И в Кипър, и в БГ, винаги е най-добре със приятелите стари на раздумка и кафе~35

  • 36 790
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Да и мен ме вълнува този въпрос:в държавна или частна болница да се ражда? Нямам много време,а още не съм решила  Wink

# 676
  • Мнения: 111
Я да се разпиша и аз в темата.
Ние вече се подготвяме за заминаване в средата на май. Не сме си взели билети, но след седмица и това ще направим.
Боядисахте ли яйцата? Ние вчера я свършихме тази работа, Жики много им се радва. Утре ще печем курабийки cook

По въпроса за раждане в държавна болница или частна клиника. Аз родих в държавна болница, въпреки че до седми месец ходих на прегледи в частна клиника. Просто така се бяха стекли нещата, чак тогава успях да получа карта за болницата, ние бяхме едни от първите българи в Лимасол, които си взеха такава карта. Казвам първите, защото никой преди да си вземем картата не знаеше дали имаме право на такава - питали сме и кипърци и българи и в посолството даже. Всеки ни казваше, че да, по принцип трябва да имаме право, ама не знаели дали ще ни дадат. Просто тепърва българите се запознавахме с правата си в Кипър като европейци. Както и да е, това което искам да кажа е, че съм страшно доволна от държавната болница в Лимасол. Погрижиха се и за мен и за детето по най-добрия възможен начин, а не ми взеха и стотинка. Персонала там беше много любезен, сестрите страхотни, лекарите - професионалисти. Бях с намерението да раждам нормално, но нещата се усложниха и след 12 часа и при пълно разкритие се наложи спешно да ме оперират. Хирурга дойде веднага (беше към 5 сутринта) и буквално ми спаси детето. Много съм им благодарна и мога да кажа, че имах късмет, че раждах там. Като  се прибрах в България и отидох на контролен преглед, гинеколожката ми каза, че вътрешните шевове са направени с конци, които са много качествени и в България се използват рядко, защото са изключително скъпи и се използват само по поръчка.
Някои твърдят, че много се чакало на контролните прегледи в болницата. Това е така, и на мен ми се случи първите няколко пъти. После им хванах цаката и започнах да ходя рано сутринта, така винаги бях една от първите. А за прегледи в частна клиника - както казах, до седмия месец ходих в такава, една от най-добрите в града и винаги съм чакала по 2-3 часа, въпреки че бях със записан час. Просто доктора едновременно с прегледите се занимаваше и с ражданията. Така че лично за мен нямаше голяма разлика.
Не знам какво е да раждаш в частна клиника, така че не мога да дам мнение. Но лично аз съм доволна от болницата и ако трябва да избирам, пак бих родила там.
Стига толкова, че цял ферман изписах.
Поздрави на всички и весели празници!

# 677
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Благодаря ти,Роска!  Hug

# 678
  • Мнения: 68
 Аз родих преди два месеца, в държавна в никозия, стотинка не съм платила, никой нямам намерение да плаша, но ме измъчиха яко! Относно персонала, като на всякъде, имаше и супер свестни, имаше и такива дето не ставаха, но съм им благодарна и двете с бебка сме добре вече. За прегледи много се чака, но пък къде не Simple Smile, ако някой ще ражда там, има един - двама лекари за предпочитане да ги избягва човек. За тези, които им предстои - боли ама не е толкова страшно, а като гушнете бебока всичко избледнява Simple Smile

# 679
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Здравейте момичета
най накрая успях и аз да се добера до компа и да ви отделя няколко минутки ..... Hug
Седем Проблема с фамилното име не виждам да е проблем .......просто нищо няма да сменяш .......докъто не му изтече срока ........и ще ходиш с пълна папка документи с теб всеки пък когато се наложи да ходиш до някоя инстанция.....аз така правих 12 години и съм нямала проблем никъде ......ей сега имам още два месеца да ми изтече БГ картата и да му се невиди и аз незнам как ще стане работата защото ще използвам посолството за смяната на всичките ми документи които до сега ми бяха със моминското име, но сега вече няма как трябва да си призная че вече съм омъжена Joy Joy
А що се отнася до ражданията, повечето момичета вече са чували историята незнам вече колко пъти  Embarassed и затова няма да се повтарям ......само ще кажа че съм раждала и в болница и в клиника ......персонала .....има и хубави хора има и лоши хора както навсякъде ......
младите от перонала ..... по скоро се интересуват от това каква пудра си си сложила или номера на цвета на боята на косата ти отколкото как се чувстваш ......
а старите се вълнуват кога по скоро ще си тръгнеш че да могат да си починат ...... #Crazy
И като прибавиш и стреса на първото раждане например, сетивата ти се изострят допълнително .... Crazy
......но като общо картината е на 99процента по добре от раждане в БГ-болница Mr. Green

Мими сега се сещам и за нещо друго да опиташ с детенце .......съвременните майки все бързаме, все всичко знаем, все нямаме време и все не искаме да ПИТАМЕ децата си ........или по скоро избягваме да ги питаме за съвсем прости неща например как е бил деня им или дали е хубава люлката, какъв цвят е, колко деца има в парка, да ни разкажат за облаците за кученцето което минава по улицата да им обръщаме внимание на неща които ще ги накарат да говорят или разкажат нещо ........аз правя  същата грешка напоследък и се опитвам да разговарям повече с децата си ........има дни толкова бързо се изнизват че докъто се усетя и те са вече в леглата и са заспали #Crazy.....дано да разбра какво имам предвид bowuu
улях се малко в обяснения ама ще ми простите, нали си ви обичкам и искам на всички да помогна иначе сън няма да ме хване  Heart Eyes

# 680
  • Мнения: 0
Ехоооо...мили мои сладуранки,

пожелавам Ви Весели и Светли Великденски дни
Hug

# 681
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Katy6,ти в Ларнака ли си раждала?Можеш ли да ми препоръчаш някой свестен в държавна болница,поне да не ходя съвсем на сляпо.А по принцип наблюдаващия гинеколог ли изражда или,който се падне?
Весели Великденски празници на всички!   bouquet

# 682
  • Мнения: 903
Христос Воскресе!... И нека винаги носим светлината на възкресението в душите си!



# 683
  • Мнения: 1 342
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО!!!  МНОГО ЗДРАВЕ, РАДОСТ, СПОКОЙСТВИЕ И КЪСМЕТ НА ВАС И ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА!!!

# 684
  • Мнения: 353
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО сладуранки.
Не съм ви забравила милички мои  Hug  Hug  Hug

# 685
# 686
  • Мнения: 1
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!!
Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви! Много здраве и благополучие!
   Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet

# 687
  • Мнения: 139
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ.БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ.

Мили момичета,да споделя с вас моята наѝ- голяма радост,станах маѝка.
На 17.04 се роди нашият син Мартин  4090 гр. 56см.Раждането беше нормално,малко в повече бяха болките,но ги забравих в мига когато видях бебчо.Доволна съм от обслужването в Лимасолската болница и благодарна на лекари и акушерки.Сега сме си вкъщи.Малко ни е проблемно кърменето-по лесно му е от шише.
Пожелавам на всяка една жена да изпита това голямо щастие.

# 688
  • Мнения: 0
Честито бебче.Да ви е живо и здраво и много да ви радва.Ей това е хубава новина.Мила ако е свикнало вече с шишенче няма да се откаже от него.Поне при нас беше така.Давах му кърмата ,която успявах да измъкна от циците.Цели 4 месеца се мъчих така.
Здравейте на всички.Дано да сте прекарали хубави празнични дни.Рядко пиша,но често ви чета.
Нашият тати пак заби за Германия.И  понеже преглеждам с интерес и тяхната темичка,видях че Цвети е писала,че се мести там със семейството си и имаше някакви въпроси относно жилищата там.Ще следя с интерес да видя как са се установили,с какви проблеми са се сблъскали-дано да нямат такива де.Да споделят час по-скоро.
Хубав ден на всички smile3503 smile3503

# 689
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
 Hug HugХРИСТОС ВОСКРЕСЕ Hug Hug
 Hug HugНЕКА ОТ ТУК НАТАТЪК В ЖИВОТА ВСИЧКО ДА ТРЪГНЕ КАКТО ТРЯБВА ПО МЕД И МАСЛО Hug

ЗАЙЧЕ БАЙЧЕ Честита рожба мамина, хубава, бая голяяямка ....нека да ви е здрав и да расте и да ви радва........Бързо възстановяване на теб, а на тати много сила и смелост..... не е лесно да си тати в днешно време Twisted Evil


Дарка не съм посещавала прегледи в болницата, но по инфо от други майки знам че си записваш час в който ден можеш и отиваш и който е на смяна ......ако държиш да е при точно определен гинеколог трябва да го попиташ в кои дни е на работа и да си запишеш час в точно тези дни ..... Peace......Раждах в Никозия в болницата и то по спешност, не съм го планувала предварително .....нямам представа във Ларнака кои доктори са в болницата и кой е добър  newsm78.....ако някоя от другите мами знае нека да каже Thinking

Общи условия

Активация на акаунт