Авокадото било доста гадничко...

  • 5 290
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 609
И аз съм купувала няколко пъти и го намачквах с банан за малката,но така да го ядеш си е  Sick

# 16
  • Мнения: 1 753
Ее, ще ме убедите вие да го пробвам в разни варианти....
А с риба дали се връзва?  Thinking

Но явно грешката ми е била, че си мислех, че е плод...

Реших - ще му дам втори шанс на гадното зелено нещо на масата... Може пък и да ми хареса  Grinning

Благодаря за съветите и за онази много привлекателна картинка   bouquet

Последна редакция: пн, 07 ное 2005, 17:09 от Ал Бънди

# 17
  • Мнения: 2 922
Та да ви питам - има ли някаква рецепта за авокадо - нещо за овкусяване на този плод, щото иначе не се яде...

Ааа много си е вкусно авокадото. Аз много го харесвам с изцедено кисело мляко, чесън и копър!

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
С майонезени сосчета е супер..... Добавям го към ной-различни салатки, в които има майонеза. най-простата и най-харесвана от мен е домат, краставица и авокадо на кубчета, майонеза, сол, черен пипер и лимонов сок.

# 19
  • Мнения: 1 190
Авокадото и аз не го харесвам, но пък манго обожавам!

Поздрави Wink

# 20
  • Мнения: 197
1. Приеми, че авокадото се приготвя като зеленчук, не плод.

2. Трябва да е меко на пипане (преди да го обелиш), а не твърдо, за да е вкусно.

3. Аз лично го обичам в салата или само във винегрет (зехтин и оцет/лимон, сол, малко мед).

Страшно е!

Аха, върви добре също и с коктейл от скаридки (prawn cocktail) + майонеза смесена с малко портокалов сок, кетчуп и worcestershire sauce.

Bon apetit!  Wink

# 21
Хич даже не е гадно Heart Eyes, напомня ми вкуса на зелено орехче. Много е вкусно с морски вкусотии, с моцарела и домати, на саладка с други зеленчуци, можеш даже и супичка да спретнеш!

# 22
  • Мнения: 318
Ето ти една рецепта за авокадо, става чудно:

2-3 авокада, добре узрели
1 домат
щипка сух риган
сол, черен пипер, лимонов сок, зехтин

Авокадата ги пасираш с вилица. Домата го нарязваш на миниатюрни кубчета и го прибаваш към сместта, заедно с ригъна, сол, черен пипер и лимонов сок на вкус и малко зехтин.
Аз намирам, че подправките придават вкуса на авокадото. Може да експериментираш и да прибавиш и други подправки, сух босилек напрмер.

# 23
  • Мнения: 6 390
Тути Фрути ,
много ми хареса твоята рецепта  Wink ще пробвам в скоро време  Laughing

# 24
  • Мнения: 318
Ели, гаранция ти давам, че пръстите ще си оближеш...Между другото, забравих да добавя, върви супер със царевичен чипс (тортиас), а самото предястие се казва гуакамоле.

# 25
  • Мнения: 6 390
Ели, гаранция ти давам, че пръстите ще си оближеш...Между другото, забравих да добавя, върви супер със царевичен чипс (тортиас), а самото предястие се казва гуакамоле.
Laughing Laughing Laughing това някакво мексиканско ядене ли е  Whistling

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
много е вкусно като се овкуси, разбира се. иначе и на мен ми е едно такова...никакво на вкус, ни сладко, ни солено. най ми харесва на гуакамоля , не трябва да е презряло, нито много зелено. смесва се с много лимонов сок, настърган лук и сол и се топи с тези царевични пръчици дето спомена тути фрути.
отделно сме слагали парчета авокадо в обикновена нашенска салата от домати и краставици и с оцет става много хубава комбинация.
на малката съм давала авокадо също смесен с банан, харесва го.
с майонеза нещо не си го представям, то мазно и тя мазна......въпрос на вкус.

ели- да, това е мексиканска салатка.

# 27
  • Мнения: 3 591
Ами то си е до вкус явно...  Rolling Eyes
Не мога да си го представя този плод (нали е плод?  newsm78) с майонеза...  Sick Просто ще стане още по-мазно.

Най-много да направя нещо на бебка от него. Тя и без това е ящна и хапва всякакви буламачи  Laughing Ама пък ми е жал....  Laughing
Хехе - припомни ми как преди години случайки за прекрасния вкус на авокадото опитах и щях да повърна Sick
Ама КОЙ ДА МИ КАЖЕ КОГА АВОКАДОТО Е УЗРЯЛО newsm78

Ако е зелено е ужасно гадно! Като презрее също Mr. Green

Узрязото авокадо може да се бели лесно с ръце- люспата му пада, и няма кафеви петънца вътре никакви. Държи се в тъмен шкаф да узрее - а не в хладилник. Като презрее е също за боклука:)
Има привкус на лешници/фъстъци когато е годни за ядене.
 Аз го обожавам да го ям с лъжицата, мъжа ми го харесва с риба и майонеза. Задължително присъства в салатите ни също.

# 28
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Пристрастена съм към гуакамоле с начо (царевичен) чипс  !
Към рецептата на ирини прибави две лъжици крема сирене и земести зехтина с масло, става вълшебно, Алекс също много го обича, като види че съм купила чипс взима един и ме гони и вика "Дип, дип ..."  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 39 772
Зависи как е приготвено. 1вия път като го опитах го зарязах, след това го консумирах в някаква салата и много ми хареса. Аз и по-странни неща съм яла Simple Smile
Но нали има една руска притча (само да ме извинят рускоговорящите, ще перефразирам) ... "по вкуса и цвета ..."

Общи условия

Активация на акаунт