Нова година отмина,ФЕВРУАРчето ще празнува 6-та година :)

  • 49 352
  • 397
  •   1
Отговори
# 240
# 241
  • Мнения: 1 919
Мда самоцензурирах се.
Леко ми писна от темата няма кой да ми гледа детето.
В крайна сметка като сме раждали не са ни тикали насила и всеки си се оправя някак.
Никой не ни е задължен да ни гледа детето и да ни отменя.
И го казвам от гледната точка, че мен ме отменят единствено и само за да ходя на работа и не мога да се разменя и с немилото за да излезна.

# 242
  • София
  • Мнения: 6 797
 Rolling Eyes
Гале, сигурна съм, че ти се случва да оставаш без малката. От време на време я даваш на баща й, нали? Или поне преди беше така. Мисля, че и с Мими сте се виждали без децата в Мол-а, ако не бъркам.
Аз всъщност не искам никой да ми гледа детето със седмици или с месеци. Даже не бих го позволила никога това.  Naughty Но ми се иска да мога да отида на театър, да речем. Или да вечерям с мъжа си в ресторант, без през цялото време да викам по някой да седи мирен. Дори съм съгласна тези неща да се случват веднъж годишно само - да речем за годишнинината от сватбата. Уви - не се случват.
Ние не се разменяме да излизаме, не ни харесва да излизаме вечер един без друг.
Никой не ме е карал да раждам децата си, не очаквам никой да ми ги гледа. Но все пак си мисля, че като имаш внуци е хубаво да полагаш някаква грижа за тях, пък било то и два-три пъти годишно за по 2 дни. Иначе няма как да очакваш да имат някакви чувства и привързаност към теб. Но това всеки сам си го решава.

# 243
  • Мнения: 2 641
явно 99% от списващи в форума БГмама споделят мнението на Галя. абсолютно сигурна съм обаче че едва 1-2 процента от тях нямат никаква помощ. или са имали когато е било нужно, а после естествено им е все това. не са се травмирали емоционално. всички останали имат помощ. и хабер си нямат какво е да си сама по цели дни, месеци , години, особено като майка с бебе и в какъв ужас съм живяла, защото няма и с кой да споделя притесненията си, тревогите си, да ми гледа детето да ида до магазина, а не все да мъкна колички. да питам абе това така ли е , не е ли, нормално ли е , не е ли...добре че има в квартала друга такава майка като мен, която каза същото, че особено с първото си дете е живяла в един ужас...щото вече си мислех че не съм редовна. абе Гале, остави всичко друго, кажи ни кой ще ти гледа детето като стане 1 клас 4 месеца лятото ??? нали разбираш че както не са взели Орлин на градина, аз нямам право и да работя ! а Ема вече започва в училище и цяло лято ще е ваканция, имат и пролетна и зимна, и грипна и незнам каква си.......как си представяш ти лично да се справиш сама? или вече мислиш по друг начин за такива като мен и Клеми?

# 244
  • Мнения: 2 641
явно повсеместно се бъркат думите да си дадеш децата на отглеждане при бабите и това да получиш чат пат при нужда някаква адекватна помощ от тях. аз и Клеми не говорим за отглеждане , а за второто. а ти Галя даже имаш и лукса да работиш! имаш явно на кой да рачиташ да ти вземе детето овреме от градина, или като е болно да е с него. а сега си помисли ако имаше две деца и нулева помощ от бабите ви, дали изобщо щеше да се разведеш с мъжа си ? и дали щеше да работиш даже, ако ти боледуват децата едно след друго цяла зима и няма кой друг да ги гледа освен ти.

# 245
  • София
  • Мнения: 6 797
Да и между другото аз отказах вече две работни места, защото работното време не ме устройва, като няма кой да ми ввземе децата от ДГ. А и никой няма да ги гледа там до 7:30, при положение че в 18 часа са самички в групите си, често пъти ги намирам облечени и с раниците на гърба. Така че на мен и да ходя на работя няма кой да ми помогне, за час на ден. Стискам палци да ни портъгне бизнеса, както е било.

# 246
  • Мнения: 1 919
Идеята е че винаги може да се намери друго решение, особено за 1 вечер. Всичко може да се организира и  без тюхкане за милите баби и дядовци. Те децата са си отгледали, приемате положението и търсите друго решение.
Иначе и ти си права, Клеми на няколко месеца се присеща нашият татко да вземе Марти. Имаме голям напредък, така като е по-голяма и на море я води лятото. Аз обаче не мога да релаксирам без нея, нещо съм тотално повредена. Може би защото нямам нищо друго в живота си. Някак си не мога да рестартирам и да започна да живея отново.

Иначе няма как да очакваш да имат някакви чувства и привързаност към теб. Но това всеки сам си го решава.
Така са си решили и няма да го промениш. Ако се ядосваш на бабо-дядовци по-хубаво нали не ти става? Търсиш си решение за ситуациите и си свиркаш за всичко странично, което не е в твоя контрол.

# 247
  • София
  • Мнения: 6 797
Лично аз към този момент не мога да си позволя детегледачка. Децата са две, взимат двойно, а после плащаш и таксито. 1-2 пъти сме го правили, но излиза златно. Вместо един театър да ни излезе билетите ни излиза 40лв в плюс поне. Аз 100лв за едно 4 часово излизане не мога да си позволя. Надявам се по-нататък да мога.

# 248
  • Мнения: 1 919
Да и между другото аз отказах вече две работни места, защото работното време не ме устройва, като няма кой да ми ввземе децата от ДГ. А и никой няма да ги гледа там до 7:30, при положение че в 18 часа са самички в групите си, често пъти ги намирам облечени и с раниците на гърба. Така че на мен и да ходя на работя няма кой да ми помогне, за час на ден. Стискам палци да ни портъгне бизнеса, както е било.
И какво решение виждаш на това? Майка ти да си зареже пациентите и да дойде в София или да платиш на човек да ти ги прибира, особено ако ти се очертава смислена заплата.
 Има и дневни центрове и клубчета, които вземат децата от градина, училище и ги гледат и занимават дори до 8 и до по-късно с уговорка.
За излизане на театър може да се уговориш и с приятелка за разменни гостувания на децата. Ние си имаме организация в клуба на самотните мами.

# 249
  • София
  • Мнения: 6 797
Гале, заяждаш се. Майка ми първо може да идва два пъти в годината за по 3 дни, нали? Всички нормални хора имат 20 дни отпуска, включително и лекари/зъболекари. Всичко е въпрос на добро желание.
Дневен център, който ще ми прибере двете деца от Люлин, до някъде и ще ги гледа няколко часа - колко мислиш ще струва? Освен това театрите започват в 19:30 и не свършват до 8. И изобщо...искам два пъти в годината да се почувствам нормален човек за 3-4 часа. Явно като никога не си го изпитал не можеш да разбереш какво е.

# 250
  • Мнения: 2 641
Галя един ден дъщеря ти като роди дете, ще ходиш ли да й помагаш? явно не, ще разчита на детегледачки и клубове...

абе Гале, остави всичко друго, кажи ни кой ще ти гледа детето като стане 1 клас 4 месеца лятото ??? нали разбираш че както не са взели Орлин на градина, аз нямам право и да работя ! а Ема вече започва в училище и цяло лято ще е ваканция, имат и пролетна и зимна, и грипна и незнам каква си.......как си представяш ти лично да се справиш сама?

ето пак ще попитам - как става това без баби? отговора е като си седя аз в къщи..................ама докога?

# 251
  • Мнения: 1 919
Просто се опитвам да кажа, че няма смисъл да насочвате негативна енергия нанякъде.
В нашия квартал има общински детски център и струва по-малко й от градината.
За вечер написах че с предварително обаждане може да остане детето и до по-късно от 8, мисля че беше до 10. Това вече беше в офертата на Островът на съкровищата и не съм сигурна дали е фиксиран крайния час.
"Дневен център, който ще ми прибере двете деца от Люлин, до някъде"
Защо не от Люлин до Люлин ?
Ти какво си проверила като опции?
Може и вие да водите децата там, ако на жената й е по-удобно. Не може да й кажете, че трябва да идва за 2-3 дни.

# 252
  • София
  • Мнения: 6 797
Не можем да ги заведем по много причини. Първо - тук е по-удобно, защото ще са на градина през деня - и за нея е по-удобно да се налага да ги гледа само вечер за 3-4 часа. Второ и трето и пето - има много причини.
Проверила съм - в Люлин няма такъв вариант.  Peace То има три умрели клуба на кръст, които отварят само за партита.

# 253
  • Мнения: 1 919
Ами майка ми ще е на 80 години, мисля че няма да е тя, за това съм си проверила всички удобни опции.
И вероятно ще я гледам и нея.
Вече казах в квартала има удобен детски център т.е 2 са, или ще и наема човек ако тя не се чувство комфортно там.

# 254
  • Мнения: 2 641
Галя така е човек трябва да гледа реално и да търси варианти. Но ти забравяш че си имала възможността последните 6 години да се реализираш, да си спокойна, да си сигурна, а тогава човек мисли по оптимистично. Аз последните 6 години ги изкарах ужасно, а трябваше да са най красивите в живота ми. всеки ден се чудех абе защо точно моята майка и моята свекърва ни нямат за нищо - ни нас , ни децата ни. повярвай ми искам да махна тези мисли от главатата си, но не е лесно. и така незнам дали разбираш, но дори не мога и да се разведа, ако искам. без работа, без нищо. загубих всякакви контакти, познати  и т.н. хората в затвора поне имат право да излизат всеки ден - аз и това право нямам, ако не ми е добре,или някой друг е болен, или вали дъжд, или , или.......ти си с едно голямо дете и вече ти е песен. а аз съм там където бях преди 3 години с Ема...

защо никой не казва какво ще прави с децата лятото след 1 клас? аз сериозно приемам идеи...

Общи условия

Активация на акаунт