотни украси, коледните намаления са върха. Хайделберг е спретнато малко градче, става за разходка за няколко часа.

http://www.main-taunus-zentrum.de/

Базарът във Висбаден също е хубав, но не може да се сравни с Франкфурт.

Последна редакция: пн, 01 дек 2014, 20:13 от Popule

# 155
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
В този сезон не препоръчвам ходене по замъци, че е студено, но все пак, ако искате и имате време, може да отскочите до Ньошвайнщайн. Разходете се по старите части на градовете и се насладете на коледния сезон.
Neuschwanstein мисля е затворен през зимния сезон. Или е бил в ремонт като ходихме през една Коледа. Има сайт, проверете, по принцип е добре и билетите да си вземете за него он лайн. Всичко през зимата си е студ в Германия, освен вайнахтс маркетите с глювайна.... но си заслужава на 100%.

# 156
  • Мнения: 743

Е, ако имат възможност да видят базарът във Франкфурт...пред кметството, по-добре да оставят Майнц за друг път.

Знам го Франкфурсткия базар. Живея в района. Те хората ще бъдат в Майнц, няма да грешат да го разглеждат, кокетен е, а във Визбаден така или иначе ще ходят - вместо след това да губят още време по влакове да идат до Ффм, по-добре да останат във ВИ и да посетят тамошния базар, който, както вече казах, е много хубав  Heart Eyes

Азия Азия, съгласна за Франкфурт, но Ханау никак не е село  Laughing 90.000 жители има  Peace  И една поправка за пътя на приказките ако позволиш, тя е по стъпките на братята Грим, не по Хензел и Гретел.  Simple Smile
Е,не съм броила жителите на Ханау,на мен ми се видя село от градски тип ,много китно и красиво,подредено както всичко в Германия.За Хензел и Гретел имах впредвид авторите естествено,явно не се изразих правилно  Praynig

Относно времето в Мюнхен,и през август ми е било студено ,в Залцбург е същия климат,този август бяха 8 градуса и дъжд ,без по-сериозна дреха над Алпите не тръгвам иначе трябва да купувам там.През август ако не ме беше срам щях да си купя ръкавици Embarassed

# 157
  • Мнения: 450

Относно времето в Мюнхен,и през август ми е било студено ,в Залцбург е същия климат,този август бяха 8 градуса и дъжд ,без по-сериозна дреха над Алпите не тръгвам иначе трябва да купувам там.През август ако не ме беше срам щях да си купя ръкавици Embarassed

8 градуса беше през деня, сутрин имаше замръзнали прозорци на колите, което си е към 0 градуса през нощта.  Shocked Това лято беша наистина много студено.

Колкото и красиво да е по коледните пазари, аз лично избягвам да пътувам с  деца по това време на годината.

Хубаво е да се има впредвид, че там зимата си е зима и може да има много сняг, което означава често и проблеми с полетите, а задръстванията посока ски курортите по време на ваканциите
са сериозни.
Както пише авторката на темата, че е и с двегодишно дете.
На "разходка" примерно Мюнхен-Залзбург (към 160км.), с кола аз лично с мойте деца не бих тръгнала през зимата.  Peace

# 158
  • Мнения: 197
Аз живея във Франкфурт на Майн, с двете си ръце ви го препоръчвам Heart Eyes
Може би съм и пристрастна, но базарът  е в топ 3 на най хубавите коледни базари в Германия.
Шопингът тук Heart Eyes   Kissing Heart голямо удоволствие. Вчера бях на базара, през седмицата работи до 9. Страхотно е, а аромата на виното се носи навсякъде.
Скрит текст:

Да не забравите и вурст да опитате Simple Smile

тези Коледни свещници са много красиви, миналата година купих за подаръци

опитайте печени кестени, много са вкусни

 

# 159
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
danchika, чудесни снимки.
Навсякъде в Г-я е хубаво - дай Боже всеки му да иде в този период и да види (вдишне, усети) атмосферата по Предколедните базари (наистина на 25-ти сутринта в Аугсбург къщичките вече ги вдигаха).... Hug

# 160
  • Мнения: 60
Радвам се, че откривам такава тема  Simple Smile
Почти не остана време до нашето заминаване.
Ще посетим Берлин от 04.12 - 07.12.2014г.
Ще съм благодарна за всякакви насоки - приятни коледни базари и пазар на прилични цени.
Ще отседнем в хотел до ZOO.

# 161
  • Мнения: 1 030
Близо до Зоо-то е площад Брайтшайдплатц (Breitscheidplatz) , където се разполага един от коледните базари. Освен това не знам дали сте с деца, но любимото място на децата е Александерплац (Alexanderplatz) със своята пързалка за кънки на лед и типичните дървени къщурки. Друг базар има на Gendarmenmarkt, където са кулинарните изкушения и разни шоута-акробати, танцьори, анимации и т.н. Един от най-впечатляващите коледни базари в Германия е в парка на замъка Шарлотенбург /Charlottenburg/. Струва ми се обаче, че берлинчани най-си обичат коледния базар на площад Постдамер /Postdamer Platz/.
 
Приятно изкарване и мноооого завиждам!

# 162
  • Мнения: 267

То Франкфурт няма много какво да му се разглежда, освен базарът. Бизнес град е. Може да разгледате Саксенхаузен (кварталът на баровете) и да отидете на нощен клуб - има страхотни джаз-местенца. Обаче шопингът във Франкфурт е номер едно. Hug Лошото е, че нямате транспорт, но ако можете, непременно се отбийте до Майн-Таунус Център - огромен мол, със страхотни украси, коледните намаления са върха. Хайделберг е спретнато малко градче, става за разходка за няколко часа.

http://www.main-taunus-zentrum.de/

Базарът във Висбаден също е хубав, но не може да се сравни с Франкфурт.

Популе,
точно поради това, че е бизнес град има какво да се разглежда във Франкфурт.
Благодарение на меценатството на Johann Friedrich Städel и много други знайни и незнайни бизнесмени музеят Städel разполага с предостатъчно финанси за поддържане и обогатяване на една от най-богатите колекции на изобразителното изкуство в Европа.
Städelmuseum е бил избран през 2012 година за  музей на година в Германия.

Самият комплекс сгради е невероятно красив, a световните шедъоври от късното средновековие до съвременността са толкова завладяващи, че дни и седмици след посещението там  чувствуваш, че си докоснал един друг свят.

Семейната карта е 20 евро.
http://www.staedelmuseum.de/de/informationen-service#oeffnungszeiten-ticketpreise

За децата има във Франкфурт детски музей, семейната карта е само 9 евро.

http://www.kindermuseum.frankfurt.de/ausstellung/ausstellung.html

# 163
  • Мнения: 7 605


За децата има във Франкфурт детски музей, семейната карта е само 9 евро.

http://www.kindermuseum.frankfurt.de/ausstellung/ausstellung.html

По-хубаво е в Експериминта. http://www.experiminta.de

# 164
  • Мнения: 3
Аз живея във Франкфурт на Майн, с двете си ръце ви го препоръчвам Heart Eyes
Може би съм и пристрастна, но базарът  е в топ 3 на най хубавите коледни базари в Германия.
Шопингът тук Heart Eyes   Kissing Heart голямо удоволствие. Вчера бях на базара, през седмицата работи до 9. Страхотно е, а аромата на виното се носи навсякъде.

Лигите ми потекоха  Rolling Eyes Ще го прибавя във списъка с коледни и зимни дестинации... Grinning

# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Благодаря, момичета!
Днес заминавам, слава богу, малко ми се поразреди програмата /поне утре няма да се налага да пътуваме до Висбаден/, а може и да реша да останем в неделя все пак във Франкфурт, ще поразгледаме някой и друг музей. Ако може само да ми препоръчате заведение за хапване? ММ има едно любимо, където сервират огромни лопатки, но  за съжаление още преди седмица се оказа, че  места в него няма. Явно хората яко празнуват и купонясват за Коледа. Та ми се ще все пак да хапнем някъде, иначе ще се наложи да ядем на крак на базара /не, че е лошо, но .../. Лек и усмихнат ден!

# 166
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
иначе ще се наложи да ядем на крак на базара /не, че е лошо, но .../.
То това му е най-хубавото на базара - фил шпас.... Hug

# 167
  • Мнения: 1 030
иначе ще се наложи да ядем на крак на базара /не, че е лошо, но .../.
То това му е най-хубавото на базара - фил шпас.... Hug

+1
И на мен ми е любимо това на базарите. Смесваш се с всички тези усмихнати и щастливи хора, а и нещата за хапване са все различни и никак не са за пренебрегване.

# 168
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Здравейте, виждам че темата е доста стара, но само тук намерих информация за предстоящото ни пътуване в Германия.
Ще бъдем в Мюнхен за 10 дни през април, като смятаме да обиколим замъците наоколо, да отидем до Залцбург и Цюрих. Поради това, че ще останем повечко дни, търся апартамент в централната част на Мюнхен, близо до основните забележителности. С две малки деца сме и предпочитаме да се разхождаме, отколкото да ползваме транспорт. Естествено, където е възможно. За далечни разстояния ще ползваме или рент-а-кар или обществен транспорт.
Моля за помощ и насока за апартамент под наем, всяка информация ще ми е полезна и приета с благодарност от мен!
  bouquet
Kleo, и ние ще правим същото, само още се чудя дали да стоим 10 дни там или да пътуваме до някой друг голям град за 2-3 дни. Ще се радвам да споделиш дали си открила добри апартаменти под наем, и ние предпочитаме същото настаняване.

# 169
  • Мнения: 6 031
За Мюнхен, не мога да помогна с апартамент, но препоръчвам този в Дюселдорф:
https://www.airbnb.com/rooms/4574709?preview

# 170
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Мимии, благодаря, но ние ще сме трима (с детето) и това не е подходящо за нас.

# 171
  • Софето
  • Мнения: 621

 И една поправка за пътя на приказките ако позволиш, тя е по стъпките на братята Грим, не по Хензел и ГретеZл.  Simple Smile

Може ли малко повече за този ПЪТ  Simple Smile. От къде почва и къде свършва, како интересно може да се види?

# 172
# 173
  • Софето
  • Мнения: 621
Благодаря  Grinning, сега ще разгледам. Запланували сме това лято да водим децата до Европа парк и Лего ленд, чудех се какво друго интересно да включим в програмата. Децата ще станат на 7год лятото и мисля че ще можем да се възползваме от повечето атракции в парковете. До сега сме ги водили в Италия (Гардаленд, Акваландия, Парко Натура Вива ...), Виена (Пратера, ЗОО ...) и навсякъде много им хареса. Ако ми препоръчате още някой интересен парк, ще им направя страхотна програма  Grinning.

# 174
  • Мнения: 511
На пролет съм замислила да водя моите деца тук
http://www.schongauer-maerchenwald.de/
Изглежда ми интересно, а пък ни е и близо, но не сме ходили до сега и не мога да кажа заслужава ли си.

# 175
  • Мнения: 7 605
Благодаря  Grinning, сега ще разгледам. Запланували сме това лято да водим децата до Европа парк и Лего ленд, чудех се какво друго интересно да включим в програмата. Децата ще станат на 7год лятото и мисля че ще можем да се възползваме от повечето атракции в парковете. До сега сме ги водили в Италия (Гардаленд, Акваландия, Парко Натура Вива ...), Виена (Пратера, ЗОО ...) и навсякъде много им хареса. Ако ми препоръчате още някой интересен парк, ще им направя страхотна програма  Grinning.

Еуропа Парк и Леголанд са доста далече от приказния път, който води до северна Германия. Не съм с колко време разполагате че да съчетаете нещата.

Иначе в южна Германия има парк на Равенсбургер https://www.spieleland.de/de/start/index.html  както и парк на Плеймобил, до Нюрнберг е той http://www.playmobil-funpark.de

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Благодаря за темата, прекрасна е!  Hug
И да попитам за Мюнхен:
Летището едно ли е?
Влакът от летището до цетъра на града колко струва и включва ли се в Баварската еднодневна карта?
Залцбург все още ли влиза в тази карта? Прерових сайта, но никъде не прочетох, че Залцбург влиза. Дали има промяна?
Баварска карта може ли да се купи от летището?
 Hug

# 177
  • Мнения: 1
Dobar den,
Molam za pomos dokolku znaete se razbira Simple Smile
Ima li moznost da se stigne od Salzburg do Nurnberg Airport so vlak?
Blagodaria

# 178
  • София
  • Мнения: 721
Записвам се в темата. Планирам пътуване. Този плеймобилпарк до Нюрнберг ме запали Simple Smile някой ходил ли е

# 179
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Dobar den,
Molam za pomos dokolku znaete se razbira Simple Smile
Ima li moznost da se stigne od Salzburg do Nurnberg Airport so vlak?
Blagodaria
Може. Около 3 часа път са, на сайта на bahn.de има разписание и цени на билетите. От гарата в Нюрнберг се взема метро /U-Bahn ---> U2 е за летището Nürnberg Flughafen/

Общи условия

Активация на акаунт