Германия през зимата

  • 36 262
  • 179
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Благодаря, момичета!
Днес заминавам, слава богу, малко ми се поразреди програмата /поне утре няма да се налага да пътуваме до Висбаден/, а може и да реша да останем в неделя все пак във Франкфурт, ще поразгледаме някой и друг музей. Ако може само да ми препоръчате заведение за хапване? ММ има едно любимо, където сервират огромни лопатки, но  за съжаление още преди седмица се оказа, че  места в него няма. Явно хората яко празнуват и купонясват за Коледа. Та ми се ще все пак да хапнем някъде, иначе ще се наложи да ядем на крак на базара /не, че е лошо, но .../. Лек и усмихнат ден!

# 166
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
иначе ще се наложи да ядем на крак на базара /не, че е лошо, но .../.
То това му е най-хубавото на базара - фил шпас.... Hug

# 167
  • Мнения: 1 030
иначе ще се наложи да ядем на крак на базара /не, че е лошо, но .../.
То това му е най-хубавото на базара - фил шпас.... Hug

+1
И на мен ми е любимо това на базарите. Смесваш се с всички тези усмихнати и щастливи хора, а и нещата за хапване са все различни и никак не са за пренебрегване.

# 168
  • Варна
  • Мнения: 3 891
Здравейте, виждам че темата е доста стара, но само тук намерих информация за предстоящото ни пътуване в Германия.
Ще бъдем в Мюнхен за 10 дни през април, като смятаме да обиколим замъците наоколо, да отидем до Залцбург и Цюрих. Поради това, че ще останем повечко дни, търся апартамент в централната част на Мюнхен, близо до основните забележителности. С две малки деца сме и предпочитаме да се разхождаме, отколкото да ползваме транспорт. Естествено, където е възможно. За далечни разстояния ще ползваме или рент-а-кар или обществен транспорт.
Моля за помощ и насока за апартамент под наем, всяка информация ще ми е полезна и приета с благодарност от мен!
  bouquet
Kleo, и ние ще правим същото, само още се чудя дали да стоим 10 дни там или да пътуваме до някой друг голям град за 2-3 дни. Ще се радвам да споделиш дали си открила добри апартаменти под наем, и ние предпочитаме същото настаняване.

# 169
  • Мнения: 6 031
За Мюнхен, не мога да помогна с апартамент, но препоръчвам този в Дюселдорф:
https://www.airbnb.com/rooms/4574709?preview

# 170
  • Варна
  • Мнения: 3 891
Мимии, благодаря, но ние ще сме трима (с детето) и това не е подходящо за нас.

# 171
  • Софето
  • Мнения: 622

 И една поправка за пътя на приказките ако позволиш, тя е по стъпките на братята Грим, не по Хензел и ГретеZл.  Simple Smile

Може ли малко повече за този ПЪТ  Simple Smile. От къде почва и къде свършва, како интересно може да се види?

# 172
# 173
  • Софето
  • Мнения: 622
Благодаря  Grinning, сега ще разгледам. Запланували сме това лято да водим децата до Европа парк и Лего ленд, чудех се какво друго интересно да включим в програмата. Децата ще станат на 7год лятото и мисля че ще можем да се възползваме от повечето атракции в парковете. До сега сме ги водили в Италия (Гардаленд, Акваландия, Парко Натура Вива ...), Виена (Пратера, ЗОО ...) и навсякъде много им хареса. Ако ми препоръчате още някой интересен парк, ще им направя страхотна програма  Grinning.

# 174
  • Мнения: 515
На пролет съм замислила да водя моите деца тук
http://www.schongauer-maerchenwald.de/
Изглежда ми интересно, а пък ни е и близо, но не сме ходили до сега и не мога да кажа заслужава ли си.

# 175
  • Мнения: 7 605
Благодаря  Grinning, сега ще разгледам. Запланували сме това лято да водим децата до Европа парк и Лего ленд, чудех се какво друго интересно да включим в програмата. Децата ще станат на 7год лятото и мисля че ще можем да се възползваме от повечето атракции в парковете. До сега сме ги водили в Италия (Гардаленд, Акваландия, Парко Натура Вива ...), Виена (Пратера, ЗОО ...) и навсякъде много им хареса. Ако ми препоръчате още някой интересен парк, ще им направя страхотна програма  Grinning.

Еуропа Парк и Леголанд са доста далече от приказния път, който води до северна Германия. Не съм с колко време разполагате че да съчетаете нещата.

Иначе в южна Германия има парк на Равенсбургер https://www.spieleland.de/de/start/index.html  както и парк на Плеймобил, до Нюрнберг е той http://www.playmobil-funpark.de

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Благодаря за темата, прекрасна е!  Hug
И да попитам за Мюнхен:
Летището едно ли е?
Влакът от летището до цетъра на града колко струва и включва ли се в Баварската еднодневна карта?
Залцбург все още ли влиза в тази карта? Прерових сайта, но никъде не прочетох, че Залцбург влиза. Дали има промяна?
Баварска карта може ли да се купи от летището?
 Hug

# 177
  • Мнения: 1
Dobar den,
Molam za pomos dokolku znaete se razbira Simple Smile
Ima li moznost da se stigne od Salzburg do Nurnberg Airport so vlak?
Blagodaria

# 178
  • София
  • Мнения: 721
Записвам се в темата. Планирам пътуване. Този плеймобилпарк до Нюрнберг ме запали Simple Smile някой ходил ли е

# 179
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Dobar den,
Molam za pomos dokolku znaete se razbira Simple Smile
Ima li moznost da se stigne od Salzburg do Nurnberg Airport so vlak?
Blagodaria
Може. Около 3 часа път са, на сайта на bahn.de има разписание и цени на билетите. От гарата в Нюрнберг се взема метро /U-Bahn ---> U2 е за летището Nürnberg Flughafen/

Общи условия

Активация на акаунт