И в Кипър, и в БГ, винаги е най-добре със приятелите стари на раздумка и кафе~35

  • 36 831
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Здравей,SEDEM! Не знам дали ще съм ти от помощ,но само след няколко дни ще сключвам брак с кипърец,ние ще го слючим в Арадипу,като цените са 2 вида-140 и 280 евро,съответно-140 те ти дават дата до 14 дни,другата ти си избираш дата и имаш уговорен и записан час.Документите-и двамата бяхме в съда в Ларнака-там са 1000 стаи питаш къде да отидеш,за около 30 мин се оправихме,другия документ,е че не си сключвала брак,който се изкарва от Бг,но тъй като вие сте тук варианта е да отидете до посолството и да направите пълномощно на някой близък,да изпратите пълномощното до Бг чрез поща(не може с факс или имейл  Wink ) и от там да ви изкарат този документ-за няколко дни става всичко,дано съм ти била полезна и си ме разбрала  Hug

# 661
  • Мнения: 1 385
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС!!! ЖЕЛАЯ ВИ ЗДРАВЕ, РАДОСТ, ЛЮБОВ И КЪСМЕТ!!! ВЕСЕЛ ПРАЗНИК!!!

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 09:18 от мама-ени

# 662
  • Мнения: 0
НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ И ОТ МЕН!

# 663
  • Мнения: 903
Да ни е честит на всички най-Цветният християнски празник!


мамаЕни, присъединявам се и към твоите пожелания към имениците  bouquet

Седемче, аз понеже нали съм си в БГ и с инфо не мога да ти помогна...,но пък мога да излюбопиствам Mr. Green -
за кога планирате да наденеш булченската роФлА? married

mimi82, разбирам притенението ти, но първо - далеч не малко деца проговарят едва след 3-годишна възраст /например брат ми е мълчал като пукал до почти 4-годишен  Stuck Out Tongue Winking Eye ...после в ученическа възраст се превърна  в нещо като вундеркиндче yes, макар и малко задръстен Mr. Green... и в наши дни вече ела го виж к`ъв отворко е smile3560 /...; второ - няма да повтарям казаното от Дани, но съм напълно съгласна, че различната езикова среда у дома и в детската градина е вероятна причина детенце да се обърква и това да задържа проговарянето Rolling Eyes...........Обаче, все пак, без да искам да ти внушавам никакви панически мисли, ще ти кажа две неща, на които можеш и сама /без да търсиш мнение на специалист/ да обърнеш внимание /ако вече не си го направила де/...така за собствено успокоение Peace : 1) наблюдавай внимателно детенце и се увери дали то чува добре - забележи когато го повикаш по име без да стоиш пред него /а примерно си зад гърба му/ дали реагира веднага...и изобщо когато му казваш нещо, обърни внимание дали то изпитва необходимост да те гледа докато говориш за да отчита по устни и жестове какво се иска от него.... - вярвам, че всичко е ок в това отношение Peace, но все пак ти го казвам, защото един евентуален проблем със слуха е сигурна причина за забавяне на говора....... и 2) детенце проявява ли интерес към обичайните за възрастта неща, търси ли децата за да си играе или по-скоро страни в самостоятелни свои занимания.....Искрено вярвам, че никой от тия два проблема не са налице при вас, но все пак си позволих да ти насоча вниманието, защото ако те усъмни нещо от посочените, тогава вече действително трябва да потърсиш лекарско мнение Peace Hug

Мили мои, оставям ви сега с пожелание за прекрасно изкарване на празничния ден! newsm51

# 664
  • Мнения: 119




Честит празник цветни и ароматни, крехки и бодливи, прекрасни цветенца!
Пишете по-често, че и темата ни да разцъфне, та да върже!

Цвете -   bouquet

# 665
  • Мнения: 68
Честит празник на всички празнуващи! Много щастие, здраве и успех!  Hug

# 666
  • Мнения: 0
дай боже на всеки такова скромно подаръче

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 667
  • Мнения: 1
Честита Цветница и честит имен ден на всички с цветни имена.Бъдете нежни и красиви, като имената който носите.


 Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 668
  • Мнения: 0
Здравейте мили мои красавици

Специални поzдравления zа всички поводи и праzници,които сте имали Hug Да сте Здравички,Слънчеви и много Усмивки....

АЗ съм добре и се въzстановявам.Муцка,не са ми преписали фиzиотерапия.Блокирани са ми мускулни групи,не мога да се навеждам,да се иzвъртам и т.н.В четвъртък съм пак на консултация.Сега пия един медикамент zа отпускане на мускулатурата...ТРябва време явно.Но се радвам,че скоро идва Велик ден и имаме  семейна ваканция PeaceКатенце,мерси миличка HugБлонди,чакам с нетроение и аz началото на лятото Peace Wink Party

ХУбава седмица и до скорооооо

# 669
  • Мнения: 0
Добро утро момичета,  food010 по кафенце от мен и после на работа.Може бе сте прави за детето,че повечето езици го объркват.За чуване чува това съм го проверявала хиляди пъти.Просто толкова неща изчетох в интернет и където и да вляза пише че не е нормално три годишно дете да не говори а на мен лично не ми се тръгва по лекари да я стресираме допълнително.А тя почна да прави опити така че искрено се надявам скоро да си говорим а на вас благодаря за успокоението което ми давате.Чао за сега от мен.

# 670
  • Мнения: 0
Ето ме и мене с пред сватбените ми вълнения  Rolling Eyes благодаря за съветите на Кати и Дарка, попитах в посолството ни и ме насочиха към тях за сключване на брак, подава се молба и се изчаква решението на консула т.к и двамата сме български граждани  Simple Smile Блонди обещавам за събитието да съобщя най тържествено  Simple Smile но преди това нещо съм се шашнала с тези куп смени на документи. И пак имам въпросче към вас ако някой е минал по този път  Peace Искам да запазя фамилното си име, обясниха ми че при тази ситуация няма нужда да сменявам личната си карта, но ме притеснява дали трябва да си сменяме жълтите листове вече като семейство, т.к октомври ще чакаме човечето да се появи и да не се окаже че не мога да ползвам жълтия си лист и картата за болницата въпреки че смяна на името ми няма да има  Simple Smile Момичета моля за съвет  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 12:39 от SEDEM

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Добро утро на всички  Hug



Бих искала да попитам знаете ли дали банките днес работят? За утре е ясно, но ми трябва днес работеща банка. Благодаря


# 672
  • Мнения: 3 219
Да, работят, после ще почиват до вторник включително, поне  Лаики банк, предполагам и другите ще са така.

# 673
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Винаги съм си мечтала да работя в банка...ама Кипъркса  Mr. Green

# 674
  • Мнения: 68
 привет-мривет, весело изкарване на празниците Simple Smile

т.к октомври ще чакаме човечето да се появи и да не се окаже че не мога да ползвам жълтия си лист и картата за болницата въпреки че смяна на името ми няма да има  Simple Smile Момичета моля за съвет  Rolling Eyes

и да не ги смениш не е проблем, може и по-късно мисля, но не съм и много сигурна, а на розовата карта след като родиш ще отидеш да запишеш и бебето, тях ги вълнува срокът до който е издадена картата. Пожелавам ти лек остатък от бременността, в държавна или частна болница ще раждаш? Поздрави и да се пазиш!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт